Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 822985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 04, 2008, 18:22:59 pm »
A ja mam dla Was miłą historię związaną z allegro. Wlazłam ostatnio i zauważyłam wystawionego króliczka. Termin jego odbioru był określony na dużo za wcześnie. Zagadnęłam sprzedawcę na GG, tłumacząc co i jak, podesłałam odpowiednie linki. Pani się po chwili odezwała, podziękowała za informacje, powiedziała, że nie wiedziała o tym, pogadałyśmy chwilkę i przesunęła termin. Było miło i na temat. Na milion niemiłych albo niechętnych osób znajdzie się taka jedna i dlatego, moim zdaniem, warto próbować.
Pozdrawiam i życzę wszystkim "edukującym innych" samych takich miłych rozmówców :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #301 dnia: Październik 06, 2008, 08:54:32 am »
Brawo dla Ciebie Bośniak  :jupi
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #302 dnia: Październik 08, 2008, 15:23:48 pm »
jak juz o allegro mowa to ja tez dorzuce cos z ostatniej chwili: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=454034293

Dodam tylko tyle ze ta szanowna Pani dzwonila do mnie kilka dni temu w sprawie adopcji  Kazia. Rozmawialam z nia dosc dlugo, dowiedzialam sie ze rozmnaza kroliki i je sprzedaje, obiecywala mi ze krolik z adopcji bedzie dla jej syna, ze bedzie ich prywatnym kroliczkiem, ze chce sie nim zaopiekowac i takie tam. Nie uwierzylam i odmowilam adopcji. Do tego dodalam troche morałów o rozmnazaniu krolikow, o tym ile ich potem jest bezdomnych, ile ich jest potem na naszej stronie adopcyjnej itd itp. Pani milczala. Pozegnalysmy sie i tyle.

Dzis dostalam na gg tego linka z allegro - skojarzylam miejscowosci, skojarzylam nazwe uzytkownika i trafiony zatopiony. Chcialam do tej szanownej Pani zadzwonic ale stwierdzilam ze szkoda moich nerwow i pieniedzy... wiec wyslalam maila. Jak zwykle zadzialalam emocjonalnie - napisalam pewnie wiecej niz powinnam, ale nie zaluje. Jako tako jej nie wyzwalam, moze troche obrazilam ale napisalam to co mysle.

Zreszta sami oceńcie: to jest najistotniejszy fragment mojego maila do niej:

(...) nie rozumiem tylko jednego. Jak taka osoba jak Pani, która pozbywa sie własnego królika z powodu jego PRZEROŚNIĘCIA - co jest totalnym absurdem, może stworzyć nowy, kochajacy dom innemu potrzebującemu zwierzakowi? Za przeproszeniem po cholere zglaszala sie Pani do nas w sprawie adopcji naszych krolikow? Po to zeby po wakacjach oddac je przypadkowej osobie (bo widze ze za duzych wymagan Pani nie ma) być moze komuś na pokarm dla węża, albo jako zwykla zabawke czy nie potrzebna nikomu rzecz? W sumie skoro Pani tez uwaza kroliki za zwykle przedmioty to nie ma co sie dziwic ze nie przeszkadzaloby Pani gdyby ktos inny tez mial je za nic.
 
Dziekuję tylko Bogu, że nie zaufałam Pani i nie zgodzilam sie na adopcje. Za miesiac okazaloby sie pewnie, ze krolik ma jedno ucho krótsze, ma plamke z lewej a nie z prawej strony albo nie daj Boże trzeba go wypuszczac zeby pobiegal sobie po domu a to jest przeciez takie uciazliwe.
Zreszta z tego co pamietam zajmuje sie Pani rozmnazaniem krolikow (i co jest w tym zlego juz tez probowalam Pani uswiadomic) wiec powinna Pani doskonale wiedziec, ze kazdy krolik kiedys urosnie. Krolik nigdy cale zycie nie bedzie malutki - bo jak chce sie malutkie zwierze to trzeba kupic sobie chomika.
Tak wiec jest to dowod na to jak nieprofesjonalnie podchodzi Pani do tego co robi a raczej stara sie robic.
A moze to jest nawet ta samiczka ktora sluzyla Pani do rozmnazania? Podejrzewam ze tak i najwyrazniej juz sie znudzila i trzeba sie jej zwyczajnie pozbyc. Byc moze trzeba ja zastapic jakas inna biedna samicza, byc moze o innym ciekawszym umaszczeniu - zeby nowonarodzone maluszki byly ciekawsze i lepiej sie sprzedawaly.
 
Ciesze się tylko, że jest tak mało tak nierozsądnych ludzi jak Pani. Niech sie Pani zastanowi nad tym - czy to, że królik jest kilka centymetrow wiekszy niz by Pani chciala to jest powod do jego oddania? A co by Pani powiedziala gdyby rodzice Panią oddali bo miała być Pani blondynką a jest przykladowo brunetka?
Jest Pani dorosła kobietą, wychowuje Pani dzieci, a zachowuje sie tak nieodpowiedzialnie.
Nie bede Pani pouczac - to jest Pani zycie i co Pani z nim zrobi to nie moja sprawa. Jednak nie bez powodu powstala taka organizacja jak nasza - zeby wlasnie takim ludziom jak Pani uswiadamiac pewne sprawy, nie dyktowac życia a jedynie pokazywac pewne rzeczy ktorych byc może Pani sama nie dostrzegla.
 
Nie czekam na odpowiedz od Pani - najlepiej prosze nic nie pisac tylko spokojnie sie zastanowic nad tym co kiedys ktos madry powiedzial: "Możemy człowieka ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta".
 
Pozdrawiam"


I co?  :DD troche za ostro nie?  :P

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #303 dnia: Październik 08, 2008, 16:27:22 pm »
:brawo: bardzo dobrze jej powiedziała!!!!!
Tylko nie wiem ,czy to coś da :zdenerwowany .
Takich ludzi i tak się nie zmieni :bejzbol
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline zapius

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 24
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #304 dnia: Październik 08, 2008, 17:06:10 pm »
Nie wiem co trzeba by było zrobić aby zmienić takich ludzi którzy traktują zwierzęta zarobkowo. Mam dużo przykładów takiego postępowania, wiele takich ludzi może i nawet wie że te zwierzaki cierpią lub będzie im później gorzej niż jest teraz ale niestety to nic nie zmieni w zachowaniu tych osób bo pieniądze są ważniejsze niż rozum i uczucia.

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #305 dnia: Październik 09, 2008, 15:36:06 pm »
Odpisała coś, czy zamilkła?


Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #306 dnia: Październik 09, 2008, 17:34:05 pm »
Bardzo dobrze Napisałaś i nie Powinnaś miec do Siebie żadnych zastrzeżeń.Dla mnie tacy ludzie jak ta Pani są nikim...są toksyczni bo wychowują swoje dzieci na takie  same jak oni potwory...
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #307 dnia: Październik 10, 2008, 13:44:30 pm »
Odpisala, że to nie jest jej krolik tylko jej kolezanki..... jasne akurat w to uwierze  :/  najlepiej zrzucić winę na kogoś :/ szkoda słów, oby z takimi ludzmi mialo sie jak najmniej do czynienia.


Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #309 dnia: Październik 12, 2008, 10:18:39 am »
nie moglam sie powstrzymac i napisalam do faceta od baranka,przeciez to taki malec,ze az serce sciska :(

boze na czym jeszcze Ci ludzie beda zarabiac :bejzbol
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline n-monika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1175
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.miniaturkabeztajemnic.com
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #310 dnia: Październik 28, 2008, 21:32:43 pm »
Zmieniła świat na lepszy, i odeszła...

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #311 dnia: Październik 28, 2008, 21:35:21 pm »
Najbardziej wpienia to: "rodzeństwo z poprzedniego miotu"!

daryja

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #312 dnia: Listopad 27, 2008, 04:28:06 am »
Pisanie do tych ludzi nie ma dużegosensu - zależy im tylko na kasie. Chociaż widzę, że są i wyjątki  :jupi  Przetłumaczyć za to można tym, co szukają domów dla dorosłych królików - oni wiedzą, że raczej na zysk nie mają c liczyć. Tym należałoby wysłać instrukcję, jak i komu oddać, żeby kicki nie szły do hodowców, czy wielbicieli gadów...  ??

Tatiana

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #313 dnia: Listopad 28, 2008, 15:26:10 pm »
Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu domu porzuconemu królikowi :(

http://www.allegro.pl/item494240093_oddam_za_darmo_slicznego_bialego_krolika.html

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #314 dnia: Listopad 28, 2008, 15:31:15 pm »
Po pierwsze koniecznie trzeba odseparować samca. Jeśli macie szczęście to samica nie jest znowu w ciąży.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Tatiana

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #315 dnia: Listopad 28, 2008, 15:53:04 pm »
Od chwili jak dowiedzieliśmy się , że to samiec z samiczką trzymamy je osobno, ale w sumie masz rację nigdy nic nie wiadomo.. :( Ech najważniejsze to żeby znaleźć im jakiś dobry dom..

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #316 dnia: Listopad 29, 2008, 19:08:52 pm »
http://www.allegro.pl/item491274207_dwa_kroliczki_miniaturki_klatka_okazja_1.html

"Nie wiem jakiej są płci bo się nie znam" , ale trzyma je w jednej klatce...  :oh:

Preah

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #317 dnia: Listopad 29, 2008, 19:21:50 pm »
Cytat: "Wataha"
http://www.allegro.pl/item491274207_dwa_kroliczki_miniaturki_klatka_okazja_1.html

"Nie wiem jakiej są płci bo się nie znam" , ale trzyma je w jednej klatce...  :oh:


Dorosła osoba, a taka bezmyślna... :zonka:
Ludzka nieodpowiedzialność nie zna granic

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #318 dnia: Listopad 29, 2008, 19:26:53 pm »
Mało tego... ta klatka ma 40 cm długości, a on w niej 2 króliki chciał trzymać... pewnie myślał że już nie urosną  :oh:

Nuna

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #319 dnia: Listopad 29, 2008, 19:28:14 pm »
A ta klatka  :oh: te zwierzaki sie nawet ruszyc nie moga.