Autor Wątek: Apel do użytkowników terrarium.com ?  (Przeczytany 16050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inga

  • Gość
Apel do użytkowników terrarium.com ?
« dnia: Sierpień 27, 2010, 12:56:19 pm »
Słuchajcie... przejrzałam sobie forum strony terraria.com.... kiedy widzę pytania typu: " Pokarm żywy vs matrwy"... chyba wam, właścicielom i miłośnikom królików i innych futrzaków nie muszę tłumaczyć... Zdaję sobie sprawę, że to jest jak walka z wiatrakami, ale mam ochotę zarejestrować się na tym ich  całym forum i napisać to, co my, miłośnicy gryzoni, czujemy i uważamy na temat karmienia ich węży zwierzętami żywymi. Gdyby każdy z nas coś napisał i złączylibyśmy to w całość... Na prawdę zdaję sobie sprawę z tego, że to walka z wiatrakami, ale może chociaż sobie to przemyślą...

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2010, 13:10:01 pm »
Na forum terrarium jest wiele miłośników gryzoni i zajęczaków, A po jakimś poście gdzie się sprzeciwią zabijaniu i karmieniu następnego dnia witani są napisem   że zostali zbanowani ...
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2010, 13:14:30 pm »
ale to działa jak na zasadzie...że do nas odezwą się obrońcy marchewek..potraktujemy to jak- przecież króliki potrzebują warzyw do życia. Hodowcy tych węży uważają, że żywa karma jest najlepsza i szczerze wątpię by nasze wpisy cokolwiek dały, zostaniemy pewnie od razu zablokowani i tyle :/

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2010, 13:41:29 pm »
Zacznijmy propoagować buty z wężowej skórki ;)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2010, 13:55:00 pm »
A niech sobie banują, chodzi o to, żeby to tam zamieścić. Nawiążę do tych marchewek :) Nie ma co czekać na takie teksty, tylko od razu w apelu napisać, czy dobrze się czują kiedy w sklepie widzą ciuchy z wężowej skóry. Próbujemy?

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2010, 14:36:24 pm »
Czy to coś da ? Nie ! Ludzie i tak będą karmić węże gryzoniami bo według nich nie ma lepszego sposobu , a ja kiedyś czytałam że można karmić takim normalnym mięsem ze sklepu ....
Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2010, 15:11:31 pm »
Aneczka - a nóż widelec :)
Zawsze niech będzie chociaz ten 1 % szansy, nadziei. Nie można się poddawać, tzreba próbować, walczyć, robić coś w tym kier. :) Tak myślę :)

Tak - też czytałam o tym mięsie. Możnaby znaleźć taki artykuł i wkleić im na forum - w widocznym miejscu - lub w uczeszczanym bardzo. Lub coś innego pokombinować z  tym artykułem. Znaleźć zallety, argumenty mięsa z lodówki - tańsze, mniej zachodu, itp
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2010, 15:26:35 pm »
Właśnie, nie ma co jęczeć: "Nie uda się" "Co to da" W końcu gdyby wszyscy naukowcy poddali się po pierwszej porażce, to nie byłoby dziś takich odkryć :) Wolę spróbować, nawet gdy się nie uda, niż potem żałować że nie spróbowałam.
No więc:
każdy kto jest za niech poda swój argument, dlaczego nie warto podawać pokarmu żywego, ja poszperam w necie i podeprę to jakimiś artykułami nt żywienia mięsem ze sklepu. A potem ja skleję to w sensowną całość.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:12:51 pm »
Lepiej niech to będzie kilka postów - skoro już chcecie stosować zasadę, że w kupie siła, to lepiej, żeby każdy wkleił jakiś argument, link, poparł poprzedników. Zbieranie wszystkiego do kupy będzie według mnie mniej efektywne. Zwłaszcza, że na pewno odezwą się inne osoby, które będą popierały żywy pokarm. Nie wystrzeliwujcie się od razu ze wszystkich argumentów, bo temat szybko umrze.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:19:08 pm »
No widzicie - jak powiedziała Blacky - w kupie siła (jakkolwiek dwuznacznie by to brzmiało :D ) No to jak? Kto się rejestruje? Ja się zgłaszam ^^

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2010, 16:26:13 pm »
Tak w ogóle to jak ktoś uważa tak samo jak aneczka, że nie warto robić takich akcji, bo ludzie i tak będą karmić węże gryzoniami, to ja wam powiem: po co brać psa ze schroniska, przecież i tak ludzie wyrzucają psy? Całego świata nie zmienię, ale zmienię świat tego jednego psa, którego wzięłam ze schroniska... Dlaczego nie spróbować?

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2010, 03:41:31 am »
Jestem za :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline miguelle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 981
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2010, 11:51:52 am »
podpisuje sie rekami i nogami pod pomyslem :D

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 28, 2010, 17:17:35 pm »
Uwazam, ze jesli sa chetni do przeprowadzenia takiej inicjatywy to sie chwali :)
Ja od siebie dodam tylko, zeby te osoby nastawily sie na rozne ataki ze strony 'terrarystow' i zeby nie dac sie wyprowadzic z rownowagi. Chodzi o to, zeby dyskusja nie zamienila sie w jakas pyskowke i zeby uzytkownicy naszego forum nie zostali podsumowani jako banda czubkow ;) Bo na innym forum jeden uzytkownik/uzytkowniczka (od nas) obrazal juz innych i ogolnie niefajnie wyszlo.
Jestem za, ale zeby pokazac sie z dobrej strony, jako dojrzali, kulturalni ludzie znajacy sie na rzeczy, a nie banda histerykow.
Trzymam za was kciuki :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 17:24:28 pm wysłana przez Tocha »

Inga

  • Gość
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 28, 2010, 18:25:06 pm »
Ok, tylko żeby zebrać jeszcze ze 2-3 osoby i zalogować się większą grupą... Do tego musimy zrobić to wszystko jednego dnia, bo następnego to już na bank nas zbannują ;)

Offline aneczka2939

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 28, 2010, 20:34:24 pm »
Ta wypowiedz mnie rozwaliła :(

''Pomagałem nie raz komuś hodować, bynajmniej nie na karmę dla węży tylko dla ludzi. Ciąża u królika trwa ze 4-5 miesięcy, młode zanim urosną trzeba też z pół roku pochodować i zaszczepić. Jedzą wszystko prawie co pochodzenia roślinnego, siano, trawę, warzywa suchy chleb. Potrzeba dużo miejsca bo w jednym miocie możesz mieć i 8-9 młodych. Odchodów pełno, nie wyobrażam sobie trzymania tego w warunkach domowych. Chyba że chce ci się robić skrzynki drewniane w ogrodzie.''




Płotka, Kłębuszka. <33
Robinson
  • ,  Truś

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 28, 2010, 20:37:23 pm »
Lo matko. Widac, ze ktos sie 'zna na rzeczy'.
Smutne to. Zalosne i straszne zarazem.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 28, 2010, 21:55:45 pm »
A ja mam takie zasadnicze pytanie: co chcecie zdziałać, co przedstawić?

"każdy kto jest za niech poda swój argument, dlaczego nie warto podawać pokarmu żywego, ja poszperam w necie i podeprę to jakimiś artykułami nt żywienia mięsem ze sklepu. A potem ja skleję to w sensowną całość."

A jakie argumenty, jaką alternatywę przedstawicie? Napisanie ot tak po prostu nic nie wniesie, zwłaszcza że gadów nie posiadacie, jeżeli już coś działać to niech to ma ręce i nogi.
Trzeba poszperać w zagranicznym prawie, zobaczyć co i jak, bo z tego co wiem np. w Belgii jest to tak unormowane, że najlepiej kupić kurczaka podgrzać i bawić się w karmienie "z ręki". Może znaleźć grupę terrarystów, którzy są za nie podawaniem żywego posiłku - wbrew pozorom jest ich trochę. To nie jest łatwe, ale jeżeli chcecie zmienić ich spojrzenie na pewne sprawy to niezbędne.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Apel do użytkowników terrarium.com ?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 28, 2010, 22:05:30 pm »
Miso ma racje. Trzebaby popytac jak to wyglada z punktu widzenia 'wezownikow'. Bo oni moga napisac, ze skad my mozemy wiedziec jak karmic, skoro sie na tym nie znamy  :hmmm

Ja znam chlopaka, ktory normalnie karmi swojego weza zbozowego piersia z kurczaka czy czyms w tym rodzaju. Kupuje tez mrozone myszki  :icon_eek Ale uwaza, ze jak wezowi sie przeje 'martwe' jedzenie to trzeba mu dac zywe  :icon_confused A po czym pozanaje ze wezowi sie przejadlo?  :nie_wiem To raczej jego wymysl i fanaberia. Ale jak mu to przetlumaczyc?

http://www.egzotica.pl/articles.php?id=58 Wg tej strony karmienie weza filetem z kurczaka to fanaberia. Ja nie bede wiecej szukac rzeczy na ten temat, bo to nie na moje nerwy jest :/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2010, 22:10:28 pm wysłana przez Tocha »

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać