Autor Wątek: Apel do użytkowników terrarium.com ?  (Przeczytany 15915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inga

  • Gość
Apel do użytkowników terrarium.com ?
« dnia: Sierpień 27, 2010, 12:56:19 pm »
Słuchajcie... przejrzałam sobie forum strony terraria.com.... kiedy widzę pytania typu: " Pokarm żywy vs matrwy"... chyba wam, właścicielom i miłośnikom królików i innych futrzaków nie muszę tłumaczyć... Zdaję sobie sprawę, że to jest jak walka z wiatrakami, ale mam ochotę zarejestrować się na tym ich  całym forum i napisać to, co my, miłośnicy gryzoni, czujemy i uważamy na temat karmienia ich węży zwierzętami żywymi. Gdyby każdy z nas coś napisał i złączylibyśmy to w całość... Na prawdę zdaję sobie sprawę z tego, że to walka z wiatrakami, ale może chociaż sobie to przemyślą...

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2010, 13:10:01 pm »
Na forum terrarium jest wiele miłośników gryzoni i zajęczaków, A po jakimś poście gdzie się sprzeciwią zabijaniu i karmieniu następnego dnia witani są napisem   że zostali zbanowani ...
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2010, 13:14:30 pm »
ale to działa jak na zasadzie...że do nas odezwą się obrońcy marchewek..potraktujemy to jak- przecież króliki potrzebują warzyw do życia. Hodowcy tych węży uważają, że żywa karma jest najlepsza i szczerze wątpię by nasze wpisy cokolwiek dały, zostaniemy pewnie od razu zablokowani i tyle :/

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2010, 13:41:29 pm »
Zacznijmy propoagować buty z wężowej skórki ;)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2010, 13:55:00 pm »
A niech sobie banują, chodzi o to, żeby to tam zamieścić. Nawiążę do tych marchewek :) Nie ma co czekać na takie teksty, tylko od razu w apelu napisać, czy dobrze się czują kiedy w sklepie widzą ciuchy z wężowej skóry. Próbujemy?

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2010, 14:36:24 pm »
Czy to coś da ? Nie ! Ludzie i tak będą karmić węże gryzoniami bo według nich nie ma lepszego sposobu , a ja kiedyś czytałam że można karmić takim normalnym mięsem ze sklepu ....
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2010, 15:11:31 pm »
Aneczka - a nóż widelec :)
Zawsze niech będzie chociaz ten 1 % szansy, nadziei. Nie można się poddawać, tzreba próbować, walczyć, robić coś w tym kier. :) Tak myślę :)

Tak - też czytałam o tym mięsie. Możnaby znaleźć taki artykuł i wkleić im na forum - w widocznym miejscu - lub w uczeszczanym bardzo. Lub coś innego pokombinować z  tym artykułem. Znaleźć zallety, argumenty mięsa z lodówki - tańsze, mniej zachodu, itp
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2010, 15:26:35 pm »
Właśnie, nie ma co jęczeć: "Nie uda się" "Co to da" W końcu gdyby wszyscy naukowcy poddali się po pierwszej porażce, to nie byłoby dziś takich odkryć :) Wolę spróbować, nawet gdy się nie uda, niż potem żałować że nie spróbowałam.
No więc:
każdy kto jest za niech poda swój argument, dlaczego nie warto podawać pokarmu żywego, ja poszperam w necie i podeprę to jakimiś artykułami nt żywienia mięsem ze sklepu. A potem ja skleję to w sensowną całość.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:12:51 pm »
Lepiej niech to będzie kilka postów - skoro już chcecie stosować zasadę, że w kupie siła, to lepiej, żeby każdy wkleił jakiś argument, link, poparł poprzedników. Zbieranie wszystkiego do kupy będzie według mnie mniej efektywne. Zwłaszcza, że na pewno odezwą się inne osoby, które będą popierały żywy pokarm. Nie wystrzeliwujcie się od razu ze wszystkich argumentów, bo temat szybko umrze.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:19:08 pm »
No widzicie - jak powiedziała Blacky - w kupie siła (jakkolwiek dwuznacznie by to brzmiało :D ) No to jak? Kto się rejestruje? Ja się zgłaszam ^^

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:26:13 pm »
Tak w ogóle to jak ktoś uważa tak samo jak aneczka, że nie warto robić takich akcji, bo ludzie i tak będą karmić węże gryzoniami, to ja wam powiem: po co brać psa ze schroniska, przecież i tak ludzie wyrzucają psy? Całego świata nie zmienię, ale zmienię świat tego jednego psa, którego wzięłam ze schroniska... Dlaczego nie spróbować?

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2010, 03:41:31 am »
Jestem za :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2010, 11:51:52 am »
podpisuje sie rekami i nogami pod pomyslem :D

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 28, 2010, 17:17:35 pm »
Uwazam, ze jesli sa chetni do przeprowadzenia takiej inicjatywy to sie chwali :)
Ja od siebie dodam tylko, zeby te osoby nastawily sie na rozne ataki ze strony 'terrarystow' i zeby nie dac sie wyprowadzic z rownowagi. Chodzi o to, zeby dyskusja nie zamienila sie w jakas pyskowke i zeby uzytkownicy naszego forum nie zostali podsumowani jako banda czubkow ;) Bo na innym forum jeden uzytkownik/uzytkowniczka (od nas) obrazal juz innych i ogolnie niefajnie wyszlo.
Jestem za, ale zeby pokazac sie z dobrej strony, jako dojrzali, kulturalni ludzie znajacy sie na rzeczy, a nie banda histerykow.
Trzymam za was kciuki :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 17:24:28 pm wysłana przez Tocha »

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 28, 2010, 18:25:06 pm »
Ok, tylko żeby zebrać jeszcze ze 2-3 osoby i zalogować się większą grupą... Do tego musimy zrobić to wszystko jednego dnia, bo następnego to już na bank nas zbannują ;)

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 28, 2010, 20:34:24 pm »
Ta wypowiedz mnie rozwaliła :(

''Pomagałem nie raz komuś hodować, bynajmniej nie na karmę dla węży tylko dla ludzi. Ciąża u królika trwa ze 4-5 miesięcy, młode zanim urosną trzeba też z pół roku pochodować i zaszczepić. Jedzą wszystko prawie co pochodzenia roślinnego, siano, trawę, warzywa suchy chleb. Potrzeba dużo miejsca bo w jednym miocie możesz mieć i 8-9 młodych. Odchodów pełno, nie wyobrażam sobie trzymania tego w warunkach domowych. Chyba że chce ci się robić skrzynki drewniane w ogrodzie.''




Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 28, 2010, 20:37:23 pm »
Lo matko. Widac, ze ktos sie 'zna na rzeczy'.
Smutne to. Zalosne i straszne zarazem.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 28, 2010, 21:55:45 pm »
A ja mam takie zasadnicze pytanie: co chcecie zdziałać, co przedstawić?

"każdy kto jest za niech poda swój argument, dlaczego nie warto podawać pokarmu żywego, ja poszperam w necie i podeprę to jakimiś artykułami nt żywienia mięsem ze sklepu. A potem ja skleję to w sensowną całość."

A jakie argumenty, jaką alternatywę przedstawicie? Napisanie ot tak po prostu nic nie wniesie, zwłaszcza że gadów nie posiadacie, jeżeli już coś działać to niech to ma ręce i nogi.
Trzeba poszperać w zagranicznym prawie, zobaczyć co i jak, bo z tego co wiem np. w Belgii jest to tak unormowane, że najlepiej kupić kurczaka podgrzać i bawić się w karmienie "z ręki". Może znaleźć grupę terrarystów, którzy są za nie podawaniem żywego posiłku - wbrew pozorom jest ich trochę. To nie jest łatwe, ale jeżeli chcecie zmienić ich spojrzenie na pewne sprawy to niezbędne.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:05:30 pm »
Miso ma racje. Trzebaby popytac jak to wyglada z punktu widzenia 'wezownikow'. Bo oni moga napisac, ze skad my mozemy wiedziec jak karmic, skoro sie na tym nie znamy  :hmmm

Ja znam chlopaka, ktory normalnie karmi swojego weza zbozowego piersia z kurczaka czy czyms w tym rodzaju. Kupuje tez mrozone myszki  :icon_eek Ale uwaza, ze jak wezowi sie przeje 'martwe' jedzenie to trzeba mu dac zywe  :icon_confused A po czym pozanaje ze wezowi sie przejadlo?  :nie_wiem To raczej jego wymysl i fanaberia. Ale jak mu to przetlumaczyc?

http://www.egzotica.pl/articles.php?id=58 Wg tej strony karmienie weza filetem z kurczaka to fanaberia. Ja nie bede wiecej szukac rzeczy na ten temat, bo to nie na moje nerwy jest :/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 22:10:28 pm wysłana przez Tocha »

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:09:33 pm »
Ja na pewno nie będę siedzieć i narzekać, jak to ludzie są straszni, bo wyszła następna oferta sprzedaży królików na pokarm

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:22:09 pm »
Mój Boże.. obejrzyjcie zdjęcia na samym dole...

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/zywienie-wezy-1898.html

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:27:07 pm »
Słuchajcie takie karmienie żywym to jest wogóle legalne? Bo ja się na tym kompletnie nie znam... teraz szukam w necie jakichś informacji na temat mięsa ze sklepu dla węży...

Edit:
http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewtopic.php?f=20&t=774&start=10
http://www.swinkimorskie.eu/forum/viewtopic.php?f=20&t=774&start=20

tu coś znalazłam...

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:36:57 pm »
Inga skoro w sklepach zoo bez krępacji potrafią wrzucić myszkę wężowi to mniemam, że tak właśnie jest. Napisz do Iwony i dopytaj. Mamy dział tłumaczeń, można poprosić Amy, żeby sprawdziła jak do jest w francuskim i belgijskim prawie, kilka osób jest z Anglii, może Sonia spojrzy jak w Niemczech - chodzi głównie o państwa Unii Europejskiej. Pytać, pytać i stwarzać sobie grunt, bo tak na hura! to nie ma co się bawić - tylko się w oczach terrarystów zbłaźnimy. Radzę również nie występować pod sztandarem SPK.

Tocha ja znam jednego, który karmi pytona kurczakiem, sam jest wegetarianinem i wielu swoich znajomych przekonał do karmienia wężów właśnie w ten sposób. Teraz niestety jest na stałe w Holandii a ja nie mam z nim kontaktu :/ Szkoda, bo na pewno by się przyłączył do akcji.

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:39:32 pm »
Dawno nie byłam na forum wątek dopiero teraz zobaczyłam, mam konto na tej stronie.
Faktycznie można próbować choć nie wiem czy zmnienią znadnie ich znaniem to naturalny sposób karmienia, dla większości brak żywego pokarmu to jak brak sianka dla nas w diecie króli.

W każdym razie jestem za

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:43:32 pm »
Tak tak, jutro poproszę dziewczyny, żeby popatrzyły jak to jest za granicą... Wiecie co... ja im oczywiście tego nie napiszę, bo na pewno nic nie wskóram, ale tak na prawdę życzę im, żeby te biedne króliki czy szczury pogryzły te ich węże, moze się nauczą, żeby nie wrzucać wężowi żywego stworzenia do terrarium

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:49:01 pm »
Uszata, dlatego trzeba udeptać grunt, żeby mieć się od czego skutecznie odbić. Prawa zagraniczne i przykłady ludzi którzy karmią w inny sposób to dobry początek. Nie można też oczekiwać, że nagle wszyscy zarzucą karmienie żywym pokarmem i z radosnym uśmiechem zaczną kupować mrożoną wieprzowinę, ale jeżeli jedna, dwie osoby przestaną traktować gryzonie jako nic nie czującą przekąskę, to te dwie osoby mogą zarazić swoim tokiem myślenia kolejne dwie itd.
Inga, ten chłopak/dziewczyna udziela się jeszcze na SPŚM? Jeżeli tak to można poprosić jego/jego brata o pomoc.

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:52:48 pm »
Miso, no pewnie, nawet im nie wspomnę o SPK ;) Hmmm.... tylko może zanim tam się zarejestruję to pousuwamy ten wątek i ten, w którym prosiłam o poszperanie w zagranicznym prawie - terraryści zaczną grzebać w necie, natkną się na nasze forum i wygrzebią te wątki :nie_powiem  Lepiej dmuchać na zimne...

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:53:40 pm »
Zaraz sprawdzę.

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:54:38 pm »
Hmmm... tylko ten post był wysłany 2 lata temu ... :( No nic, sprawdzę czy gość jest jeszcze aktywny na forum

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 28, 2010, 23:03:03 pm »
Wrrr.... żeby sprawdzić kiedy był aktywny trzeba się zarejestrować, a ja się zarejestrowałam, ale nie dociera do mnie link aktywacyjny... no nic... szukam dalej... Miso, faktycznie szkoda że nie masz z nim kontaktu :(

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 28, 2010, 23:09:15 pm »
nie wiem czy to konieczne ;) W końcu nie ubliżamy im tym, że staramy się polepszyć los bliskiego nam gatunku, oni też są przeciwko produkcji wyrobów z wężowej skórki.
Inga mam tam konto więc wejdę i rozejrzę się na caviarni. Podrzucę im link, może znają jeszcze kogoś takiego.

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 28, 2010, 23:13:50 pm »
wiem tylko że ma nick diabel1989 . A ja powysyłam PW do dziewczyn :)

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 28, 2010, 23:14:49 pm »
Niby tak - ale po co SPK ma mieć przeze mnie jakieś nieprzujemności? :)

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 28, 2010, 23:26:16 pm »
Uff.. PW porozsyłane :)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 29, 2010, 13:10:42 pm »
Czesc, hmm prawo zagraniczne ma niewiele wspolnego z Polskim. Nawet jesli w Belgii, Francji czy Niemczech takie praktyki sa ustawowo zakazane, a w Polsce nie to nic nie wskoramy, bo przeciez ustawy innego panstwa nie obowiazuje u nas. Wiec jesli chciecie takie info uzyc przeciw terrarystom to nie widze sensu.
Z kolei mozna poszukac w ustawodawstwie europejskim. Wszystkie umowy ratyfikowane przez Polske, dyrektywy, rozporzadzenia majace obowiazywanie w Polsce powinny byc dostepne w jezyku polskim, co ulatwi szukanie.. Rowniez sprawdzcie na stronach ONZ. Trzeba poszperac. Mi niestety ta galez prawa jest obca.


Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 29, 2010, 15:46:38 pm »
Dobra. Słuchajcie. Ais mnie natchnęła :przytul  Mam narazie taki plan działania:
Po pierwsze: można założyć stronę, na której będziemy publikować informacje nt. karmienia żywymi zwierzętami, prawem polskim, myślę, że nie zaszkodzi podać też informacji, że w innych krajach podawanie żywego jest nielegalne, o tym dlaczego nie warto podawać żywego.
Po drugie: potrzebuję ludzi, którzy mi pomogą. Chodzi o to, żeby najpierw zbadać grunt ze strony terrarystów. Ktoś tu napisał, że warto się zalogować na terrarium.com i udawać głupiego w temacie węży. Można zapytać, czym lepiej karmić: żywym czy martwym i dlaczego. Nie można zadawać pytania: dlaczego karmicie żwymi, przecież te zwierzęta cierpią, bo kiedy zaczniemy kampanie terraryści zorientują się, że ta osoba która udawała głupiego to ktoś z kampani. Trzeba po prostu zapytać, czym lepiej karmić i dlaczego,w ten sposób zbadamy tok myślenia terrarystów. A więc potrzebne mi będą osoby/osoba:
- która zarejestruje się na terrarium.com jako potencjalny właściciel węża, oczywiście żeby było to wiarygodne poszukam informacji nt węży, np rasy, żeby było to wiarygodniejsze /potrzebna jedna osoba,
Oczywiście jeżeli kampania zostanie powołana do życia będzie potrzebna większa ilość osób.

Uwaga! Poszukuję osób, które znają terrarystów hodujących węże i karmiących je innymi zwierzątami niż żywe. Oczywiście nie należy ratować królików i gryzoni kosztem kurcząt ze sklepu, na które wzrośnie popyt. Mój plan ma wiele dziur, ale kiedy będę wiedzieć na czym stoję udoskonalę go ;)

Z pomocą ais znalazłam coś o prawie: http://www.kroliki.net/pl/prawo/akty-prawne/prawo-polskie

Przede wszystkim prosze o pomoc tych, którzy znają właścicieli węży karmiących je innymi zwierzętami niż żywe oraz kupione ze sklepu.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 29, 2010, 16:37:25 pm »
Mój Boże.. obejrzyjcie zdjęcia na samym dole...

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/zywienie-wezy-1898.html

Porażka :( Inga - może można by zrobić a'la wywiad z jakimś specjalista od węży? Wiem, że można podawać "martwe" mięso. A na stronie ich jest kategorycznie zabronione. Może z kimś z zoo? I wrzucić na Youtube i popierać wypowiedzi linkiem do wywiadu.
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 29, 2010, 16:41:03 pm »
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 29, 2010, 16:44:07 pm »
:/ No i jaki mamy argument na ostatnia odpowiedz? Kurcze...

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 29, 2010, 16:44:48 pm »
"właścicieli węży karmiących je innymi zwierzętami niż żywe oraz kupione ze sklepu."
Inga to znaczy jakimi? Wyhodowanymi na farmie? Albo niech najlepiej sami otworzą pseudohodowle ;)
W moim toku rozumowania, to raczej chodzi o wyperswadowanie, że nie powinno się karmić żywymi zwierzętami - że nie ma w tym nic z natury. To czy nakarmią węża kawałkiem mrożonej świnki, czy królika jest moim zdaniem już mniej istotne (pod warunkiem, że nie został zamrożony żywcem  :oh:)
Ten "ktoś" z caviarni nie jest już niestety aktywny na forum.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 29, 2010, 17:14:18 pm »
"właścicieli węży karmiących je innymi zwierzętami niż żywe oraz kupione ze sklepu."
Inga to znaczy jakimi? Wyhodowanymi na farmie? Albo niech najlepiej sami otworzą pseudohodowle ;)
W moim toku rozumowania, to raczej chodzi o wyperswadowanie, że nie powinno się karmić żywymi zwierzętami - że nie ma w tym nic z natury. To czy nakarmią węża kawałkiem mrożonej świnki, czy królika jest moim zdaniem już mniej istotne (pod warunkiem, że nie został zamrożony żywcem  :oh:)
Ten "ktoś" z caviarni nie jest już niestety aktywny na forum.
Obawiam sie, ze mrozenie zywcem to dosc popularny sposob. Albo wyobrazcie sobie ogluszanie szczura przed podaniem... Jak to wyglada w domowych warunkach?
Przeciez nie mozna nawet tego sprawdzic.
Dla mnie to jest troche tak samo jakbym chciala przekonac moja rodzine do niejedzenia miesa. Nawet jak w wielu przypadkach przyznaja mi racje, to i tak niczego nie zmienia. Bo taka maja mentalnosc, bo tak zostali wychowami :(

Pomysl na strone ze wskazowkami jak zywic weze w sposob bardziej humanitarny uwazam za bardzo dobry.
Na tej stronce, do ktorej link podalam wczesniej tez odradzali podawanie zywego pokarmu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 17:23:01 pm wysłana przez Tocha »

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:06:51 pm »
Miso, no i tu leży problem. Nawet jeśli przekonamy część ludzi do karmienia kurczakiem ze sklepu to będzie się równać wzrostowi popytu na kurczęcia... i tak źle i tak nie dobrze... ale już chyba lepiej, zeby kupowali kurczaki niż mrozili szczury lub podawali żywe króliki.... Chociaż: "nie dawaj żywego - kup kurczaka" brzmi tka jak: "uratuj białe dziecko kosztem czarnego". Chociaż ja mam psa i też kupuję mu mięso.... To się nazywa konflikt sumienia... :) Ja też uważam, że strona to dobry pomysł, ale nie mamy na razie nikogo, kto nam się wypowie na temat karmienia węży... A sprzedawca z mojego zoologa...  :oh:

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:08:53 pm »
Aha , postanowiłam się zama zarejestrować na terrarium. com i kiedy już się zarejestruję pousuwam wątki na ten temat, więc proszę pisac na PW. Ale poinformuję po zarejestrowaniu.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:33:02 pm »
No niestety, ten ostatni argument przemawia częściowo nawet do mnie - chcą podawać wężom w pożywieniu wszystkie niezbędne składniki. Tak jak my królikom. Zgadzam się tu z Miso. Rozumiem, że akcja jest skierowana przeciw podawaniu żywych zwierząt i domowym ubojem? Bo mrożone w całości króliki czy ryby kupują w marketach też ludzie nieposiadający węży.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:54:50 pm »
Przede wszystkim ma na celu przeciwdziałanie podawaniu żywego pokarmu, obojętnie czy to królik, szczur czy pisklak. Blacky, ja to rozumiem, bo psa też nie przestawię na wegetarianizm, ale kupuję mięso ze sklepu, a nie od jakiegoś facecika, który trzyma króliki na handel w warunkach delikatnie mówiąc złych. (to był przykład) Jeżeli już hodują węże, to niech chociaż oszczędzą tych wszystkich męk, które przeżyje ten szczur/mysz/królik/pisklę, a pójdą i kupią udko z kurczaka podgrzeją i zostawią. Wyobraźcie sobie tylko, co może przeżywać królik przed śmiercią. To tak jakby ktoś zamknął mnie na klucz w jednym pokoju z seryjnym zabójcą z dłonią w ręku. Możliwe jest, że zabójca się powstrzyma, ale głodny wąż....

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 29, 2010, 19:05:54 pm »
Myślę że można by zrobić coś w stylu "ukrytego forum" i tam pisać na ten temat  zamiast przez samo PW  mogłybyśmy tez porozumiewać się Skype tam może siedzieć 21 os jednorazowo nie było by problemu.Jesli o to chodzi.

Co do argumentu Tak praktycznie nie do pobicia,Jednak z tego co wiem można zakupić wiele Produktów mięsnych, widziałam nawet gdzieś mózg (Nie mam pojęcie po co... może dla psów albo kotów?) Więc jakoś można by podeprzeć czymś takim taki argument.

Znałam gdzieś kogoś z tego forum z tego co wiem zajmował się też wężami(Gatunki nie żywiące się większymi ssakami typu króliki, myszy szczury) mogłabym z nim pogadać może by pomógł, jakiś argument rzucił.

Co do pseudo hodowli takie istnieją mają tam na forum zwierzaki zwane karmówką. są min. Myszy i szczury (króliki pewnie tez ktoś ma). Może nawet wstyd przyznawać ale sama mam karmówke nie wyobrażam sobie nie żywic żółwia żywymi rybami czy mięczakami. To było by to samo co karmić królika sama mieszanka Vitapola.

Było kilka Historii o tym jak Szczur śmiertelnie pogryzł węża

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 29, 2010, 19:21:39 pm »
Uszata, z jak to jest z wideokonferencjami na skypie powyżej 5 osób? Sorry za OT! :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 29, 2010, 19:59:33 pm »
PJeżeli już hodują węże, to niech chociaż oszczędzą tych wszystkich męk, które przeżyje ten szczur/mysz/królik/pisklę, a pójdą i kupią udko z kurczaka podgrzeją i zostawią.

Właśnie o to chodzi, że udko nie jest dobre, bo nie ma w nim wnętrzności. Oni i tak muszą kupić całe zwierzę.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 29, 2010, 20:10:19 pm »
 Mysza chodziło mi raczej O zwykła rozmowę pisemną ew przez mikrofon wątpię żeby wszyscy mieli kamerki  i chcieli się pokazywac publicznie.Przepraszam za Ot