Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 823258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Uszata_panna

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2300 dnia: Kwiecień 08, 2010, 20:04:59 pm »
Pani Misiowa na pewno jakieś ziarno zdjęcia słabe i nie widać na 100% co to.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2301 dnia: Kwiecień 08, 2010, 20:32:46 pm »
Ponieważ po raz kolejny pojawiły się te same pytania i wątpliwości, a niektóre osoby wypowiadające się w tym temacie są na tym forum od niedawana, pozwolę sobie jeszcze raz - aczkolwiek mam nadzieję ostatni wyjaśnić w czym rzecz.

Co do tych samych ogłoszeń na stronie adopcyjnej - znowu nie mam pojęcia skąd ten pomysł. Ogłoszenia zmieniają się niemal codziennie, miesięcznie wyadoptowujemy od kilku do kilkunastu królików. To, że jest kilka tych samych ogłoszen, nie oznacza, że mało królików znajduje nowe domy. Po prostu mamy kilka "weteranek" po które jak dotąd nikt się nie zgłosił - a jak się zgłosił to nie przeszedł Naszej procedury adopcyjnej  i tyle.
To są naprawdę rzadkie przypadki - dosłownie kilka rocznie. Więc w porównaniu z liczbą kilkuset królików, które idą do adopcji co roku to chyba nie jest jakaś straszna liczba.

Co do pomysłu ogłaszania Naszych  królików na allegro - ja się tym zajmowałam. Hubercie, mówisz, że kontakt z trudnymi ludzmi to jakaś dziwna wymówka. Chyba nawet w tym temacie pisałam jak ten kontakt wyglądał. Dzień w dzień dostaję po kilka maili i dzwoni do mnie kilkoro ludzi. Już nie będę przypominać, że trzeba tym ludziom odpisać nie raz całą litanię, wyjaśnić, wytlumaczyc, uzgodnic i przeanalizowac pewne rzeczy. To jednak nie jest taki problem bo Ci ludzie przeważnie są "normalni" wiedzą po co się do mnie zgłosili, czego chcą. Po ogłoszeniu królików na allegro tych ludzi było 3 razy więcej. Niestety Ci ludzie nie wiedzieli czego chcieli. Zobaczyli - zadzwonili - wkurzyli. Zero przemyśleń, zero odpowiedzialnosci. Psuł mi się humor jak tylko słyszałam dzwonek w telefonie, a jak otwierałam pocztę, zwoływałam całą rodzinę, żeby się wspólnie pośmiać, chociaż czasami bardziej się chciało płakać.

Pamiętajmy o jednej rzeczy - Allegro jest tak jak ktoś tu napisał gigantem - nie ma osoby która nie zna tego portalu. Codziennie zaglądają na nie miliony ludzi, niestety nie tylko Ci dla których chciałoby się tracić czas. Dzięki łatwemu dostępowi zaglada tam kazdy - dzieci, idioci i normalni rozsądni ludzie. Nie każdy wie, o co chodzi w adopcji, w pomocy zwierzakom. Widzą za darmo królika i chcą go mieć.

A gdy musiałam odmówić z przyczyn oczywistych, dostawałam pogróżki, wyzwiska, głuche telefony, obraźliwe maile. "Ch** ci w d** niemyta k**" jest moim ulubionym. Lubię też "Nie zesraj się".

Potrafili wysylac maile tak po prostu - nawet nie zainteresowani adopcją. Na przykład - "Dla mnie jesteś debilką skoro chcesz oddać takiego słodkiego króliczka" itd itp nawet nie chce mi się o tym pisać.

Zasady adopcji i zasady kontaktowania sie ze mną były dokladnie opisane - ale ludzie w internecie czują się bezkarni, mogą napisać co chcą, nie ponosząc za to większej odpowiedzialnosci.

To co robimy i tak jest czasochłonne i stresujące więc przynajmniej ja nie mam ani siły ani ochoty na użeranie się z dodatkową bandą idiotów, którzy i bez Allegro także się zdarzają. Jest wiele aukcji typowo charytatywnych, adopcyjnych i podziwiam ludzi, którzy się tym zajmują. Może gdyby ktoś zechciał zajmować się tylko tym - bez zajmowania się innymi sprawami adopcyjnymi, "obsługą" ludzi także z innych źródeł to pewnie byłoby mu łatwiej i taki pomysł zdałby egzamin.
Ale to musi być ktoś z SPK, żeby mógł podpisać ewentualnie umowę adopcyjną, żeby mógł powoływać się na członkostwo w tym Stowarzyszeniu, żeby ludzie nie myśleli, że to jakaś ściema. No i ten ktoś musiałby mieć doświadczenie w sprawdzaniu takich ludzi, wyłapywaniu tych "złych" - lata doświadczeń robią jednak swoje.

Póki co takiej osoby nie ma - Kitty27 kiedyś mi pomagała, ostatnio nawet pisałam do niej w tej sprawie czy by na nowo nie urochomic tego pomysłu ale ja na chwilę obecną po prostu nie wyrobię się fizycznie.

Przypominam przy okazji tym, którzy czasami mylą Nas z cyborgami - że na "pracę" w SPK poświecamy swój wolny, prywatny czas, nikt nam za to nie płaci i my też za to nic nie chcemy - jedynie zrozumienia i normalnego traktowania Nas - jak zwykłych ludzi :]

Reklama jest potrzebna - przeważnie pomaga się wybić, pomaga zdobyś więcej "klientów" ale w tym co robimy czasami przynosi to odwrotny skutek, tak samo jak niedzielny czy poniedzialkowy program w Teleexpressie o SPK. Ludzie nie mieli skrupułów żeby dzwonić do Nas w Święta, do dzisiaj znajduję w SPAMie maile od dzieci, że chcą króliczka, albo od pseudohodowców, że chcą Manfrede bo jest śliczna i chcą ją do dalszej reprodukcji. Nie wspomnę o Panu który stwierdził że jestem jakaś dziwna bo przecież u nich na wsi każde dziecko rozmnaża króliczki i jest dobrze.

Nie ma dnia, żebyśmy nie miały kontaktu z ludzmi chcącymi adoptować króliki więc lepiej poświęcić swój czas tym, którzy wiedzą po co się do Nas zgłaszają. Na szczęście tych ludzi jest sporo więc to daje nadzieję, że "normalni" też gdzieś są.

A teraz wróćmy do właściwego tematu - ewentualne pytania czy wątpliwości co do mojego postu proszę wysyłać na priv :)

Bella

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2302 dnia: Kwiecień 09, 2010, 15:46:23 pm »
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/4569283_sprzedam_sliczne_puszyste_kroliczki.html
Zobaczcie tutaj ... Koszmar  !! Założę się, że wiele z tych królików nie ma nawet ukończonych 3 tygodni  :wow

[ Dodano: Pią Kwi 09, 2010 3:50 pm ]
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/4326121_kroliki.html
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/3881907_castorex_samce.html
Myślałam, że nie można już wysyłać zwierząt pocztą.

Offline jusstyna85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2303 dnia: Kwiecień 11, 2010, 16:05:36 pm »
ja systematycznie ze znajomymi ogłaszałam psy i koty na allegro,bo tylko dzięki temu jest szansa znaleźć starym zwierzakom dom.często trafiają sie nieodpowiedzialni ludzie,ale nie dostają psa,bo naszym warunkiem jest sprawdzenie i  kontrolowanie domu.Jeśli cokolwiek jest podejrzanego,to po prostu dziękujemy im.

nuka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2304 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:06:00 pm »
http://forum.kroliki.net/posting.php ma ktos gotowy tekst o spk i wyśle tym ludziom?

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2305 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:33:23 pm »
justyna my też tak robimy - każda osoba która się do Nas zgłasza, jest dokładanie sprawdzana. Problem jest tylko w tym, że musi to robić ktoś dodatkowy - bo my mamy już dosyć "asów" i tych normalnych ludzi ze strony adopcyjnej.

Ale pojawiła się już jedna rozsądna propozycja co zrobić z tym fantem pt. "Adopcje królików na Allegro" i mam nadzieję, że tym razem wszystko skończy się dobrze :)

Offline magdam

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 708
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2306 dnia: Kwiecień 12, 2010, 13:10:46 pm »
2 lata w 60-ce :( o poidełku nie wspomnę :(
http://www.allegro.pl/item995578053_oddam_krolika_miniaturowego_w_dobre_rece.html#gallery nic nie pisałam.
P.S. Czy macie jakiś gotowy email, który wysyłacie takim ludziom?

Offline roxi7659

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2412
  • Płeć: Kobieta
  • króliki :)
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2307 dnia: Kwiecień 12, 2010, 14:35:01 pm »
Młoda królica ze schroniska w Sopocie szuka domu :
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/4662269_krolisia.html

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2308 dnia: Kwiecień 12, 2010, 14:43:33 pm »
Cytat: "magdam"
2 lata w 60-ce :( o poidełku nie wspomnę :(
http://www.allegro.pl/ite...ce.html#gallery


i bez sianka  :bejzbol  :(
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2309 dnia: Kwiecień 12, 2010, 20:50:29 pm »
Makabra, jakie zielone poidło od glonów!  :wow

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2310 dnia: Kwiecień 12, 2010, 21:35:05 pm »
roxi7659, pisałaś może o adopcjach coś??
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2311 dnia: Kwiecień 12, 2010, 21:41:59 pm »
O adopcjach schronisko w Sopocie wie,bo kiedyś była tam Moona bośniaka i była na adopcyjnej(z niego biedaczka wyniosła oprócz nadwagi bodajże pchły).

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2312 dnia: Kwiecień 15, 2010, 01:00:28 am »
Zgadza się - ja zajmowałam się adopcją Moony, która długi czas była w schronisku w Sopocie. Bośniak nieźle się napracowała, żeby wyprowadzić małą na prostą - zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym ;-)

Mają na Nas namiary - no chyba, że zmieniły się "władze", spróbuję skontaktować się z Panią, która wtedy "zajmowała się" Mooną.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2313 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:05:23 pm »
"Możliwość zakocenia samicy (na życzenie klienta)"

kolejna pseudohodowla! Zobaczcie ile królików jest w jednym ciasnym pomieszczeniu i w dodatku zdjęcia noworodków, makabra :(

http://www.doadopcji.pl/ogloszenie/18667/Kroliki-miniaturkiokazja/

Tolinka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2314 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:19:14 pm »
Wataha, Jestem wstrzaśnięta,ja nie wiem jak tak można i jak super karmią,normalnie pogratulować im:
Króliki karmię mleczem, suchym chlebem, jabłkami, marchwią, kapustą, ziarnem z własnych upraw z dodatkiem granulatu z kokcydiostatykiem ( w zimę dostawały sam granulat), i wiele innych rzeczy i oczywiście codziennie świeżą wodę

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2315 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:21:35 pm »
Maluszki są razem z dorosłymi, one chyba wszystkie rozmnażają się między sobą. Na jednym zdjęciu jest samiczka ze słomą w pyszczku na gniazdo  :(

Tolinka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2316 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:46:41 pm »
Wszystko możliwe,jeżeli napisała ze ma ich bardzo duzo


Uszata_panna

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2318 dnia: Kwiecień 20, 2010, 23:39:18 pm »
Ten baranek jest cudny o jak bym go widziała Z Kalim ale bez kastracji to tylko groch z kapustą  :nie_powiem

Bella

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2319 dnia: Kwiecień 24, 2010, 15:16:28 pm »