Autor Wątek: Podłoże w klatce/zagrodzie  (Przeczytany 24600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hero

  • Gość
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 26, 2011, 20:42:50 pm »
Nie myślałem o linoleum , ale ciekawy pomysł,jeżeli chodzi o kuwetę kilka miesięcy temu poszłem do zoologicznego pytając panią sprzedawcę po ile sprzedają kuwety dla królów , najpierw zapytała się mnie czy żartuje a gdy powiedziałem że mówię serio wyśmiała mnie i powiedziała że dla królików nie ma żadnych kuwet .
Improwizowałem wziąłem pojemnik po lekach plastikowy wys 7cm i szerokość 40cm dł 35cm król z reguły robił to w kuwecie , ale czasem nie trafiał i cały apartament pływał w jego moczu,na tym Inga to polegało że cerata nie przesiąki wała moczu ,zaraz się wszystko kleiło i musiałem zrobić generalny porządek..A trociny staram się wybierać jak najgrubsze przez pył jest znikomy.A żwirek mimo ryzyka stosuje sprzedawca w zoologicznym sam go stosuje i nigdy żadnego problemu z tym nie miał.Nawet na opakowaniu jest napisane że jest dla kotów i królików.Czy to aby takie niebezpieczne . Jeżeli nie trociny, żwirek to co lepiej pochłonie wilgoć i nieprzyjemny zapach ?

Uważam że popadamy w lekką paranoję wszystko królom zagraża,rozumiem oczywiste sprawy w diecie w podłożu , ale czy to nie jest lekka paranoja , królik zarówno jak człowiek cały czas jest narażony na niebezpieczeństwo i nikt z Nas temu nie zaradzi .
Oczywiście dziękuje za Wasze opinie ,ale nie podzielam ich . Bo komu tu ufać jak nie weterynarzowi , sprzedawcy w sklepie ,czy producentowi,który wypuszcza na rynek towar który musi być przebadany itp...W dzisiejszych czasach nikt na opakowaniu nie może napisać "dla użytku kotów i królikom",aby to napisać trzeba mieć zaświadczenie naukowe,które na-pewno jest i testy były przeprowadzone które dopuściły ten produkt na rynek .
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2011, 20:46:01 pm wysłana przez hero »

Mel

  • Gość
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 26, 2011, 20:52:53 pm »
Hero, ile masz lat?
Za jakiś czas wyrośniesz z takiej nawiności.
Gdybym ufała sprzedawcom w sklepie (których spora część, jest nastawiona na zysk, i wciska byle co) czy producentom, to chyba zabiłabym swojego króla nieodpowiednią dietą, itd.
Skoro na rynku są np. dropsy dla królików, tzn, że są dobre i mamy je dawać?
Jeśli sprzedawca powie Ci, że królik to gryzoń, to uwierzysz?

Żwirki zbrylające, i trociny są fatalne, i nie powinniśmy ich u królików stosować.

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 26, 2011, 20:57:42 pm »
żwirek drewniany jest tani, wydajny i pochłania zapach  moczu a do tego jest bezpieczniejszy dla królika. Ja również stosuję linoleum, żeby w razie posikania nie niszczyć dna klatki, na linoleum kładę mały chodniczek ciągle niestety prany bo Clo lubi go podsikać. Co do kuwety wystarczy wziąć taką niby kocią, zwykłą plastikową, na tyle ciężką aby królik nie przewrócił. Nie muszą to być jakieś specjalistyczne kuwety, ważne aby spełniały swoją funkcję ;)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 27, 2011, 18:05:34 pm »
W dzisiejszych czasach nikt na opakowaniu nie może napisać "dla użytku kotów i królikom",aby to napisać trzeba mieć zaświadczenie naukowe,które na-pewno jest i testy były przeprowadzone które dopuściły ten produkt na rynek .
Kazdy kto chce moze tak napisac i taka jest prawda. To nie sa leki, ze potrzebuja specjalnych testow. Zwirek drewniany jest odpowiedni dla krolika. Inne zwirki nie sa dobre. A producenci moga napisac wszystko, zeby towar sprzedac. Moga napisac 'karma dla krolika' na mieszance ziaren, 'Dropsy dla krolika' na dropsach zawierajacych cukier i mleko, ktorych kroliki nie powinny spozywac.

Bo komu tu ufać jak nie weterynarzowi , sprzedawcy w sklepie ,czy producentowi,który wypuszcza na rynek towar który musi być przebadany itp...
Niby tak. tak powinno byc. Ale przez to 'zaufanie' wiele kroliczkow nie ma juz wsrod nas :( Powinno sie sluchac kogos kto ma doswidczenie. Producent chce sprzedac i zarobic, sprzedacy w wiekszosci przypadkow tak samo. O niekompetentynych wetach, ktorzy sie 'znaja' to juz osobny rozdzial...

Offline F4rba

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 724
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Mefka
  • Za TM: Fred
Odp: Podłoże w klatce/zagrodzie
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 10, 2013, 20:36:09 pm »
Czy do kuwety królika nadaje się pellet ze słomy pszenno-rzepakowej? Może ktoś wie, czy tak samo wchłania mocz.