Autor Wątek: Pierwsza wizyta u weterynarza.  (Przeczytany 49053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: wizyta u weterynarza (Poznań)
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 15, 2012, 12:50:53 pm »
ok dzięki :)

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 28, 2012, 17:55:42 pm »
Hej
jutro idę do weterynarza moja króliczyca to "dzikuska" tzn jest słodka ale nie znosi brania na ręce czy dotykania brzucha. Dzisiaj była próba założenia szelek-zestresowała się i ukryła pod  wanną na pare godzin. Boje się, że jak pójdę jutro do weterynarza to sobie z nią nie poradzę (np przytrzymać ją) i że weterynarz też nie da rady i że będę ją ganiać po całym gabinecie :(
Jakie były wasze pierwsze wrażenia z wizyty u weterynarza? (pytam szczególnie te osobo które mają podobnego królika tzn z charakteru)

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 28, 2012, 17:57:03 pm »
Hej
jutro idę do weterynarza moja króliczyca to "dzikuska" tzn jest słodka ale nie znosi brania na ręce czy dotykania brzucha. Dzisiaj była próba założenia szelek-zestresowała się i ukryła pod  wanną na pare godzin. Boje się, że jak pójdę jutro do weterynarza to sobie z nią nie poradzę (np przytrzymać ją) i że weterynarz też nie da rady i że będę ją ganiać po całym gabinecie
Jakie były wasze pierwsze wrażenia z wizyty u weterynarza? (pytam szczególnie te osobo które mają podobnego królika tzn z charakteru)

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 28, 2012, 18:12:13 pm »
Niestety, 3/4 królików nie lubi brania na ręce, także to norma. A jeśli szelek nie lubi (jak mój) to po prostu nie ma co stresować uszaka i zostawić go. Jak dla mnie szelki są niebezpieczne i nie warto je kupować. Lepiej rozłożyć zagrodę.
Jeśli weterynarz się zna to da sobie radę z królikiem, nie martw się ;) Króliki przeważnie w takich sytuacjach są tak zestresowane, że nie robią większych problemów.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 28, 2012, 18:40:22 pm »
Myślę,że wet,który miał do czynienia z wieloma królikami poradzi sobie doskonale.Moja Chili,jak mawia nasza dr Pieczaba,jest bardzo specyficznym,jeśli chodzi o charakter,królikiem-to istna histeryczka,furiatka,moja kochana Gburia-Furia.Kiedy ją adoptowałam nie mogłam sobie z nią poradzić,a nasza wetka świetnie sobie z nią radziła.Nic złego się nigdy nie stało,a Chili w miarę upływu czasu,stała się nieco spokojniejsza.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 28, 2012, 19:12:39 pm »
Moje przeglądy wyglądają tak:
Zaglądanie do uszek, macanie uszek - czy nie ma żadnych rozcięć np u kłapouchych często coś się może stać
Zaglądanie do oczek - czy nie ma zapalenia
Pazurki
Osłuchiwanie
Macanie brzuszka z ogólnym wymacaniem- czy nie ma żadnych wyczuwalnych guzków (często jak królik jest puchaty to nie widać jakiś zmian, a przed palcami nic się nie ukryje)
Zaglądanie w ząbki, macanie pod pyszczkiem czy nie ma oznak przerostu korzeni
Ważenie
Zazwyczaj przy okazji odrobaczanie
No i wywiad czy króliczek ma apetyt, czy nie jest osowiały czy bobeczki w porządku itp.

Zazwyczaj króliki strachliwe w ogóle się nie ruszają u weta, natomiast pewne siebie robią się uciekliwe :D
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 28, 2012, 22:30:38 pm »
Eeee co wy gadacie że krolik w stresie bedzie nieruchomy u weta? :)
Mój by pozabijal pazurami wszystkich jakby dal rade.
Przy obcinaniu pazurow zawsze sa potrzebne co najmniej 2 osoby+wet. Inaczej nie da rady. Z kontrola też ciezko bo ucieka cholera mala. Dobrze że stol jest sliski to jak się go trzyma to lapami tylko się slizga :P

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 28, 2012, 22:35:09 pm »
ja się boję właśnie tego trzymania, boje się że coś jej się stanie jak tak będę trzymać :/ ogólnie może panikuję bardziej niż to warte

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 28, 2012, 22:44:13 pm »
Pamietaj że uszaka musisz trzymac stanowczo (stanowczo- to nie znaczy mocno sciskac go) on musi czuc się stabilnie. I nie panikuj bo on to czuje :) jak się bedzie wyrywal z rak to niech siedzi na stole i asekuruj go rekoma. Jak się bedzie wyrywal to za skorke zaraz pod karkiem zlap.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 28, 2012, 22:48:17 pm »
i poinformuj weterynarza że nie radzisz sobie za dobrze z trzymaniem. Jeżeli ma jakiegoś pomocnika, to on mu potrzyma.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 28, 2012, 23:01:03 pm »
pierwsze co zrobię to powiem, że to mój pierwszy  królik i potrzebuję pomocy a znacie dobry sposób na wsadzenie królika do transportera górą? ;)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 28, 2012, 23:06:41 pm »
Zlapac dziada i wsadzic w transporter :)
Najlepszy sposob hehe :)
Nie no, musisz jakoś go zwabic do siebie i ciach, lapiesz go pod paszki i do transportera wkladasz. Szybko gore zamykasz żeby nie zwial i voila :)

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 28, 2012, 23:18:06 pm »
no pod "sobą" dotknąć się nie da tzn brzuch i te okolice. zauważyłam że za jabłkiem sama wskoczyła do transportera więc mam nadzieję, że jutro też to zrobi ;)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 28, 2012, 23:19:39 pm »
Dlatego wsadzanie do transportera musi przebiegac szybciutko. U nas to raptem sekunda- dwie jak lapie uszaka i wsadzam w transporter. A też nie daje się dotykac pod paszkami i na brzuszku no i podnosic.

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 28, 2012, 23:20:34 pm »
ech może to ja po prostu daje jej powód do tego że się boi jak biorę ją na ręce :/

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 28, 2012, 23:24:09 pm »
Moze. Kroliki nie lubia być brane na rece ani na nich noszone (poza pewnymi pojedynczymi wyjatkami)

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 28, 2012, 23:30:15 pm »
no właśnie moi znajomi którzy mieli króliki są strasznie zdziwieni że ona się nie daje łapać i podnosić.
Ha znalazłam idealny sposób na wsadzenie Buni do transportera. Podstawiam transport pod drzwi klatki wychodzenie z klatki=wskakiwanie do transportera, tam troszkę jedzonka i spokojnie daje się zamknąć ;)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 28, 2012, 23:34:39 pm »
Za skórę na karku i do transportera.
A wybierasz się do jakiegoś sprawdzonego króliczego weta?
Tak czy siak za bardzo po dobroci nie możesz - unikać noszenia. Są sytuacje kiedy po prostu musisz królika wziąć i przytrzymać. Królik musi się do tego przyzwyczaić chociaż trochę, żeby się nie bał.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 28, 2012, 23:40:53 pm »
hmm staram się ją czasami łapać ale ona jak złapię ją pod pachami i zanim podniose jej zadek ona macha łapkami drapie i boje się że jej coś się stanie więc ją puszczam. Czasami chwile wytrzyma jak ją wygłaszczę wcześniej dłuuuugo.
Idę pierwszy raz do tego weta to pierwsze zwierzątko jakie mam w Poznaniu ale ponoć dobra klinika no i ponoć kobieta się zna (tak twierdzą w klinice). Powiem jej jak wygląda sytuacja i coś zaradzimy oby :)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 29, 2012, 06:11:37 am »
Polecani weterynarze w Poznaniu to lek. wet. Hanna Lisiecka i lek. wet. Magdalena Rembowska. Jeżeli pójdziesz do nich, na pewno będą wiedziały co robić. Trzeba pamiętać o tym że nie każdy lekarz to króliczy lekarz. Nie chodzi tu o naszą nadgorliwość, ale o doświadczenie. Naprawdę widziałam paru lekarzy twierdzili że są dobrzy i że się znają, ale jak da się im królika, to nie bardzo wiedzą co robić, krzątają się koło niego i udają że wiedzą co robią :/
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.