Autor Wątek: Konkurs na moderatorów forum  (Przeczytany 13125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Konkurs na moderatorów forum
« dnia: Sierpień 24, 2010, 12:20:57 pm »
Administracja forum ogłasza konkurs na moderatorów działów na forum

Poszukujemy moderatorów do działów:
  • Ogólne: jeden moderator
  • Porady (z wyłączeniem poddziału Weterynarze): dwaj moderatorzy
  • Organizacja (z wyłączeniem poddziału Tłumaczenia tekstów): jeden moderator
  • Sklepy zoologiczne: jeden moderator
  • Multimedia oraz Pozostałe: jeden moderator
Kandydat musi posiadać co najmniej 6-miesięczny staż na forum. Ponadto powinien on wykazywać się aktywnością na forum, umiejętnościami w rozwiązywaniu konfliktów oraz znajomością regulaminu forum. Mile widziane jest doświadczenie w moderowaniu/administrowaniu innymi forami dyskusyjnymi.

Zgłoszenia prosimy przysyłać na PW do tajniaka. Zgłoszenie winno zawierać informacje o tym, jakim działem chciałby zająć się kandydat oraz krótkie przedstawienie swojej kandydatury. Zgłoszenia przyjmujemy do 5.09.2010 włącznie.

Wyboru moderatorów dokona Zarząd wraz z administratorami, na okres próbny 30 dni. Po tym okresie nastąpi ocena dotychczasowej działalności moderatora na forum oraz zostanie podjęta decyzja o kontynuowaniu współpracy bądź nie.

W zamian za wykonywane prace SPK może wystawić zaświadczenie o ich wykonywaniu wraz z opinią.

nuka

  • Gość
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2010, 08:52:02 am »
Mamy już nowych moderatorów??

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2010, 09:44:30 am »
Prosimy o cierpliwość, ponieważ dwóch administratorów wyjechało na urlop i nie chcemy bez nich podejmować decyzji.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2010, 10:41:34 am »
A ja myślałam, że już po sezonie urlopowym. :D

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2010, 17:22:42 pm »
Czekamy na wyniki :) wiadomo juz cos?

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2010, 19:20:08 pm »
mysza - Porady
Blacky - Ogólne
Amy - Multimedia oraz Pozostałe
i jeszcze jedna osoba, której zaproponowaliśmy inny dział - czekamy na odpowiedź

Wszyscy (oprócz tej jednej osoby) zaczynają swój okres próbny od jutra. :)

/EDIT/

kasiagio - Sklepy zoologiczne
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2010, 19:24:28 pm wysłana przez tajniak »

nuka

  • Gość
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2010, 07:30:24 am »
Wybór troszkę nie do końca dla mnie zrozumiały, podział działów równiez, no ale użytkownicy nie maja wpływu na decyzje Zarządu.

Moim zdaniem tak rozbudowany dział jak porady powinny moderować przynajmniej dwie osoby, tym bardziej, że pewnie z bardzo ważnych powodów mod porad wczoraj - czyli pierwszy dzień w "pracy" był nieobecny na forum i takie przerwy w forumowej aktywności zdarzały się już wcześniej :>

Witamy nowych modów  :heej

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2010, 07:51:31 am »
A ja gratuluję (szczególnie Boberkowi) i życzę przyjemnej pracy :D

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2010, 17:38:11 pm »
A ja gratuluję (szczególnie Boberkowi) i życzę przyjemnej pracy icon_zeby

Haha Bober dziękuje :D

Moim zdaniem tak rozbudowany dział jak porady powinny moderować przynajmniej dwie osoby

W ogłoszeniu była informacja, ze szukają dwóch, więc nie wim.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2010, 17:43:07 pm wysłana przez Amy »

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2010, 22:50:44 pm »
Bo nie mieliśmy, więcej kandydatów. :( Teraz pracujemy nad sensowniejszym rozwiązaniem razem z moderatorami, więc mam nadzieję, że wymyślimy coś lepszego. :)

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2010, 05:28:17 am »
buuu a ja się chciałam zgłosić to mnie nie chcieli bo za młoda stażem  :P

Jakby co tam no ten teges to ja zawsze chętnie  :P

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2010, 21:14:45 pm »
Gratuluję nowym moderatorom i życzę powodzenia w forumowej pracy :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

kasiagio

  • Gość
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2010, 21:17:45 pm »
Dziękujemy i mam nadzieję że staniemy na wysokości zadania :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2010, 00:30:04 am »
Moim zdaniem tak rozbudowany dział jak porady powinny moderować przynajmniej dwie osoby, tym bardziej, że pewnie z bardzo ważnych powodów mod porad wczoraj - czyli pierwszy dzień w "pracy" był nieobecny na forum i takie przerwy w forumowej aktywności zdarzały się już wcześniej chytry

Niestety jest to spowodowane tylko i wyłącznie z przyczyn technicznych mojego internetu w danym momencie- od weekendu, czyli 8.10.2010 problem będzie rozwiązany. Do prośby o drugiego moda na dział porady przyłączam się i ja- pomoc przyda się jak najbardziej ze względu na wielkośc działu. Nuka- niestety to, że mnie nie było nie jest moją winą - obarczam za nie moje uszaki, które od razu się przyznały ;)- pięknie poprzegryzały kabel na długości ponad metra, gdzie kabel dochodzi 10metrów do rutera. Jest już w domu prowizorycznie podłączony- całe jego przeprowadzenie to trudna sprawa na wolne popołudnie. Z drugiej strony- pracuję od rana do wieczora i niestety w ciągu dnia nie zawszę mogę wejść na forum (dyrektor wie kto, co i kiedy przegląda, poza tym jest ban na niektóre strony). Jeszcze wcześniej byłam w Polsce- tutaj chyba tłumaczyć się nie muszę. Proszę o zrozumienie. Jeżeli ktomuś przeszkadza wybór mnie na moda tego działu z różnych przyczyn proszę napisać :)
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2010, 00:54:41 am wysłana przez mysza »

nuka

  • Gość
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2010, 06:34:11 am »
Mysza, ja do Ciebie nic nie mam w zasadzie, może tylko jedna uwaga - nagminne odsyłanie ludzi na strone miniaturki bez względu na problem jaki ktoś u nas porusza. Pamiętam taka sytuację, jak dziewczyna opisywała, że ma problemy z dietą jej 10-letniego królika a też podsyłałaś link do podstawowej opieki na miniaturce. No sorki, ale jeśli ktoś opiekuje sie uszatym staruszkiem to taką podstawową wiedzę już posiada. Śmiem twierdzić, że ma większe doświadczenie niż ja, Ty i wiele innych osób od nas z forum.

Mam zastrzeżenie co do wyboru moderatora działu porad, działu obszernego. Jak sama zauważyłaś często nie możesz na forum zaglądać, dlatego ta decyzja Zarządu dla mnie jest niezrozumiała i dlatego napisałam o swoich watpliwościach.
Jednak po tej odpowiedzi
Teraz pracujemy nad sensowniejszym rozwiązaniem razem z moderatorami, więc mam nadzieję, że wymyślimy coś lepszego
równiez mam nadzieję na jakieś sensowne rozwiązanie tego problemu, szczególnie, że mamy na forum kolejną osobę bardzo aktywną, która lubi prowokowac.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2010, 06:37:12 am wysłana przez nuka »

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2010, 08:42:22 am »
Nuka zgadzam się z Twoją opinią, dawniej więcej czasu mogłam spędzić na forum, teraz sytuacja nie wygląda tak samo. Co do czasu dodam jeszcze, że dzieli nas 1 godzina strefy czasowej :) z racji tego stosowną prośbę do Tajniaka wysyłam.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 07, 2010, 10:13:31 am »
szczególnie, że mamy na forum kolejną osobę bardzo aktywną, która lubi prowokowac.

Oj tam oj tam, zaraz, że lubie prowokowac heheh :D

A tak na poważnie, kiedy będziemy miały narzędzia do walki z takimi osobami to na pewno je wykorzystamy. Wcześniej forum zostawało bez opieki i każdy pisał co chciał, nie rzadko obrażając (moze nie w sposob bezposredni) przy tym innych.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 07, 2010, 11:04:03 am »
Jeszcze dostosowujac sie do wypowiedzi nuki- str.miniaturki podaje nowoprzybylym. Nie widzialam w tym nic zlego podajac ja tej osobie,bo moze jej nie znala.
(Sorry za bledy ale pisze z telefonu)

nuka

  • Gość
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2010, 11:26:52 am »
Jasne, że w tym nic złego nie ma. A skoro tak szczerze sobie rozmawiamy to powiem, że ja Twoje posty zwyczajnie omijałam bo wiedziałam, że i tak jeden i ten sam szablon spotkam w każdym wątku. To nie dotyczy galerii, tam zaglądam bardzo chetnie :)

Te same porady, które są na miniaturce sa także u nas, tylko trzeba znać dobrze nasze forum, żeby link podesłać. I fakt, nie sa one zebrane w całość tak jak to zrobiły Nuna i N-Monika (dziewczyny, jeszcze raz dzięki  :przytul ). Powodem takiego bałaganu w niektórych wątkach są wieczne OT.
Znam fora gdzie rygorystycznie jest przestrzegane, że maja być wpisy wyłącznie na konkretny temat a nie zastosowanie się do tego punktu regulaminu -  ostrzeżenie pisemne, podzielenie wątku, i tam kłopotu ze znalezieniem czegokolwiek nie ma.  Moderator czuwa, ktoś zakłada kolejny wątek na temat juz istniejący w odpowiedzi dostaje od moda link to tematu właściwego i nowy wątek jest zamykany. Nie dotyczy to chorób, bo to akurat każdy przypadek jest inny, ale żwirek, nauka korzystania z kuwety, jakie suszki, jakie swieże zioła - to wszystko jest jeden temat. U nas sama wiesz do jakich rozmiarów to wszystko urosło.

Amy czepialska Ty moja  :diabelek

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Konkurs na moderatorów forum
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2010, 14:31:38 pm »
Nuka,prosbe do Tajniaka juz wyslalam,takze zadnych problemow z moimi odpowiedziami miec nie bedziesz :)