Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 822886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #360 dnia: Grudzień 26, 2008, 15:54:38 pm »
Napisałam do tych osób i podałam im link do str. adopcyjnej. Zaznaczyłam, że adopcjami zajmują się doświadczeni ludzie i sprawdzają przyszłych właścicieli. Napisałam również o przypadku chłopaka, który podszywał się pod różne osoby, aby zdobywać króliki dla węża.
Zaczekam teraz na odpowiedź.


PS. Jest mi tym bardziej przykro, bo jeden króliś jest z Łodzi...A ja nie mam miejsca na trzeciego uszatego :(  :(  :(

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #361 dnia: Grudzień 27, 2008, 10:03:23 am »
Dzięki :)

No niestety nie da się uratować wszystkich potrzebujących królików ... :(
Życie jest piękne... pomimo wszystko

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #362 dnia: Grudzień 27, 2008, 14:08:41 pm »
Nika zrobione ! Napisałam co mogłam, poleciłam adopcje, mam nadzieję że przemówiłam trochę ludziom do sumienia. Mam nadzieję, że to coś da, może choć jeden opiekun się zastanowi. Ogólnie jest to smutne, wszędzie tyle niechcianych zwierzaków  :(

[ Dodano: Sob Gru 27, 2008 2:10 pm ]
Oj teraz widzę, że ja na poprzedniej stronie wylądowałam i nie wiedziałam że już ktoś pisał, trudno najwyżej się zdublowałyśmy.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #363 dnia: Grudzień 27, 2008, 15:48:21 pm »
Jedna z tych osób odpisała:
"Szanowni Państwo. Dziekuję za Państwa uwagi - nie miałem swiadomosci, że ludzie mogą byc tacy okrutni kupując króliki na żer... Królika chcę oddać, gdyż okazało się że moja córka jest uczulona na sierść - sami go wzieliśmy od kogoś, czyja córka była również uczulona. Aukcję zakończyłem i postaram się znaleźć Oskarkowi nowy dom w inny sposób.  Pozdrawiam i dziękuję. Tomasz Obałek"




http://www.allegro.pl/item513146501_kroliczki_miniaturowe_oddam_w_dobre_rece.html
Do tej osoby też napisałam...
Wystawia aż siedem maluszków. A tyle się mówi, żeby nie rozmnażać... :(

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #364 dnia: Grudzień 27, 2008, 16:29:55 pm »
Ja też dostałam tą odpowiedź. Skoro komuś chciało się w ogóle odpisywać i zdjąć aukcję to może nie jest z nim do końca tak źle i królowi znajdzie prawdziwy dom.

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #365 dnia: Grudzień 27, 2008, 16:31:41 pm »

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #366 dnia: Grudzień 27, 2008, 16:39:23 pm »
Z tymi siedmioma to też rewelka  :(  
Cytuj
Maluchy mają 7 tyg., są samodzielne, rozkoszne, dają wiele miłości i przywiązania za odrobinę sianka, ziarenek i wody.
Trochę jeszcze małe. Jak mnie denerwuje kiedy ludzie tak bezmyślnie rozmnażają zwierzęta.

[ Dodano: Sob Gru 27, 2008 5:38 pm ]
Niestety wyłapałam jeszcze jednego, świeża aukcja :(
http://www.allegro.pl/item516500535_krolik_miniaturka.html
Wysłałam meila, może przemyśli. Na dziś mi wystarczy, idę książkę trochę poczytać i się przenieść w ten lepszy bo nierealny świat.

cleo661

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #367 dnia: Grudzień 27, 2008, 18:29:35 pm »
Cytat: "mEFFI100"
Wysłałam meila, może przemyśli.

mEFI100, niepotrzebnie bo przecież jest tylko opcja "odbiór osobisty" i pisze:
Odbiór tylko osobisty,nie ma nawet mowy o wysyłaniu pocztą,czy kurierem.

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #368 dnia: Grudzień 27, 2008, 19:24:15 pm »
Nie chodzi mi o to, że można osobiście odebrać. Chciałabym żeby znalazł królini dobry dom, może chociaż papiery adopcyjne podpisać z przyszłym właścicielem, co nie czyni takiego oddania zupełnie anonimowym. To też nie gwarantuje na sto procent dobrej przyszłości zwierzakowi ale zawsze zmniejsza ryzyko. Chętny do nakarmienia węża przyjdzie ,odbierze osobiście i jeszcze będzie udawał miłośnika uszatków. Allegro to nie jest dobry pomysł na szukanie domu dla zwierzaka. Mam nadzieję, że facet przemyśli sobie co może zafundować zwierzakowi i jednak spróbuje mu poszukać domu w inny sposób.

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #369 dnia: Grudzień 28, 2008, 14:35:13 pm »
Następny uszaty, który szuka domu przez allegro
--> http://www.allegro.pl/item516872184_szukamy_domu_dla_tuptusia_bialy_10msc_krolik.html

Chyba warto do tej kobiety napisac moze odda do adopcji ;)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #370 dnia: Grudzień 28, 2008, 21:30:16 pm »
http://www.allegro.pl/item513146501_kroliczki_miniaturowe_oddam_w_dobre_rece.html
Osoba wystawiająca tę aukcję mi odpisała:
"Witam Pani Agato,
rodzice moich maluszków są zaadoptpowane. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że Tośka okazała się Tolkiem. Będę szukała domu dla uszatków również za pośrednictwem polecanej przez Panią strony.Niestety z własnego doświadczenia wiem, że od momentu zgłoszenia do zakończenia procedury adopcyjnej mija sporo czasu. A ja nie bardzo mam warunki w domu do trzymania takiej ilości zwierzaczków. Matka zaczęła podgryzać maluszki dlatego one mieszkają w osobnej klatce, ojciec nie może być wykastrowany ponieważ z powodu wrodzonej wady budowy czaszki ma chroniczny katar i narkoza w jego przypadku jest bardzo ryzykowna. Myślę o operacji u matki ale pani doktor opiekująca się moją gromadką wolałaby jednak by był to samczyk-(w trakcie leczenia).
Mieszka jeszcze ze mną od 9 lat świniaczek morski i od około 1 tyg. króliś sąsiadów (dziecko uczulone na sierść).
Tak więc mam w domu istny zwierzyniec (11 sztuk). Nowe dobre domy dla 7 maluchów to dla mnie sprawa najważniejsza.
Pozdrawiam, dziękuję za czujność, Bożena."

Może zaproponować jej, aby podpisała z przyszłymi opiekunami umowy adopcyjne?
Gdzie można znaleźć treść takiej umowy? Mogłabym jej przesłać.

Ok. Już znalazłam treść umowy w jednym z postów :oh:
W sumie można było się domyślać, że to "przypadkowe" rozmnożenie. Ta pani oddaje je w tzw. dobre ręce, a nie sprzedaje po 15 czy 30zl.
I tak uważam, że miło z jej strony, że odpisała i w ogóle chciało jej się tłumaczyć obcej osobie cała tę skomplikowana sytuację

kajtek

  • Gość

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #372 dnia: Styczeń 05, 2009, 15:57:09 pm »
http://www.allegro.pl/item522972869_krolik_miniaturka_oddam_w_dobre_rece.html
Tym razem z Poznania.
cytat: "Oddam w dobre ręce 10-miesięcznego królika miniaturkę!
Królik jest zadbany i zdrowy. Jestem zmuszony oddać go, ponieważ mam za małe mieszkanie, a królik potrzebuje miejsca do wybiegania się. Królik uwielbia biegać i być głaskanym. Klatka i inne akcesoria dołączam razem z króliczkiem."

Wszystko fajnie. Tylko, że ja mam mieszkanie wielkości znaczka pocztowego i to ja raczej mieszkam w pokoju królików, a nie one w moim. I jakoś mają miejsce na bieganie.
Ludzie się pozbywają, bo pewnie zaczął psocić (jak to królik), albo "wisi" w nocy na kratach i daje koncerty. Małe mieszkanie... Tez mi wymówka.

[ Dodano: Pon Sty 05, 2009 4:28 pm ]
Dodam jeszcze, że z Panią, która wystawiła aukcję z siedmioma maluszkami mam stały kontakt mailowy. Znalazła im nowe domki wśród znajomych. Napisała, że będzie miała oko na króliczki. Więc chociaż tutaj dobrze się skończyło.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #373 dnia: Styczeń 08, 2009, 13:42:20 pm »

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #374 dnia: Styczeń 08, 2009, 19:39:40 pm »
Wysłałam już meila do pani, która wystawia tego pierwszego królika. Zaniepokoiło mnie też to, że osoba która go zalicytowała ma tylko jeden komentarz i to negatywny.
Cytuj
niestety ta pani zaczyna od negatywa ale może będzie to dobrym ostrzelaniem dla innych w sobotę wieczorem ta pani kupuje ode mnie jaszczurkę przez kup teraz żeby w niedziele rano powiedzieć ze jej jednak nie chce - poza tym fatalny kontakt
To nie może być ktoś poważny i boję się co się może stać z uszatą jeśli sprzedająca zdecyduje się oddać go tej osobie. Oczywiście na to też zwróciłam jej uwagę. Zaraz sprawdzę pozostałe aukcje.

[ Dodano: Czw Sty 08, 2009 7:57 pm ]
Druga aukcja też już "zmeilowana" .

[ Dodano: Czw Sty 08, 2009 8:07 pm ]
Ech, teraz dotarłam do tych z prywatnej hodowli. Ale tu to ja już nie wiem co napisać. Ktoś jak widać rozmnaża króliki dla zysku. To trochę tak jak z tymi ze sklepu. Do adopcji ich raczej nie odda, bo nie po to je rozmnaża żeby później za darmochę się pozbywać. "Interes życia"  :oh:  W cenie 50 z, raczej na karmę dla węża nie pójdą, za drogo. Mam tylko nadzieję, że nie trafią do przypadkowych ludzi. Zawsze przecież łatwiej iść i kupić w sklepie niż przez internet. Jednak może się okazać że jak to ktoś kto rozmnaża króliki, jeśli robi to w sposób nie obciążający zbyt często samicy, odpowiednio karmi i oddaje do sprzedaży po minimum 8 tygodniach to bezpieczniej kupić od kogoś takiego niż w sklepie. Druga sprawa, że będzie rozmnażał póki ludzie będą chcieli kupować. Zamknięte koło niestety  :(

[ Dodano: Czw Sty 08, 2009 8:28 pm ]
Cytuj
Witam,

Dziękuję za informacje. Powiem szczerze, że i tak nie zamierzaliśmy oddać króliczka temu Allegrowiczowi. Korliczek jest z nami 4lata, ale niestety nasz syn prawdopodobnie jest na niego uczulony i nie chcemy ryzykować dla dobra dziecka.

Pozdrawiam

hipek82
zawsze to już coś, mam nadzieję że znajdą mu dobry domek

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 08, 2009, 20:30:33 pm »
Ja mimo wszystko napisałam krótki liścik do tej tzw. "domowej hodowli". To prawda, może i lepiej takiego odchowanego kupić niż maluszka w sklepie. Ale naprawdę ile trzeba tych maleństw sprzedać, żeby mieć naprawdę jakieś konkretne zyski. Napisałam tej osobie, że mimo wszystko przyczynia się do zwiększającego się zjawiska bezdomności królików. Zwróciłam uwagę na aukcje za 1zł, gdzie prawie wszyscy oddający mają alergię. Co się stanie z królikami, jak nie znajdą nowych domów? A na koniec jeszcze napisałam, że to nie przedmioty, aby je w paczce wysyłać. Bez względu na to jaka jest pogoda. Podałam link do adopcyjnej, niech sobie popatrzy na dramat tych zwierzaków. Nie omieszkałam dodać, że coraz częściej trafiają do schronisk.
Pewnie to i tak nic nie da ale mi ulżyło.
A zauważyłyście może jeszcze coś takiego na niektórych aukcjach typu "oddam", że ludzie nie dość, że się pozbywają zwierzaka, to jeszcze za mikroskopijną klatkę chcą "wyrwać" 40zł? To już jest moim zdaniem szczyt!

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 08, 2009, 20:45:19 pm »
mEFFI100 i Tocha  :bukiet

Mnie też te klatki denerwują, coraz częściej widzę że ludzie trzymają króliki w klatce 50 cm i jeszcze się kłócą, że jest bardzo duża i odpowiednia dla królika  :bejzbol
Na allegro taka nowa kosztuje 40 zł.

Anula_un

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:20:16 pm »
jest koleś który pisze ze sprzedaje królicZki 4 tygodniowe...;/ napisałam do niego czy zdaje sobie sprawe ze maluchy powinny być przy mamie do 8 tygodnia, na co ten odpisał że teraz jest pare dni po wystawieniu aukcji i za tydzien beda w pełni samodzielne. i gotowe... :bejzbol

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:35:50 pm »
no to nieźle zorientowany, biedne maluchy  :(  
wyłapałam następną aukcję, wyjątkowo głupio to brzmi może ktoś coś napisze ja się już na dziś wyeksploatowałam idę spać
http://www.allegro.pl/item517032783_krolik.html
a tu następny królas w mikroklatce :/
http://www.allegro.pl/item524819351_krolik_klatka_zobacz_koniecznie_szczecin.html
a tu + humanitarny transport, kartonik z otworkami  :zdenerwowany
http://www.allegro.pl/item522812750_krolik_miniaturowy_kroliczek.html
tu chyba jest szansa żeby namówić panią na adopcję, ewentualnie polecić jej papiery adopcyjne, królik został wyrzucony do zsypu zanim trafił do niej
http://www.allegro.pl/item525442809_lew_krolik_samiec_kastrowany_szczec.html
jak ktoś wyśle meile do tych aukcji to dajcie tu znać, ja najwyżej jutro jeszcze będę pisać, dziś już odpadam

Preah

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #379 dnia: Styczeń 08, 2009, 21:50:29 pm »
Cytat: "mEFFI100"
no to nieźle zorientowany, biedne maluchy  :(  
wyłapałam następną aukcję, wyjątkowo głupio to brzmi może ktoś coś napisze ja się już na dziś wyeksploatowałam idę spać
http://www.allegro.pl/item517032783_krolik.html
a tu następny królas w mikroklatce :/
http://www.allegro.pl/item524819351_krolik_klatka_zobacz_koniecznie_szczecin.html
a tu + humanitarny transport, kartonik z otworkami  :zdenerwowany
http://www.allegro.pl/item522812750_krolik_miniaturowy_kroliczek.html
tu chyba jest szansa żeby namówić panią na adopcję, ewentualnie polecić jej papiery adopcyjne, królik został wyrzucony do zsypu zanim trafił do niej
http://www.allegro.pl/item525442809_lew_krolik_samiec_kastrowany_szczec.html
jak ktoś wyśle meile do tych aukcji to dajcie tu znać, ja najwyżej jutro jeszcze będę pisać, dziś już odpadam


Meffi100, do Allegrowicza z pierwszego linku, napisałam dwa dni temu. Ta aukcja zwróciła i moją uwagę.  
Wiadomość pozostała bez odzewu.