Autor Wątek: suche pieczywo  (Przeczytany 7624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sensualpassion

  • Gość
suche pieczywo
« dnia: Sierpień 23, 2010, 16:24:51 pm »
Witam,  :icon_smile2
naczytalam się różnych opinii na temat dawania królikom suchego pieczywa.   :nie_wiem
-Jedni piszą zeby nie dawac bo to nie jest pokarm wystepujacy w naturze, ze z dodatkami konserwantami.
-Drudzy piszą, że polecal weterynarz bo sciera zeby ladnie...

Moj krolik dostal dzis źdżblo suszonej kromki chleba i bardzo mu smakowalo. z tego co piszą ludzie mający króliki, taki chleb nie zaszkodzil ich krolikom. Wg mnie jesli dostanie malo to przeciez nie zdechnie...  :icon_rolleyes No nie wiem,  :hmmm czy moge prosic o rade kogos kto sie naprawde orientuje?
Pozdrawiam

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2010, 16:28:21 pm »
nie podajemy. nie wystepuje w naturze. krolik sciera zeby na sianku - scieranie nie zalezy od twardosci, tylko od dlugosci przezuwania. mozna dawac galazki drzew do scierania (uwaga, tylko dozwolone). chleb szybko mieknie w polaczeniu ze slina, wiec zadne z niego narzedzie do scierania.
na chlebie dodatkowo pojawiaja sie niewidoczne golym okiem bakterie, ktore moga zaszkodzic zoladkowi krolika.
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Offline Xal

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Perełka, Karmelka
  • Za TM: Pusia[*],Gapcio[*]
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2010, 16:30:06 pm »
Chleba nie powinno dawać się królikom. Do ścierania zębów są: twarde sianko, gałązki. Układ pokarmowy królika nie jest przystosowany do trawienia "ludzkiego" jedzenia.
"That there’s some good in the world,(...), and it’s worth fighting for."
Zdjęcia moich uszu (22.06.2013)
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,9262.msg454719.html#msg454719 oraz https://www.flickr.com/gp/xal66/Z772HU

Inga

  • Gość
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2010, 16:47:08 pm »
- nie występuje w naturze
- królik go przeżuwa więc mięknie = nie ściera zębów
- ja bym jeszcze dodała, że może królik dostać zatoru, czyli zatkania przewodu pokarmowego, bo jeśli chleb utknie :nie_powiem

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2010, 17:01:53 pm »
mnie również wetka sama posiadająca króliki polecała chlebek suszony, inna wetka polecała bułkę paryską suszoną...Ja sama kilka razy dałam Clo piętkę, jak nie mieliśmy nic innego do ogryzania. Wiem , ze wiele osób daje suchy chleb swoim królikom. A czy Ty również chcesz podawać Twoja decyzja. Ja uważam, że nic strasznego sięnie stanie, ale też niedobrze jak chleb stanowi stały element diety

sensualpassion

  • Gość
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2010, 17:12:49 pm »
dziękuje  ;)

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2010, 18:13:11 pm »
a czytałaś na miniaturce nt. chleba/bułek ??
http://www.miniaturkabeztajemnic.com/szkodliwe.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2010, 21:18:05 pm »
Od jednej buły nie umrze, od jednej kolby nie umrze, od garstki ziarenek też pewnie nie. Pytanie tylko - po co dawać i czemu to ma sluzyć? :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

sensualpassion

  • Gość
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:12:06 am »
ziarenek?wet polecal mi ziarno pszenicy wiec czasem dalam troche
mówił , że wapienko tez moge dac spokojnie, ale moj królik ani go tknie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 11:15:21 am wysłana przez sensualpassion »

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:16:21 am »
Tak, o chlebie, bulkach bylo juz sporo. Ja napisze jeszcze raz to co juz kiedys pisalam w innym temacie.
Dawajcie bulki, dawajcie chleb. Dwu, trzy, czteroletni krolik przetrawi go nawet dobrze. Ale ciekawe co zrobicie jak pojawi sie sluz w bobkach. Ciekawe jak po kilku latach dawania chleba wytlumaczycie krolikowi, zeby jadl siano, a nie napychal sie bulka. Bo krolik, ktoremu bulka puchnie w zoladku siana juz nie tknie. I dopiero wtedy zapytajcie tego weta co to chlebek polecal, co zrobic z przerastajacymi zabkami :>
Zastanowcie sie jak po 10 latach takiej diety wygladaja wnetrznosci krolika. Z jakim trudem trawi wszystko, pojawiaja sie biegunki, nie wiadomo od czego.

I zacytuje bosniak: Czemu to ma sluzyc?
Mowi sie, ze bialy chleb nawet dla ludzi nie jest super-zdrowy. Zaleca sie przeciez ciemne, razowe pieczywo.

Ja powiem tyle, lekarze, ktorzy polecaja chleb i inne swinstwa czesto nie wiedza ile lat zyje krolik, nie wiedza, czemu zostawia ceko i nie maja pojecia jeszcze o wielu, wielu rzeczach. Ich wiedza o krolikach konczy sie na tym, jak karmi sie na wsiach kroliki na pasztet :(


edit: Wapienko, to niech sobie sam ten lekarz chrupie. Wiecie co, takie porady powinny byc karalne.

Inga

  • Gość
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:36:01 am »
Dokładnie tak samo uważam, jak bosniak :)
Jedna pizza "nam nie zaszkodzi", jeden hamburger, paczka chipsów też nie, tylko po co to jeść, skoro jest szkodliwe ? Tak samo jak królowi, po co w ogóle dawać kolby, nawet jak mała dawka nie szkodzi?

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:47:46 am »
Zgadzam się z Wami jak niektórzy ludzie nie jedzą ani chipsów ani jasnego pieczywa i innych
cudości to po co ma jeść królik chleb kolby itp  >:(

sensualpassion

  • Gość
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:57:17 am »
dobrze :icon_lol super, juz wiem wszystko. lepiej zapytac :)  siano, woda, zielenina i warzywa :)
ps. jejku czytalam na forum straszna historie nie pamietam kogo dotyczyla juz, i strasznie współczuje tej osobie, ale jak królik umarł bo jadł bułkę, zjadł jabłko i jeszcze ukradł ciastka... Wniosek- nie spuszczak królika z oczu...

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 25, 2010, 11:20:44 am »
Ja daję sporadycznie kawałek suchara ze zbóż. O ile mam :) Raz na jakiś czas nie zaszkodzi, a niech sobie pochrupią :)

Króliki to złodzieje, przynajmniej moje. Flegmatyczny i stary Dyzio, a jak skradł mi batonika, zapierniczał jak na wyścigach, pokazując przy tym elementy rodeo...
Ojj trzeba pilnować :)
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


sensualpassion

  • Gość
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 25, 2010, 19:16:44 pm »
hehehe, nieźle :D :D
przypomniał mi się mój 15letni kot z polędwicą  :brawo:

Inga

  • Gość
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 25, 2010, 19:30:54 pm »
Króliki to nieźli aktorzy również. Karmel jak  zwiewa po schodach na dół zeżreć psu karmę (trafia jak po sznureczku) to biegniee! Że nie mogę go doścignąć... A jak go wołam żeby skicał ze mną to do ogrodu wyjdziemy, to ledwo co się wlecze, i odmierza te długości skoków po schodach, i się przygląda tym schodom, ale po psią karmę to już nie odmierza szerokości schodka, tylko ki, kic i na dole :D

Inga

  • Gość
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 25, 2010, 19:31:26 pm »
sensualpassion, nazwałaś już króla?

sensualpassion

  • Gość
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2010, 11:38:06 am »
sensualpassion, nazwałaś już króla?

Póki co Bouncy a w chwilach rozczulenia wołam Buny-Buny-Buny :)

Offline serducho

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Płeć: Kobieta
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2010, 16:03:48 pm »
moj pierwszy krol, jeszcze w domu rodzinnym, jadl suchy chleb, wlasnie z zalecenia pana weterynarza... ech. nic wtedy o krolikach nie wiedzialam, a czegos takiego jak net wtedy wcale jeszcze nie bylo a przynajmniej nie tak powszechnie :) Truska przezyla calkiem sporo jak na krolice tak odzywiana... 8 lat.
odkad wiem troche wiecej o krolach, wiem tez ze podejscie "od jednego nic mu nie bedzie" niekoniecznie jest prawdziwe. co innego czlowiek i junk food a co innego male kruche i delikatne stworzonko. wiec daje to co wiem ze jest zdrowe i jesli eksperymentuje to raczej z warzywkiem lub owockiem a nie z przetworzonym pokarmem o.

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: suche pieczywo
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 26, 2010, 21:22:36 pm »
sensual dobrze byloby wydrukowac notki o zywieniu krolikow  z nasza strona, aby wet rozdawal tym ktorzy przychodza do niego z krolami.Sam pewnie tez poczyta. Wspomnij,ze zdrowa dieta jest sprawdzona przez najlepszyh  wet.specjalistow do zwierzat egzotycznych,takze nie ma sie co martwic. Co za weci ... zero wiadomosci oraz samodoksztalcenia.
SylwiaG