Autor Wątek: Katowice - czy ktoś pomoże  (Przeczytany 66824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nuka

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 13, 2010, 09:22:12 am »
Skoro odgryzasz się na mnie to nie pisz, że personalnie do mnie nic nie masz. Jeśli znasz adres do interwencji to dziwi mnie ze wcześniej z tej wiedzy nie skorzystałas
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2010, 09:25:43 am wysłana przez nuka »

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2010, 09:27:46 am »
Dziewczyny szykuje się już chyba trzecia "burza w szklance wody" w ciągu tygodnia (na tyle natknąłem się na forum). Wrzućcie na luz. Naprawdę nie warto wzajemnie o coś obwiniać. To nie ma sensu.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

nuka

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2010, 09:38:47 am »
Z mojej strony na burzę sie nie zanosi, jestem spokojna, opanowana i wyluzowana, natomiast nie pozostane obojetna na zaczepki słowne pod moim adresem :)

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 13, 2010, 11:01:07 am »
nuka, przesadzasz. Jeśli uważasz, że to była zaczepka pod Twoim adresem, to znaczy sama wiesz, że słuszna. Jak napisała, uwaga była ogólna, nie do Ciebie. Tylko Ty zareagowałaś...
Znam ten adres, jak mówiłam, ale najpierw chciałam się czegoś dowiedzieć, i napisałam w pierwszych postach, że dam znać stowarzyszeniu, jeśli nic sama nie wskóram, przeczytaj sobie jeszcze raz moje wypowiedzi. Jak uprzedziłam, tak zrobiłam. I nie ma tu żadnego przeoczenia.
Mnie denerwuje, jak chcę w czymś pomóc, a ludzie na forum mi mówią, że mam sama interweniować, mimo że mówiłam, że tylko mogę zapytać. Powiedziałam, ile jestem w stanie zrobić, a reszta to w gadce jest odważna.

Właśnie takie jest to forum, najlepiej się nie odzywać...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 13, 2010, 11:09:28 am »
nuka, przesadzasz. Jeśli uważasz, że to była zaczepka pod Twoim adresem, to znaczy sama wiesz, że słuszna. Jak napisała, uwaga była ogólna, nie do Ciebie. Tylko Ty zareagowałaś...
Znam ten adres, jak mówiłam, ale najpierw chciałam się czegoś dowiedzieć, i napisałam w pierwszych postach, że dam znać stowarzyszeniu, jeśli nic sama nie wskóram, przeczytaj sobie jeszcze raz moje wypowiedzi. Jak uprzedziłam, tak zrobiłam. I nie ma tu żadnego przeoczenia.
Mnie denerwuje, jak chcę w czymś pomóc, a ludzie na forum mi mówią, że mam sama interweniować, mimo że mówiłam, że tylko mogę zapytać. Powiedziałam, ile jestem w stanie zrobić, a reszta to w gadce jest odważna.

Właśnie takie jest to forum, najlepiej się nie odzywać...
W tym momencie to ty pokazujesz, ze lepiej sie nie odzywac... No nie kazdy moze jechac do sklepu do Katowic i pomoc. Ciebie tez nikt do tego nie zmuszal przeciez. Fajnie, ze sie zainteresowalas. Chwala ci za to. Po to jest temat, zeby przedyskutwac najlepsze wyjscie z tej sytuacji.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 13, 2010, 11:40:51 am »
Przede wszystkim trzeba się zastanowić jak pomóc króliczkowi . Miło  (ale to chyba skrzywienie królikomaniacze ) ,że jak się gdzies jest to zwracamy uwage na kroliczki.I taka byla reakcja thunderbird i chwala jej za to. Nie ma co wdawać sie w utarczki slówne tylko realnie zastanowić sie , jak pomóc choremu kroliczkowi  , z ,,dziurą pod okiem" i to od dawna musi cierpieć. Faktycznie thunderbird jak pisze ma ograniczone możliwości  , zreszta trzeba wyslać osobe z legitymacją . Ona jest partnerem  do dyskusji z właścicielem , thunderbird moze jej towarzyszyć i zaświadczyc ,że od 24-go sierpnia nic nie zrobili ,zebu mu pomóc. Trzeba wiec pwiadomić  kucharza  , bo sytuacja staje sie poważna i  wymaga szybkiego dzialania .Moim zdaniem oni nie będą chcieli robic sobie klopotu i będa chcieli  pozbyć się krolika, gdyby go chcieli leczyć nie czekaliby do dziś .Każdy właściciel myśli kieszenią . Proponuję , ale to tylko moja propozycja ,.żebyś napisala do kucharza i opisala sytuacje i poprosila  o szybka interwencję , bo sprawa jest pilna . W środę podejrzewam przyjedzie hodowca , a nie weterynarz. Weterynarz przyjechałby już dawno gdyby oni zglosili wizytę.  Emocje ponoszą kazedgo , kto jest wrażliwy na punkcie królików.Jeszcze dodam ,że zawsze w takich przypadkach  liczy sie na pomoc osoby mieszkającej w pobliżu. Moze ktos zaproponuje coś innego.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 13, 2010, 11:43:26 am »
Dori napisalan na adres interwencji, czy wyslac to samo jeszcze na PW do kucharza?

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2010, 11:46:03 am »
Mówiłam, że mogę tylko zapytać o przekazanie króliczka, nie jestem w stanie zrobić więcej, przekonywać ich lub wyciągać dane do ich weterynarza. Nie moja rola, nikim jestem dla nich i nie potrafię robić takich rzeczy, nie mam zamiaru niczego udawać. Jeśli trzeba coś więcej działać, to lepiej gdyby tym się zajął ktoś ze Stowarzyszenia lub ktoś kto czuje się na siłach, żeby walczyć i kombinować (wątek został założony dawno, a nikt dupy do tej pory nie ruszył, posty na forum wysyła się łatwiej).
Dla mnie to wyglądało ok, a nie na kombinowanie jak pozbyć się chorego króliczka, podejdę tam w środę.


A ja Cię rozumiem. Nie mam ani siły przebicia,ani siły perswazji. I czasami lepiej milczeć, niż powiedzieć coś - co może być na niekorzyść królika.
Musi być odpowiednie podejście. Co z tego, że podejdę, postraszę faceta SPK a on w tym czasie narobi w majtki, a po moim wyjsciu wyrzuuci królika do śmieci?

Nie czujesz się na siłach - zostaw to tym, którzy maja doświadczenie. Może warto napisać PW do kogoś z Twojego miasta?
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2010, 11:59:41 am »
Myślę ,ze nie zaszkodzi napisać na pw. Ja jeszcze bym napisala sms na jego telefon , że ma wiadomość na pw. Do kucharza oczywiście.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2010, 12:09:52 pm »
Dostalam odp z Interwencji. Wyslalam pw do dori i thunderbird.
Poproszono w mejlu o miejsce, gdzie miesci sie sklep, dokladny adres i dane kontaktowe osoby zglaszajacej.

Co robimy z tym dalej?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2010, 12:16:27 pm wysłana przez Tocha »

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2010, 12:17:09 pm »
Z tego co kaarmelita pisała to sklep zoologiczny jest zlokalizowany w Auchan przy Trasie Nikodema i Józefa Renców 30 w Katowicach

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2010, 12:37:17 pm »
Witaj Kitty. Ale kucharz potzrebuje  dokladnie nazwisko i imie , nr telefonu osoby ,która widziala chorego  kroliczka . Z tego co czytam thunderbird była tam prawie  miesiac  temu i kroliczek był juz ranny . Nic przez ten czas nie zrobili. Zgłoszenie interwencji i sama interwencj to początek . Moze tam ktoś iść porozmawiać przedstawic świadka i z mocy prawa poprosic o poprawe jego warunków , w tym wypadku dochodzi leczenie . Ale takie oficjalne dzialanie  spowoduje ,że będa wiedzieli ,ze ktoś ma ich na oku i nie pozbędą sie kroliczka . Potem będzie za jakiś czas  kontrola wykonania zleceń , bo przeciez osoba interweniująca idzie z kimś ze straży miejskiej ( chyba). Tak byló jak Madzia85 i Ola 19 , byly na interwencji pod Wlocławkiem , Zabraly część królików oddanych dobrowolnie , a reszcie nakazane bylo poprwienie warunków przez właścicielkę. Potem byla chyba rekontrola ,ale nie pamiętam jak sie to zakończylo. Tak ,że dodam jeszcze najważniejsze ,zeby królik był bezpieczny , no i zaczeli go leczyć. On cierpi od sierpnia.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2010, 12:41:37 pm »
Wyslalam zgloszenie jeszcze raz, jako osoba znajaca sytuacje tylko z forum. Nie wiem czy to sie przyda...
Opisalam to jakos (pewnie chaotycznie) i nic wiecej juz zrobic nie moge
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2010, 12:46:48 pm wysłana przez Tocha »

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 13, 2010, 12:50:34 pm »
Co ja jako osoba nie należąca do żadnej organizacji zwierzęcej mogę zrobić w takiej sytuacji? Do Auchan mam rzut beretem, autem z pracy to 3 minuty drogi. 

Offline thunderbird

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2010, 12:59:26 pm »
Napisałam do interwencji i podałam adres sklepu i swoje dane.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 13, 2010, 13:00:58 pm »
ok, thunderbird. To 3mam kciuki, zeby się udało.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 13, 2010, 13:08:08 pm »
No to wszystko w rękach kucharza.Trzymam kciuki . Jakby ktoś przechodzil to trzeba by patrzeć , jak sie rozwija sytuacja . Czy krolik tam jest . Myślę ,ze kucharz zadziala szybko, bo z tego co widac sytuacja tego wymaga. 

nuka

  • Gość
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 13, 2010, 13:09:55 pm »
thunderbird brawo, nareszcie :)
Trzymam kciuki za całą akcję, wierze ze uda sie pomóc temu uszatemu nieszczęsnikowi

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 13, 2010, 13:14:24 pm »
Kitty , dopiero teraz  przeczytalam wcześniejszy post ,Mozesz wejść kiedy masz czas  do tego sklepu kupić np suszki ,albo pytać o to czego niema  :lol i obserwować. Thunderbird , będą z toba sie pewnie kontaktować  z interwencji. Będziesz mieć czas żeby napisać slówko jak sie rozwija sytuacja? Czy zadzialali , czy był wet, itp?. Kurcze, tak myśle  żeby nie był to ropień, odpukać .

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Katowice - czy ktoś pomoże
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 13, 2010, 13:22:21 pm »
Z Interwencji odpisano mi, ze sprawa zostanie zgloszona do Powiatowego Lekarza Weterynarii. Ale nie zdaza raczej do jutra przeprowadzic inspekcji...
Czyli inspekcja bedzie, ale nie wiadomo czy zdaza zobaczyc tego krolika i mu pomoc.