Porady > Opieka

Pierwsza wizyta u weterynarza.

(1/14) > >>

heartbeats_hurt:
Założyłam ten temat, ponieważ chciałam też wiedzieć jak mniej więcej powinna wyglądać pierwsza wizyta u weterynarza. Mianowicie co weterynarz powinien zrobić?


Zastanawiam się nad kompetencją tej Pani doktor u której byłam.
Po pierwsze, Pani doktor stwierdziła że powinnam zmuszać królika do noszenia na rękach bo inaczej mi "zdziczeje". Po za tym nie mogła uwierzyć, że Pancia reaguje na swoje imię i wskakuje mi na kolana....  :crazy:
Po drugie, nie jestem pewna czy powinna zrobić coś więcej, ale Ona tylko spojrzała Panci na oczy i tyle.... Nie powinna zrobić coś więcej? Zapytać o obcięcie pazurków?
[szczerze to o obcięcie pazurków miałam ją sama poprosić, ale całkowicie o tym zapomniałam. Jak już wróciłam do domu i zaczęłam się zastanawiać nad tą wizytą. Stwierdziłam, że to chyba NIE DO KOŃCA tak powinno wyglądać! ]

Czuję że już w poniedziałek będę musiała się wybrać do weta i nie wiem czy tamta Pani weterynarz to dobre rozwiązanie!

nuka:
Napiszę jak wygląda wizyta u Doktora Krawczyka, nieważne czy pierwsza, czy przegląd, czy przed szczepieniem.
Doktor sprawdza siekacze, wziernikiem dokładnie ogląda trzonowce, innym wziernikiem zagląda do noska, sprawdza oczy i uszy. Osłuchuje pracę serca, płuca itp, obmacuje narządy wewnetrzne watroba, pęcherz, sprawdza futerko i pazurki.
Takie jest badanie przy każdej wizycie. W razie podejrzeń choróbska dodatkowe badania.

heartbeats_hurt:
Jednym słowem, szukać innego weterynarza....

Kitty27:
Z Nowego Sącza najbliżej masz do Krakowa, do świetnych króliczych wetów, dr Barana lub dr Lewandowskiej.

heartbeats_hurt:
Trochę pogooglowałam.

Co o tym myślicie. http://www.lecznicaserwin.pl/

Pytam ponieważ to jest jedna z dość znanych lecznic w moim mieście- Nowy Sącz. Spotkałam się z wieloma opiniami na ten temat. Jednym doktor Serwin uratował życie, a innemu psu znajomego chciał amputować ogon.

Tak czy inaczej na stronie doczytałam się, iż teraz w tej lecznicy pracuje kilku weterynarzy zajmujących się stricte małymi zwierzętami [można o tym przeczytać w dziale "o nas" ]
Jestem bardzo nieprzekonana... :-/ Pomocy!  :placze

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej