Autor Wątek: Apel do użytkowników terrarium.com ?  (Przeczytany 16104 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 29, 2010, 16:44:48 pm »
"właścicieli węży karmiących je innymi zwierzętami niż żywe oraz kupione ze sklepu."
Inga to znaczy jakimi? Wyhodowanymi na farmie? Albo niech najlepiej sami otworzą pseudohodowle ;)
W moim toku rozumowania, to raczej chodzi o wyperswadowanie, że nie powinno się karmić żywymi zwierzętami - że nie ma w tym nic z natury. To czy nakarmią węża kawałkiem mrożonej świnki, czy królika jest moim zdaniem już mniej istotne (pod warunkiem, że nie został zamrożony żywcem  :oh:)
Ten "ktoś" z caviarni nie jest już niestety aktywny na forum.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 29, 2010, 17:14:18 pm »
"właścicieli węży karmiących je innymi zwierzętami niż żywe oraz kupione ze sklepu."
Inga to znaczy jakimi? Wyhodowanymi na farmie? Albo niech najlepiej sami otworzą pseudohodowle ;)
W moim toku rozumowania, to raczej chodzi o wyperswadowanie, że nie powinno się karmić żywymi zwierzętami - że nie ma w tym nic z natury. To czy nakarmią węża kawałkiem mrożonej świnki, czy królika jest moim zdaniem już mniej istotne (pod warunkiem, że nie został zamrożony żywcem  :oh:)
Ten "ktoś" z caviarni nie jest już niestety aktywny na forum.
Obawiam sie, ze mrozenie zywcem to dosc popularny sposob. Albo wyobrazcie sobie ogluszanie szczura przed podaniem... Jak to wyglada w domowych warunkach?
Przeciez nie mozna nawet tego sprawdzic.
Dla mnie to jest troche tak samo jakbym chciala przekonac moja rodzine do niejedzenia miesa. Nawet jak w wielu przypadkach przyznaja mi racje, to i tak niczego nie zmienia. Bo taka maja mentalnosc, bo tak zostali wychowami :(

Pomysl na strone ze wskazowkami jak zywic weze w sposob bardziej humanitarny uwazam za bardzo dobry.
Na tej stronce, do ktorej link podalam wczesniej tez odradzali podawanie zywego pokarmu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 17:23:01 pm wysłana przez Tocha »

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:06:51 pm »
Miso, no i tu leży problem. Nawet jeśli przekonamy część ludzi do karmienia kurczakiem ze sklepu to będzie się równać wzrostowi popytu na kurczęcia... i tak źle i tak nie dobrze... ale już chyba lepiej, zeby kupowali kurczaki niż mrozili szczury lub podawali żywe króliki.... Chociaż: "nie dawaj żywego - kup kurczaka" brzmi tka jak: "uratuj białe dziecko kosztem czarnego". Chociaż ja mam psa i też kupuję mu mięso.... To się nazywa konflikt sumienia... :) Ja też uważam, że strona to dobry pomysł, ale nie mamy na razie nikogo, kto nam się wypowie na temat karmienia węży... A sprzedawca z mojego zoologa...  :oh:

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:08:53 pm »
Aha , postanowiłam się zama zarejestrować na terrarium. com i kiedy już się zarejestruję pousuwam wątki na ten temat, więc proszę pisac na PW. Ale poinformuję po zarejestrowaniu.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:33:02 pm »
No niestety, ten ostatni argument przemawia częściowo nawet do mnie - chcą podawać wężom w pożywieniu wszystkie niezbędne składniki. Tak jak my królikom. Zgadzam się tu z Miso. Rozumiem, że akcja jest skierowana przeciw podawaniu żywych zwierząt i domowym ubojem? Bo mrożone w całości króliki czy ryby kupują w marketach też ludzie nieposiadający węży.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:54:50 pm »
Przede wszystkim ma na celu przeciwdziałanie podawaniu żywego pokarmu, obojętnie czy to królik, szczur czy pisklak. Blacky, ja to rozumiem, bo psa też nie przestawię na wegetarianizm, ale kupuję mięso ze sklepu, a nie od jakiegoś facecika, który trzyma króliki na handel w warunkach delikatnie mówiąc złych. (to był przykład) Jeżeli już hodują węże, to niech chociaż oszczędzą tych wszystkich męk, które przeżyje ten szczur/mysz/królik/pisklę, a pójdą i kupią udko z kurczaka podgrzeją i zostawią. Wyobraźcie sobie tylko, co może przeżywać królik przed śmiercią. To tak jakby ktoś zamknął mnie na klucz w jednym pokoju z seryjnym zabójcą z dłonią w ręku. Możliwe jest, że zabójca się powstrzyma, ale głodny wąż....

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 29, 2010, 19:05:54 pm »
Myślę że można by zrobić coś w stylu "ukrytego forum" i tam pisać na ten temat  zamiast przez samo PW  mogłybyśmy tez porozumiewać się Skype tam może siedzieć 21 os jednorazowo nie było by problemu.Jesli o to chodzi.

Co do argumentu Tak praktycznie nie do pobicia,Jednak z tego co wiem można zakupić wiele Produktów mięsnych, widziałam nawet gdzieś mózg (Nie mam pojęcie po co... może dla psów albo kotów?) Więc jakoś można by podeprzeć czymś takim taki argument.

Znałam gdzieś kogoś z tego forum z tego co wiem zajmował się też wężami(Gatunki nie żywiące się większymi ssakami typu króliki, myszy szczury) mogłabym z nim pogadać może by pomógł, jakiś argument rzucił.

Co do pseudo hodowli takie istnieją mają tam na forum zwierzaki zwane karmówką. są min. Myszy i szczury (króliki pewnie tez ktoś ma). Może nawet wstyd przyznawać ale sama mam karmówke nie wyobrażam sobie nie żywic żółwia żywymi rybami czy mięczakami. To było by to samo co karmić królika sama mieszanka Vitapola.

Było kilka Historii o tym jak Szczur śmiertelnie pogryzł węża

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 29, 2010, 19:21:39 pm »
Uszata, z jak to jest z wideokonferencjami na skypie powyżej 5 osób? Sorry za OT! :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 29, 2010, 19:59:33 pm »
PJeżeli już hodują węże, to niech chociaż oszczędzą tych wszystkich męk, które przeżyje ten szczur/mysz/królik/pisklę, a pójdą i kupią udko z kurczaka podgrzeją i zostawią.

Właśnie o to chodzi, że udko nie jest dobre, bo nie ma w nim wnętrzności. Oni i tak muszą kupić całe zwierzę.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:10:19 pm »
 Mysza chodziło mi raczej O zwykła rozmowę pisemną ew przez mikrofon wątpię żeby wszyscy mieli kamerki  i chcieli się pokazywac publicznie.Przepraszam za Ot