Autor Wątek: Skąd macie swojego królika?  (Przeczytany 86886 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Skąd macie swojego królika?
« dnia: Wrzesień 23, 2010, 22:15:50 pm »
Witajcie - spodziewam się tego, że ktoś mnie zaraz udusi za to pytanie  :wiking: i na moją głowę posypie się grad nieprzychylnych opinii :wisielec:, ale moja ciekawość jest większa i zaryzykuję.

Otóż każdy z nas gdzieś nabył swojego królika, kupił, dostał, znalazł, zaadoptował... Wydaje mi się (może mam złą intuicję), że jakieś 90% królików osób np. z forum zostało kupionych w sklepie zoologicznym. Ja swojego również kupiłam. No więc każdy z nas niejako wsparł swoimi pieniędzmi "proceder" handlu królikami.
Z drugiej strony jesteśmy zachęcani do adopcji porzuconych królików oraz tych, których sklepy zoologiczne chciały się pozbyć.

Tak więc sklepy te zarabiają i mają czyste sumienie, bo wiedzą, że gdyby "towar" się nie sprzedał, to w ostateczności zawsze ktoś przyjmie zwierzaka do adopcji - nawet już dorosłego czy chorego.

A gdyby tak osoby znające się na hodowli królików - mające kontakt z SPK - zaczęły hodować (w niewielkich ilościach) i sprzedawać małe króliczki? Byłoby to taniej niż w sklepie, ale nie każdy mógłby kupić takiego królika. Dostawałyby je osoby, które zgłosiłyby taką chęć i które najpierw dostałyby informacyjną broszurę na temat opieki nad zwierzęciem, a później napisały krótki test ze znajomości opieki nad królikiem. Pieniądze ze sprzedaży małych króliczków odpowiedzialnym właścicielom mogłyby pokryć koszty np. opieki nad dorosłymi królikami, które trafiły do adopcji.

Zabijcie mnie za tę propozycję, ale ja po prostu jestem szczera. Jeżeli nie znalazłabym odpowiedniego kandydata wśród królików adopcyjnych, to żeby np. nabyć drugiego królika poszłabym po prostu do sklepu zoologicznego, no bo niby skąd bym miała go wziąć? No i koło znów się zamyka, bo zapłaciłabym ludziom, którzy często trzymają króliki w tragicznych warunkach w sklepie.

Offline Jakub

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1629
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2010, 22:21:38 pm »
ja zosię adoptowałem i trzeba na twój pomysł popatrzeć inaczej. każda ciąża dla króliczki jest strasznie męcząca więc nie ma sensu

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2010, 22:28:29 pm »
a więc Kropeczek jest z adopcji SPK. Przebywał w fatalnych warunkach u jakiejś baby. Siedział w garażu i wieloma innymi zwierzakami:( po interwencji trafił do adopcji i takim oto sposobem trafił do nas.

Fancia jest z nami od prawie 3 tygodni. Przyjechała do nas z Sosnowca. Była kupiona dla rocznego dziecka, później chcieli wypuścić ją do lasu:/ na szczęście ktoś ją zabrał do siebie do domu, ale tam też nie zagrzała długo miejsca...zmieniała co chwilę domy... i tak trafiła do nas:)

moja Zolinka, która kica za TM;( pochodziła z hodowli. Była moim pierwszym, ukochanym Dzieciaczkiem:(

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2010, 22:36:23 pm »
Mój pierwszy uszatek, kochany czarnulek, Zorruś pochodzi ze sklepu zoologicznego (w 2003 r. o adopcji bladego pojęcia nie miałam, dostęp do internetu ograniczony), niedługo minie pierwsza rocznica odkąd pokicał do lepszego świata...

Marlon miał być u mnie tylko na dt, był na adopcyjnej SPK przez jakiś czas, ale później sie rozmyśliłam i adoptowałam Go.

Brandon, jakas dziewczyna na forum wystawiła ogłoszenie, że chce go oddać w dobre ręce. I tak przygarnęłam go pod swój dach, niestety po miesiącu walki z jego chorobą pokicał za TM.

Igiełka, adopcyjna Gucia jest z adopcji SPK

kasiagio

  • Gość
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2010, 22:41:09 pm »
Mój Maki to prezent urodzinowy dla mojej 4 letniej wówczas córci , został kupiony w sklepie :(
Drugiego już na pewno nie kupię w sklepie .

Offline Jltt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 749
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2010, 22:49:07 pm »
Moja Pazurka została kupiona, Miśka dostałam na urodziny, też był kupiony, nawet w tym samym sklepie

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2010, 22:58:11 pm »
Bany został oddany przez jakąś kobietę do stajni,a ja po tygodniu go przygarnęłam   :hura:

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2010, 23:21:53 pm »
Niusię dostałam w prezencie od mojego tz i napisze wam że to jest najlepszy prezent jaki w życiu dostałam  :zakochany:

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2010, 23:29:54 pm »
Ja akurat nie mam żadnych dokonań w temacie adopcji - moje wszystkie króle, które miałam były ze sklepu - albo dane jako prezent, albo zakupiony, jeden tylko był odebrany ze względu na bardzo zły stan zdrowia.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2010, 05:41:15 am »
Ja zabrałam Closterka od znajomej, której się znudził i która w wielkim domu nie potrafiła znaleźć dla niego miejsca.. Stał w klatce ok.60 cm w ogródku (pod koniec września) całą dobę, w towarzystwie kota i psa , na kilkucentymetrowym gnoju...I nawet jak machałam mu ręką przed nosem, nie reagował :(   Wizyta u znajomej zakończyła się moim zakróliczeniem, choć nigdy  w życiu nie marzyłam o króliku i nic o królikach nie wiedziałam :D

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2010, 07:57:47 am »
Mefisto "zakupiony" na Allegro za 1zł. Pusia wykupiona ze szkolnej pracowni.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline domi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2010, 08:22:13 am »
kropeczka zakupiona w sklepie. leżała biedna sama gdzieś w koszyku na zakupy na końcu sklepu :( z miejsca miłość. 
ale następny adopcja na pewno :)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2010, 08:58:11 am »
Ja Mizu też kupiłam w sklepie :x siedziała w akwarium jakieś 40cm z małym rexem. Jeśli tylko nasza sytuacja życiowa będzie stabilna będziemy walczyć o kolegę z adopcji XD


Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:08:59 am »
Biszkopcik, nie wiem czego się spodziewasz, na tym forum nie popieramy żadnych "domowych" hodowli, jak się pewnie zorientowałaś.
Oprócz tego co pisze Jakub, sprawa jest oczywista - bezdomność.

A Ciapulka była z zoologicznego, Jasper znaleziony, Milka adoptowana.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

nuka

  • Gość
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:21:45 am »
Nuczka i Dżekuś - zabrane z rozmnażalni jako dwie samiczki przeznaczone do rozrodu, Maluch - wynik pomyłki w płci i mojej niewiedzy, na szczęscie urodził się jeden uszaty, Toś - adoptowany po śmierci Dżekiego

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:24:07 am »
Zając - przygarnięty z Allegro za 1 zł (Warszawa)
Mysz - adoptowana z SPK (adopcyjna Filipka z Zabrza)
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 24, 2010, 10:11:31 am »
Axel został wzięty na DT a później adoptowany przez mnie, z litości( boże, jak ja się bałam królików  ;| ), ponieważ miał być uśpiony, od TOZ Szczecin. Był chudziutki, zaniedbany na maksa, został znaleziony w centrum miasta na trawniku.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 24, 2010, 10:13:39 am »
Timiego rodzice kupili mi w sklepie, jak miałam 12 lat. Boniek i Tesia są z adopcji.

Pozwól, że ja też napiszę szczerze, co myślę - Twój pomysł jest bardzo kiepski. Po pierwsze tworzymy więcej rozmnożalni i więcej samic zamiast spokojnie żyć musi rodzić małe. Po drugie nie byłaby to żadna konkurencja dla sklepów zoologicznych, a produkcja królików w rozmnażalniach ani odrobinę by się nie zmniejszyła. Po trzecie, żeby to było legalne musiałabyś założyć działalność gospodarczą, odprowadzać podatki, rozliczać się. Do tego karma, weterynarz - Twoje króliki, żebyś nie dokładała do tego "biznesu", musiałyby być dużo droższe niż te w sklepie.

Ty byś poszła do sklepu, jakbyś nie znalazła królika na adopcjach, a inni (jak widzisz z wypowiedzi powyżej), poczekaliby na właściwego królika, wykupili z Allegro, zabrali chorego ze sklepu albo od znajomego, który nie potrafi się nim zająć. Jeśli naprawdę chcemy przygarnąć królika, to przecież to nie musi być teraz zaraz.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 24, 2010, 10:24:03 am »
Omyk- z hodowli Alex;Fusia,Kastor,Poluś,Tymon - z adopcji SPK,Baruś i Duduś ze schroniska,a Duszek przygarnięty od osoby,której dziecku zachciało się fretki(powód oficjalny :alergia)

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Skąd macie swojego królika?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 24, 2010, 10:25:38 am »
Mój pierwszy królik- Kicek zoolog :( nie wiedziałam wtedy o SPK :nie_powiem
Koszyk już z adopcji :icon_mrgreen
 
Nie rozumiem,  po co spk miało by przykładać rękę do rozmnażania królików, skoro ma tyle do oddania? Żeby mieć ich jeszcze więcej? Wybacz ale nie rozumiem chyba Twojego toku myślowego... Że byłyby tańsze? Ale przecież z spk możesz wziąć królika za darmo. Rozumiem też, że nie sprzedane sztuki szły by na stronę adopcyjną? :icon_evil
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2010, 10:39:21 am wysłana przez magdam »