Autor Wątek: ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?  (Przeczytany 10083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« dnia: Styczeń 04, 2006, 13:58:43 pm »
ktos uzywa? swinki kochaja HP, krolis dopiero bedzie mial okazje sie przekonac. a teraz zamowilam zuzali produkty. HP wlasnie dzis na takim odpowiedniku allegro wystawilam i na forum dalam ogloszenie, moze ktos bedzie chcial kupic i jak mi sie zbierze wiecej ludzi to bede miec wreszcie okazje cos dla swoich zamowic taniej :) bo drogo wysylka do szwecji.. :(

Martulkaa

  • Gość
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2006, 16:28:51 pm »
Zuzala sa super  :mrgreen:  Polecam :)
A HP nie dawałam nigdy.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2006, 16:32:13 pm »
hp mam w domu tylko dla swinek, bo jak zamawialam to krolisia nie bylo w domu ani w planach :) zuzale zamowie jak tylko kasa bedzie.

u_megi

  • Gość
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2006, 09:24:28 am »
Moje dziewczyny uwielbiają zuzalę, ale HP nie chcą jeść - za bardzo rozdrobnione, traktują to już jak resztki żarcia  :diabel:  i chyba za bardzo wymieszane - zbyt mocno miezają się  rzeczy smaczne i niesmaczne a z tej drobnicy nie chce im się wybierać.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2006, 09:28:43 am »
ja dawalam hp swinkowe krolikowi, ale nie za bardzo smakowalo..

Tygrysek

  • Gość
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2006, 13:33:30 pm »
Moja królisia uwielbia wszystkie produkty Zuzali oprócz pokrzywy. To samo świnka :) Co do HP to zioła nie smakują ani jednemu ani drugiemu, ale króliczka bardzo chętnie je "Owoce Pól i Lasów II".

michak

  • Gość
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2006, 13:49:56 pm »
Moj króliś średnio. Kupiłm mu HP z kory ale nie chce jesć. Następnym razem dostanie płatki kwiatków :cisza:

katej

  • Gość
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2006, 17:56:41 pm »
widaomo, że zuzala najlepsza  :D
moje króliki i świnia najbardziej lubią babkę lancetową i szerokolistną, liście truskawek i poziomek oraz sianko z ziołami  8)  kupujemy także suszoną marchewkę, pietruszę i buraczki, które mieszam z granulatem- też wszystko znika  8)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2006, 18:01:19 pm »
u nas takie  cos jak marchewka suszona to spokojnie w zoologicznym kupi sie:) ale reszte bede zamawiac:)

DOT.

  • Gość
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2006, 18:23:23 pm »
Pyza uwielbia zioła Zuzali poza liśćmi jeżyn, nie wiem czemu, ale zjada jak już naprawdę nie ma nic innego. Właśnie mam nową dostawę także dziś wieczorem będzie szał ;)

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2006, 21:29:13 pm »
U mnie najbardziej schodzi babka i mniszek Zuzali, natomiast na siano mi się jakiś czas temu króle wypięły...

Tygrysek

  • Gość
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 21, 2006, 21:54:07 pm »
Ziabak, u mnie to samo, na początku Spinka jadła sianko Zuzali jak zwariowana,a teraz wogóle go nie chce, woli zwykłe ze sklepu...tylko świnka wcina, ale on jest mało wybredny jeśli chodzi o siano - zje każde w każdej ilości ;)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2006, 21:56:52 pm »
ciekawa jestem rekacji 5 stworkow na zuzale :)

mru

  • Gość
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2006, 11:28:03 am »
Krwawnik, babka, mniszek to ulubione zielska moich. Z innymi różnie bywa, natomiast nie ruszą liści brzozy. Ale wszystkiego jeszcze nie próbowaliśmy.  ;-)

margmiBOBEK

  • Gość
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2006, 23:22:28 pm »
Hehe. Z liściami brzozy jest tak samo u mnie. Króliś pożera całą Zuzalę aż mu się uszy trzęsą, szczególnie sianko, babkę (jedną i drugą), mniszek i nagietek. Krwawnik idzie wolniej, natomiast brzoza leży nietknięta w miseczce. Suszone warzywa wrzucamy do kuli smakuli. Króliś potrafi się nią tak długo bawić aż zje całą zawartość kuli ;)

u_megi

  • Gość
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 24, 2006, 07:44:59 am »
ee tam nasze zeżreją wszystko co suszone, nawet kwiatki balkonowe  :?
co do brzozy i krwawnika od zuzali to doświadczenia nie mam, ale w lecie sama nazbierałam im brzozy, wierzby i krwawnika - wierzbę zżarły zanim jeszcze zdążyła wyschnąć :>  natomiast liści brzozy i krwawnika ususzyłam całe 10l wiaderko - niestety zostawiłam je na stołku  :oh: i jak wróciłam wieczorem do domu - było już puste
więc chyba brzozę lubią  :diabel:

Elfik23

  • Gość
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2006, 20:28:30 pm »
a słuchajcie takiemu króliczkowi co ma 2 moze około 3 miesięcy mozna już podawać te suszone warzywka czy liście zuzuali?? bo nie mam pewności. na razie je głównie garnulat, sianko, woda i po troszku jabłka zeby przyzwyczajać do jarzynek...a wiecie co mi dziś babka powiedziala w sklepie...ze ona ma swojego krolika na granulacie i nie daje jarzyn bo by się spasł i był wielki....co za bezsens, przecież to nie leży w uszatej naturze... co myslicie??

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2006, 22:49:26 pm »
ehhh.. ciekawe co bedzie jak Zuzala zasmakuje 5 moich paskud :) chyba nie zarobie na paczke do szwecji..

karo

  • Gość
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 10, 2006, 14:01:22 pm »
wydaje mi sie ze mozesz juz powoli wprowadzac suszonki do diety maluszka :)  nie ma chyba reguly na to czy jest mlody czy dorosly i czy moze je jesc... nawet gorzej chyba juz doroslego przyzwyczaic do nowosci... jesli zmiane wprowadzisz stopniowo na pewno nic mu nie bedzie, a jesli posmakuje to ho, ho :mrgreen: !!! biedny ten kroliczek sprzedawczyni sklepu w ktorym bylas... przeciez uszatki musza jesc warzywka i zielonki i wyjdzie im to jedynie na zdrowie i poprawi samopoczucie... w koncu to jakas odmiana od suchego... na pewno od warzyw nie urosnie wiekszy niz moze... nie wiem skad taka teoria... od granulatu tu utyc niepotrzebnie moze...

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 10, 2006, 14:26:22 pm »
Elfik23 - możesz wprowadzać suszonki, tylko stopniowo - jak ze wszystkimi nowościami - natomiast jeśli chodzi o jabłko, to może zamiast niego przyzwyczajaj malucha np. do naci pietruszki powolutku. Jabłko to w zasadzie przysmak, nie jest zbyt szczęśliwym wyborem jeśli chodzi o początki w przyzwyczajaniu do zieleniny. Owoce zawsze powinno traktować się jak dodatek.

Elfik23

  • Gość
ziola - herbal pets i zuzala.. - dawal ktos?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2006, 18:27:12 pm »
Ok. Dzieki. jabłuszko akurat tak trafiło się...bo kupilismy takie ładniutkie, smaczne i jedząc sprawdziłam czy maluszek mój też się za to chwyci. No więc kupię ziółka jakieś. mój poprzedni króliczek je uwielbiał. W sumie dziwiałam się że tak często pisze się o biegunkach u króliczków itp a w sumie Nam się nigdy takie problemy nie przytrafiły. Co do pietruszki- hmmm najlepiej bedzie jesli albo sama wychoduję na parapecie (będzie zdrowsza bo nie pryskana) albo kupie te takie w małych skrzyneczkach z ziemią...boje sie podawać takiemu maluchowi tak od razu naci z marketu bo boje sie że to jest czyms pryskane i że mu zaszkodzi. co jeszcze - mój króliczke moim  zdaniem ma niesamowice szybką przemiane materii - bardzo duzo pije - duzo teś sika (najchętniej po pokoju  :oh: ) do tego hmm bobków robi tysiące, i też oczywiście najlepiej sie robi je poza klatką...hmmm jest u mnie dopiero tydzien wiec i tak sie ciesze ze w klatce sika do kuwety, jakos zniose to zbieranie bobków, oby tylko jakos go nauczyc zeby juz po pokoju nie sikał. kiculka zawsze biagała do klatki, bobków tez malo robila, może i ten sie nauczy jakoś....mam nadzieje. Jutro skocze do sklepu po jakies frykasy dla naszego małego łobuza
a niebawem zamieszczę też fottkę :)  :lol: