Autor Wątek: Pierwsza wizyta u weterynarza.  (Przeczytany 49073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: czy wizyta u weterynarza jest konieczna?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 04, 2012, 23:21:38 pm »
Szczepienia są ważne. Warto zainwestować. Na przyszły rok możesz sobie odkładać po 5zł miesięcznie i nie będziesz musiała nikogo prosić :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: czy wizyta u weterynarza jest konieczna?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 05, 2012, 20:33:20 pm »
Byłam dzisiaj, ale nie musiałam kłamać :D Po prostu z babcią poszłam- ta się na wszystko zgadza :) Tola szczepiona, Lola szczepiona- sielanka :D
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Cielinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:03:09 pm »
Nie wierze! :niespodzianka Po prostu jakieś 5 minut temu patrzyłam na stronę Lecznicy Serwin! heartbeats_hurt och...wielkie dzięki że założyłaś ten wątek!  :przytul  :bukiet Hmm... a jak wpisywałam Nowy Sącz w wyszukiwarce to nie mogło znaleźć.  :crazy: no trudno.

Ja też właśnie zastanawiałam się nad zmianą weterynarza właśnie na tą http://www.lecznicaserwin.pl/ wydaje mi się, że to najlepsza lecznica w Nowym Sączu.
Z tego co pisze na tej stronie http://www.vetopedia.pl/weterynarz-6-292-0-0-Nowy_Sacz.html to mają nawet laboratorium analityczne, RTG, USG itd. (lecznica weterynaryjna SERWIN na samym dole).

Na ich stronie jest informacja "O NAS" a tam są zwroty typu "małe zwierzęta", "zwierzęta towarzyszące".
No i co to są te "małe zwierzęta"? Równie mogą to być koty, małe psy jak i króliki, świnki morskie, chomiki czy myszy.
Bo jeśli tak by było no to "duże zwierzęta" (nazwa wytworzona prze ze mnie) to mogły by być wtedy konie, krowy kozy, duże psy itp.
Na zdjęciach w ich galerii nie ma ani jednego króliczka.  :icon_frown
A "zwierzęta towarzyszące"? No właśnie, jakie to są? Nic mi do głowy nie przychodzi...  :crazy:

Następną wizytę mam zapisaną Maj 2013 (na szczepienie), więc jeszcze dużo czasu na zastanawianie ale wolę nie zwlekać na ostatnią chwilę.

Czy mógłby mi ktoś doradzić czy to byłby dobry wybór?

PS: od razu napiszę, że na Kraków nie ma co liczyć, 3 godziny drogi (takiej bez korków). Do samego Nowego Sącza mam godzinę i to jeszcze autobusem.   :/ więc, nie ma mowy żebym go wlekła tyle drogi.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:07:35 pm »
Male zwierzeta to np swinka morska, myszka, chomiczek itd- male rozmiarowo. Kroliczek tez chyba w to wchodzi.
Towarzyszace to wszystkie ktore sie trzyma w domach i towarzysza czlowiekowi jak np koty, psy, kroliki itd

Offline Cielinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:52:44 pm »
Dzieki za wyjaśnienie bo jakoś wolałam żeby mi ktoś objaśnił niż żebym sobie sama wymyślała.
A co do lecznicy to byłaby dobra?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 20, 2012, 09:29:57 am »
To ze maja jakies super wymyslne aparatury to nie ma znaczenia. Liczy sie fach tych lekarzy tam pracujacych. Ja bym zadzwonila i wypytala sie np o banalne rzeczy czy krolika sie szczepi, kiedy, na co i jakie maja szczepionki obecnie (nazwy). Takze bym sie zapytala o np odrobaczanie. Ten sam zestaw pytan. To juz da troche info o tej lecznicy.

Offline Cielinka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 20, 2012, 10:34:22 am »
Pisząc te wszystkie rzeczy co tam mają miałam na myśli to, że faktycznie przykładają się trochę do swoich usług bo znam kilku wetów którzy mają naprawdę wybrakowane te swoje lecznice. A godziny otwarcia typu 8:00 - 12:00 od PON. do PT.  :/

Ok zadzwonię może nawet w najbliższym czasie i wypytam go co do tych rzeczy bo tak myślę właśnie nad odrobaczaniem bo mój królik jeszcze nie był ani razu odrobaczany (odkąd go mam) no i żadnych badań nie miał robionych tylko szczepienia. A ma już 2 lata. Ech, mój aktualny wet dba głównie o pieski. Króliki go mało obchodzą ...  :icon_frown

I jeszcze napiszę na gadu gadu do heartbeats_hurt bo na forum dawno nie wchodziła i zapytam czy była może u tego weta.
 
Jak zadzwonię to napiszę recenzję  ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 10:41:01 am wysłana przez Cielinka »

Offline Sowa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 297
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 20, 2012, 12:05:55 pm »
Małe zwierzęta to psy i koty.
Duże zwierzęta to konie, świnie, krowy.
Zwierzęta towarzyszące to psy, koty, króliki, konie.
Zwierzęta gospodarskie to świnie, krowy, drób, futra przemysłowe.

Lekarz internista małych zwierząt tyczy się psów i kotów. Oczywiście te definicje są płynne.
W żargonie wet jak się pyta czym się dany lekarz zajmuje to odpowiada się: małe, duże, egzotyczne, mięso etc.
lek. wet. Sowa

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 20, 2012, 16:12:58 pm »
Hej
jutro idę do weterynarza moja króliczyca to "dzikuska" tzn jest słodka ale nie znosi brania na ręce czy dotykania brzucha. Dzisiaj była próba założenia szelek-zestresowała się i ukryła pod  wanną na pare godzin. Boje się, że jak pójdę jutro do weterynarza to sobie z nią nie poradzę (np przytrzymać ją) i że weterynarz też nie da rady i że będę ją ganiać po całym gabinecie
Jakie były wasze pierwsze wrażenia z wizyty u weterynarza? (pytam szczególnie te osobo które mają podobnego królika tzn z charakteru)

Szkoda, że nie widziałam tego wcześniej. Ja też bałam się wizyt u weterynarza, bo Semir kompletnie nie daje się brać na ręce! jednak u weterynarza jak mu obcina pazurki itd. to jest potulny jak aniołek. I nawet na ręce da się wziąć, co w domu było nie wykonalne. Teraz po kastracji jest lepiej. Musimy mu przemywać rankę rivanolem, bo jest lekko obtarta, więc nie patrzę tylko biorę go, a narzeczony tą rankę mu przemywa. Fakt, że jak go rivanol zapiecze(?) to zaczyna się wyrywać, ale chociaż trochę mu się to przemyje:)

Ja też nie chodzę do typowo króliczego weta, jednak bardzo sobie go chwalę. Świetnie wykonał kastrację i ma ogromną wiedzę na temat królików.
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline baśka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 08, 2012, 11:12:07 am »
Pierwsza wizyta u weta zawsze jest stresująca bo nie wiadomo jak maluszek zareaguje czy nie będzie uciekał, ale dużo zależy od lekarza, wet powinien wiedzieć jak podejść żeby zwierzątko się nie bało, przecież ma w tym doświadczenie. Ja chodzę do króliczego weta w krakowskiej klinice "Arka", pierwszy raz z każdym moim króliczkiem był stresujący, ale zawsze moje obawy okazywały się bezpodstawne