Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 883823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malolata

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #600 dnia: Marzec 23, 2009, 23:12:24 pm »
nie wiem czy juz bylo ale
http://allegro.pl/item586183540_krolik.html
ciekawe co on robi na śniegu.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #601 dnia: Marzec 23, 2009, 23:17:08 pm »
Jak to co? Pozuje do zdjęcia :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Preah

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #602 dnia: Marzec 24, 2009, 07:57:16 am »
Cytat: "malolata"
nie wiem czy juz bylo ale
http://allegro.pl/item586183540_krolik.html
ciekawe co on robi na śniegu.


Królik na śniegu nie budzi niepokoju, natomiast opis aukcji jest niefortunny (zważywszy na miejsce ogłoszenia). Duży i "tłusty".

Andzia;)

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #603 dnia: Marzec 24, 2009, 08:09:01 am »
te ogloszenie wyglada jak reklama (wez mnie a bede dobrym obiadkiem) ja w zyciu bym krolika nie zjadla jak ja bym mogla spojzec moim malenstwom potem w oczka :oh:

Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #604 dnia: Marzec 24, 2009, 15:50:59 pm »
Cytat: "Andzia;)"
ja w zyciu bym krolika nie zjadla jak ja bym mogla spojzec moim malenstwom potem w oczka  

Jak byłam mała, to mój wujek hodował króle, mięsne, nie miniaturki, karmili mnie nimi i nie gardziłąm, ponoć wcinałam, aż mi sie uszy trzesły.... Może stąd mój sentyment do tych zwierzaków, w sumie na nich wyrosłam....

Nie chciałabym byc żle zrozumiana, już nie jadam królików, a wtedy nie byłam tego świadoma. Ale założę się, że nie jestem jedyną osobą na tym forum, kóra miała przyjemność (bo mięso królika, jest naprawdę dobre) skosztować dalszego kuzyna swojego ulubieńca....

Natomiast aukcja straszna, i jakaś niezgodność, dla mnie to ogłoszenie brzmi, w tłumaczeniu na nasze: może byc albo obiadem albo przyjacielem, zależy od Ciebie.... :(

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #605 dnia: Marzec 24, 2009, 17:21:31 pm »
Cytuj
Nie chciałabym byc żle zrozumiana, już nie jadam królików, a wtedy nie byłam tego świadoma. Ale założę się, że nie jestem jedyną osobą na tym forum, kóra miała przyjemność (bo mięso królika, jest naprawdę dobre) skosztować dalszego kuzyna swojego ulubieńca....


ja np. cię rozumiem, jadam królika, od święta, może raz na rok, raz na dwa lata, najczęściej w postaci pasztetu, ale i inaczej się zdarza. nie czuję się z tego powodu winna.
szczególnie, że mięso jeść muszę tak czy inaczej z powodów zdrowotnych i nie mogę go zastępować preparatami witaminowymi itp. więc chyba nie ma czego potępiać.
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

Aneczka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #606 dnia: Marzec 24, 2009, 17:30:30 pm »
moja babcia robi pieczeń z królika, bo mój wujek hoduje olbrzymy belgijskie na mięso (biedne, takie śliczne), ja teraz chyba nie umiaąłbym zjeśc królika, zwłąszcza, że widuje je za zycia. Ale babcia zawsze jak dostanie od wujka królika to narzeka, że tam prawie w ogóle miesa nie ma tylko same ściegna i więcej z tym roboty niz jedzenia

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #607 dnia: Marzec 25, 2009, 09:19:06 am »
Przecież tutaj nikt nie bedzie oskarżac o barbarzyństwo osoby jedzące mięso, króliki - to indywidualna sprawa każdego z nas. Ja bym zjesc nie mogła - po prostu... Jak ktoś może jesc królika, a potem bez problemów tuli się do swojego futrzaka, to cóż - smacznego ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

ropucha

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #608 dnia: Marzec 25, 2009, 19:45:36 pm »
Mięso nie jest niezbędne człowiekowi do życia. Jestem wegetarianką od prawie dwóch lat i brak produktów mięsnych nawet w najmniejszym stopniu mi nie zaszkodził. Jedynie czuję się lepiej bo mam świadomosć że przeze mnie nie cierpią inne stworzenia. Nie rozumiem osób które mówią że kochają zwierzęta i jednocześnie jedzą je.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #609 dnia: Marzec 25, 2009, 19:48:08 pm »
Dyskusji na temat zjadania czy też niezjadania zwierząt było już tak wiele, w dodatku żadna nie jest rozstrzygająca (co zrozumiałe), że nie widzę sensu rozpoczynania jej na nowo w topiku króli z allegro.

Pozdrawiam.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

ropucha

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #610 dnia: Marzec 25, 2009, 19:52:29 pm »
Każda dyskusja to szansa że kolejna osoba przejdzie na wege:D

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #611 dnia: Marzec 25, 2009, 20:39:53 pm »
Ale nie w tym temacie ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Preah

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #612 dnia: Marzec 25, 2009, 22:41:24 pm »
Decyzja należy do każdego z nas.  
Każdy ma prawo do swojego stanowiska w tej sprawie, choć nie zawsze musimy je rozumieć i podzielać ( zwłaszcza w naszej specyficznej "społeczności").

Wracając do tematu, piękna Kinia:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=594389729

 "...jak na gryzonia jest grzecznym i miłym zwierzątkiem"

Czy Zauważyłyście, że w ostatnim czasie ( generalnie ), ceny królików na Allegro się podniosły?

Offline Truffle

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1045
  • Płeć: Kobieta
  • 진기씨,사랑해~
    • dA
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #613 dnia: Marzec 25, 2009, 22:42:06 pm »
Cytat: "ropucha"
Mięso nie jest niezbędne człowiekowi do życia. Jestem wegetarianką od prawie dwóch lat i brak produktów mięsnych nawet w najmniejszym stopniu mi nie zaszkodził. Jedynie czuję się lepiej bo mam świadomosć że przeze mnie nie cierpią inne stworzenia. Nie rozumiem osób które mówią że kochają zwierzęta i jednocześnie jedzą je.


no to zasmuce cie, ale jest niezbedne.  owszem, mozna bialka zwierzece nadrabiac sojowymi, itp, ale trzeba ich wiele w tym wypadku. ja rowniez staralam sie nie jesc miesa ani czesto, ani duzo, i wychodzilo tego moze ze trzy razy w roku, a teraz jestem chora z tego powodu, czego nikomu nie zycze. nie pomagaja mi zadne srodki zastepcze, ani w postaci lekow, ani w postaci bialek roslinnych. zjadam zwierzeta, bo taka moja natura, ale tez kocham zwierzeta i nikt nie powie mi, ze tak nie jest.

ale jak zauwazyly osoby wyzej - to nie miejsce na taka dyskusje.

Cytat: "Preah"
Czy Zauważyłyście, że w ostatnim czasie ( generalnie ), ceny królików na Allegro się podniosły?


nie domyslasz sie dlaczego Preah?  :(
Haikus are stupid
I cannot write them at all
Deal with it, retard.

uleska

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #614 dnia: Marzec 27, 2009, 12:34:13 pm »
a czy zaglądacie czasem na ale.gratka.pl ? własnie przeglądam i znalazłam kilka ogłoszeń...


http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1859979_krolik_brazowo_bialy.html
cytat z ogłoszenia: "musimy go "oddać" bo okazało się że nasza córcia nie może jednak mieć królika. Dlatego teraz dostała pieska, a królik niestety troszkę się denerwuje, i nie chce wychodzić z klatki, i naprawdę jest nam go szkoda.."

córka nie może mieć królika, to ma pieska, do zabawy? znudził się? ciekawe za ile będzie piesek do oddania..  :zdenerwowany  :icon_confused

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1835727_kroliki_miniaturowe_krolik_super.html
one są chyba za malutkie jeszcze  :co_jest

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1827567_krolik_6_miesiecy_klatka.html

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1858820_piekny_krolik_miniaturowy_oddam_w_dobre.html

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1855574_krolik.html

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1874338_krolik_baranek.html

ile to ludzi ma alergię :/


nie wiem czy mogę tu wstawiac te linki także jeśli nie, proszę moderatora o skasowanie.

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #615 dnia: Marzec 27, 2009, 19:50:12 pm »
Mnie miażdży ten co się "przeprowaca" :nie_powiem  :bejzbol
Dziwne, że ludzie po kilku miesiącach odkrywają, że mają alergię... Ja tam się nie znam, ale chyba objawy alergiczne widoczne są znacznie szybciej :oh:
No i te dorosłe, potężne króliki ważące siedemdziesiąt dag... Coś mi tu nie pasuje. A maluchy na osiem tygodni nie wyglądają :/

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

balcka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #616 dnia: Marzec 27, 2009, 20:58:55 pm »
a mnie zabija to że niektóży przesyłają te biedne króliczątka PACZKĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  :buu  :buu   ;(  ;(
Powinni tego zakazać!!!!!!

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #617 dnia: Marzec 27, 2009, 21:03:09 pm »
Ano ta przesyłka na specjalnych warunkach też mnie zastanawia...
Nawiasem, był chyba taki temat.

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #618 dnia: Marzec 29, 2009, 10:28:43 am »
Ratunku :( zobaczcie kto licytuje Kinię

użytkownik Kangur105 posiadacz węża zbożowego!!! Facet do tego sprzedawał świnki w dziale gryzonie i szczurki w dziale zwierzęta karmowe.

Napisałam już mejla do osoby wystawiającej aukcję.

A tutaj Królinka z Bytomia. Ślicznota! Również od złotówki.

Preah

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #619 dnia: Marzec 29, 2009, 10:38:58 am »
Cytat: "Tocha"
Ratunku :( zobaczcie kto licytuje Kinię

użytkownik Kangur105 posiadacz węża zbożowego!!! Facet do tego sprzedawał świnki w dziale gryzonie i szczurki w dziale zwierzęta karmowe.

Napisałam już mejla do osoby wystawiającej aukcję.

A tutaj Królinka z Bytomia. Ślicznota! Również od złotówki.


Tylko nie to.
 Dziewczyny jeśli sprzedawaca nie wycofa jego oferty, ja mogę przystąpić do licytacji i wykupić Kinie. Tylko, niestety nie mogę nic ponadto  :(