Autor Wątek: Bez siana!  (Przeczytany 3391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
Bez siana!
« dnia: Październik 28, 2010, 20:51:09 pm »
Wrocławski sklep P.H.U. "Murena" przy ul. Grunwaldzkiej 46.
Byłam tam ok. g. 14.20. W klatce młody króliczek bez źdźbełka siana. Podeszłam do sprzedawcy poprosiłam aby dał króliczkowi siano.... i zgroza!!!
Pomimo długiej rozmowy moich próśb i błagania, pan twardo stwierdził, że króliczek swój przydział sianka na dziś już zjadł, nastepne sianko dostanie jutro!
Proponowalam, że zapłacę za siano, które pan mógłby dać króliczkowi. Pan stwierdził, że królik jest ich (sklepowy) i zrobią jak będą chcieli. Moje argumenty, że króliś potrzebuje, że bez siana może chorować - zbywał tym, co napisałam wyżej. No może z tym, że zaproponował mi abym królika zakupiła.

Czy w takiej sprawie można coś zrobić??

zaznaczam, że zwierzęta w klatce miały czysto, w miskach mieszanka dla gryzoni (również u królika)
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Bez siana!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2010, 16:15:59 pm »
Juta nikt bardziej doświadczony się nie odzywa, ale u mnie poskutkowało podejście do zoologicznego z znajomym Panem mundurowym i grzeczne wyczytanie formułek prawnych oraz uświadomienie, ze króliczkom siano i woda są niezbędne. Kiedy byłam tam sama właściciel sklepu miał mnie w głębokim poważaniu, no ale nie na wszystkich mundurowy (po służbie  :diabelek) podziała.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Bez siana!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2010, 20:18:34 pm »
juta, jesli zglosisz sklep do espekowych interwencji, to powinna zostac tam wyslana jakas inspekcja. Moze takie sluzby wytlumacza sprzedawcom, ze dla krolika sianko jest niezbedne do zycia. No bo jednak brak siana to tak jak brak wody czyli jakis rodzaj zaniedbania.