Autor Wątek: Zarodki Pszenne  (Przeczytany 4370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Żółty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 100
Zarodki Pszenne
« dnia: Wrzesień 09, 2010, 22:47:37 pm »
Niektóre z małych zwierząt można zdrowo podtuczyć podając im zarodki pszenne. Chce się upewnić czy w przypadku królika również zda to egzamin. Królik wymaga przybrania na wadze ale w zdrowy sposób, a więc zwiększenie ilości granulatu czy podawanie rzeczy tłustych nie wchodzi w grę.
Jeśli ktoś ma sprawdzone informacje (a nie tylko własne domniemywania) o wpływie zarodków pszennych na organizm królika to poproszę o nie.
Większość życiowych problemów rozwiązuje się jak równania algebraiczne: sprowadzając do najprostszej postaci (Tołstoj)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Zarodki Pszenne
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2010, 12:00:06 pm »
o wpływie zarodków nie mam pojęcia, ale jeżeli chodzi o przybranie na wadze to świetnie sprawdzają się warzywa korzeniowe i siemię lniane.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2010, 12:03:17 pm wysłana przez Misokyaa »

Offline Żółty

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Zarodki Pszenne
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2010, 22:57:41 pm »
Cóż, siemię nie należy raczej do jego smakołyków. Jeśli posmakują mu zarodki to je będzie dostawał. :)
Większość życiowych problemów rozwiązuje się jak równania algebraiczne: sprowadzając do najprostszej postaci (Tołstoj)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Zarodki Pszenne
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2010, 12:39:47 pm »
Na 'podtuczenie' mozna podawac jeszcze platki owsiane.
Wiem, ze mialo nie byc o przypuszczeniach, tylko doswiadczeniu, ale ja napisze tylko tyle, ze jakbys zauwazyl cos niepokojacego (np. zmiana bobkow) to po prostu odstaw te zarodki i juz.
Zolty, a tak na marginesie, to kroliczek naprawde ma niedowage? Bo wiesz, czasem kroliki sa takie 'kosciste' i nam sie wydaje, ze wygladaja mizernie, a naprawde wszystko jest ok. Dla pewnosci mozna sprawdzic jeszcze zabki, bo jesli to bylo nagle schudniecie, to moze ma problemy z jedzeniem. Domyslam sie, ze to wszystko wiesz, ale pisze na wszelki wypadek, gdyby ktos mniej obeznany trafil na ten temat :)

Tuczacy jest jeszcze banan, slonecznik (trzeba uwazac, zeby nie za duzo, bo moze przeczyscic), orzechy.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Zarodki Pszenne
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2010, 21:10:25 pm »
http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewtopic.php?f=11&t=2949
W tym temacie jest cos o zarodkach.
Cytat:
'Karmy ratunkowe do samodzielnego zrobienia, według przepisu sef1268 z Guinea Lynx:
http://www.guinealynx.info/forums/viewt ... 5a0d024b52

1/8 kubka granulatu dla świnek morskich - w oryginale granulatu z siana tymotkowego
3 łyżeczki ziaren anyżku (biedrzeniec anyż)
4 łyżeczki zwykłych, nieprażonych zarodków pszennych
100 mg probiotyku (np. Lakcid, etc)

Wymieszać granulat z anyżkiem i dokładnie zmielić w młynku do kawy. Wsypać zarodki pszenne i probiotyk, zmielić ponownie. Przesypać do naczynia z zamknięciem, np. woreczka plastikowego, przechowywać w lodówce. Z tych proporcji powinno powstać ok. 35 g proszku do przyrządzania papki ratunkowej. Jeśli śwince nie smakuje, można spróbować bez anyżku, za to np. z dynią lub marchewką.'

To jest ze swinkowego. Ale skoro stosuja te zarodki dla swinek, to dla krolikow tez chyba sa bezpieczne  :nie_wiem
Z tym, ze one sa stosowane w takich papkach do dokarmiania.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2010, 21:15:35 pm wysłana przez Tocha »