Autor Wątek: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja  (Przeczytany 19148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« dnia: Grudzień 06, 2010, 18:03:16 pm »
Hej! Nie wiem czy powinnam to napisać w tym dziale i nie wiem po co wogóle napiszę tą historię ale czuje, że muszę to napisać, więc nie miejcie mi za złe. Dzisiejszego popołudnia pojechałam do sklepu zoologicznego po karmę i sianko dla Banego.Oczywiście jak to w swięta ludzie wariują i szaleją po sklepach kupując prezenty. Stoję sobie przy chomiczkach (mam w nawyku że z 20min. siedzę i oglądam zwierzaki :icon_biggrin) Nagle przychodzi młode małżeństwo i rzuca tekstem "chcieliśmy kupić małego króliczka dla dziecka".  :buu jak to usłyszałam to już wiedziałam jak jeden z kilku kolorowych baranków skończy. Już przymierzali się do zakupu królika i małej klatki,(bo uznali że królik jest mały i większej nie potrzeba) ale to co mi się najbardziej spodobało to reakcja sprzedawców. Sprzedawca podszedł starał się wybić z głowy małżeństwu kupno królika, :icon_eek mnie w tym momencie zmiotło jeszcze nigdy nie usłyszałam z ust sprzedawcy odradzanie zwierzaka, ale za to zaproponował swinkę. Mówił że królik dla dziecka się nie nadaje ponieważ trzeba go otoczyć szczególną opieką , poświęcać mu dużo czasu, kupić dość dużą klatkę i króliki potrafią żyć bardzo długo. A na to wszystko rodzice dziecka zastanowili się i kupili świnkę :jupi

sonia

  • Gość
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2010, 19:12:27 pm »
Swinki tez szkoda,zeby byla dla dziecka zabawka :(

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 06, 2010, 19:44:47 pm »
hmmm no ale świnka żyje prawie tyle co królik, jest kruchsza, też trzeba ją otoczyć opieką i jest mało interaktywna jak na zabawę z dzieckiem...nie wspominając o klatce 100 cm...
co do tekstów: małego królika poproszę to na wybiegach króliczych powinien znajdować się napis-uwaga króliki rosną! Bo , sama słyszałam, co niektóre tępiszcza uważają, że te małe króliczki już zawsze takie będą a te większe na wybiegu są po prostu z rodzaju tych większych ....

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2010, 20:07:47 pm »
moja świnka też była kupiona dla dziecka :( a potem to się znudziła :zonka:

Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2010, 21:08:50 pm »
moja Truchna jest tez "przechdzona" - z nieznanych przyczyn zostala spowrotem oddan po prawie pol roku do sklepu. Kupilam ja gdy miala okolo rok. Podobno wczesnie byla w rekach babki, ktora sie wyprowadzila...

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2010, 13:39:24 pm »
Mój świń miał iść na karmę, bo poturbował go królik, zbrzydł, więc nikt nawet nie kupiłby takiej świnki. Siedział pół roku w zoologu bez nadziei na domek, aż kiedyś przy okazji zakupów zapytałam o niego, facet "sprzedał" go prawie za darmo. Dorzucił jedzenie, siano i trociny za free no i tak moje maleństwo ma teraz dom :D Ale bidulek do dzisiaj wystraszony jest, że aż strach. Za to jest chyba najspokojniejszą i najgrzeczniejszą świnką jaką kiedykolwiek widziałam :)


Offline Nekierta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 374
  • Płeć: Kobieta
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:28:53 pm »
Wiecie... Ja dzisiaj jestem na w-fie, przebieramy się z drugą klasą i słyszę, że dziewczyna dostała żywego króliczka. A jak koleżanka "Żywego?!"... Dobiło mnie to. Nie znam dziewczyny, ale kojarzę. Później zaczepiłam ją i dałam namiary na Miniaturkę i to forum. Może chociaż zerknie? :/ Jutro podejdę i się zapytam. Szkoda maleństwa(bo pewnie nim jest)... :( Czy tylko ja tak mam, że jak słyszę, że ktoś ma królika od razu podaję mu SPK? :P Np. u mnie w klasie trzy osoby(!) mają królika. Podałam wszystkim strony. Z tego co słyszę, aż tak źle nie mają, ale jednak mieszanki itp. Jeden królik biega wolno przez cały czas po kuchni, drugi jest wypuszczany jak ktoś jest w domu, co do trzeciego nie jestem w sumie pewna, bo to chłopak... Ale jak słyszę o świnkach(a jest taka osoba też w klasie) to od razu podaję też namiary na SPŚM :] Trochę z tematu zboczyłam... :D


Cy$$

  • Gość
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 07, 2010, 20:04:06 pm »
Moja kolezanka ma od 4 lat króliczka i go wcale nie wypuszcza....ostatnio miał masakrycznie długie pazury...nakrzyczałam na nia i mu obcięła :) Oczywiście mieszanka, zero warzyw. Króliczek dziki, boi sie ludzi..ahhh
sory za offa :)

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2010, 20:17:32 pm »
Jak dla mnie to kupowanie zwierząt na urodziny, pod choinkę itp. to poroniony pmysł. A najczęsciej osoby które dostają zwierzaka wogóle się o tego nie spodziewają i nie są na to przygotowane. Ale poszłam wczoraj do TESCO i weszłam z moim tatą na dział z zabawkami ( prezenty i te sprawy :icon_biggrin) i zatrzymaliśmy sie przy takich jeżdzących interaktywnych zwierzątkach (chomiki , króliki, świnki, pieski. kotki itp) a cena niecałe 30zł. Czy nielepiej kupić dziecku takie pluszowe zwierzątko niż prawdziwe, cena przecież nie jest zbyt wygórowana a zawsze można to odłożyć na półkę i przestać się bawić, a nie po tygodniu nie zwracać na świnkę, króliczka czy chomika uwagi i traktować go jak zwykłą rzecz czy inne przedmioty w naszym domu.

Offline MałaRosie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 798
  • Płeć: Kobieta
  • Czytając. To. Głos. W. Mej. Głowie. Się. Zacina.
    • Królicze Gadżety
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2010, 18:59:55 pm »
Wiecie, tak sobie myślę, ze teraz, przed świętami trzeba rozwieszać najwięcej plakatów adopcyjnych, bo ludzie, którzy chcą je kupić na prezent to nie muszą być sadyści :) , bo jeśli to nie jest niespodzianka tylko wyczekiwany przyjaciel to chyba ok? Wtedy, kiedy ktoś będzie miał zamiar kupić królika, ale zobaczy plakat, to może się skusi na adopcje :) A królik dzięki tym wszystkim procedurom nie trafi w niepowołane ręce :) Nie będą napędzać tego rumburakowego biznesu :bejzbol A kolejny biedaczek będzie miał dom :)
To chyba dobry plan ;) ?


Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2010, 22:46:04 pm »
A tak wogóle to dobry pomysł z tymi plakatami. Jak coś to mogę się przyłączyć i po żywcu porozwieszać ;)

nuka

  • Gość
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2010, 22:55:40 pm »
Rozwieszając plakaty pamiętajcie o zgodzie właściciela miejsca, na którym plakat powiesicie. Sklepy wszelkie - to wiadomo, szkoła - dyrektor, ale już mury, tablice ogłoszeń to często własność miasta. Bez wyraźnej zgody SPK może zostać ukarane za bezprawne zajęcie powierzchni. Drzewa, tu może się np Straż Miejska przyczepić i znowu może być kara.

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 10, 2010, 23:03:20 pm »
Ja w zoologu powiesiłam,ale po jakimś czasie zdjęli  :lanie:

Offline olinka23

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Kobieta
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2010, 14:08:44 pm »
Misia, ale w Ampułce wisi nadal, tylko go troszkę zasłonili  :bejzbol

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2010, 14:15:06 pm »
A ja wygląda taki adopcyjny plakat? U mnie w żywcu są takiie specjalme tablice ogłoszeń :)

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 11, 2010, 14:24:21 pm »
olinka23 mam nadzieję,że widać go na tyle aby ludzie skapowali się o co chodzi  :icon_rolleyes
Paullina555 tu masz plakaty do wydrukowania i powieszenia http://adopcje.kroliki.net/plakaty.html

Cy$$

  • Gość
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 11, 2010, 14:52:18 pm »

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 11, 2010, 14:56:12 pm »
Dzięki! Postaram się rozwieśić kilka na tablicach ogłoszeń ;)

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 11, 2010, 17:11:47 pm »
Blacky robiła jakieś nowe plakaty na święta,możecie do niej napisać ;)

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: A więc swięta i zakupy zwierzątek na mikołaja
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 11, 2010, 18:37:33 pm »
A ja tak z innej beczki. Wczoraj byłem w zoologicznym do sprzedawczyni podeszła pani i mówi: Czy można u pani oddać chomiczka bo chcemy sobie króliczka nabyć? ( w tej chwili ciśnienie miałem chyba 200) później pani oglądała klatki i syn pokazuje jej klatkę 60cm a ona mówi gdzie taka wielgachna. Nie mamy jej gdzie położyć. Na szczęście wyszła ze sklepu bez królika.