Autor Wątek: Dry bed do kuwety/klatki  (Przeczytany 32077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Dry bed do kuwety/klatki
« dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:42:11 am »
Czy ktos z Was uzywa tego dla krolisiow albo gryzoni? Myslalam zeby dac to na zwirek do kuwety to by chociaz nie siedzial w mokrym  :zonka:

PinkyPie

  • Gość
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2010, 17:47:51 pm »
To b.dobry sposób.Osobiście tego nie używałam ,ale sprawdza się to u swinek morskich ,które są trochę brudaskowate ;) (nie robią do kuwet).

Offline olinka23

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2010, 17:59:14 pm »
ale sprawdza się to u swinek morskich ,które są trochę brudaskowate oczko (nie robią do kuwet).

Z tym się nie zgodzę :), moja załatwia się pięknie do kuwety

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2010, 18:00:05 pm »
ja też protestuję, Frog załatwia się tylko do kuwetki :p

Offline olinka23

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2010, 19:29:01 pm »
Hehe, Gosia urządzamy protest :doping:  :szerm:

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2011, 14:07:45 pm »
No właśnie, używał ktoś dry bed dla królików? Szukałam opinii w necie, widziałam że u psów się sprawdza, u świnek morskich ponoć też nie najgorzej...
Chciałam też dać na żwirek w klatce i jakoś zmodyfikować posłanie, bo Paskuda strasznie sika i to gdzie popadnie, a na dodatek ma modzele na skokach - może to ją zniechęca do załatwiania się w kuwecie?  :hm:

Offline Barbara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2011, 23:38:02 pm »
Nie słyszałam wcześniej o dry bed, ale to może być całkiem dobre rozwiązanie dla mojego uszaka. Muszę to przemyśleć ;)
Ale może wypowie się ktoś, kto używa tego dla swojego królika?
Kochasz mężczyznę, ale nie potrafisz go zrozumieć? Ta książka ci pomoże: http://zlotemysli.pl/barbara,1/publication/show/6486/mezczyzna-od-a-do-z-nowa-edycja.html

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2011, 00:00:39 am »
Wiele osób znam które używają tego dla świnek ja nie polecam. Wbijają się źdźbła siana, kawałki karmy, sierść i resztki ceko. Trzeba go dokładnie odkurzyć przez wwaleniem do pralki co nie jest takie proste no i szybko zaczyna śmierdzieć.

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2011, 11:27:46 am »
Hmmm... ja się chyba jednak mimo wszystko skuszę. Będę zamawiała na animalii największy kawałek.
Na pewno jest to korzystne rozwiązanie dla króliczych skoków. Pomijam fakt, że Paskudzie najchętniej bym pół dupy wygoliła, bo ma wiecznie obsiusianą. Próbowałam nawet pampersów (dziecięcych), ale szybko się wyswobodziła :>
Jak już nabędę, to na pewno się podzielę spostrzeżeniami.
W sumie to zawsze można wyprać ręcznie - nie trzeba do pralki :)

Offline Barbara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2011, 14:21:47 pm »
W takim razie czekamy na relacje :D ja na razie wstrzymam się od zakupu :)
Kochasz mężczyznę, ale nie potrafisz go zrozumieć? Ta książka ci pomoże: http://zlotemysli.pl/barbara,1/publication/show/6486/mezczyzna-od-a-do-z-nowa-edycja.html

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 01, 2011, 20:02:50 pm »
Chyba jednak zrezygnuje z zamówienia dry bed. Głównie z tego względu, że w ciągu dnia chyba z 10 razy muszę wycierać siuśki z klatki, więc wydaje mi się że nie nadążyłabym z praniem dry bed. Że to tylko dodatkowa robota dla mnie. Zainwestuje w ręczniki papierowe. Albo jakiegoś pampersa, bo to byłoby zlikwidowanie problemu "u źródła" :/

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2011, 12:50:30 pm »
Dziewczyny, zaryzykowałam i zamiast dry bed zainwestowałam w matę łazienkową :) Dzisiaj Paskuda ma ją drugi dzień (pod matą normalny żwirek) i dupcia i skoki są suche, tak więc jest dobrze. Zobaczymy jak z utrzymaniem tego w czystości, ale czysto teoretycznie wydaje się że o wiele lepiej niż z dry bed :)

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2011, 16:23:09 pm »
A czemu zrezygnowałaś ze żwirka?

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2011, 21:07:13 pm »
Żwirek jest normalnie pod tą matą, żeby się ten Paskudzi mocz wchłaniał.
Bo z Paskudą jest taki problem, że przestała załatwiać się do kuwety. Lała gdzie popadnie, po całej klatce, i jeszcze się w tym "tarzała", wskutek czego miała odparzoną dupcię i różne dziwne historie. W każdym razie miała wiecznie mokry tyłek i skoki.
Jak wysypałam żwirek na całą klatkę, to znowu miała zajęcie i go wykopywała. Tak więc mata spisuje się idealnie (jak na razie) :D

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2013, 12:29:24 pm »
Odkopuję temat, czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia jak się sprawdza u królików ?

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2013, 13:41:11 pm »
tez miałam zamiar kupić i prosiłabym o opinie  :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2013, 16:41:18 pm »
testowałam dry beda przy okazji tymczasowania niepełnosprawnej Babuszki Fuszki.
sam drybed pomaga o tyle, że zwierzak nie siedzi w mokrym, bo mokre przesącza się pod spód. poza tym przez swoją miękkość, drybed podnosi trochę komfort życia zwierzaka dużo leżącego.

zasikany drybed mocno śmierdzi, porównywalnie z podkładem, ale faktycznie łatwo się go pierze. Przy pierwszym praniu trzeba uważać, żeby sobie odpływu/pralki nie zatkać, bo bardzo dużo kudłów z niego schodzi.

najlepiej sprawdziło mi się położenie drybeda na podkład. podłoga zabezpieczona, sprzątanie łatwe, zwierzakowi wygodnie i sucho.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2013, 20:04:05 pm »
Posiadam dry bed gumowany od spodu.
Wygląda to jak mocno kudłaty dywan, tutaj widać brzeg - kotek sobie śpi na swoim kawałku, bo mięciutkie


Jeśli chodzi o pranie, to kłaki raczej pochodziły u mnie ze zwierzów, nie samego dry beda (jak dywan czy koc, mocno się to zakłacza). Szybciutko schnie i guma ze spodu się nie uszkadza.

Trzeba pamiętać, że aby na dry bedzie było zwierzakowi sucho, pod spodem musi być coś chłonące wodę - podkład (u nas była wykładzina i ręcznik) i to trzeba wymieniać, żeby dry bed nie stał w wodzie.
Zasikany nie śmierdział, jak np koc, ale czystością nie pachniał.

Problem u mnie polega na tym, że króliki mocno drapią dry bed'a i wyrywają z niego kłaki (co grozi zeżarciem owych sztucznych włosów) oraz wygryzają dziury (jw plus guma we flakach :/), ale moje gałgany robią tak ze wszystkimi kocami/ wykładzinami/ poduszkami, więc to nie wina tego przydatnego wynalazku :)

Misiulce, jak ledwo chodziła i dużo leżała, było na nim wygodnie. Psu po kąpieli też pasuje.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Kic

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1760
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2013, 20:20:15 pm »
też mam ten gumowany, może ciut inna firma i stąd różnice.
co do wychodzących kłaków - hmmm... jestem przekonana, że to jednak drybedowe kłaki wyłaziły u mnie, choć z drugiej strony - czarnoszary drybed, czarnoszare babuszki... :D
na szczęście dotychczasowe beneficjentki drybeda u mnie nie próbowały go masakrować zębami ani pazurami i ma się dobrze.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Dry bed do kuwety/klatki
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2013, 21:27:17 pm »
Problem u mnie polega na tym, że króliki mocno drapią dry bed'a i wyrywają z niego kłaki (co grozi zeżarciem owych sztucznych włosów) oraz wygryzają dziury (jw plus guma we flakach kwasny), ale moje gałgany robią tak ze wszystkimi kocami/ wykładzinami/ poduszkami, więc to nie wina tego przydatnego wynalazku usmiech2

no właśnie takie miałam obawy bo moje też nie oszczędzają dywanów itp. więc z dry bedem by było podobnie... :/
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !