Połączone Zdarzenia

  • Światowy Dzień Królika: Wrzesień 26, 2010

Autor Wątek: Światowy Dzień Królika  (Przeczytany 28712 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Światowy Dzień Królika
« dnia: Wrzesień 01, 2010, 04:18:29 am »
co roku widzimy, ze organizacja House Rabbit Society promuje Światowy Dzien Królika.

Mam wrazenie, ze czas zaczac to promowac w Polsce. Jesli na razie nie z rozmachem, to przynajmniej powoli juz przecieraz szlaki.

Na poczatek dodaję to wydarzenie w kalendarzu na forum i zrobilam stronę o tym dniu na www.kroliki.net:

http://www.kroliki.net/pl/akcje/akcje/swiatowy-dzien-krolika

Na razie nic na niej nie ma poza nazwą, data i odnosnikiem do amerykanskiej strony.

Przedyskutuję z zarządem, jakie mielibysmy ewentualne plany co do promocji takiego święta.

Prywatnie mysle, ze fajnie by bylo w takim dniu mieć jakies duze rabaty na produkty krolicze w sklepach zoologicznych - dla kazdego. w przyszlosci  mozna by organizowac jakies duze wydarzenia, pokazy filmow z krolikiem w tle, cokolwiek.
Mozna w okolicach tej daty zrobic w szkołach jakies pogawędki o krolikach, swieto byloby znakomitym pretekstem.

Temat do przedyskutowania.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2010, 14:32:08 pm wysłana przez ais »

Inga

  • Gość
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2010, 07:58:49 am »
Podbijam :)
To ciekawa okazja do kolejnego uświadamiania, że królików nie podnosi się za uszy i że króliki nie wcinają bez przerwy marchewki. No i w szkołach dzieciom, że to nie są maskotki, które tylko siedzą w klatce, tylko temperamentne zwierzęta :)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2010, 14:58:31 pm »
Ja tez podbijam. Najpierw musialby ktos napisac jakis fajny artykul na strone glowna no i skontaktowal sie ze sklepami, czy by chcieli sie przylaczyc do akcji.
Pomysle nad artykulem, chyba ze ktos chcialby sie wlaczyc ?!

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:50:27 pm »
Ja w swoim czasie napisalam fajny i dlugi artykul do czasopisma e!stilo, to bylo opublikowane z rok temu albo dawniej, porozmawiam z wydawca, czy zgodziłby sie na publikację tego na naszej stronie i na animalia.pl :)

Amy, wyslę Ci ten artykul w mailu, zebys oceniła, czy nadaje sie na taką okazję.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2010, 21:13:20 pm »
Pytanie do wszystkich:

Co byście chcieli, żeby się działo w Światowym Dniu Królika?

Na pewno zniżki w wybranych sklepach zoologicznych na wybrane królicze produkty - jesteśmy w trakcie załatwiania :)
Jak załatwimy - ogłosi się to na różnych forach zwierzęcych - pojawią się może dzięki temu u nas na forum nowi królikarze.
Miejmy nadzieję, że uda się wynegocjować satysfakcjonujące wszystkich zniżki.

Poza tym - może zniżki w lecznicach, które z nami współpracują? aby w konkretnych dniach można było np zrobić przegląd królika za darmo, przyciąć za darmo pazurki, zęby, kołtuny w futrze, obejrzeć, czy nie ma ropni, omacać brzuszek.

Jeśli ktoś z Was chodzi do szkoły - może wykorzystać to święto jako pretekst do spytania się w szkole, czy może powiesić jakiś plakat o królikach z naszego działu "do pobrania". Bedzie trzeba tam więcej wzorów wrzucic.

Będzie cykl artykułów o królikach na animalia.pl

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2010, 21:24:17 pm »
Koncert i wypromowanie imprezy :D takie aby jak najwięcej ludzi przyszło :) zachęcenie jest najwazniejsze :) nawet osoby, nie posiadające uszaka :)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2010, 22:06:24 pm »
Koncert i impreza to sprawa do zalatwienia na za rok, myslalam tez o zrobieniu w koncu Wielkiego Balu Króliczego - dla królikarzy, wolontariuszy, darczyncow, krewnych i znajomych królika, obroncow zwierząt itd - tez za rok powiedzmy, bo przygotowanie takiej imprezy, znalezienie sponsorow to zadanie niemałe.

Doprowadzę do tego, zeby to Swieto na razie zapisalo sie w roznych kalendarzach, na poczatek w Wybierz Miśka, ktory wydaje Viva - na rok 2011, na wikipedie tez trzeba to bedzie wrzucic, generalnie wypromowac ten dzien.


Moze jakies festiwale filmow o krolikach w wybranych kinach? :) mozna na zapas zrobic juz liste filmow z krolikami, ktore by sie z odpowiednim wyprzedzeniem juz na za rok dalo wybranym kinom.

Mozemy i my sami teraz we wrzesniu zorganizowac pokaz filmow kroliczych z projektora w Warszawie - projektor mamy, glosniki mamy, sale sie znajdzie za darmo, filmy tez sa rozne, chociazby Wzgórze Królików albo Miss Potter czy Królik Piotruś, Wilk i Zając, Kto wrobil królika Rogera, Klątwa Królika. Musialaby byc to impreza zamknieta i dla ograniczonego kręgu znajomych widzów, inaczej nie poradzimy sobie z prawami autorskimi.

Czy oglibyscie dac jakas liste filmow kroliczych?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2010, 22:12:36 pm »
A no i przeciez mamy "Królika po berlińsku". Reżysera znamy osobiście, z autografami nie byłoby problemu, można by wymyslic jakies konkursy, w ktorych wygrana by bylo kilka plytek dvd z tym filmem.

Problem w ym, ze wyjezdzam w drugiej polowie wrzesnia do Wiednia, wiec nie pomoge jakos specjalnie osobiscie w dniu królika, ale taki pokaz filmow kroliczych jest do przeprowadzenia.

Tak samo inne miasta - jesli ktos z Was w danym miescie ma projektor, zna inne osoby z tego forum i ma chec jeszcze jakichs znajomych zaprosic, to moze tez taki wieczorek filmowy kroliczy urzadzic chociazby u siebie w domu :) wtedy nie trzeba pytac sie o zgodę wlascicieli praw autorskich do filmow.
Pokazy oczywiscie wszystkie musza byc bezplatne.

Inga

  • Gość
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2010, 22:18:40 pm »
a może u niektórych sprzedawców na allegro dałoby się załatwić zniżki lub na sklepach internetowych? Bo ja mieszkam w pipidówie, więc pozostają mi tylko sklepy internetowe. :oh:

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2010, 22:20:29 pm »
no wiec wlasnie tylko sklepy internetowe! :) czy mozecie mi wymienic wszystkie sklepy, w ktorych kupujecie? z animaolią juz rozmawiamy, z innymi jeszcze nie.
Jedyny warunek jest taki, ze sklep nie moze prowadzic sprzedazy zwierząt. Dobrze by bylo wciagnac w to sklepy, w ktorych macie juz wypracowane jakies znizki, to by sie Wam dodatkowo oplacalo, moze sie da wynegocjowac sumowanie sie znizek Waszych i z okazji dnia krolika.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2010, 22:50:17 pm »
Zaczęłam tez zalatwiac lokal na pokaz filmow w Warszawie.

A moze by tak festiwal filmow o krolikach? Ludzie z forum by nadeslali swoje filmiki lub podali linki do swoich filmow wrzuconych juz na youtube i z najciekawszych filmow zrobilo by sie czesc pokazu. jedyne zastrzezenie to jakosc filmow, wiec trzeba by ustalic jakas graniczną jakosc materialow pierwotnych - bo wiem, ze youtube i tak zmniejsza.

Oj duzo mozna w przyszlosci wymyslic w takim dniu - cos na zasadzie konwentu fanów Star Treka :) Tacy fani wynajmuja na kilka dni jakąś szkołę podstawową i dzieje się sto pięcdziesiat rzeczy na raz, ale to rzecz nie na ten rok :)

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 01, 2010, 22:57:45 pm »
A jesli uznamy, ze na razie nie mozna przewidziec frekwencji na pokazie filmowym w jakims lokalu, to zeby sie nie stresowac mozna zawsze urzadzic tai pokaz i impreze w naszym warszawskim biurze :) warunki na jakies 40-50 osob chyba są.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 01, 2010, 23:07:56 pm »
Mogę zagadać do Piaseckiego w czasie Zoo Botanicy oraz wrzucić info na http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/dla-lekarzy-weterynarii/jak-mozna-nam-pomoc-

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2010, 23:55:24 pm »
W ogole mam wrazenie, ze pazdziernik bedzie pasmem niekonczacych się spotkan w naszym biurze - pokazów, szkolen itd, bo to miesiąc dobroci dla zwierząt, ja natomiast mam niezły wykład na temat prawa o zwierzętach i musze go prowadzic 4 godziny tygodniowo, tak jak obiecalam w urzędzie miasta. Tak więc Swiatowy Dzien Królika, a wcześniej walne (ktore juz sie odbylo) - to początek ozywienia w nowym biurze.

w biurze mamy mase filmow o zwierzetach, materialy innych organizacji, rozne zagraniczne - chyba w najblizszym czasie zrobimy próby z projektorem, jest tez telewizor z magnetowidem i dvd - gdyby nie bylo duzej frekwencji :)

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 01, 2010, 23:57:53 pm »
A może ktoś zrobiłby plakat tego dnia z adresem do "więcej na *strona Dnia Królika na SPK*", można by nawet wydrukować normalną drukarką i każdy zakróliczony porozwieszałby u swoich lokalnych weterynarzy i w sklepach zoologicznych. :)


Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 01, 2010, 23:58:41 pm »
Ais, a kto będzie pisał artykuły na animalii?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 02, 2010, 00:08:09 am »
na razie Amy bedzie pisac i nowe wolontariuszki 13 letnie tez sie zglosily :P nie mamy jeszcze grupy autorów, mozna tez wykorzystac te moje artykuly, poprzerabiac, pociac na czesci. animalia zasugerowala artykul w odcinkach, zeby sie cos dzialo. Bośniak, Ty tez mozesz pisac :)

Mysle sobie, ze mozna by pisac cos na podstawie tematow poruszanych na forum - jakies kazusy dotyczace opieki czy zdrowia krolikow, omawianie naszych akcji, omawianie konkretnych krolikow z adopcji, reklamowanie jakiegos ciekawego watku na forum kroliczym - wszystko z linkami odsylajacymi do strony albo konkretnych watkow.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 02, 2010, 00:15:50 am »
Faktycznie mozna jakieś ciekawe filmy na YT użytkowników wyłapać z naszego forum :)

z innymi sklepami to Cuniland, Światkrólika.eu ... Videozoo chyba też niektórzy lubią- to z tych internetowych. Więcej na "Polecane" jest :)

Broszurki do rozdawania czy coś to też nie głupia sprawa, ewentualnie plakat SPK czy coś zrobiony na tą okazję. Warto będzie wspomnieć o akcjach typu "Miś" i wyrzucanie zwierząt w czasie wakacji na smietniki, do parków itp. Kupowanie na Święta zwierząt, Adopcje, Apel Rumburaka. Myslę, że w sezonie "przedświątecznym" ( w pazdzierniku już zaczynają się "świeta" w sklepach przecież, promowanie, zachęcanie do kupna królika itp. ) taki temat byłby na czasie. Mozna też rozganizować spotkanie z jakimś autorem książek o uszakach, wetami, osobami doświadczonymi w żywieniu itd.

Dobrym pomyśłem byłyby np. bony rabatowe, konkursy, zbiórka pieniędzy- coś w stylu wywieszenia zdjęć uszaków, jury wybiera najlepsze zdjęcie, nic nie mówi, które jest wybrane, ludzie wykupują numerek ze zdjęciem, które wg. nich jest wybrane jako najlepsze czy coś np. za 5 zł :) na podobieństwo: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=9497.0 I pod koniec spotkania ogłaszany jest zwycięski numer pod który przypisane jest zdjęcie :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 02, 2010, 00:16:07 am »
Dzięki :) Pomyślę nad tym, z tym że na razie muszę popracować nad poprawą zarządzania własnym czasem, bo mi to jakoś uciążliwie szwankuje ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Światowy Dzien Królika
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 02, 2010, 10:01:12 am »
Cuniland polaczyl sie z innym sklepem - lewzoo.pl a docelowo jest na sprzedaz (i nie bedzie cunilandu).. Mozna by sprobowac z lewzoo.pl ale nie wiem czy oni sprzedaja zwierzeta.

Wiecie co, tak sobie teraz pomyslalam czytajac watek o kosmetykach nie testowanych na zwierzetach, ze moze nasze polskie firmy typu Bielenda, Ziaja przylaczylyby sie do takiego dnia? W koncu sa ekologiczne, nie testuja i zalezy im na dobru zwierzat.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2010, 10:32:46 am wysłana przez Amy »

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']