Działania SPK > Dołącz do nas

Zapraszamy do współpracy

(1/12) > >>

bosniak:
Drodzy Forumowicze,

Dziękujemy za zainteresowanie i troskę, jaką wykazujecie, przekazując na nasze ręce uwagi odnośnie do działań SPK i funkcjonowania forum.

W związku z opiniami, jakie do nas napływają, chcielibyśmy serdecznie zaprosić osoby, które mają niedosyt działań z naszej strony, do czynnego zaangażowania się w prace na rzecz królików, czy to przez przystąpienie do SPK czy przez akces do GA.
 
Każdy będzie się mógł wykazać i zostać publicznie oceniony. Każdy będzie mógł z dumą pokazywać światu swoje imię i nazwisko w kontekście charytatywnej pomocy bezdomnym zwierzętom. Każdy będzie mógł odpisywać na maile, odbierać telefony, odbijać zaniedbywane króliki, poprawiać atmosferę na forum, pisać artykuły do gazet i wiele innych rzeczy - pole do popisu jest naprawdę duże. Każdy będzie mógł na własnej skórze przekonać się, co w tej pracy jest tak naprawdę ważne, a co nieistotne.
Skoro wiele osób jest niezadowolonych z tego wszystkiego, prosimy - pomóżcie nam i działajcie razem z nami.

Jeśli chodzi o forum - przypominamy, że to Wy, drodzy Użytkownicy, w dużej mierze tworzycie atmosferę na forum, zaś członkowie SPK wypowiadają się na nim stosunkowo rzadko. Nie ma forum, które nie jest jakoś nadzorowane, dlatego i forum SPK będzie podlegało moderacji. Nie jesteśmy w stanie zadowolić każdego polityką swojego działania, za co możemy jedynie przeprosić.

Ponadto nie mamy wpływu na to, co i w jaki sposób piszą inni, za to każdy z Was z osobna jest władny zapanować nad swoją kulturą wypowiadania się i tym stymulować przyjazną atmosferę na forum. To, że ktoś wspiera SPK finansowo, adoptował czy przechowuje królika, nie powoduje, że wszystko mu na forum wolno i jest nietykalny. Grożenie zaprzestaniem pomagania za to, że się dostało upomnienie czy ostrzeżenie jest nieco niepoważne, bo pamiętajcie, że nie pomagacie nam - członkom SPK, ale królikom, które potrzebują pomocy ludzi niezależnie od tego, czy ludzie ci są gdzieś zrzeszeni czy nie. A odmawianie pomocy zwierzętom chyba nie jest ani Waszym, ani naszym celem.

Nie żądajcie od SPK fantastycznej aury na forum, które jest forum ogólnodostępnym (a nie tylko dla członków SPK). Na naszym forum wewnętrznym panuje zupełnie inna atmosfera, być może dlatego, że mamy wspólny cel, do którego razem dążymy. Na forum ogólnodostępnym spotykają się różni ludzie, o różnych wartościach, mający odrębne plany i interesy. Każdy może pisać, co chce, każdy może ponarzekać, ale tej aury, na której zarówno Wam jak i nam zależy,  żądajcie przede wszystkim od siebie wzajemnie.

 Jednym z celów SPK jest edukowanie - forum jest mocnym i bezpłatnym przekaźnikiem wiedzy. Być  może łatwa dostępność do niego powoduje, że pojawiają się na nim też osoby, które lubią psuć klimat i się wykłócać. Wiele osób ma postawę roszczeniową - myśli, że wszystko im się należy. Tymczasem to nieprawda. Forum jest utrzymywane z pieniędzy SPK, które pochodzą z darowizn. Na apel o wsparcie serwera odpowiedziały dwie osoby, a wypowiada się kilkaset. Pretensje, że coś nie działa, były co chwilę, a pomocna dłoń - sporadycznie. Dlatego też to właśnie SPK będzie decydowało, czy forum pójdzie w stronę czarnej dziury usianej przekleństwami i wzajemnymi obelgami, czy będzie się starało utrzymywać poziom wysoki - który miało jeszcze do niedawna.
Jeśli ktoś zwrócenie uwagi traktuje jak ograniczanie jego wolności słowa (!), to marne szanse, że będzie czynnikiem poprawiającym nastrój na forum i SPK nie bierze zań odpowiedzialności.

Kto czuje niedosyt pracy i wysiłków z naszej strony, niech się do nas przyłączy i pomoże. Naprawdę serdecznie zapraszamy, bo pracy przy adopcyjnych królikach jest coraz więcej i każda pomocna dłoń się przyda. Każdy, kto przeprowadzi kilka procedur adopcyjnych, biorąc na siebie pełną odpowiedzialność za wybór Nowego Opiekuna oraz z sukcesem zrealizuje działania przed- i podopcyjne, będzie mógł się podzielić z resztą GA swoimi doświadczeniami, opiniami, przemyśleniami - gdyż dopiero wtedy będzie w pełni wiarygodny. Chętnie skorzystamy z pomysłów, które w praktyce okazały się skuteczne.

Gdzieś, drodzy Przyjaciele, ostatnio zapodział się główny cel, jakim jest pomoc królikom. Zachęcamy do tego, aby ten cel sobie przypomnieć i mieć go przed oczyma.

Dziękujemy za uwagę, pomoc i pozdrawiamy,
członkowie GA SPK

tajniak:
Dodam jeszcze, że można zgłosić się do opieki lub pomocy w przygotowywaniu konkretnych działów na stronie SPK. Pomoc przyda się również na Wikipedii - mam tutaj na myśli głównie hasło królik domowy (przed edycją Wikipedii polecam Wstęp). Można również jednorazowo przygotowywać lub pomagać w przygotowaniu stoisk SPK tak jak to robię ja: http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=6043 Przydadzą się również korektorzy, którzy będą sprawdzali treści na naszej stronie oraz dokumenty wymagające korekty. Można też również zachęcić jakiegoś weterynarza do  pomocy nam.

Jak widać sposobów jest bardzo wiele i nie koniecznie polegają one na przelaniu pieniędzy, daniu DT/DS królikom, pośrednictwu w adopcjach itp. Naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Na początek polecam pobuszować po naszej stronie. Ja osobiście do SPK wszedłem bez pomysłu na to jak mogę działać. Po roku już się rozkręciłem i trochę zadomowiłem. :) Zachęcam, bo warto - naprawdę.

tusiatko_1987:
Ja myslalam o przelewie dla Was jakiejs sumy ktora akurat moge dac ale koszt przelewu - jesli nie ma platnosci karty - jest za drogi :(

Czy na forum dalej bedzie to laczenie postow? czasami jest denerwujace dla zwyklego nie spamujacego uzytowknika..

ppx:
Ja chętnie w czymś pomogłabym, ale nie jestem jeszcze pełnoletnia, aby być członkiem SPK, a chciałabym. ^^

tajniak:
ppx, mam 17 lat i jestem członkiem wspierającym, a wstąpiłem mając nie całe 15.

/EDIT/

Członkiem wspierającym można być od 13 lat, a zwyczajnym od 16.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej