Autor Wątek: Katowice - czy ktoś pomoże  (Przeczytany 66853 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 14, 2010, 12:54:25 pm »
w mojej miejscowości jest wet króliczy,sama do niego chodzę i uważam,że jest dobry :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 14, 2010, 13:12:37 pm »
Myślę ,ze wszystko nabiera realnych kształtów. Napisze później   Kitty . Może zgaga  jak będzie mieć konkrety dotyczące ich zdrowia .Bedzie rozmawiac z wetką po południu . W każdym bądź razie stan zdrowia wymaga obecności  w pobliżu kroliczego weta . Prawdopodobnie DT bedzie w pobliżu  takich wetów

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 14, 2010, 17:00:01 pm »
Już jestem dziewczyny :)

Jak wiecie, dzisiaj w sklepie znów był inny sprzedawca, czyli nr 3 i był bardziej konkretny niż ci wczorajsi. Powiedział, że dzisiaj po ich miał przyjechać "wet". Zauważyłam, że wczoraj króliczki w klatce nie miały żadnej wody, sianka, i tylko na dnie klatki porozrzucane takie dziwne kolorowe żarełko,dzisiaj w południe co samo było. Czyli wygląda na to, że nic nie jadły od wczoraj. Była tam jeszcze swinka morska, samiuteńka (może ktoś z was ma konto na świnkowym forum i poprosi kogoś, żeby zobaczyły co z tą świnką?), nie byłam w stanie dokładnie zobaczyć, czy była chora czy nie.
A pozostałe zwierzaki, te do sprzedaży w klatce nie miały ani wody, sianka, żarełka. Zwróciłam uwagę na to, że tak nie może być, a sprzedawca zapewniał, że za chwilę dostaną, bo dopiero co skończyli sprzątać  :]

Aktualnie króliczki - Figa i Filip (nie ja wymyśliłam te imiona  :mhihi) są u weta w Rybniku i wstępnie będą tam do piątku. Na razie na temat ich zdrowia nic konkretnego nie napiszę, jak tylko będą wyniki z badań pod kątem pasożytów skóry to wtedy będziemy wiedzieć co im jest.

To maleństwo to dziewczynka i na imię ma Figa. Jest bardzo żywiołowa, ciekawska, waży 280 gramów, sama skóra i kość, taka kruszynka mała.
W klatce zaczęła skubać sianko, bidulka musiała być głodna. Na skórze ma takie wyłysienia, dowiemy się wkrótce co to.






Większy królik, na 100% samiec, wabi się Filip, wiek ok pół roku. Waga ok 1,4 kg, spokojny, ale wystraszony zmianą otoczenia.
To oko fatalne wygląda, w rzeczywistości wygląda gorzej niż na zdjeciu, prawdopodobnie pasożyty, nie są to ropniaki, siekacze i trzonowce w porządku, pazury obcięte, jeden palec wygląda jakby był amputowany.



Przede wszystkim chciałabym serdecznie podziękować dori, to dzięki niej króliczki są bezpieczne i będą dalej żyć.  
Dziękuję za zaoferowanie dt, tak jak dori wspomniała, króliki nawet jak opuszczą lecznicę to będą leczone, nie wiadomo jak długo to potrwa i jak w ogóle będzie wyglądała kuracja. Dlatego potrzebujemy długoterminowego dt i żeby było bliżej do weta, a dodatkową zaletą byłby króliczy wet. Osobom spoza Śląska, które zaoferowały dt bardzo dziękuję, ale póki co na tą chwilę nie ma transportu do danej miejscowości to skorzystamy raczej z dt w okolicy Śląska.

maggis1980, wieczorem napiszę ci PW na temat weta i dt.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 14, 2010, 18:01:05 pm »
Caviarnia zawiadomiona tzn. forum świneczkowe



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 14, 2010, 18:02:41 pm »
Dziewczyny! Chylę czoła!  :blaga:
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Offline fenek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 285
    • swinki
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 14, 2010, 18:04:08 pm »
kochani
dzieki za sygnal
mam nadzieje ze uda sie nam pomoc tej swince

prosze w sprawach swinkowych pisac pw do mnie wprost
przekaze i jak sie uda to bedziemy ratowac bidule

pozdrawiam
fenek

sonia

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 14, 2010, 18:14:07 pm »
Ja tez zawiodomilam forum swinkowe,tam rowniez jestem zarejestrowana bo posiadam piekne wiepszusie.

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 14, 2010, 18:19:28 pm »
też mam świniaczka morskiego  :jupi uratowanego :icon_cry bo moja ciotka chciała go oddać do zoologa :zonka:

Offline kasiek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2981
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Pompon
  • Za TM: Ukryj i Bisia
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 14, 2010, 19:40:46 pm »
Maluchy śliczne a Filip jest jak mój Ukryj.... kolor i nawet uszy się rozjeżdżają... Trzymam kciuki za zdrówko i przesyłam miziaki :)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 14, 2010, 23:48:46 pm »
Kitty  :icon_3m_sie
Dziekuje wszystkim, ktorzy zaangzowali sie w pomoc tym kroliczkom  :przytul

Mam nadzieje, ze swiniaczkowi tez uda sie pomoc.

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 15, 2010, 07:09:26 am »
Jesteście wielkie :)

Offline Tamcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Kobieta
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 15, 2010, 08:13:22 am »
Dziewczyny jesteście WIELKIE!!Oba uszatku przecudne,oby szybko wracały do zdrowia,dzięki Wam dostały szansę na nowe lepsze życie.Oczywiście i za świniaczka mocno trzymam kciuki :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 15, 2010, 10:31:45 am »
To tylko zasługa Kitty , no i od dzisiaj zgagi , która będzie dbać  o króliczki.A  także  dr Moroz wspanialemu wetowi , wrażliwemu , ktora się zgodzila ,zeby kilka dni u niej mieszkaly  i podjęla leczenie. Tylko ...ile kroliczków jeszcze cierpi gdzieś tam . Jak sie czują maluchy czy bobczą wreszcie?

maggis1980

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 16, 2010, 20:02:48 pm »
Ja caly czas czekam na jakies info.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 16, 2010, 20:46:39 pm »
Ja też czekam na info od wetki, a dokładnie od zgagi.
Czekamy wciąż na wyniki i diagnozę, jak trzeba będzie to być może zostaną w lecznicy trochę dłużej.
Niech będą pod czujnym okiem wetki.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 16, 2010, 22:26:34 pm »
Uwaga!
Mam wiadomość od dr Moroz, pozwoliła skopiować treść jej maila, a więc:

Witam, co do stanu króliczków, to mała czarna Figa jest w najlepszym stanie. Na razie posiew na dermatofity nie wykazał grzybicy, ale trzeba jeszcze czekać . Stan maluszka jest bardzo dobry, fika, skacze, bryka, ma apetyt , bobkuje prawidłowo. Problemem skórnym , który spowodował wyłysienie na grzbiecie jest najprawdopodobniej sam pasożyt - świerzbowiec. Ponieważ dostała już odpowiednie leki, to dalsze leczenie będzie wymagało zastrzyków Biomectin 1x w tygodniu jeszcze przez 3 tygodnie (3 zastrzyki) i skóra powoli powinna zarastać futerkiem. Tak wiec nie widzę przeciwwskazań żeby maluch trafił do domu tymczasowego właściwie z dnia na dzień, ponieważ nie wymaga intensywnej terapii.

Problem większy jest z rudym Filipem, który ma ciągle duży stan zapalny skory z odnawiającymi się ranami. Króliczek ten wymaga dalszej terapii i wydaje mi się ze lepiej żeby został jeszcze u mnie na dalszym leczeniu.
Oprócz leków które zażywa  od wtorku, dołączone ma krople do chorego oka, jutro będzie miał płukany kanalik łzowy  i zobaczę jakie to da efekty. Jednak mam podejrzenie , ze w wyniku maceracji i rozmiękczenia skory pod okiem z powodu wypływu, doszło do namnożenia grzyba chorobotwórczego, w związku z tym rozpoczęłam dzisiaj smarowanie lekiem grzybobójczym [...]

nuka

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 16, 2010, 22:28:53 pm »
Najważniejsze ze choróbska juz rozpoznane i leczenie rozpoczete :)

Kitty przekaz Pani doktor ze przesyłamy pieszczoty dla bąbli, niech je tarmosi w każdej wolnej chwili :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 17, 2010, 17:32:30 pm »
maggis1980, jak Figa będzie u ciebie napisz coś, jak ona się zachowuje, jak się czuje?

Zdjęcia mile widziane :)

maggis1980

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 17, 2010, 19:26:28 pm »
Oczywiscie, ze napisze. Bedzie u mnie w okolicach godziny 21.
Zdjecia pojawia sie, ale juz pewnie nie dzis.
Caly dzien sie przygotowywalam na nowego domownika :) Bylam na zakupach dla malej (no, przy okazji dla Uszu :) ), mam nadzieje, ze bedzie jej u nas dobrze.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 17, 2010, 20:08:14 pm »
Magis , ja równiez czekam na zdjęcia , także   twoich  uszu   ( no nie dosłownie) . W awatarku -to twój ,,króliczek"? :P