Autor Wątek: Króliki na śniegu i mrozie  (Przeczytany 108767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joanna_80

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
Króliki na śniegu i mrozie
« dnia: Grudzień 12, 2010, 20:55:18 pm »
Jakiś czas temu interweniowałam w sprawie królików biegających przy ruchliwej drodze bez żadnego nadzoru. Wybrałyśmy się na miejsce zdarzenia razem z wyznaczoną osobą z SPK. Na miejscu okazało się, że oprócz królików hodowlanych w klatce przetrzymywany jest także samczyk miniaturka...bez ogona jak się później okazało.Piszę jednak w sprawie królików, które wprawdzie nie są prawdziwymi miniaturkami a krzyżówkami z hodowlanymi a które codziennie mam okazję widzieć bez żadnego schronienia, wtulone jeden w drugiego czy to śnieg, deszcz czy mróz.Jest ich 3 lub 4 i żyją pod gołym niebem, na podwórku gospodarstwa. Właściciel posesji nie interesuje sie nimi w ogole. Doprowadzil do namnożenia się zwierzat i na tym jego rola sie konczy. Zreszta jakakolwiek proba rozmowy z tym czlowiekiem tez konczyla sie niczym.
Czy na prawde nie da sie nic zrobic zeby zapewnic tym zwierzetom jakies schronienie na zime i dotrwanie do wiosny bo jak przyjda wieksze mrozy to raczej marnie widze ich los...Czy ktos sie podejmie tej sprawy?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2010, 20:58:38 pm »
a z jakiej miejscowości są te króliki?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2010, 21:43:02 pm »
joanna_80 z tego co mi wiadomo, wtedy jak byłyście na interwencji króle miały schronienie, wodę, jedzenie - teraz tego już nie ma? Ten Pan u którego to się dzieje zlikwidował to? Nie wiesz czy ten Pan ma może gospodarstwo rolne?

Offline joanna_80

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2010, 22:20:44 pm »
Kity27 - Gliwice
Madzia85 - większość króli jest w klatkach i faktycznie mialy wtedy jedzenie.Ale kilka zostało kiedyś wypuszczonych bo jak właściciel twierdził miały chorobe uszu i je wypuscil zeby nie zarażały innych zwierzat. Jedne zostaly zagryzione przez koty, inne zwyczajnie zdechly a te 3-4 się ostały i biegają samopas.Nie wiem czemu ich też nie pozamyka w klatkach.Przypuszczam,że nie potrafi ich złapać. Wtedy jak tam bylysmy byla jesien to mialy jeszcze co jesc bo i trawka jeszcze byla i jablka opadle pod drzewem a teraz nie ma kompletnie nic i króle siedzą w kupie na podwórku i nie mogę już na to patrzeć...Nie wiem czy ten człowiek ma jakieś gospodarstwo.Ma łąkę obok domu na której pasły się krowy ale nie podejrzewam,że to jego bo na podwórku nie ma żadnej obory czy stajni.Ze zwierząt ma jedynie te króliki i psa.
Na pytanie czemu tych królików też nie pozamyka odp:"bo tak jest fajnie".

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2010, 22:32:07 pm »
joanna_80, czy ten właściciel po prostu chce się ich pozbyć?

Offline joanna_80

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2010, 20:34:20 pm »
Kitty27 - te zwierzaki są mu zupełnie obojętne ale jak jego tępa logika mu nakazuje skoro są na jego terenie to należą do niego i czy rozjedzie je samochód czy zagryzie kot to jemu to po prostu zwisa.Dziś przejeżdżałam tam ok.18:30 i oczywiście króle pod chmurą jeden przy drugim.3 są na prawdę malymi królikami.Nie wiem...może przesadzam,może króliki radzą sobie w takich warunkach i niepotrzebnie to rozdmuchuję?! Jeśli tak jest to niech mi to ktoś wyperswaduje bo na prawdę żal patrzeć na te zwierzęta...

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2010, 20:39:44 pm »
W takich warunkach to króliki jak i inne zwierzęta muszą mieć schronienie.
Postaramy się coś z tym zrobić, mnie też jest żal, czy możesz podać mi jakieś namiary do ciebie na PW, chociażby nr GG?

Offline joanna_80

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2010, 21:04:22 pm »
Kitty27 - to mój mail: joanna_80@wp.pl a to nr tel. 507 367 402. Zróbmy coś z tym bo mnie to autentycznie spędza sen z powiek!

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2010, 21:45:29 pm »
Niestety dzisiejsza nasza akcja nie udała się, nie zastaliśmy właściciela.
Dzisiaj za oknem -10 stopni, śnieg do pasa, a króliki bez jedzenia, schronienia








Więcej napisze Asia.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2010, 22:11:12 pm »
matko boska co za biedaki :(
co z nimi będzie
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2010, 00:18:20 am wysłana przez pb »

Offline joanna_80

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2010, 22:29:06 pm »
Tak jak już pisała Kitty akcja zakończyła się niepowodzeniem.Była z nami pani weterynarz Magda Moroz oraz funkcjonariusze policji.Na miejscu zastaliśmy syna właściciela, który strasznie się awanturował i odmówił pomocy gdyż króliki należą do jego ojca, którego nie było.
Za zgodą pani sierżant Agnieszki Gralak mogliśmy się rozejrzeć po posesji w poszukiwaniu królików. Drugi Pan policjant był bardzo zdegustowany całą sytuacją i właściwie gdyby nie Pani policjantka nie można by w ogóle liczyć na jego pomoc...
Szukaliśmy aż znaleźliśmy.Pięć królików znajdowało się poza ogrodzeniem, w śniegu i bez żadnego schronienia.Temp.w tej chwili do -13 stopni...
Próbowałam podejść bliżej jednak zwierzaki uciekały. Nie ma możliwości by je ot tak wziąć.
Suma summarum: Pani Magda wyda stosowne oświadczenie, co widziała. Ja będę w kontakcie z Panią sierżant gdyż tak na prawdę tylko jej dobra wola może w tej chwili pomóc.Jeśli zgłosiła by sprawę do schroniska to jest szansa,że osoby ze schroniska przyjadą na miejsce i wyłapią króle.
Sprawa jest w toku, apeluję do wszystkich którzy mają jeszcze jakiś pomysł jak odebrać zwierzęta...
Czas nie jest jednak naszym sprzymierzeńcem...Idą siarczyste mrozy.

Pomóżcie!

P.S.Stan zwierząt w klatkach też pozostawia wiele do życzenia.Widziałam królika z przetrąconą przednią łapką i i z częściowym wyłysieniem.

Offline joanna_80

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2010, 22:31:16 pm »
pb - nic z tego.Ostatnim razem proponowałam 200zł.Nie ma szans...Coś na zasadzie:"nie, bo nie"

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 15, 2010, 22:39:37 pm »
kur...

boże to jakis horror co za debil
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2010, 00:19:10 am wysłana przez pb »

kasiagio

  • Gość
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 15, 2010, 22:44:15 pm »
Sprawa jest w toku, apeluję do wszystkich którzy mają jeszcze jakiś pomysł jak odebrać zwierzęta...
Czas nie jest jednak naszym sprzymierzeńcem...Idą siarczyste mrozy.
  hmm skoro syn mowi ,że króle nie jego , napiszcie pismo  i niech ten pan go podpisze , wtedy w razie czego macie pismo  że nie należały do niego a wy mieliście prawo je wyłapać :) 

Offline joanna_80

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 15, 2010, 22:53:32 pm »
Synek w ogóle odcina się od sprawy i nie pomoże w żaden sposób a tymbardziej nie zrobi czegoś o co się go prosi. To...hmm jakby to ładnie ująć...biedny, głupi człowiek.

Zakraść się na posesję można bez najmniejszego problemu. Problemem było by wyłapanie królików.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 15, 2010, 22:57:10 pm »
trzeba by skołować takie podbieraki na ryby z siatki
a może temu synowi zaproponować pieniądze, ile on ma lat

Offline joanna_80

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 15, 2010, 23:01:16 pm »
Synuś jest po 30-stce ale mózg kurzy.

Jeżeli sytuacja była by taka jak dziś gdzie wokoło ciemno to mając dobry sprzęt bez problemu można by króliki wykraść.

nuka

  • Gość
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 15, 2010, 23:02:53 pm »
A potem się tłumaczyć z kradzieży?? Zgodnie z prawem trzeba działac.

Offline joanna_80

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 15, 2010, 23:04:25 pm »
To co Nuka proponujesz?

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki na śniegu i mrozie
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 15, 2010, 23:05:45 pm »
tak jak mówie jak ktoś mi pomoże to naprawde mogę postarać się tam dojechać
jak nic nie zrobimy i to szybko to one tam zamarzną
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2010, 00:27:41 am wysłana przez pb »