Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 822155 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #340 dnia: Grudzień 18, 2008, 21:21:43 pm »
Cytat: "Tocha"
Najgorsze jest to, ze takich aukcji jest duzo. Jedna osoba sprzedaje za 15zl, inna za 25. Prawie wszyscy pisza, ze nie hoduja dla zysku, tyko, hobbysci, alergia dziecka itp. Nie wierze, ze o swoim otoczeniu nie znalezliby kroliczkom domow, gdyby nie zalezalo im jednak na zysku.


A "najbardziej atrakcyjne" w tym wszystkim jest to, że można zwierzaka wysłać pocztą  :oh:  :oh:

cleo661

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #341 dnia: Grudzień 18, 2008, 21:25:50 pm »
Cytat: "Tocha"
To klatka dla chomika?
raczej nie bo moje chomiki miały większą
Żall  :bejzbol

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #342 dnia: Grudzień 18, 2008, 21:27:22 pm »
Cytat: "XannuSS"
A "najbardziej atrakcyjne" w tym wszystkim jest to, że można zwierzaka wysłać pocztą :oh: :oh:


Tak. I to w dodatku "humanitarnie". No slabo sie robi...Osoby ze Stowarzyszenia tyle pracy wkladaja w znalezienie domkow, leczenie itp. niechcianych kroliczkow. A ludzie rozmnazaja i sprzedaja po pare groszy.
O aukcjach typu: "Rasowy samiec reproduktor", nie wspominajac. :/

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #343 dnia: Grudzień 18, 2008, 22:16:48 pm »
W tej klatce królik nie może stanąć na dwóch łapkach, nie może się swobodnie rozłożyć, musi spać tylko i wyłącznie w pozycji klasycznej. To jest wg mnie maltretowanie zwierzęcia. A ludzie jeszcze zdjęcia robią i pokazują w Internecie jakie ich zwierzaki mają "apartamenty" za jedyne 25 zł  :rotfl2  Jak ten biedny królik przeżył tam ROK jedząc same ziarna to mi się w głowie nie mieści. Pewnie go w ogóle nie wypuszczają  :bejzbol

Kup królika a dostaniesz GRATIS świnkę morską  :oh:

http://www.allegro.pl/item503334098_kroliczek_miniaturka_najtaniej_na_allegro_polecam.html

Offline XannuSS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #344 dnia: Grudzień 19, 2008, 00:25:08 am »
Cytat: "Wataha"
Kup królika a dostaniesz GRATIS świnkę morską  :oh:


Nie no to to już jest kompletna przesada...  :oh:

cleo661

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #345 dnia: Grudzień 19, 2008, 14:54:57 pm »
o.O biedne zwierzątka

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #346 dnia: Grudzień 19, 2008, 23:18:32 pm »
Za dużo kawy dziś chyba wypiłam. Piszę właśnie meile do sprzedawców z allegro proponując ponowne rozważenie ich decyzji i posyłając link do strony adopcyjnej. Pewnie nic z tego nie wyjdzie ale nie mogę nie spróbować. Jest mi smutno i jestem zła, i czuję się bezradnie  :(

[ Dodano: Pią Gru 19, 2008 11:21 pm ]
http://www.allegro.pl/item506036222_krolik_kroliki_tanio_popielanskie_kal_nb.html
"Śliczne, zdrowe, zadbane, rasy mięsne idealne dla początkujących!!!" Ma ktoś apetyt ?   :zdenerwowany

cleo661

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #347 dnia: Grudzień 20, 2008, 09:00:39 am »
Omg jednego już ktoś kupił...
Tiaaa jasne że mam apetyt ALE NA SPRZEDAWCĘ
PS.Niektórzy zaczynają myśleć- znalazłam już kilka aukcji z opcją TYLKO ODBIÓR OSOBISTY
PPS.Najbardziej mnie denerwują opisy typu: "Świetny prezent pod choinkę" itp

[ Dodano: Sob Gru 20, 2008 9:11 am ]
Aukcja dotyczy królika wraz z klatką-50cm.+poidełko,istnieje możliwość zakupu samego królika. AAAAAAAAA 50 CM?

[ Dodano: Sob Gru 20, 2008 9:11 am ]
http://www.allegro.pl/item510190757_krolik_baranek.html tu macie linka

lenka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #348 dnia: Grudzień 20, 2008, 15:04:25 pm »
Wysłałam maile do niektórych z tych "indywidualnych sprzedawców". Wątpię czy coś to da, ale zawsze trzeba próbować.  Myślę że jak się zdublujemy to nie zaszkodzi, a co najwyżej pomoże.

[ Dodano: Sob Gru 20, 2008 4:01 pm ]
Jeden z allegrowiczów mi odpisał a właściwie odpisała:

Witam nii ni oddam go do adopcji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja nie raz wysyłałam króliczki i do mnie też były wysłane i króliczkom krzywda sie nie dzieje.Jeszcze nigdy nie sprzedałam króliczka na karmę dla gada, dostaje ch zdjęcia jak rosną. czytałam w gazecie artykuł i tam się wypowiadałA pANI KTÓRA CHODUJE WĘŻA I TAM NAPISAŁA ŻĘ NAJCZĘŚCIE BIEŻE KRÓLICZKI NIECHCIANE!!!!!!!!!!


Co Wy na to? Słyszeliście o takim artykule? Dziwnie to brzmi.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #349 dnia: Grudzień 20, 2008, 16:29:56 pm »
Nie słyszałam o takim artykule, pewnie nie istnieje biorąc pod uwagę jak odpowiedź została napisana. Tyle wykrzykników jakby ktoś był ślepy, już nie wspominając o tym że "Choduje" pisze się przez samo H  :oh: Z takimi ludźmi nie ma co gadać.

lenka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #350 dnia: Grudzień 20, 2008, 17:41:59 pm »
Cytuj
czytałam w gazecie artykuł i tam się wypowiadałA pANI KTÓRA CHODUJE WĘŻA

Odpisała mi że nie "to nie chodzi akurat o to stowarzyszenie tylko ogulnie". Co do błedów to bym się nie zrażała bo jak ktoś ma dysleksję albo jest niewykształcony to nie znaczy że jest bez serca, więc może czasem jest sens. A artykuł nie wiem czy był, może i nie.

rikki165

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #351 dnia: Grudzień 20, 2008, 17:52:26 pm »
przerażają mnie nie którzy ludzie...nie wiem jak te niektór króliczki się mieszczą w tych klatkach....a to kup królika adostaniesz świnkę gratis .....to dopiero tragedia....
Powyrywałabym tym ludziom  wszystkie kończyny :bejzbol

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #352 dnia: Grudzień 22, 2008, 00:00:25 am »
http://www.allegro.pl/item512260950_krolik_kroliki_sprzedam.html
Aukcja jakich wiele(niestety). Zobaczcie jednak jakiego negatywa dostala osoba, ktora zlozyla oferte kupna.

Zacytuję: "Nie polecam allegrowicza !!! Najpierw zamawia następnie przez 2 tygodnie brak kontaktu w końcu informuje żę znalazł sobie tańszego krulika.Nie polecam intresów z tym nieodpowiedzialnym allegrowiczem!!!" Komentarz do aukcji z listopada.

I co o tym myslec?

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #353 dnia: Grudzień 22, 2008, 06:10:41 am »
Skoro ten allegrowicz już wcześniej kupował króliki (szuka tych najtańszych) to wg mnie idą one dla węża :( To już 3 królik którego kupuje na allegro :(

rikki165

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #354 dnia: Grudzień 22, 2008, 10:56:06 am »
Straszne...... :buu

Linka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #355 dnia: Grudzień 22, 2008, 11:00:54 am »
A ja uważam, że kupuje te króliki, bo nie zależy mu na rasowych i chce kupić tańszego byleby mieć młode które odchowa i przeznaczy na ubój.

od razu dla węża... :icon_rolleyes

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #356 dnia: Grudzień 23, 2008, 00:08:58 am »
mdli mnie jak czytam o królikach dla węża  :chory  w ogóle nie cierpię węży, skoro już są to powinny iść na buty i torebki obrzydlistwa jedne  :zdenerwowany karmienie ich przerażonymi gryzoniami które nie mają szansy ucieczki i z przerażeniem czekają na nieuniknioną śmierć jak się w końcu gadzina zdecyduje na posiłek, jest mi niedobrze
P.S. wiem, że węże też zwierzęta ale niestety nie stać mnie na pozytywne uczucia dla tego rodzaju i się do tego przyznaję.

Sen

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #357 dnia: Grudzień 23, 2008, 09:23:14 am »
Węże są fajne. Żywią się tak jak żywią, człowiek też je mięso. Tyle że węże powinny być na wolności a nie w domach ludzi bo to już jest beznadziejne.
Jeśli chodzi o Allegro to pomogłaby tylko zmiana regulaminu. Bo ludzie nigdy nie zmądrzeją i taka jest prawda.

mEFFI100

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #358 dnia: Grudzień 23, 2008, 20:47:13 pm »
Ja nie jem mięsa tak na marginesie. Węże są fuj ! Jestem za tym żeby żyły tylko na woności, polowały w sposób naturalny gdzie ofiara ma szansę ucieczki. I żeby to było bardzo zdala od ludzi. Sama się natknęłam na żmiję w lesie, niestety takie spotkania nie należą do najprzyjemniejszych. Nigdy nie zostałam dziabnięta przez gada ale mnie paraliżuje ze strachu przy tych beznogich stworach.

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #359 dnia: Grudzień 26, 2008, 14:32:59 pm »
Nie mam konta na allegro... proszę, żeby ktoś z forum- kto takowe posiada- napisał do tych  osób oddających za darmo króliczki, o zagrożeniach i podał im namiary na SPK  :bukiet

http://www.allegro.pl/item515269537_oddam_w_dobre_rece_slodka_kroliczke.html

http://www.allegro.pl/item513720077_sprzedam_krolika_miniaturke.html

http://www.allegro.pl/item513992105_krolik_rasa_nowozelandzka_do_zaopiekowania.html

:(
Życie jest piękne... pomimo wszystko