Autor Wątek: !!HELP!!  (Przeczytany 4889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
!!HELP!!
« dnia: Sierpień 29, 2010, 08:04:37 am »
Hej jestem na tym forum nowa, więc jak coś  żle zrobiłam to nie chcąco. Jakieś 2 mieśiące temu przygarnełam ok 2 letniego króliczka. Przyznam że jest bardzo wychowany bo nie załatwia się w moim pokoju tylko biegnie do swojej klatki którą traktuje jako wielką kuwetę.  I tu pojawia się problem niestety zamykam Banego na noc i kiedy nie ma mnie w domu,dno klatki nie jest niczym wyłożone a kuweta stoi z boku, a króliś załatwia się wszędzie tylko nie w kuwecie :icon_sad :icon_sad. Próbowałam już dawać kuwetę w to miejsce gdzie się załatwi ale to też nic nie pomogło , wręcz przeciwnie jak kuweta stała na środku klatki to ją podrzucał i wysypywał cały żwirek. BARDZO PROSZĘ O POMOC JAK GO NAUCZYĆ ZAŁATWIAĆ SIĘ DO KUWETY

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Odp: !!HELP!!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2010, 08:21:26 am »
Spokojnie nauka kuwetkowania nie zawsze idzie łatwo . Postaw mu kuwetę w róg który mu najbardziej odpowiada . Jeżeli nie załatwi się w kuwecie , a gdzieś obok to po prostu to zetrzyj i połóż mu do kuwety i tak do skutku ;)

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
Odp: !!HELP!!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2010, 08:32:56 am »
Dzięki. Właśnie od wczoraj testuję metodę ścierania tego papierem toaletowym i wrzucania do kuwety  (mam nadzieję że to się sprawdzi)  :icon_biggrin

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Odp: !!HELP!!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2010, 08:36:02 am »
No to trzymam kciuki ;)

nuka

  • Gość
Odp: !!HELP!!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2010, 09:01:03 am »
Skoro cała klatka jest kuwetą nie wymagaj żeby uszak korzystał z maleńkich rozmiarów kuwety w Twoim rozumieniu, klatką jest przeciez pokój a kuweta dla niego to jakaś zabawka którą dostał do zabawy ...
Możesz próbować zbierać bobki i wkładać do pojemnika ze żwirkiem ale moim zdaniem to będzie długa droga do osiągnięcia sukcesu. Ale może sie mylę?? Powodzenia

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: !!HELP!!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2010, 10:57:04 am »
Jedyny sposob to tak jak pisza dziewczyny - wycieranie siuskow. To dorosly krolik, ale jest szansa, ze zalapie o co chodzi. I tak jest dobrze, ze krolik nie siura po pokoju :) A moze kuwetka jest za mala? Tak pytam tylko, bo my mialysmy kuwete narozna i nam pekla. Kupilam nowa i ona jest troszke inna. I Jozka nie chce juz z niej korzystac. Musialam jej wstawic normalna duza, bo tez wszystko zaczelo plywac :diabelek:

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
Odp: !!HELP!!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2010, 12:10:05 pm »
Kuwetka jest na fretk, największa jaka była w  sklepie. Jesteśmy w trakcie nauki ale i tak jestem bardzo szczęśliwa, że nie sika po domu. Tylko czasem budze się rano a tu połowa rzeczy w klatce pływa. Hahaha :icon_smile

Offline Paullina555

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
Odp: !!HELP!!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2010, 22:20:36 pm »
Wielkie dzięki za rady! Pochwalę się że Bany zaczął sikać do kuwety  :jupi . Co prawda bobkuje po całej klatce  ale grunt, że już nie zalewa klatki  :protest:

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: !!HELP!!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2010, 03:55:54 am »
no to postep jest. a z czasem moze i bobczyc bedzie w kuwecie ;)

sensualpassion

  • Gość
Odp: !!HELP!!
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2010, 17:13:45 pm »
mój królik od samego początku miał w klatce bawełniany tshirt na dnie, w rogu kuwete z drewnianymi granulkami i załatwiał się w kuwete po 1 dniu grzeszenia na tshirt.
Ostatnio kłade mu na dno skoszoną trawę ( dla wrażliwców - bezsmarową, ma tez oczywiście paśnik z  sianem) i w tym przypadku wolał załatwiać się w uklepany inny róg trawy, mając oczywiscie nadal kuwete.
Dzis wróciłam do Tshirtu, będzie na zmiane.

Jak posiedzi na mojej pościeli pare minut to sika, wiec zganiamy non stop.

Aneczka

  • Gość
Odp: !!HELP!!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2010, 10:57:17 am »
Moim zdaniem skoszona trawa to nie jest dobry pomysł an wyściółkę, nikt by nie chciał skakać po jedzeniu. Poza tym skoro sika w róg gdzie jest trawa, to tez sie brudzi, bo jednak trawa nie jest zbyt chłonna, jakby nie patrzeć