Autor Wątek: Nowy granulat  (Przeczytany 3681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Nowy granulat
« dnia: Kwiecień 23, 2007, 21:59:28 pm »
W moim mieście pojawił się nowy granulat. Kupiłam dziś królikom "na próbę"
Rzuciły się na niego jak szalone  :oh:  2 kg kosztują 15 zł.
Mam pytanie. Czy ktoś z Was spotkał się z takim granulatem??
Wildlife PREMIUM
RODENT FOOD
Opakowanie wygląda tak:


a sam granulat tak ( nie jest barwiony i dość drobny, widać w nim włókna ....a smak kojarzy mi się ze szpinakiem  :diabelek )


Składniki: trawa,  warzywa korzeniowe, jęczmień, mączka słonecznikowa, , otręby pszenne, owies, minerały, witaminy, aminokwasy, olej sojowy

Skład też wydaje się być nienajgorszy( w % ):
białko- 16
tłuszcz- 3,5
błonnik- 15
popiół- 8,8
( w gramach )
wapń- 1,1
fosfor- 0,5
lizyna- 6,4
metionina- 4,3
cysteina- 2,9
i dalej witaminy i minerały
Co prawda piszą, że to jkest karma dla królików ... i chomików :hahaha ale w opisie jak stosować dokładnie różnicują dietę dla tych zwierząt.
Czekam na opinie  :bukiet
Życie jest piękne... pomimo wszystko

skorpion81

  • Gość
Nowy granulat
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2007, 08:37:48 am »
co prawda piszą że dla gryzoni, ale na vitapolu też jest "dla gryzoni". Skład wydaje sie ok i cena też.
Nie spotkałam się z takim granulatem, ale u mnie na zadupiu to jest głównie vitapol i chrumis.
Dlatego i tak muszę zamawiać wszystko (tj. zioła i granulat itp) przez internet. Przy czym mój potworek Cuni Duo (10 zl za kg) nie bardzo chce jesć :oh:  Taka wybredna małpa :)

Exilium

  • Gość
Nowy granulat
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 24, 2007, 19:58:44 pm »
Moja króliczka zajada się właśnie tym granulatem   :lol  Zawsze przybiega i wyjada mi go z ręki, nim zdąże go włożyc do miseczki  :oh: Jak narazie wszystko jest w porządku i nie narzekamy (kiedy ją dostałam jadła tylko mieszankę, ale teraz właśnie przeniosłam ją na Wildlife'a) :DD  Ja kupiłam 2kg pokarmu w Tesco za 13zł. Pozdrawiam :*

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Nowy granulat
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2007, 16:11:26 pm »
Widziałam u mnie w Wa-wie w Tesco ten granulat. Kosztował własnie ok.13 zł. Skład wale nie jest taki zły rzeczywiscie :icon_biggrin.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart