Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 823165 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #480 dnia: Luty 13, 2009, 22:01:10 pm »
Cytat: "Preah"
I weź tu człowieku na przyszłość spróbuj pomóc ze szczerego serca, zostaniesz obsztorcowany niczym sztubak. Mentorski ton uważam za co najmniej niestosowny i nieadekwatny do zaistniałej sytuacji, a już z pewnością jest on niebywale zniechęcający. Dystans, elastyczność a przede wszystkim uprzejmość to dobre cechy, polecam na przyszłość, bo zważyszy na kontekst i formę wypowiedzi, sprawdziłaś mi przykrość Agatho.
I na tym zamykam kwestie edytorsko redakcyjno literackie.


Brak dystansu i elastycznosci ja widze wlasnie w wiadomosci z "przykro mi" i nasze kochane kroliczki...
Nie mialam zamiaru sprawiac Ci przykrosci i nie rozumiem skad takie odczucia.
Nie wiem tez gdzie widzisz obsztorcowanie i opisany ton.
Niemniej  :bukiet

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 14, 2009, 13:15:43 pm »
http://www.allegro.pl/item550466989_kroliczka_9_miesieczna.html

Kolejny królik do oddania, tym razem nie z powodu alergii czy wyjazdu. Oddaje królika bo się nie dogaduje z szynszylą  :bejzbol Jak nie chcesz się z nim zaprzyjaźnić to WON Z DOMU  :bejzbol  Co za kobieta  :oh:  Jak chciała sprawić swojemu szynszylowi kolegę to mogła kupić drugiego szylka  :/

A tu do sprzedania 200 świnek morskich

http://www.allegro.pl/item548616457_swinki_morskie_myslenice_200_sztuk_hodowla.html

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #482 dnia: Luty 14, 2009, 14:37:08 pm »
http://www.allegro.pl/item556782409_do_sprzednia_mlody_kroliczek_miniaturka_wolomin.html
Kolejna nie do końca zdecydowana osoba: czy chce "zarobić" stówę (albo więcej) czy szuka dobrego opiekuna???
Nie rozumiem takich aukcji. Wiem, że zwierzę powinno kosztować. Ale w momencie, gdy ktoś szuka domu (bo sam się zwierzaka pozbywa) i zastrzega sobie prawo wyboru opiekuna, to chyba jest już adopcja...
Tak naprawdę za ponad 100zł można kupić młodego króliczka+klatkę(opcja bardziej kusząca dla większości). Ludzie sami pozbywają się uszatych z różnych dziwnych przyczyn, a wydaje im się, że inni ustawią się po nie w kolejce? Taka kwota odstraszy nie tylko "hodowcę węży" ale także potencjalnego dobrego opiekuna.
Nie wiem, może tylko ja mam takie odczucia... :nie_wiem

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 14, 2009, 14:58:48 pm »
Tocha masz racje. Po co kupować królika z klatką za 100 zł i jeszcze płacić za przesyłkę lub jechać parę kilometrów po niego, jak można iść do sklepu obok i kupić za tą samą cenę.
Tak naprawdę to tym ludziom nie zależy na dobrym domu dla królika, tylko na tym, aby za jak największą kasę sprzedać akcesoria i pozbyć się niechcianego lokatora wmawiając ludziom że jest to grzeczny i kochany zwierzak, który nie sprawia problemów.

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #484 dnia: Luty 14, 2009, 23:17:36 pm »
Niektórym ludziom w ogóle nie zależy na zwierzętach  :(  Wezmą bo ktoś też ma i im się spodobało zwierzątko, nic o nim nie wiedzą a potem szybko się nudzi, bo jeść chce, niewypuszczane hałasuje i gryzie pręty, albo jeszcze złośliwieje bo prawie nie ma kontaktu z człekiem. Ja miesiąc temu znalazłam kotkę z obróżką, wywiesiłam wszędzie ogłoszenia i dałam do internetu licząc, że kochający właściciel będzie szukał swojej zguby. Naiwniaczka ze mnie   :oh:  wychodzi, że ktoś się jej pewnie pozbył i "darował" wolność. I tak u mnie wesoła piąteczka (dwa króle, dwa koty i chomiczek), jak się ma miękkie serce to potem się wie na co się zarabia  :DD  Niektórzy ludzie mnie po prostu osłabiają  :nie_wiem

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #485 dnia: Luty 16, 2009, 10:45:33 am »
http://www.allegro.pl/item551754231_sprzedam_klatke_i_krolika_tanio.html

Aukcja podnosząca ciśnienie lepiej niż poranna kawa. Co kogo obchodzi, że na klatkę wydała trzy stówy?
cytat:
"Krolik jest naprawdę słodziutki,doskonały na prezent dla dziecka.Polecam! "
I po prostu wszystko opada...
No i powód sprzedaży (nie oddania): "nie mam warunków na trzymanie królika"
To po co go kupowała???
A klatka wygląda tak, że chyba dłużej zastanawiała się nad jej zakupem niż nad tym czy królik to odpowiednie dla niej zwierzątko.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #486 dnia: Luty 16, 2009, 13:16:23 pm »
Pewnie myślała że królik to tylko siedzi, je marcheweczkę i nie hałasuje. A potem ląduje na allegro z wymówką "alergia dziecka" lub "nie mam warunków"...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #487 dnia: Luty 16, 2009, 14:31:56 pm »
co to ludzie tez sprzedaja króliczki na naszej klasie czy co ?? :wow
SylwiaG

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #488 dnia: Luty 16, 2009, 14:37:47 pm »
Na naszej-klasie też można spotkać takie ogłoszenia

Patrzcie ile ludzi licytuję tę klatkę dla królika. Jest taka super bo nie trzeba zamiatać gdy trociny się wysypują... poza tym królik nie może sam z niej wyjść, no i do tego dochodzi zła cyrkulacja powietrza. No ale nie trzeba zamiatać trocin :/

http://www.allegro.pl/item550201020_plastikowa_klatka_dla_krolika.html

film_lady

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #489 dnia: Luty 16, 2009, 18:29:55 pm »
W życiu bym mojej Matysi nie kupiła takiej klatki  :wow

Nuna

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #490 dnia: Luty 16, 2009, 20:33:17 pm »
Jak w akwarium, wyobrazcie sobie upaly w lecie i krolika w  tej  praktycznej "klatce".

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #491 dnia: Luty 16, 2009, 20:50:16 pm »
Ta klatka ma 95 cm długości, a widziałam dużo uszatków w takiej o połowę mniejszej.
W lato to muszą się tam gotować  :(

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #492 dnia: Luty 16, 2009, 23:26:33 pm »
to chyba pomyłka widzę to jako miejsce na  sadzenie roślinek-wilgoć ciepło ....hmm cóż .. oby nikt w tym nie trzymal zywych zwierzątek..
SylwiaG

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #493 dnia: Luty 17, 2009, 22:33:33 pm »
No bez przesady, że tylko na rośliny. Zgadzam się, że dla królika się nie nadaje. W takiej klatce trzymałam świnkę morską, tylko bez tych górnych szczebelków. Klatka stała w przedpokoju na kaflach więc świniaczek nigdy się nie przegrzał i nie przypominam sobie, żeby tam panowały warunki jak na saunie. A to że się trociny nie wysypywały przy prosiaku było zaletą oczywiście. Często też zdejmowałam przezroczystą połowę i Fidel kicał po prostu jak w wielkiej kuwecie. A co do królików to zbędne to niewysypywanie trocin, bo przecież rzadko kto trzyma w trocinach.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #494 dnia: Luty 17, 2009, 22:41:28 pm »
mEFFI100,  rzadko to ludzie trzymają na żwirku :( Wystarczy wejść na pupile.com i zobaczy ile tam królisiów żyje w ciasnych klatkach i na trocinach. Wynika to głównie z braku wiedzy, że króliki można nauczyć załatwiać się do kuwety, ale też ludzie nie chcą kupować żwirku który kosztuje 10 zł, jak można kupić trociny za 2 zł...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #495 dnia: Luty 17, 2009, 23:07:25 pm »
Nie wiem czy ta aukcja już była zamieszczana
http://www.allegro.pl/item552306571_krolik_baran_miniatura_samica.html
Królinka śliczna. A licytacja żenująca. O grosiki się licytują.
Pisałam do tej osoby, ale odzewu nie było. Myślałam, że jak tak świadomie i szczerze opisała królika to nie dopuści do licytacji, tylko wybierze opiekuna w inny sposób  :(


I kolejna "skrzynkowa hodowla":
http://www.allegro.pl/item559964599_kroliki_miniaturowe_miniaturki_miniatury.html

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #496 dnia: Luty 18, 2009, 00:33:44 am »
wlasnie raczej rzadko to kupują żwirek .. no ale wszystkich informować sie poprostu nieda..
SylwiaG

Andzia;)

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #497 dnia: Luty 18, 2009, 08:11:07 am »
zwirek moze i jest drozszy ale lepszy

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #498 dnia: Luty 18, 2009, 08:57:26 am »
Kurczę, masz rację Wataha, ja chyba myślałam o ludziach z forum raczej  :oh:

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #499 dnia: Luty 18, 2009, 13:03:17 pm »
Tocha,    jak to jest z tym allegro ??  jeśli tam ktoś podbije na 3 zł to musi sprzedać za tą cenę?i gdzie jest cena minimalna bo ostatnio jak chcialam przygarnąć   http://allegro.pl/item554301213_kroliczek_rasa_baranek_klatka_80cm.html
 to ona mi mówiła ze cena min to 100 zł za klatkę a królisia samego nie odda  :oh:   ale chodzi mi oto ze te 100 zl tam nie widnieje i czy kiedy podbije aukcję np na 3 zł to musi by sprzdac za tyle??jestem  w ogole niedoinformowana z tym allegro..
SylwiaG