Autor Wątek: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka  (Przeczytany 31412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 15, 2011, 10:19:05 am »
A ja kupuje Pinio za 55 zł 35l, starcza na ok 5-6 mies.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 15, 2011, 11:55:07 am »
ja kupuje pinio za 7 euro 2 kg albo 1kg nie pamiętam :)

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 16, 2011, 16:45:26 pm »
ja kupuje pinio

W Beligii sprzedają Pinio?

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 16, 2011, 16:55:19 pm »
pod inną nazwą ale to to samo . w zapachu i wyglądzie to jest to samo :)

Szyna1322

  • Gość
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 16, 2011, 17:23:33 pm »
A ja kupuje Pinio za 55 zł 35l, starcza na ok 5-6 mies.
Tak długo ci starcza? A ile masz króliczków? :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 16, 2011, 21:14:59 pm »
Dziewczyny, ale to chyba nie ten wątek ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 17, 2011, 14:49:18 pm »
A ile masz króliczków?

U mnie miejsce mają dwa uszole.

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 18, 2011, 19:56:31 pm »
Przy dwoch królach trzeba liczyć - 200 zł.
- 16 zł x 2 paczki (Pinio) na miesiąc = 32 zł ( czasem jest i 3 paczka )
- suszki 80-100 zł + sianko ( 15-20 opakowań + przesyłka)
- zielenina, zimą strasznie droga ok. 5 zł kg ( przynajmniej raz w tygodniu jabuszko, brokuł, marchewka, pietruszka wszystko po kg to juz 15 -20 zł x 4 tygodnie = 80 zł, wliczyłam w to też koperek 2 x w tygodniu po 1,5 zł)
- granulat Cuni Pro - 5 kg - 45-50 zł ale to wystarczay przynajmniej na pare miesięcy

Nie wspomne o zabaweczkach, lekarzu i itp.

To są moje wydatki ale ja ze wszystkim przesadzam i rozpieszczam je jak tylko mogę. Zwirek można kupić o polowe tańszy i jeszcze raz wiekszy, suszki no cóż jezeli ktoś daje tylko sianko to duza paka Vitapolu to 6 zł, granulat który daje tez nie nalezy do tanich. Warzywka latem koszt zdecydowanie sie obniży. Myślę że sopkojnie mozna to co napisałan "ciachnąć" o połowę i to będzie rzeczywisty koszt.

Offline LeryMosa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 622
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 19, 2011, 18:39:35 pm »
A ja nawet zimą wydaje góra 50 zł licząc weta. Latem płace 10 zł miesięcznie.

Offline agniecha85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 246
  • Płeć: Kobieta
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 19, 2011, 18:50:56 pm »
Miki, 200zł na miesiąc??? To chyba niemożliwe ;) Toż to połowa utrzymania mojego konia :P U mnie przy jednym wychodzi ok 30zł. z czego najwięcej wychodzi Pinio (szukamy źródła peletu ;) , kupuję worki 11l za 14 zł. a kuwety sprzątam bardzo często, czasami 2 razy dziennie.  Siano kosztuje grosze, granulat starcza na dość długo a warzyw nie jedzą aż tak dużo. Razy 2 to wychodzi ok. 60 zł. nie żałując praktycznie niczego.
Aga i reszta menażerii

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 19, 2011, 19:07:14 pm »
Niestety możliwe, ja wiem że jestem niegospodarna ale nie chce wyjść inaczej. Np. 1 kg. pietruszki to 5-6 średnich sztuk, jedna rano i jedna na noc, trzy dni i juz nie ma kilograma czyli 5 zł. Taki koperek to zaledwie 4 -5 gałązek na krzyż, przeciez to jest na raz, dla dwóch to juz 3 złote. O - a sałata rzymska zimą albo małaa cykoria to(3 szt.) 6 zł. Rozpieściłam je tak , że łodygii z koperku to nie ruszą, marchewkę, pietruszke czy seler wszystko obieram i połowa idzie do śmietnika. Zarłoki też są ,ale nadwagi nie mają. Mam nie pokolei w głowie ale tak bardzo je kocham, że jestem w stanie nawet poswięcić upragnione buty, byleby miały dobrze u "mamusi".

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 19, 2011, 20:37:43 pm »
Miki nie jesteś sama ja też rozpieściła swoje jak dziadowskie bicze
u mnie dieta opiera się w zasadzie na samych warzywach i zielenince, jakieś 5-8 rodzaji dziennie
koperek bez łodyżek, czy kiełki same listki bez nóżek to norma  :D
na warzywka dziennie wydaje jakieś 8-15 zł czyli w miesiącu spokojnie jakies 300-400 zł, czy jest to dużo? według mnie nie aż tak bardzo, w końcu każdy chce mieć urozmaiconą dietę to dlaczego mam oszczędzać na moich kochanych króliczkach
choć fakt faktem, ze czasem cholernie mnie wkurzają jak wybrzydzają przy jedzeniu  :icon_twisted
ale nie mam serca pozbawić ich przyjemności jedzenia i dawać np jedno warzywo dziennie, serce by mi pękło

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 19, 2011, 20:59:41 pm »
U nas :
Zwirek 15 £ 30 l na ok.dwa tygodnie
Warzywka i owoce 15 £ na tydzien
Sianko 20 £ na 8 tygodni
Suszki 15 £ na 3-4 miesiáce
No i do tego weterynarz ale to juz jak sie dzieje cos to od 30 £ do 200 £

Nie liczé  ilo to razem :)

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 19, 2011, 21:07:37 pm »
Podsumowując: nie ważne co , nieważne ile byleby były szczęśliwe.

A do do tematu watku, to nic że trzeba wydac kase na pychotki, to nic że bobki sa wszędzie, to nic że zeżarte sa kable, pogryzione ściany, zeżarte trzy dywany, pogryzione ulubione jeansy, ręczniki i inne tam głupoty - nic nie ma znaczenia i cała złość mij kiedy dwa uszate wskocza na łóżko o 5 rano robiąc pobudke i liząc po buzi bo co? oczywiście że tak  - chca żryć!!!

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 20, 2011, 09:58:46 am »
To ja napisze ile wydaje na Makiego tygodniowo :
Zielenina w zależności czy jest wszystko czy czegoś brakuje , kupując raz w tygodniu średnio wychodzi około 7-8 e
sianko  3,5 E co dwa tygodnie
Czyli sumując  wychodzi mi tak około 10 e tyg.  na jednego gada i na samo jedzenie . Czyli nasze 40 zł , z tym że czasami dokupuje w tyg. świeżą zieleninkę , granulatu nie kupujemy już od ładnych kilku miesięcy i suszek też nie , bo nie mam dostępu po prostu , jak jeżdżę do dużego centrum  to wtedy kupuje mu jakieś przysmaki takie jak owies czy zioła uzupełniające to na raz wydatek około 11 E .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 20, 2011, 10:54:51 am »
Ja na niecale 2 miesiace place 30 zl za 30 litrow zwirku. Zakupilam 13 kg Grainlessa za kolo 125 zł (nie wiem na ile mi to starczy) - codziennie na warzywa zostawiam kolo 5 zł x 30 = 150 zl miesiecznie (nie mam ogrodka wiec musze kupic marchewki itd), siano kupuje za 8 zl ok 25 litrow i starcza mi na 2 tygodnie gora = 16 zl miesiecnie. Majac 3 uszaki miesiecznie wydaje co najmniej 180 zl nie liczac granulatu ktory kupuje hurtowo. Do tego co jakis czas kupuje ziola, zabawki robie sama. A jak musze jechac do weta albo mieszka u mnie jakis tymczas to wychodzi ponad 200 zł miesiecznie ;)

Offline ewer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 20, 2011, 11:06:54 am »
3 króliki 3500 zł  za cały tamten rok ;)

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 20, 2011, 21:56:53 pm »
Ja tak samo mam balkon i okna na główną ulicę więc suszenie czegokolwiek odpada na wolnym powietrzu.

Jeślichodzi o koszty utrzymania mojego malucha to raz w miesiącu (na 1,5 do 2 miesięcy) zamawiam zestaw przez internet wart jakieś 60 - 70 zł z suszkami bo do suszonej zieleniny niestety ze względu na miasto nie mam pod ręką. Warzywa i owoce susze samodzielnie w "maszynce" ale i tak wychodzi na miesiąc ok. 100 zł.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Plusy i minusy posiadania więcej niż jednego uszaka
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 20, 2011, 23:41:35 pm »
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11841.new#new - wątek wydzielony z tej rozmowy pod tym linkiem ;)