Autor Wątek: Pierwsza wizyta u weterynarza.  (Przeczytany 49076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline heartbeats_hurt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
Pierwsza wizyta u weterynarza.
« dnia: Wrzesień 25, 2010, 22:28:43 pm »
Założyłam ten temat, ponieważ chciałam też wiedzieć jak mniej więcej powinna wyglądać pierwsza wizyta u weterynarza. Mianowicie co weterynarz powinien zrobić?


Zastanawiam się nad kompetencją tej Pani doktor u której byłam.
Po pierwsze, Pani doktor stwierdziła że powinnam zmuszać królika do noszenia na rękach bo inaczej mi "zdziczeje". Po za tym nie mogła uwierzyć, że Pancia reaguje na swoje imię i wskakuje mi na kolana....  :crazy:
Po drugie, nie jestem pewna czy powinna zrobić coś więcej, ale Ona tylko spojrzała Panci na oczy i tyle.... Nie powinna zrobić coś więcej? Zapytać o obcięcie pazurków?
[szczerze to o obcięcie pazurków miałam ją sama poprosić, ale całkowicie o tym zapomniałam. Jak już wróciłam do domu i zaczęłam się zastanawiać nad tą wizytą. Stwierdziłam, że to chyba NIE DO KOŃCA tak powinno wyglądać! ]

Czuję że już w poniedziałek będę musiała się wybrać do weta i nie wiem czy tamta Pani weterynarz to dobre rozwiązanie!

nuka

  • Gość
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2010, 22:57:50 pm »
Napiszę jak wygląda wizyta u Doktora Krawczyka, nieważne czy pierwsza, czy przegląd, czy przed szczepieniem.
Doktor sprawdza siekacze, wziernikiem dokładnie ogląda trzonowce, innym wziernikiem zagląda do noska, sprawdza oczy i uszy. Osłuchuje pracę serca, płuca itp, obmacuje narządy wewnetrzne watroba, pęcherz, sprawdza futerko i pazurki.
Takie jest badanie przy każdej wizycie. W razie podejrzeń choróbska dodatkowe badania.

Offline heartbeats_hurt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2010, 23:07:54 pm »
Jednym słowem, szukać innego weterynarza....

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2010, 23:23:02 pm »
Z Nowego Sącza najbliżej masz do Krakowa, do świetnych króliczych wetów, dr Barana lub dr Lewandowskiej.

Offline heartbeats_hurt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2010, 23:24:11 pm »
Trochę pogooglowałam.

Co o tym myślicie. http://www.lecznicaserwin.pl/

Pytam ponieważ to jest jedna z dość znanych lecznic w moim mieście- Nowy Sącz. Spotkałam się z wieloma opiniami na ten temat. Jednym doktor Serwin uratował życie, a innemu psu znajomego chciał amputować ogon.

Tak czy inaczej na stronie doczytałam się, iż teraz w tej lecznicy pracuje kilku weterynarzy zajmujących się stricte małymi zwierzętami [można o tym przeczytać w dziale "o nas" ]
Jestem bardzo nieprzekonana... :-/ Pomocy!  :placze

Offline heartbeats_hurt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pierwsza wizyta u weterynarza.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2010, 23:32:17 pm »
Kitty27~ domyślam się ze w Krakowie są dobrze lekarze, ale jednak wolałabym znaleźć jakiegoś w moim mieście... Jakby w przyszłości się wydarzyło coś poważniejszego [tfu tfu tfu] Nie chce dodatkowo męczyć królika ponad dwiema godzinami drogi... I to jeszcze pewnie autobusem- mieszkam sama i dopiero robie prawo jazdy... Zimy nie zimy, mrozy nie mrozy... :/ 

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2011, 13:40:31 pm »
Bo w któryś dzień może dzisiaj idę z moim królikiem do
weterynarza na szczepienia i wpadłam na pomysł
żeby weterynarz dokonał przy okazji
przeglądu królika czy jest zdrowy.

Czy przegląd nie zaszkodzi mojemu królikowi?
---
Czy przegląd jest płatny?

Offline mala

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2011, 13:50:18 pm »
Przed szczepieniem wet nawet powinien dokładnie zbadać i obejrzeć królika czy jest nie jest chory itp. Takie badanie nie zaszkodzi królikowi.
Nie szczepi się chorych zwierząt.

Co do kosztów to pewnie zależy od weta i miasta.
Za jedno zaszczepienie na myxo i pomór (2 w 1) płaciłam 30zl.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2011, 13:57:55 pm wysłana przez mala »

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2011, 14:05:36 pm »
Tak jak napisała mala, wet przed szczepieniem powinien zrobic taki "przegląd techniczny podwozia" jak ja to mówię. Najważniejsze to sprawdzić ząbki, uszki, łapki z pazurkami, czasem temperature ciała;

Wet powinien tez zrobić wywiad słowny z Tobą na temat uszaka.

Ja płaciłam tylko za szczepionkę, za przegląd nie
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

sonia

  • Gość
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2011, 14:16:33 pm »
a płaciłam tylko za szczepionkę, za przegląd nie
Zazdroszcze, ja place nawet za wziecie zwierzaka na recei za to,ze powie pare slow.....

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2011, 15:14:42 pm »
Ja się dopisuje do zazdrości... u nas u jednego weta 35 za same oględziny ...

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Jak u weterynarza wygląda przegląd królika czy jest zdrowy?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2011, 16:10:43 pm »
Przegląd to, jak ja to mówię, zaglądnięcie królikowi we wszystkie otworki :D Czyli wet powinien zajrzeć do pyszczka, obejrzeć nosek, uszy i dupcię. Powinien też zapytać o wszelkie wydzieliny - czyli kupki, siusianko i czy nie ma żadnych wycieków z noska oraz wybadać brzuszek - czy nie wzdęty, czy są wypełnione jelitka.

Jesli tego nie zrobi, to grzecznie się upomnij o zbadanie maluszka przed szczepieniem. Jak zobaczysz, że kiepsko się obchodzi z króliczkiem (źle go chwyta, stresuje, na chama obraca czy szarpie) nie wracaj do tego weta - jak nie umie nawet zbadać, to znacyz że pojecia nie ma o królcizkach.
U nas się nie płaci (w zasadzie za wizytę bez leczenia, ale i wymusić taki przegląd - fachowy - jest kiepsko). U króliczego weta, gdzie jeździmy kontrole są bezpłatne, nawet jak są w trakcie leczenia (oczywiście leki i zabiegi płatne, ale zbadanie nie). Za każdym razek króliś jest dokładnie badany i dostaję konkretną instrukcję postępowania oraz karmiena.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
wizyta u weterynarza (Poznań)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2012, 11:31:51 am »
Hej
mam 3 miesięczną króliczkę u mnie jest od 3 tygodni. Będę musiała się z nią wybrać do weta niedługo na szczepienia i obcięcie pazurków. Mam taki problem, że jest ona dosyć mocno strachliwa i nie lubi jak ją się bierze na ręce (wyrywa się po chwili). Czy weterynarz da sobie radę z takim zwierzątkiem? Nie chciałabym wyjść cała podrapana od weta lub żeby wet oberwał...
Znacie jakiegoś dobrego weterynarza w Poznaniu okolice Piątkowa? Wiem, że jest jakaś Pani na Pawłowskiego 2a w jakiejś klinice a może znacie innych?

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: wizyta u weterynarza (Poznań)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2012, 11:55:42 am »
Na tej stronie jest lista kroliczych weterynarzy w Poznaniu http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci . Uwierz mi ze sobie poradza z krolikiem :D Dr Rzepka u mnie przewraca Sykiem w ta i z powrotem, choc gryzie, wyrywa sie i skacze z 2 metrow wysokosci :D

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: wizyta u weterynarza (Poznań)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2012, 11:57:24 am »
Dzięki już tą stronę przeglądałam ale niestety mam trochę daleko do tych weterynarzy. A przy umawianiu się na wizytę wspominać że jest to strachliwy królik który drapie i się wyrywa? ;p

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: wizyta u weterynarza (Poznań)
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 15, 2012, 12:02:05 pm »
Powiem tak lepiej jechac dalej niz isc do weta psio-kociego, chyba ze faktycznie jest dobry...Mi Syka niestety uposcili na ziemie, do tego uciekl z pokoju ktorego nie zamkneli i ledwo go zlapalam przed psem. Dodatkowo ja i chlopak cali podrapani, a babke oczywiscie myslalam ze zatluke golymi rekoma. Okazalo sie ze niewie jak zlapac krolika, niewie jak sprawdzic plec....heh moja najwieksza porazka w zyciu. Na szczescie nic sie nie stalo, jedynie sie ostro wystraszyl.

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: wizyta u weterynarza (Poznań)
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 15, 2012, 12:07:42 pm »
po prostu chciałabym żeby króliczka nie miała zbyt dużego stresu w drodze. Biorę pod uwagę weterynarzy z listy na stronie stowarzyszenia ale znalazłam też innego weterynarza na innej stronie ponoć dobry

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: wizyta u weterynarza (Poznań)
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2012, 12:23:05 pm »
Każdy królik (i nie tylko królik) na ogół boi się wizyty u weta. Nie ma co przesadzać z tym i dmuchać na niego za bardzo.
Wet jak jest dobry i umie złapać królika to nie będzie miał problemu z utrzymaniem wyrywającego się uchola.
A skoro nie chcesz "aż takiego" stresu fundować królikowi, to nie wyciągaj go na czas szczepienia z transportera, a pazurki naucz się sama obcinać- to nie jest takie trudne :)

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: wizyta u weterynarza (Poznań)
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 15, 2012, 12:43:04 pm »
no chciałabym sama obcinać ale to chyba jeszcze za wcześnie jakoś średnio lubi jak ją ruszam głaszczę próbuje podnieść ślady mam na całych rękach :/ a chciałabym ją u weterynarza zważyć a z transporterem to chyba średnio się da ;)

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: wizyta u weterynarza (Poznań)
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 15, 2012, 12:49:12 pm »
Na Piątkowie masz klinikę pod wieżami. Wiem że zmienił się teraz skład, ale przedzwoń i popytaj czy pracuje tam jeszcze dr Andrzej ( niestety nazwiska nie pamiętam). Polecam.