Autor Wątek: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]  (Przeczytany 18367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 01, 2010, 12:41:37 pm »
Zachowuje sie identycznie jak moje Uszy, jest tak spokojny i wyciszony.


Ja mam wrażenie, że jest aż za spokojny :)
Ale to pewnie dlatego, że u poprzedniego właściciela dużo czasu spędzał w ciasnej klatce i był rzadko wypuszczany, chociaż właścicielka twierdzi, że dużo biegał, no ale kto to wie ile w tym prawdy jest.

maggis1980, już niedługo pokica do ciebie, dziękuję za dt dla niego  :bukiet :) Zgłosiłam już go do adopcji, adopcją zajmie się madzia85  :bukiet

maggis1980

  • Gość
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 01, 2010, 14:00:06 pm »
Moje Uszy ma zagrode i duza klatke, biega gdzie chce i kiedy chce (a w zasadzie moze biegac, bo nie lubi tego za bardzo) - wiec moze taki charakter i tyle. Mnie jego spokoj nie dziwi, bo tak jak mowie, mam identyczne zachowanie w domu. A dlaczego poprzednia wlascicielka go oddala ?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 01, 2010, 14:01:43 pm »
A dlaczego poprzednia wlascicielka go oddala ?

Poczytaj:
http://www.morusek.pl/ogloszenie/34560/Oddam-krolika/

Tylko tyle wiem.

maggis1980

  • Gość
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 01, 2010, 14:08:44 pm »
Tak sie czasami zastanawiam, na ile te opisy sa prawdziwe. Te wszystkie alergie, nietrafione prezenty, zmiany pracy, wyjazdy za granice. Wszyscy pisza to samo. A moze by tak napisac "napalilam sie na krolika, bo byl sliczny, ale urosl, okazalo sie, ze za duzo czasu mi zajmuje, nie chce mi sie u niego sprzatac, nie lubi, jak go biore na rece i za duzo kosztuje jedzenie, jest zbyt problematyczny". Z takim opisem to sie jeszcze nie spotkalam. A to chyba realnie najczestszy powod, prawda ? :(

ps. Kitty, czy Ty masz zagrode na prawie caly pokoj ? Zazdroszcze miejsca.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 01, 2010, 14:13:58 pm »
no cos ty, nie na cały pokój, ale sporo miejsca zajmuje ta zagroda z 6ma elementami, ale da się z tym żyć tylko przez parę dni :)

Tak sie czasami zastanawiam, na ile te opisy sa prawdziwe. Te wszystkie alergie, nietrafione prezenty, zmiany pracy, wyjazdy za granice. Wszyscy pisza to samo. A moze by tak napisac "napalilam sie na krolika, bo byl sliczny, ale urosl, okazalo sie, ze za duzo czasu mi zajmuje, nie chce mi sie u niego sprzatac, nie lubi, jak go biore na rece i za duzo kosztuje jedzenie, jest zbyt problematyczny". Z takim opisem to sie jeszcze nie spotkalam. A to chyba realnie najczestszy powod, prawda ? :(
No właśnie, to jest najprostszy sposób pozbycia się niewygodnego i problematycznego zwierzaka. A jeszcze zaznaczam, że ta właścicielka ani słowa nie zapytała o jego dalszy los, gdzie, co i jak. Zero zainteresowania.

maggis1980

  • Gość
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 01, 2010, 14:15:56 pm »
A jeszcze zaznaczam, że ta właścicielka ani słowa nie zapytała o jego dalszy los, gdzie, co i jak. Zero zainteresowania.
Super :(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 04, 2010, 19:48:24 pm »
Oskarek jest już po kastracji i przy okazji miał korektę trzonowców. Chłopczyk dobrze się czuje.

Chłopak niestety ma pasożyty na skórze i jest w trakcie leczenia.

Jutro z nim się zobaczę, czy mam mu przekazać głaski od was?

Offline Michelle_S

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 04, 2010, 19:51:28 pm »
Jaki on śliczny, urzekł mnie od razu :) Żałuje, że nie mam możliwości przygarnięcia kolejnego uszatka póki co. Bardzo bym chciała eh :)

nuka

  • Gość
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 05, 2010, 00:51:54 am »
Jutro z nim się zobaczę, czy mam mu przekazać głaski od was?
Co się pytasz ?? Jasne że tak, duże, wielkie, ogromne miziaki po tych kłapciatych uszkach. :przytul


Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 05, 2010, 21:38:08 pm »
Oskarek robi piękne boby i jest ich już dużo. Generalnie obrażony jest na cały świat - dr Moroz pozbawiła go "klejnotów". Dziś uciekał ile mógł - ja i dr Moroz trzymałyśmy go mocno, żeby preparat na wszoły dać na sierść a mały zwiewać chciał. Jest bardzo silnym króliczkiem......



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline 2ska

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 06, 2010, 15:30:15 pm »
Witam wszystkich :). Dawno mnie tutaj nie było. Właśnie poszukuję króliczka do adopcji i trafiłam na tą pięknotę. Wysłałam formularz adopcyjny, ubiegam się o adopcję Znajdki. Jednak ogłoszenie zostało umieszczone na początku września i możliwe, że jest już nieaktualne. Jeśli tak się stanie, będę gotowa przyjąć pod swój dach Oskara. Przepiękne stworzenie :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 06, 2010, 15:32:15 pm »
Witam wszystkich :). Dawno mnie tutaj nie było. Właśnie poszukuję króliczka do adopcji i trafiłam na tą pięknotę. Wysłałam formularz adopcyjny, ubiegam się o adopcję Znajdki. Jednak ogłoszenie zostało umieszczone na początku września i możliwe, że jest już nieaktualne. Jeśli tak się stanie, będę gotowa przyjąć pod swój dach Oskara. Przepiękne stworzenie :)

Wydaje mi się, ze póki u Znajdki nie ma napisu "Adopcja w toku" to ogłoszenie jest jak najbardziej aktualne.
Powodzenia :) 

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 07, 2010, 11:53:36 am »
Nasza pani dr Moroz na weekend zabrała do siebie na obserwację Balbinkę i Oskarka.
Wetka była bardzo zmartwiona faktem, że Oskarek odmawiał jedzenia granulatu CC i wszelkie warzywa, tylko od czasu do czasu wcinał suszki i sianko.  :nie_wiem Dostał lakcid i lek pobudzający apetyt oraz prace jelit. Kicał normalnie. Dopiero jakieś koło północy otrzymałam wiadomość, że wetka zmieniła Oskarowi miseczkę z metalowej na ceramiczną  i wtedy zaczął rzucać się na granulat  przeciera_oczy Coś w tym jest, bo jak był u mnie przez parę dni to granulat jadał tylko z ceramicznej miski, a szybko znikał  :mhihi

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 07, 2010, 12:06:59 pm »
Ale wybredny cwaniaczek. :lol  Fajnie ,że jest w porządku z Oskarkiem, a Balbinka?

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 07, 2010, 12:14:30 pm »
a Balbinka?

Z Balbinką jeszcze nie wiadomo, dr Moroz podejrzewa u niej e.cuniculi, ale jest ostrożna przy diagnozowaniu, królinka Balbinka będzie miała porobione badania wtedy będziemy wiedzieć więcej. O Balbince piszmy już w jej wątku. http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10208.msg190831;boardseen#new

A  Balbinka rzeczywiście jest taka łagodna, bezbronna i kochana...

maggis1980

  • Gość
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 07, 2010, 16:31:47 pm »
Oskar bedzie dzis wieczorem u mnie :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 07, 2010, 17:00:43 pm »
Maggis nie zapomnij naszykowac  ceramiczną miseczkę. :diabelek

maggis1980

  • Gość
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 07, 2010, 18:30:39 pm »
Wlasnie przygotowalam rezydencje dla Oskara, pewnie dlugo u mnie nie pobedzie, tak piekny krolik jest pewnie marzeniem nie jednego :)

maggis1980

  • Gość
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 07, 2010, 19:58:13 pm »
Mam go ! Jest przecudowny ! Zdjecia kiepskie, bo z komorki i jest juz ciemno, ale sa :)
Oskar KOCHA siano :) Inne rzeczy moga nie istniec.
Jest przecudowny !






Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Przecudny samczyk baranek - Oskar [Śląsk]
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 08, 2010, 16:09:53 pm »
Jak Uszy zareagowały na Oskarka?

Oskarek ma apetyt? Bobczy i siusia?

Chłopak jest już na adopcyjnej http://adopcje.kroliki.net/adopcje/oskar_gliwice.html