Autor Wątek: ksiazki o krolikach..  (Przeczytany 16388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
ksiazki o krolikach..
« dnia: Styczeń 21, 2006, 09:10:53 am »
ktos z Was ma ksiazki o krolikach i moglby dla mnie prywatnie zeskanowac?

Martulkaa

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2006, 11:38:30 am »
Jeśli chodzi o Polską literature to większość zawiera błędy więc niepolecam  :?

mru

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2006, 12:20:27 pm »
najlepszy jest net, strony i porady doświadczonych opiekunów, a z książek to ewentualnie  "Małe zwierzęta domowe. Praktyczny poradnik właściciela. Chomiki, króliki, świnki morskie..." David Alderton. Tylko, że tam polecają kolby i ziarno.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2006, 12:51:28 pm »
aha, no ja mam wiele stron zneta drukowane, ale myslama ze moze cos dobrego jest w ksiazkach..

Martulkaa

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2006, 12:56:24 pm »
Hmm z Polskiej literatury to raczej nic.
Jeśli chodzi o zagraniczne książki to na Uszatej jest kilka polecanych przez AnuSzke :)
dokładnie tutaj : http://www.uszata.com/eksplorer/linki/linki_ksiazki.html

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2006, 12:58:55 pm »
wielkie dzieki :) ta David Alderton, Małe zwierzęta Domowe mialam wWawie ale kupowana z przeznaczeniem dla swinek :)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2006, 16:24:05 pm »
"Małe zwierzęta domowe" David'a Aldertona są fajne i książki z serri "hobby" wydawnictwa "egros" są fajne.


Hania

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 08, 2006, 17:03:23 pm »
ja te ksiazke z seri hobby, bodajze Marii Taborskiej zdecydowanie odradzam. raz, ze to bardzo stare wydanie, a dwa naprawde nie ma w niej zadnych dobrych wskazowek, szczegolnie w zakresie zywienia. pozwolcie ,ze zacytuje kilka:"...owies- to druga bardzo wlasciwa karma. powinien byc podawany w calosci. owies i siano to dwa produkty na ktorych bez obaw o zdrowie mozna oprzec cale zywienie" albo"...gotowane ziemniaki, oraz ich lupiny. dobre sa tez sucgary lub dobrze wysuszony chleb" i dalej "odpadki z kuchni chetnie jadane przez kroliki; wysuszony chleb, przez pewien czas moze zastapic ziarno, ugotowane obierzyny ziemniakow, liscie i glaby kapusty"  "chetnie tez pija[chodzi o krolika oczywiscie] cherbate z cytryna i soki owocowe"
nie bede tu przytaczac calej ksiazki, ale jeszcze raz powiem, ze na pewno nie jest dobra. mysle, ze najlepszym zrodlem informacjii jest internet i wypowiedzi doswiadczonych wlascicieli

tomek

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2006, 20:02:21 pm »
ja mam kroliki ktore trzymam na dworzu tez daje im owies gotowane ziemniaki chleb i . kroliki jedza cos takiego. nawet te domowe nie rozumiem ludzi ktorzy mowia ze krolikom nie mozna dawac czegos takiego. moze ona pisala o krolikach nie domowych tylko o  tych ktore sie trzyma na dworzu

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 09, 2006, 20:37:14 pm »
jest napewno roznica w karmieniu krolikow domowych,a tych hodowlanych,trzymanych na dworze.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Hania

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2006, 20:44:08 pm »
niestety, nie zgodze sie. no, owies nie jest az taki szkodliwy, byle by byl dodatkiem, a nie glownym skladnikiem kroliczej diety. poza tym strasznie tuczy i moze powodowac zaparcia. co do ziemniakow, to na pewno nie gotowane - przeciez to sprzeczne z krolicza natura. poza tym chyba maja za duzo skrobii. a chleb raz na jakis czas nie zaszkodzi, ale zdrowy to na pewno nie jest. obawiam sie, ze twoje kroliki dlugo nie pociagna na takiej diecie. podstawa powinien byc granulat i warzywa!
eh, ale zeszlismy z tematu, przeciez mialo byc o ksiazkach :rotfl2

bonnie_blue

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2006, 14:55:41 pm »
Jesli krolik jest hodowlany to pociagnie do nastepnego pasztetu :(

Anula_1960

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2006, 20:37:54 pm »
ja ostatnio kupiłam "kRÓLIK MINIATUROWY" Opieka i wychowanie autor Hazel Leewood, nawet sensowna, i bardzo zbliżona do rad forumowych fachowców. Przyznam ,że kupiłam ją bardziej ze względu na piękne zdjęcia baranków  :lol bo jak napisala Hania najwięcej nauczyłam się z internetu, szczególnie od Anuszki i Ziabaka :jupi

tomek

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2006, 11:15:58 am »
jakos moje kroliki ciagna na takiej diecie dwa lata. a pozatym mam pytanie czy wy nie dqjecie dla miniaturek trawy mleczu koniczyny. ja daje im co dziennie latem

bonnie_blue

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2006, 12:56:32 pm »
Pamietaj Tomek, ze kroliki miniaturowe, trzymane w domu sa wrazliwsze niz kropliki hodowlane albo trzymane na dworze.
Ja daje Bobiemu codziennie koniczyne, mlecze, babki, trawe i wiele wiele innych (tzn. nie daje wszystkiego codziennie tylko urozmaicam)

Balb

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 21, 2006, 15:20:26 pm »
"Wodnikowe Wzgórze" Richarda Adamsa. Powieść której bohaterami są króliki. Urocza :-)

Hania

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 23, 2006, 22:28:22 pm »
na podstawie tego chyba byl taki film animowany? za starych dobrych czasow :icon_lol lecial jako wieczorynka. rzeczywiscie fajne, chociaz przyznam sie, ze pare odcinkow wprawilo mnie w przerazenie(ten krolik ze szrama na oku). nie moglam po nich spac :diabelek  no ale to bylo ho, ho a moze i dawniej

Balb

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 26, 2006, 10:31:10 am »
Nie widziałam filmu. Książka jest genialna - śmiałam się i płakałam wzruszona. I jest jak najbardziej dla dorosłych czytelników. Naprawdę gorąco ją polecam...

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 01, 2006, 13:31:36 pm »
No cóż królik tak jak człowiek się zmienia,dawniej człowiek może mógł jeść surowe ryby i mu nie szkodziły a teraz szkodzi praiwe wszystko :P


anUSZka

  • Gość
ksiazki o krolikach..
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 26, 2006, 21:33:52 pm »
Tak samo miniatukom, jak i duzym rasom szkodza te same rzeczy, to przeciez ten sam gatunek. roznica tylko taka, ze jak ktos hoduje kroliki uzytkowo, to sie im nie przyglada, czy maja gazy, a poza tym nie hoduja na dlugie lata, tylko przez pare miesiecy.... nic dziwnego, ze w ksiazkach o krolikach hodowlanych sa inne zalecenia - nikt sie nie martwi przeciez o dobro krolikow! Miniatury nie sa delikatniejsze, to tylko jesli ma sie krolika w domu, to 1) czlowiek sie nad nim bardziej trzesie 2) jest sie w stanie szybciej zobaczyc, ze cos nie tak.

Haniu, tak, byl film na podstawie ksiazki.