Autor Wątek: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści  (Przeczytany 9805 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dorota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« dnia: Październik 09, 2010, 22:38:32 pm »
Czy można podawać olej parafinowy powodujący 'większy poślizg' w układzie pokarmowym królika pomagający w wydalaniu sierści zaraz po podaniu soku z ananasa, który rozpuszcza sierść w żołądku? w jakim czasie sok z ananasa rozpuści sierść? jeśli  nie to ile trzeba czekać?

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2010, 23:14:30 pm »
Ja moim ucholom daje w awaryjnych sytuacjach parafinę, a jak już się nieco odetkają to lakcid. Jeszcze mnie to nie zawiodło. U mnie działa po mniej więcej 4 godzinach już są małe suche bobki ale są po następnych 4 już są zwykle dorodne boby.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline dorota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2010, 23:30:15 pm »
ale ja już dałam sok z ananasa i teraz chcę wiedzieć kiedy mogę dać olej, który to pani weterynarz podawała królikowi i pomógł

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2010, 00:46:32 am »
Ja tez podaje sok ananasa lepiej pomagał od oleju parafinowego :)

nuka

  • Gość
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2010, 11:54:58 am »
Musi upłynąć minimum 2 godz od podania leku czy oleju do podania kwasu z kiwi, ananasa, papai. Podobnie jest z antybiotykiem i lakcidem. Odstęp min 2 godz powinien być zachowany. Najpierw antybiotyk potem lakcid.

Offline nikadomi-83

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2010, 19:08:46 pm »
Gdzie można dostać olej parafinowy i jaką ilość podawać króliczce, która waży 2 kg?  ???

kasiagio

  • Gość
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2010, 19:34:59 pm »
Olej parafinowy jest w aptece a podaje się kilka kropel na listku a jeżeli nie chce jeść to do pysia bezpośrednio  .
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zaparcia.html

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 12, 2010, 21:49:07 pm »
Ja daje 0.5-1cm3 parafiny strzykawką do pysia.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2010, 00:40:11 am »
Parafinę możemy podać tylko wtedy gdy jesteśmy pewni, że w żołądku uszaka nie ma kul włosowych (bezoarów) inaczej niestety parafina tutaj nie pomoże, nie będzie wydalana z organizmu. Z sokiem z ananasa też ostrożnie- zawiera dużo cukru. USG jamy brzusznej jak najbardziej wskazane. No i przy zatorach nawadniać, nawadniać i jeszcze raz nawadniać :)

Offline nikadomi-83

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Płeć: Kobieta
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2010, 13:54:41 pm »
W poniedzieałek moja króla nie chciała jeść, pić,w kuwecie nie było bobków, traciła równowagę, była wyziębiona, odwodniona, słaba. Od razu pobiegłam do mojego zufanego weterynarza i okazało się, że to zator  :(
Juz trzy dni dostaje kroplówkę podskórnie 2x dziennie, oprócz tego lek przeciwbólowy w zastrzyku, leki poprawiające pracę jelit, a nawet miała sondę do żołądka w celu usunięcia gazów, które strasznie się nagromadziły, króla nie dała rady ich wydalić.
Wczoraj rano pojawiły sie pierwsze suche, malutkie i czarne bobki, a później (trzy razy) wydaliła wielką (jak ziemniak) kupę posklejaną włosami! Powolutku zaczyna jeść sianko, pić wodę i robi coraz więcej bobków (niestety wciąż posklejanych włosami).
Nadal mamy codzienne wizyty u weta, podawanie leków i kilka razy dziennie muszę masowac jej brzuszek. Zobaczymy co będzie dalej.

Jestem przerażona, ponieważ systematycznie czesałam moją angorkę, siana miała zawsze pod dostatkiem, nie kupuję, żadnych kolorowych mieszanek, tylko dobry granulat, oprócz tego ma zioła, warzywa, czasem jakis owoc no i oczywiście woda. Gdy widziałam, że robi koraliki zamiast normalnych bobów, podawałam jej pastę z papaji (kocią), ponoć ułatwia wydalanie włosów.

Moja mała mało nie zeszła z tego swiata!!! Ma dopero 4 latka.

Zastanawiam sie co podawać jej profilaktycznie by ten straszny zator się nie powtórzył. Zastanawiam sie co jeszcze oprócz soku z anannasa i oleju parafinowego mogę podawać? Czy są jakieś środki do kupienia w sklepach zoologicznych, internecie lub lecznicach? Lekarz mówił,że istnieją jakieś pastylki z ananasa specjalne dla królików i można je kupić  w inernecie? Wiecie może o jakie tabletki chodzi?

Nuna

  • Gość
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2010, 15:35:34 pm »
Zrezygnuj z podawania granulatu bo to on blokuje jelita i spowalnia prace ukladu pokarmowego. Zamiast tabletek i past proponuje ziola: bazylie, pietruszke, koperek, kolendre, melise, miete, trawke wysiana w doniczce i suszone ziola i platki kwiatow + galazki.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 13, 2010, 20:51:42 pm »
Zastanawiam sie co podawać jej profilaktycznie by ten straszny zator się nie powtórzył. Zastanawiam sie co jeszcze oprócz soku z anannasa i oleju parafinowego mogę podawać?


Profilaktycznie np. raz na 2 tygodnie garść siemienia lnianego i tak jak pisze wyżej Nuna - bazylia, koperek, mięta itd. nawet codziennie :)

Tabletki z ananasa istnieją: http://www.swiatkrolika.eu/zdrowie-k10.html

Czy są jakieś środki do kupienia w sklepach zoologicznych, internecie lub lecznicach?

Są pasty odkłaczające np. Bezopet. Podawać tylko po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Ja jednak skłaniam sie do stosowania naturalnych metod :)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2010, 21:06:40 pm »
Co do siemienia lnianego, to w okresie wzmożonego linienia raczej codziennie i nie "garść" a płaską łyżkę stołową (najlepiej mielonego) zalaną wrzącą wodą (około pół szklanki).
Suche siemię zabiera wodę, kisiel z niego daje poślizg w układzie pokarmowym.

Offline dorota

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2010, 18:21:24 pm »
nikadomi-83 jak ma się króliczek? tydzień temu miałam tak samo z moim, naszczęście kryzys już zarzegnany, też antybiotyk dostawała i kroplówki, pani weterynarz mówiła że ważne by królik jadł systematycznie choćby małe porcje

Offline tatana1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 888
  • Płeć: Kobieta
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 18, 2010, 18:41:18 pm »
dziewczyny a jak to jest z tym lakcidem?? zrobic zawiesine i do pyszczka?
Zwierzęta nie oceniaja, nie krytykuja, nie robi im znaczenia jak wygladasz... kochaja Cie za opieke, jedzenie i Twoja milosc... kochaja bezinteresownie...

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: olej parafinowy,sok z ananasa na kulkę z sierści
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 18, 2010, 19:00:16 pm »
Lakcid - woda do ampułki i po pół ampułki do pyszczka 2 razy dziennie - ja tak podaje


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.