Autor Wątek: Skąd macie swojego królika?  (Przeczytany 86837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 13, 2010, 02:37:03 am »
za teczowym mostkiem Tuptus, Trusia, Sparkly - kupione byly.
Lakus kupiony. Patches przygarniety od szwagierki ;)

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 14, 2010, 16:03:24 pm »
U mnie pierwszy króliś Tuptuś ( TM ) był wzięty ze wsi od dzieci co na targowisku oddawały za darmo z pudełka ,mojej mamie się szkoda zrobiło smroda i zabrała go; potem była Dziunia zabrana ze znajomego sklepu zoo bo została tam podrzucona, a że w tym sklepie zdążyła urodzić młode i została jej ostatnia córeczka Sisi ( TM ) to ją też zabrałam, obecnie jest u mnie Trusia z adopcji SPK która trafiła do mnie początkowo na DT, tak samo Dukat miał być na DT ale ,że się zakochali w sobie i stworzyli parkę adoptowałam tą dwójkę, a Pusia jak niektórzy wiedzą została znaleziona przez pewną kobietę, chora w dodatku po myxo, więc zabrałam ją i stworzyła parkę z Dziunią,która została sama po śmierci Sisi.
Tak więc obecnie mam Dziunie podrzutka do sklepu, Pusie wyrzutka ; Trusię i Dukata z adopcji.
A tak mniej króliczo mieszka z nami też kociak Behemot którego ktoś wyrzucił na trasie uczęszczanej przez TIR-y więc mamy 4 króle i kotka.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2010, 16:06:33 pm wysłana przez monika.k »
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Offline falklanda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 14, 2010, 20:52:23 pm »
Bolesława dostałam od mojego chłopaka   :bunny: (kupił go w sklepie zoologicznym)
a Siesta jest z adopcji  :doping: , przygarnięta żeby Boluś miał towarzystwo  :balet:

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 14, 2010, 23:23:32 pm »
No cóż nasz Pusio jest z pseudohodowli (przed jego zakupem byłam na forum, ale przeglądałam tylko działy o żywieniu, wyposażeniu klatki itp i muszę powiedzieć, że w ogóle nie trafiłam na info o adopcjach. 4 miesiące później adoptowaliśmy Liskę. Myślimy o 3 królu i na pewno nie będzie on z zoologa ani z pseudohodowli :] Na pewno go adoptujemy, ale że nie mamy możliwości trzymania króli osobno, więc jak będziemy mieli możliwość dać DT i króle się zaprzyjaźnią, to króla adoptujemy. Także nie mam pojęcia jaki będzie ten trzeci, może paść na każdą rasę i każde umaszczenie. Jedynie co wiem, to że raczej to będzie samiczka, bo taki układ jest najlepszy.

Mnie najbardziej denerwuje, gdy ktoś, kto jest od dłuższego czasu na forum i uznaje siebie za miłośnika zwierząt nagle ogłasza, ze kupił króla w zoologu. Nie mówię tu o sytuacjach, gdy król jest wyraźnie chory, ma zaropiałe oczy, czy częściowo wyłysiały na przykład. Chodzi mi o sytuacje, gdy została kupiona zdrowa, mała, puchata kuleczka. Dla mnie to jest dwulicowe i tyle.



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 14, 2010, 23:47:32 pm »
wg mnie jest to sprawa sumienia. Wcale nie jest dwulicowe. Niektorzy, ktorzy chcą adoptowac uszaka czekaja tygodniami a nawet miesiacami, co kosztuje ich zazwyczaj wiele nerwów i w rezultacie nie otrzymują zwierzaka.
Takich przypadkow jest sporo..
Mnie sie np w adopcjach, nie tylko kroliczych, nie podoba to, ze non stop po adopcji ktos Cie bedzie kontrolował. Dla mnie to absurd. Jezeli ktos oddal by mi zwierzaka pod adopcje i zasugerował, ze mam co jakis
czas pisac w jakim jest stanie i ze kiedys ktos "moze wpasc" zobaczyc co z krolikiem, to tez bym nie chciala adoptowac.
Mimo iz zdaje sobie sprawe, ze to bardzo szlachetne i pomocne, zwalszcza dla SPK.
Wydaje mi sie po prostu, ze nie jest to do konca czarno biale jupiszko :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 15, 2010, 00:15:42 am »
dnorthern, ale krolika mozna wziac rowniez ze schroniska lub 'kupic' za zlotowe na allegro, jakiegos niechcianego. Takze nawet jak komus adopcje prowadzone przez SPK nie odpowiadaja to nie trzeba zaraz leciec do zoologa.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 15, 2010, 01:21:30 am »
tez prawda :lol ja popieram cos takiego w 100%. ;)
ale czasami, taki OT, tak sobie mysle, co mogloby sie stac z Krępym, gdybym go nie kupiła ?
takie glupie mysli czlowieka nachodzą, ale duzo krolikow i w ogole zwierzat zyje w takich warunkach, ze
kto wie czy np Krepy nie byl by kolejnym Misiem albo krolikiem z adopcyjnej.
nigdy nie uda sie wyrownac tej wagi i zawsze bedzie wiecej zwierzakow niechcianych i porzucanych.
Dlatego jestem pelna uznania i szacunku dla adoptujących, przygarniajacych itp.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 15, 2010, 09:26:22 am »
dnorthern7 dokładnie tak jak napisała Tocha - nie chodzi mi o to, że dwulicowe są osoby, które nie adoptują :) Tylko raczej Ci, którzy mają możliwość przygarnąć jakąś "bidę", której los jest niepewny a mimo wszystko biorą króla ze sklepu. Są przecież schroniska, ogłoszenia na gratce itp, jest allegro, są fora terrarystyczne. Jak pisałam wcześniej jest wiele wyjątków. Nie wiem jak to wygląda za granicą, także nie wypowiadam się i zupełnie nie chodzi mi o te osoby. Tak samo gdy król jest wyraźnie chory i jest ryzyko, że w zoologu nie przeżyje nawet jednego dnia. Nie mówię też tu o osobach, które kupiły zwierzaka a potem trafiły na forum.

dnorthern7 nie chodzi mi tez o to, żeby żałować decyzji zakupu króla :) Ja żałuję, że Puśka kupiłam, ale nie zamieniłabym go na żadnego innego króla :) Mówiąc szczerze gdybym miała możliwość podjąć jeszcze raz decyzję, to nie wiem co bym zrobiła. Bo gdybym znów kupiła Puśka, to bym widziała co mnie czeka, a gdybym go nie kupiła a jakiegoś króla zaadoptowała, to nie wiem co by było, nie wiedziałabym co mnie czeka. No a w takich sytuacjach chyba jednak większość ludzi woli wiedzieć co wybierają :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 15, 2010, 10:50:22 am »
A ja nie miałabym wyrzutów sumienia żeby kupić królika w sklepie zoologicznym. (czekam na:  :lanie: ) :)

Adopcje są dobre i szlachetne, ale nie każdy może ich doświadczyć (z różnych powodów). No więc co ma zrobić? W ogóle nie mieć zwierzątka...?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 15, 2010, 11:34:15 am »
nie rozumiem  ;| czytałaś to co napisały Tocha i Jpuasz? niechciane króliki włażą drzwiami i oknami, jeśli się tylko otworzy na nie oczy i serce..
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 15, 2010, 12:40:28 pm »
si, jupiszko, rozumiem o co chodzi :) :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Ladwent

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • I'm not beauty queen . I m just beauty for me<3
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 27, 2010, 23:37:31 pm »
ja kupiłam swojego za 25 euro poniewaz mieszkam w brukseli .  W zoologicznym Tom and Co
Dlaczego nie kochasz życia takim jakie jest , tylko nie nawidzisz za to że nie jest takie jakie chciałbyś żeby było.

Lekson

  • Gość
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 03, 2011, 20:19:36 pm »
Obecnie nie doczekałam się swojego uszatka , ale przeszukuję ogłoszenia o adopcje na SPK .

Mel

  • Gość
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 03, 2011, 20:41:21 pm »
Ja zaadoptowałam Kiarcię z SPK, i niebawem zamierzam zaadoptować kolejengo Uszatka, prawdopodobnie Pyszczka :). (Oby nie zapeszyć)

Offline esti

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 03, 2011, 21:46:51 pm »
Ja dostałam Oliniego od mojego narzeczonego :)

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 04, 2011, 07:51:30 am »
Karolek jest adoptowany a Tadzia z Leosiem jest z hodowli.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 04, 2011, 10:06:38 am »
Ja kupiłam swojego 3,5 roku temu w zoologicznym. Wiedziałam o adopcjach SPK bo wtedy przed zakupem nowego domownika czytałam o królikach co tylko się da i tak trafiłam na stare forum SPK. Wtedy nie było żadnego królasa do adopcji z Poznania ja nie wiedziałam że można adoptować z innych miast, poza tym uparłam się że to nie może być baranek i musi być koniecznie czarno-biały tak jak mój pierwszy królas Niko. I tak trafiłam na Milo w sklepie, był bardzo podobny do Nikusia, mimo to kupiłam go dopiero po 2 tygodniach gdyż czekałam aż przyjdzie zamówiona klatka i wszystkie akcesoria itp. na szczęście nikt go nie wykupił :)

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 23, 2011, 18:38:24 pm »
Ja dostałam Niugusia i Chrumka od rodziców (byłam w podstawówce, to były lata 90.), natomiast Zgodzia jest prezentem od mojego narzeczonego, obecnie męża. I przyznam że nie miałam pojęcia ani o SPK ani o adopcjach.

Zaczęłam się bardziej interesować króliczkami, opieką nad króliczkami itd. dopiero w zeszłym roku, jak już miałam Zgodzi, bo to ona mnie natchnęła. I tak odkryłam SPK i zaczęłam się zagłębiać w ich działalność, adopcje i forum :)

Jeśli będą jeszcze jakieś króliczki w przyszłości, to już będę wiedziała z jakiego źródła :)
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline bziunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Moje króliki: Lilo
  • Za TM: Edmund, Stitch
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 23, 2011, 21:01:13 pm »
Ciekawy temat...
Nasza Lilo przyjechała do nas od hodowcy, natomiat Edmund został "siłą" odebrany szwagierce.
Jechała na wakacje, więc zostawiła nam Edka i tak się pokochali z Lilką, że nie mieliśmy serca ich rozdzielać.

Offline charme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Płeć: Kobieta
    • Moje króliczki :)
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 24, 2011, 01:03:13 am »
Tośka - pierwszy królik - znaleziony w zimie na ulicy, za TM
Sealy - zaadoptowana przypadkiem, kiedy szukałam na forum caviarni świnki morskiej do adopcji :D
Fernando - adopcja - znaleziony na przygarnijkrolika.pl