Autor Wątek: podgryzanie kwiatkow  (Przeczytany 4813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rudolf

  • Gość
podgryzanie kwiatkow
« dnia: Grudzień 25, 2005, 15:23:31 pm »
Mam pytanie czy jak krolik je kwiatki to moze zachorowac albo zdechnac bo chcial bym ze by wienkszosc dnia byl po za klatka no ale on gryzie je i sie boje:)

michak

  • Gość
podgryzanie kwiatkow
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2005, 17:35:02 pm »
Zależy jakie masz. Nie chcę cię skłamać bo sam nie wiem :oh:
Poczekajmy na kogoś doświadczonego :brawo:

tepe

  • Gość
podgryzanie kwiatkow
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2005, 19:11:34 pm »
Przestaw kwiatki tak żeby króliczek nie mógł się do nich dostać.
Sporo naszych domowych kwiatów jest trujących dla królika więc lepiej żeby ich nie podgryzał

Moli

  • Gość
podgryzanie kwiatkow
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2005, 23:28:46 pm »
U mnie był taki przypadek że Moli podjadcła dracene i paprotkę ale nie są one trujące i nic jej się nie stało :) .Bardzo polubiła te kwiaty ale kiedyś jej dawałam bo teraz nie mam tych kwiatów :) .Narpierw radzę Ci się upewnić czy kwiatorek nie jest trujący dla królików a tak dokładniej czy nie ma tego trującego mleka :) .Jeśli nie jest trujący dla królików i nie ma tego niedobredo trującego mleka spokojnie trusia może wtedy podgryzać kwiatki :mrgreen: .

ulpu

  • Gość
podgryzanie kwiatkow
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2006, 14:40:52 pm »
Ja bym nie polecała obgryzania jakichkolwiek kwiatków przez królika. Jedna sprawa to to, że czasem kwiatki się "dożywia", a te "odżywki" nie ulatują z powietrzem tylko się przez jakiś czas odkałdają w roślinie. Dla roślin pokojowych często te sztuczne dodatki są produkowane inne niż dla roslin jadalnych. Powód prosty-nikt normalny nie wcina własnych kwiatków ;)
Druga sprawa - jak już napisała Tepe, wiele kwiatów i roslin pokojowych jest trujących.

Polecałabym usunąć kwiatki w takie miejsce, gdzie królik ich nie dosięgnie i nie podskubie. Z tym pewnie nie będzie problemu. W końcu nie po to mamy w domu paprotki czy inne dziwa, aby królik je zjadał. Spokojnie to królik może sobie zieleninę typu zielona pietruszka podgryzać, ale nie kwiatki.

ali

  • Gość
podgryzanie kwiatkow
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2006, 17:06:39 pm »
pamiętajcie, że niektóre gatunki paproci też są trujące dla królików i niestety są sprzedawane w wielu sklepach.
pozdrawiam :)