Autor Wątek: Oświadczenie [ad. adopcje]  (Przeczytany 4238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Oświadczenie [ad. adopcje]
« dnia: Luty 22, 2005, 21:07:05 pm »
Z powodu ostatnich doświadczeń w sferze adopcji, chcielibyśmy wyrażanie zaznaczyć, na czym polegają adopcje.

     Dział adopcji zajmuje najważniejsze miejsce w działalności Stowarzyszenia Pomocy Królikom. Staramy się, aby każdy niechciany królik odnalazł odpowiedzialnych opiekunów i kochający dom. Z potencjalnymi nowymi opiekunami przeprowadzamy wywiad telefoniczny, mailowy, prosimy o wypełnienie deklaracji oraz zapoznanie się z regulaminem. Warunkiem koniecznym jest podpisanie oświadczenia adopcyjnego.

     Musimy upewnić się, że adoptowany królik nie będzie podnoszony za uszy, noszony na rękach, karmiony słodyczami. Musimy mieć pewność, że będzie się czuł swobodnie, nie będzie całymi dniami siedział w klatce i będzie miał zapewnioną opiekę weterynaryjną. Tylko wtedy z czystym sercem, możemy oddać królika do nowego domu. Nasze rygorystyczne wymagania powodują, że nie każdy może zaadoptować zwierze korzystając z sytemu adopcji SPK. Potencjalni opiekunowi muszą liczyć się z odmową ze strony SPK.

     Uważamy jednak, że dla każdego, kto tego pragnie naprawdę, przedstawione kryteria nie będą przeszkodą. Nie oddajemy zwierząt do zoo, hodowli i miejsc, które nie wzbudzają naszego zaufania. Króliki w żadnym wypadku nie mogą stać się zabawką dla dzieci, pokarmem dla innych zwierząt, ani być wykorzystywane do rozrodu. Jest wystarczającą dużo królików szukających domów, wyrzucanych z domów, podrzucanych do lecznic i schronisk.

     Osoby adoptujące królika zostają poinformowane o prawidłowej opiece, otrzymują odpowiednie broszurki, są w kontakcie mailowym i telefonicznym z działem adopcji SPK, a w okresie 6 miesięcy od adopcji wolontariusze organizacji sprawdzają warunki życia królików u nowych opiekunów. Jeśli stwierdzą, że pomimo wcześniejszych ustaleń królikowi dzieje się krzywda - odbierają zwierzaka.

     Chcemy też zaznaczyć, że wszystkie działania SPK oparte są na wolontariacie. Nikt z nas nie otrzymuje żadnych opłat za swoją prace, przeciwnie - Stowarzyszenie utrzymuje się z naszych składek. Osoby postronne błednie postrzegają nas jako hodowców. My nie rozmnażamy naszych zwierząt, nie handlujemy nimi. Jesteśmy opiekunkami, którzy w wyniku obserwacji zachowań, chorób, konfrontując z praktyką weterynarzy nabyli cenną wiedzę o królikach domowych, którą chcemy się podzielić z innymi opiekunami.

Pełnomocnik SPK
Katarzyna Łatacz
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net