Autor Wątek: Kroliki luzem w mieszkaniu  (Przeczytany 47142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 08, 2010, 07:34:20 am »
dobry zwierz z Perpera :diabelek
Co do brojenia jak maja luz i wolność - że mniejsza? no to ja mam jakieś odmieńce bo tak broją tak broją, że zaczynam dojrzewać do zagrody, jeszcze Nika szcza gdzie chce i nic jej nie przeszkadza, a ja nagle po powrocie z pracy widzę plamy na półce, na komodzie na wierzchu szafy ubraniowej mi spływa - fuuuu, gryzą oba co się da, jak się  da i kiedy się da - oj czekają je w końcu kraty :>.
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

blondyna90

  • Gość
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 08, 2010, 10:43:57 am »
Mam kłopot od niedawna puszczam królika luzem a ten przestał się załatwiać do kuwety!Owszem nie robi nic na korytarzu ale robi wszędzie u siebie tylko nie w kuwecie:/ Nim go zaczęłam wypuszczać na cały dzień ładnie się załatwiał do kuwety... co mam zrobić teraz?!:(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 08, 2010, 11:03:07 am »
Króliczek znaczy teren. Z czasem to minie

blondyna90

  • Gość
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 08, 2010, 11:09:10 am »
tylko że jakoś nie robi tego w mieszkaniu tylko w swoim miejscu i to zaczęło się wtedy kiedy zaczęłam go wypuszczać:((:

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 08, 2010, 11:17:33 am »
u siebie to znaczy gdzie konkretnie? w klatce? zagrodzie?

blondyna90

  • Gość
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 08, 2010, 11:19:11 am »
w...kartoniku..:( wiem że tak niepowinien być mieliśmy kupić klatke ale szef mojego go oszukał i nie zapłacił mu za prace:(:(
i

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 08, 2010, 11:36:52 am »
w...kartoniku..:( wiem że tak niepowinien być mieliśmy kupić klatke ale szef mojego go oszukał i nie zapłacił mu za prace:(:(
i

nie musisz się usprawiedliwiać, nie zmienia to faktu, że zanim ktokolwiek bierze/kupi jakiegoś zwierzaka powinien brać pod uwagę, czy zapewni pupilowi godne warunki.
W każdym bądź razie najpierw postaraj się dla niego o jakąś porządną klatkę/zagrodę, albo jeśli ma biegać luzem 24h to karton wywal, a kuwetę daj tam, gdzie najczęściej sika.

blondyna90

  • Gość
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 08, 2010, 11:39:22 am »
już tak zrobiłam zobaczymy czy teraz wróci do załatwiania się w kuwecie ;)
dodatkowo dałam mu taki "leżaczek" od psa bo pies itak w nim leżeć nie chce a Megi już w nim siedzi ;) i misia też dostałą :D:D :bunny:

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 08, 2010, 11:40:46 am »
no to życzę Wam dużo cierpliwości.
A ile uszak ma miesięcy?

blondyna90

  • Gość
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 08, 2010, 11:45:20 am »
urodziła się 13 czerwca to o ile dobrze licze to 4 ;P

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 08, 2010, 14:49:11 pm »
dobry zwierz z Perpera :diabelek
w koncu kraty wstawilam na razie do pokoju ze do kuchni nie poszedl bo tak kable a ja na praktykach 7h :) teraz musze odkurzyc na jego ceracie bo ziola pokruszyl...

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 13, 2010, 08:26:45 am »
Oficjalnie mogę ogłosić, że moje uszy są bezklatkowe :bunny::D

Jak pisałam wcześniej najpierw na noc je zostawiałam, niczego złego nie zrobiły, jedynie zabobczyły cały dywan. Po drugiej nocy bobki już były w okolicach kuwet i ich małych dywaników. Potem był week end, więc w week end były non stop na wolności i w poniedziałek przed pójściem do pracy nie miałam serca ich zamykać (i to w osobnych klatkach, bo nie są jeszcze w 100% w przyjaźni). I nic się nie dzieje, nawet kanapę zostawiają w spokoju. Powiedziałabym więcej, odkąd mają wybieg 24/24, to dopiero zostawiły w spokoju kanapę. :D
Zostawiam im jakieś kartony, gałązki, kziążkę telefoniczną do targania, ale wiem i tak, że w czasie mojej pracy, to one raczej wtedy sobie drzemają.

Co do bobków, to naprawdę z dnia na dzień było ich coraz mniej poza kuwetami (na razie jeszcze są dwie jakby co). Wczoraj totalnie zlikwidowałam mniejszą klatkę i zdjęłam kraty z dużej klatki i zostawiłam tylko spód z kuwetą i kartonikiem z sianem. I powiem wam, że dzisiaj rano znalazłam tylko jednego boba na dywanie, a tak to czyściutko. :D

Dodam tylko, że moje króle nie skończyły jeszcze procesu zaprzyjaźniania, ale są na takim etapie, że nie boję się ich zostawiać sam na sam, a tak mają okazję przebywania więcej czasu ze sobą (jeśli nei siedzą w dwóch różnych kątach). Jak je wcześniej zamykałam w klatkach, to po wypuszczeniu jakby zaczynały od nowa.

Póki co mogę potwierdzić teorię, że króliki na wolnością mają mniej tendencji do zniszczeń, z tym że i tak jeszcze zobaczymy, czy to się nie zmieni, bo stosunkowo od niedawna tą wolność mają. Ale już widzę ogólną zmianę w zachowaniu. Jak je wypuszczałam z klatek, to odnosiłam wrażenie, że muszą szybko wykorzystać tę chwilę wolności i było ich wszędzie pełno, brykały, wszędzie właziły itd. A teraz jakby na spokojnie sobie to biorą, jakby miały na wszystko czas, szczególnie na wylegiwanie się na dywanie albo fotelach. :D

Nie przekraczają też progu pokoju, reszta mieszkania ich w ogóle nie interesuje. Żyć nie umierać. :)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 13, 2010, 09:22:05 am »
Super ze kolejne kroliki dolaczyly do bezklatkowych :) ja teraz planuje kuwete jakas i piasek do kopania czy ziemie dac Pepparowi :)

Pokaz chetnie ich kacik gdzie maja toalete jedzenie itp :)

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 13, 2010, 09:25:38 am »
Zrobię fotkę, jak będzie lepsze oświetlenie, bo mam tylko aparat w telefonie. Jak wczoraj zrobiłam, to nic nie widać. :)

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 16, 2010, 14:02:53 pm »
Tak wygląda ich kącik, tylko spód klatki, woda jest w innym miejscu, bo wylewały i brudziły wodę:




Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 16, 2010, 14:12:29 pm »
I jak widac lubia przebywac w swoim kaciku :)

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 16, 2010, 14:19:46 pm »
Tak naprawdę rzadko tam leżą, akurat je przyłapałam. :) Ich ulubione miejsca to jest szczególne miejsce pod stołem i pod fotelem. Teraz właśnie jedno leży pod stołem, a drugie pod fotelem :D:D

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 16, 2010, 14:33:54 pm »
Nowa cerata, dlugo szukalam ale jysk nie mial czarnej pcv - musieli wczoraj dolozyc :)


Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 16, 2010, 17:34:08 pm »
u nas wyglada to tak




aniaijuz

  • Gość
Odp: Kroliki luzem w mieszkaniu
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 27, 2010, 09:07:53 am »
u mnie królik ma pokój do dyspozycji 24h, jest pozabezpieczany z każdej strony a nie było to łatwe bo ma około 16m2 :)
jak wracam z uczelni to puszczam go po domu żeby poganiał z psami pod moim czujnym okiem :P :)



miśki zabrał sam - uwielbia leżeć na tym żółtym :)
a miski z jedzonkiem i paśnik są za stolikiem - z resztą widać czym uszaty jest najbardziej zainteresowany :P