Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 823213 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #460 dnia: Luty 09, 2009, 14:51:31 pm »
Kup klatkę, a dostaniesz królika GRATIS, "doskonały prezent dla dziecka"  :bejzbol

http://www.allegro.pl/item551754231_sprzedam_klatke_krolik_gratis.html

To jest chyba niezgodne a regulaminem? Jeśli chce sprzedać klatkę to powinna być w dziale "artykuły zoologiczne" i bez lokatora   :/

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 09, 2009, 16:58:12 pm »
Glupota ludzka nie zna granic...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #462 dnia: Luty 09, 2009, 20:20:10 pm »
:bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol  najchtniej ją bym wsadziła do tej klatki z napisem zrób idealny prezent ... biedny króliczek napiszcie tej PANI coś ode mnie bo nie wytrzymam ...
SylwiaG

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 09, 2009, 20:55:40 pm »
Ta osoba jest bezmyślna, na zdjęciu widać że klatka jest bardziej przesunięta w lewo. Jeszcze trochę a spadnie z tej szafki, a królik coś sobie zrobi.

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #464 dnia: Luty 09, 2009, 21:38:19 pm »
Rzeczywiście!!  :oh:  :bejzbol

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #465 dnia: Luty 09, 2009, 21:42:02 pm »
"królik jest gratis,gdyż sama klatka z wyposażeniem kosztowała 300 zł"
...a choćby i kosztowała dwa razy więcej,to zwierze i tak będzie zawsze więcej warte...w końcu  to żywa istota...a może się mylę...ah,szkoda gadać.
Takie teksty wywołują we mnie poprostu niesmak i irytacje  :/

karolajna25

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #466 dnia: Luty 09, 2009, 21:48:27 pm »
zgłosiłam naruszenie zasad dla allegro.może się zorientują, że dodawanie królika "gratis" jest niestosowne(delikatnie mówiąc). mi kiedyś usunęli aukcje bo było podejrzenie podróby

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #467 dnia: Luty 09, 2009, 21:50:16 pm »
O ile sie nie myle to jest 80 wiec nie kosztowala 300zł  :bejzbol

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #468 dnia: Luty 12, 2009, 12:51:10 pm »
http://allegro.pl/item554301213_kroliczek_rasa_baranek_klatka_80cm.html    

 Ta Dziewczyna chce za tego uszatka 100 zł dołacza klatkę...
Dzwonilam do niej i wytłumaczylam ze jesli zalezy jej na dobrym domku dla malucha to wezmę go bez klatki<bo mam> i za przysłowiową złotówkę, bo dojazd bedzie mnie sporo kosztował ....  Powiediala ze oddzwoni czyli prawdopodobnie nie zalezy jej na dobrym kochającym wlascicielu tylko na 100 zł za klatkę ... ;(

[ Dodano: Czw Lut 12, 2009 12:58 pm ]
niewytrzymam, to jakieś niewykształcone i niepoinformowane łebki .... zadzwonilam jeszcze raz aby zapytać o płec kroliczka a odzywa się tym razem facet i mowi,ze on niewie, więc mówie prosze sprawdzć .. On na to ze nie podaje płci  :bejzbol  :oh:  ze niewie czy coś ze trudno określić .... (ten królik jest juz duzy!!!) w dodatku w ogole go nie rozumiałam, a jak prosiłam zeby powtorzył to nic nie mowił.. Cisnienie mi sie podniosło bo niedosc ze nie znają płci ,nie wspomne tego ze nie umia jej okreslić, to jeszcze zalezy im tylko na kasie ... ;/  :bejzbol
SylwiaG

Nuna

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #469 dnia: Luty 12, 2009, 13:23:16 pm »
Opis klatki jest bardziej szczegolowy i wiekszej wagi niz opis krolika . :bejzbol

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #470 dnia: Luty 12, 2009, 13:24:07 pm »
co do płci,to ja faceta rozumiem,mi o płci mojego uszola powiedział wet,gdybym miała sama sprawdzic to nie byłabym pewna,bo nawet jak leży na boku to n ie widac jajeczek,tak jak np u uszola ktory jest u mnie na dt.
szkoda,że dziewczyna nie chce oddac za symboliczna złotówe,przecież klatke może oddzielnie sprzedac!!! może sie jeszcze namysli i odda uszatka,bo szkoda,żeby trafił w niepowołane rece
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #471 dnia: Luty 12, 2009, 15:11:52 pm »
tak ja niemowie ze oni sami musza zobaczyc i umiec rozpoznać,jednak wystarczy go wziac na rece i odsłonic futerko,bo królk nie jest nowy , oni sa jego włascicielami,i nie rozumiem dlaczego wczesniej nawet sie nie zainteresowali jaka ich ulubieniec ma plec. Wiec raczej ulubieniec to nie był... i tez tego nie rozumiem czemu niechcą go oddać jak wyraźnie mowili ze cena jest za klatkę.... brak słów.
SylwiaG

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #472 dnia: Luty 12, 2009, 17:22:13 pm »
Cytat: "Preah"
Fanatyzm?  :wow
Listy pisane są właśnie z uwzględnieniem perspektywy osób zmuszonych do oddania zwierząt, bez osądzania i krytyki.
Nie sądzę by zwrot grzecznościowy, wywoływał śmiech u adresata.
Ciu ciu ciu, także w nich nie zauważyłam :)

Ale każdy może wybrać to, co uznaje za najbardziej stosowne.


Napisalam "fanatyzm", a nie fanatyzm.
"Przykro mi" to o ile mi wiadomo nie jest zwrot grzecznosciowy.
Witam serdecznie, Szanowna Pani...jak najbardziej jestem za (pisalismy o tym wczesniej), to musi byc.

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #473 dnia: Luty 13, 2009, 08:50:28 am »
Ale czepianie się  :oh:  Pisząc "przykro mi" zwracamy czyjąś uwagę na naszą wrażliwość. Nie jest to zwrot grzecznościowy masz #agatha rację, ale nie wydaje mi się żeby umieszczanie go w liście  było czymś zdrożnym, a na pewno nie zaszkodzi. I tak osoba, która wysyła list nie musi go redagować z innymi na forum.  :&gt;

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #474 dnia: Luty 13, 2009, 09:08:53 am »
Ciekawi mnie ile osób , które wystawiają kroliki na allegro zgłasza się do nas do adopcji po Waszych listach .
Od jakis 3 lat odbieram głowny email adopcyjny i tylko RAZ gosciu napisał , że wystawił krola na allegro i że chciałby skorzystac tez z naszej pomocy.
Ludzie wola allegro bo ono działa "szybciej" niż adopcje. Tam  nikt nie sprawdza gdzie trafia król i czy jest szczesliwy w nowym domku.  :(
Najlepiej byłob wprowadzic zakaz sprzedaży zwierzat w takich portalach.

Offline agatha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 219
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #475 dnia: Luty 13, 2009, 10:16:24 am »
mEFFI100, nie ma sensu dalej o tym dyskutowac, mamy odmienne zdania i tyle :)

Moze powinnismy pomyslec nad tym co mozemy zrobic poza tym, ze pisac do tych ludzi i proponowac im adopcje.
Czyli w sumie odpowiedziec sobie na pytanie, w jaki jeszcze sposob mozemy pomoc tym ucholom?

Wiem, ze gdzies w tym temacie jest cos na temat Pupile.org, ale nie moge znalezc, za duzo stron. Jaki sa Wasze opinie na temat tej hodowli?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #476 dnia: Luty 13, 2009, 10:55:14 am »
Na temat samej "hodowli" nie mam zdania. Ale weszłam na tę ich stronę. No cóż, lekka, łatwa i przyjemna. Nic tylko kupować. Informacje uproszczone do granic możliwości i nierzetelne. Miejsca kupa, a tekstu parę linijeczek i to w dodatku takiego, z którego można nabrać przekonania, że króliki i świnki to sama radość i ani krzty problemu.  :oh: Niedoinformowany nabywca po pierwsze z zapałem zakupi ową świnkę (najlepiej razem z królikiem, bo przecież "oba gatunki rozumieją się ze sobą doskonale"), a po drugie niewątpliwie z biegiem czasu mocno się rozczaruje i sfrustruje.

Nie cierpię takiego "marketingu"  :dobani
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #477 dnia: Luty 13, 2009, 11:13:13 am »
Spójrzcie na to... :( powinni wycofać z produkcji takie małe klatki.
http://nasza-klasa.pl/profile/22493851/gallery/2

Na naszej-klasie znalazłam jeszcze mnóstwo zdjęć króliczych noworodków. Nie rozumiem jak można być takim głupim i trzymać króliki razem nie znając ich płci  :bejzbol To mnie dołuje :(

Preah

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #478 dnia: Luty 13, 2009, 16:59:40 pm »
I weź tu człowieku na przyszłość spróbuj pomóc ze szczerego serca, zostaniesz obsztorcowany niczym sztubak. Mentorski ton uważam za co najmniej niestosowny i nieadekwatny do zaistniałej sytuacji, a już z pewnością jest on niebywale zniechęcający. Dystans, elastyczność a przede wszystkim uprzejmość to dobre cechy, polecam na przyszłość, bo zważyszy na kontekst i formę wypowiedzi, sprawdziłaś mi przykrość Agatho.
I na tym zamykam kwestie edytorsko redakcyjno literackie.


Wataha: Spójrzcie na to...  powinni wycofać z produkcji takie małe klatki.
http://nasza-klasa.pl/profile/22493851/gallery/2

Na naszej-klasie znalazłam jeszcze mnóstwo zdjęć króliczych noworodków. Nie rozumiem jak można być takim głupim i trzymać króliki razem nie znając ich płci  To mnie dołuje


Niewiedza, brak świadomości i wyobraźni.
Faktycznie deprymujace :(


Kilka dni temu zwróciłam sie do osoby, usiłujacej sprzedać królika na Allegro. Cena końcowa aukcji wyniosła 1.73, w licytacji uczestniczyły 3 osoby (podbijajac cenę dosłownie o grosze).
Z naszej korespondencji wynikało, że właścicielka królika nie miała świadomości, że Allegro przyciąga hodowców węży. Zapewniła mnie, że po krótkiej rozmowie, która wzbudziała jej obawy, zdecydowała nie oddawać tej osobie królika. Poszuka nowego właściciela poza serwisem aukcyjnym.

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #479 dnia: Luty 13, 2009, 21:58:26 pm »
Ratunku ta klateczka na nk jest ewidentnie dla chomika !!! Choć pewnie i niejeden chomik ma większą, tam się nawet obrócić nie może ani położyć  :buu bidulek !!!