Autor Wątek: Wykastrowany samiec +...?  (Przeczytany 7163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika527

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Wykastrowany samiec +...?
« dnia: Wrzesień 19, 2010, 09:12:39 am »
Witam,
Na wstępie powiem, że jestem szczęśliwą posiadaczką kilku przesłotkich zwierzaczków :Chomiczka, pieska, żółwika, świnki morskiej, oraz króliczka. Wszyscy mają oddzielnne klatki ale świnka i króliczek bywają razem na wybiegu  :turla:. Jednak wydaje mi się, że Kaki wolałby mieć towarzysza tej samej rasy....a Aga swojej, więc mam następujące pytania:
- Czy mam rację, że lepiej by było mieć 2 króliczki?
- Jeśli tak to dokupić samca, czy samicę? - Posiadam wykastrowanego samca.
- W jakim okresie od kastracji można dokupić partnera?
 :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny: :bunny:
Jak coś mi się jeszcze przypomni to was poinformuję  :hura:
Ratując jednego królika, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego królika.

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wykastrowany samiec +...?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2010, 09:55:20 am »
Witaj,
Cytuj
Kaki wolałby mieć towarzysza tej samej rasy....
rasy, czyli gatunku tak?  :>

Na pewno było by im weselej, ale czy masz wystarczającą ilość miejsca??

No i podstawa to nie kupować ale adoptować:
króliczki: http://adopcje.kroliki.net/
świnki: http://www.swinkimorskie.eu/adopcje.php

Offline nika527

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wykastrowany samiec +...?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2010, 10:02:56 am »
Tak, tak chodziło mi o gatunek...
Z miejscem nie ma problemu, mam dużo klatek, (ale staram się o większe:) oraz robię zagrodę, zwierzki mają różnorodne wybiegi i atrakcje w całym pokoju :D
Już wypatrzyłam sobie króliczka z moich okolic, zaledwie 13 km ...Tylko nie wiem czy mogę już adoptować, ponieważ Kaki jest dopiero 1 dzień po kastracji, myślę, że muszę poczekać z 2 tygodnie. Dziękuję za stronki, u świnki zastanawiam się nad DT. To wszystko trzeba jeszcze dobrze obmyśleć :))
Ratując jednego królika, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego królika.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Wykastrowany samiec +...?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2010, 11:51:59 am »
Samiec moze byc plodny jeszcze przez 6 tyg. po kastracji. Mowi sie, ze najlepiej laczyc samca z samiczka (sa wieksze szanse na przyjazn, choc reguly nie ma).

Nuna

  • Gość
Odp: Wykastrowany samiec +...?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2010, 13:17:22 pm »
Wykastrowany samiec krolika do samiczki. Swinki moga byc tej samej plci :) chyba, ze zaadoptujesz z caviarni kastracika . Do czterech tygodni sa plodne, ale warto dmuchac na zimne i poczekac do szesciu dla pewnosci.

Offline nika527

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wykastrowany samiec +...?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 19, 2010, 17:21:26 pm »
Tak przy okazji spytam, czy jeśli wzięłabym do niego samicę, to czy ją "podrywał" ? W sensie, że nachodził itd.? - Tylko oczywiście nic by z tego nie wynikło, bo jest wykastrowany ;p...
Ratując jednego królika, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego królika.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Wykastrowany samiec +...?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 19, 2010, 17:32:05 pm »
Tak moglby na nia wlazic, ale samica rowniez moglaby tak robic. Beda w ten sposob ustalac dominacje.