Działania SPK > Archiwum Działania SPK

Króliki z allegro.pl i ogłoszeń

<< < (458/536) > >>

hubert33:

--- Cytat: "Tocha" ---Co do sprzedazy to powinny zostac aukcje informacyjne, fundacji lub tzw. oddam w dobre rece. Zniknac moglyby wszystkie tego typu na widok ktorych wlosy sie jeza. Czyli wszystkie miniaturki hodowane w stodolach lub piwnicach itp.
--- Koniec cytatu ---


Zniknęły by z pola widzenia ale w rzeczywistości stan by się nie zmienił. Nie raziłoby w oczy nas a zwierzaki i tak nie miałyby lepiej. Żadne rozwiązanie.

Chodzi o to, aby trudniej było wystawić do sprzedaży ot tak po prostu, z zachcianki, z chęci jakiegokolwiek zysku. Powinny być szczególne obwarowania ze strony allegro. Może też i cenowe, tzn. że cena nie powinna być niższa niż w normalnym obrocie sklepowym.

Poza tym jedno zaprzecza drugiemu,sprzedaż i oddam w dobre ręce to dwie przeciwległe sytuacje :>
Allegro to serwis aukcyjny przede wszystkim nastawiony na aukcje sprzedaży a nie pośrednictwo w oddawaniu. Zdażają się jakieś akcje charytatywne ale też wiążą się ze sprzedażą. Ja nadal uważam, że powinno się podjąć rozmowy z serwisem allegro, aby były jakieś obwarowania i specjalne procedury co do umieszczania do sprzedaży żywych zwierząt i to bez względu na ich rodzaj. Przecież udało się chyba np. aby zwierzaki nie mogły być wysyłane pocztą. Dla mnie allegro niczym nie różni się od zwykłego zoologicznego. I to od tego powinno się zacząć. Ekspedienci przyjmowani do tego rodzaju sklepów raczej też nie są jakoś specjalnie przyuczani (widać to po rozmowach z nimi w sklepach). Byłem w kilkunastu, bywam często i widzę jak są trzymane, w trocinach, często brakuje wody. Przy sprzedaży nikt nie pyta po co, na co, czy kupujący są świadomi, liczy się zysk-przykre ale prawdziwe. Jedyne co dobre, to przez aukcje allegro można wyłapać pseudohodowców i jakoś próbować zareagować, choć wątpię czy emaile z pouczaniem, groźbami cokolwiek zmienią. Niestety w naszym społeczeństwie mamy bardzo duży odsetek ludzi opornych na zmiany i to w każdej dziedzinie życia.

Jadwinia:

--- Cytat: "Shell" ---Królik jest i będzie zwierzęciem hodowanym w króliczarni i w sumie gdybym tylko miała warunki (dom, działkę) taką króliczarnię chętnie bym sobie urządziła przy domu.
--- Koniec cytatu ---


jak taka hodowla wygląda (modelowo)? bo z tego co widziałam, to życie takich królików to siedzenie w ciasnych klatkach i prokreacja. gdzie tu miejsce na dobrostan psychiczny, gdzie aktywność? z tej perspektywy "króle na poduszkach" mają wg mnie wspaniałe życie.

siemka:

--- Cytat: "hubert33" ---Chodzi o to, aby trudniej było wystawić do sprzedaży ot tak po prostu, z zachcianki, z chęci jakiegokolwiek zysku.
--- Koniec cytatu ---
a czy sprzedaż to nie chęć zysku?


--- Cytat: "hubert33" ---Poza tym jedno zaprzecza drugiemu,sprzedaż i oddam w dobre ręce to dwie przeciwległe sytuacje.
--- Koniec cytatu ---

Nie, nie zaprzecza. Nie wiem czy sprzedajesz zwierzęta, ale jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany, cena jest sprawą drugorzędną, a stanowi barierę dla ludzi, którzy postanawiają mieć zwierzę widząc je w "promocji". Poza tym sprzedający zawsze może odstąpić od podanej ceny i ostatecznie wydać zwierzę za przysłowiową złotówkę.
 

--- Cytat: "hubert33" ---Przecież udało się chyba np. aby zwierzaki nie mogły być wysyłane pocztą.
--- Koniec cytatu ---
nie do końca się udało, a w związku z nieścisłościami w przepisach pp, allegro nie usuwa aukcji, w których opcją dostawy jest wysyłka pocztą.--- Cytat: "hubert33" ---Dla mnie allegro niczym nie różni się od zwykłego zoologicznego.....Jedyne co dobre, to przez aukcje allegro można wyłapać pseudohodowców i jakoś próbować zareagować, choć wątpię czy emaile z pouczaniem, groźbami cokolwiek zmienią.
--- Koniec cytatu ---
I tu się zgadzam, nie różni się niczym, a pseudohodowcy nic sobie nie zrobią z pouczeń, bo allegro nie jest ich jedynym miejscem zbytu. Żeby coś zrobić z pseudohodowlami trzebaby pozamykać też wszystkie zoologi , a przynajmniej zabronić sprzedaży w nich zwierząt. Bo skąd niby one się tam biorą.

 
--- Cytuj ---Ja nadal uważam, że powinno się podjąć rozmowy z serwisem allegro, aby były jakieś obwarowania i specjalne procedury co do umieszczania do sprzedaży żywych zwierząt i to bez względu na ich rodzaj.
--- Koniec cytatu ---


Ale są jeszcze inne serwisy, coraz popularniejsza ale gratka, gdzie zwierząt na sprzedaż jest parę tysięcy , samych stron z królikami 11, albo gumtree...
http://poznan.gumtree.pl/c-Zwierzaki-inne-zwierzaki-Oddam-3ms-kroliczki-miniaturki-baranki-W0QQAdIdZ193915769
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/2793195_kroliczki_miniaturki_i_baranki.html
tutaj znajoma z allegro (więc widać, że samo uprzykrzanie jej bytu na allegro nic nie da)....
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/2647083_cudne_karlowate_krolisie.html
sprzedaję bo mam już kota i psa... :icon_rolleyes
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/4561649_roczna_samica_miniaturki_krolka_barana.html
i na koniec kusząca propozycja
http://poznan.gumtree.pl/c-Zwierzaki-inne-zwierzaki-Przygarne-kroliczka-miniaturke-z-klatka-badz-szynszylka-W0QQAdIdZ188584795
http://poznan.gumtree.pl/c-Zwierzaki-inne-zwierzaki-Przyjme-do-mini-zoo-kazdego-czworonoga-W0QQAdIdZ188341262

Tocha:

--- Cytat: "Shell" ---Tocha, przepraszam bardzo a uważasz, że mój BuBu i Julka to gdzie się urodziły? W sypialni właściciela hodowli?
--- Koniec cytatu ---

Ja pisze o 'hodowlach' w ktorych kroliki siedza w klatkach na obsranej za przeproszeniem slomie lub sa hodowane w jakichs tam szufladach. Naogladalam sie roznych zdjec na allego i uwierz mi na pewno nie byly to takie hodowle o ktorych ty piszesz. Po prostu ktos rozmnazal kroliki bo myslal, ze to bedzie dobry biznes i tyle. Hodowca chyba nie tytuluje swojej aukcji: 'krolik miniatorka', prezent, pluszak itp.


--- Cytat: "hubert33" ---Tocha napisał/a:   
Co do sprzedazy to powinny zostac aukcje informacyjne, fundacji lub tzw. oddam w dobre rece. Zniknac moglyby wszystkie tego typu na widok ktorych wlosy sie jeza. Czyli wszystkie miniaturki hodowane w stodolach lub piwnicach itp.   


Zniknęły by z pola widzenia ale w rzeczywistości stan by się nie zmienił. Nie raziłoby w oczy nas a zwierzaki i tak nie miałyby lepiej. Żadne rozwiązanie.
--- Koniec cytatu ---


Moze i tak. Ale ciekawa jestem ile osob zostalo 'zacheconych' do zakladania 'hodowli' wlasnie poprzez latwosc wystawiania aukcji i docierania do klientow. Byc moze by hodowali i sprzedawali na targach lub na gieldach, byc moze przestaliby hodowac, bo nie mieliby gdzie sprzedawac. Tego nie wiem. To jest na razie gdybanie. Rozmawiamy o tym. W zadnym wypadku nie chodzilo mi o zamiatanie problemu pod dywan i szkoda, ze tak interpretujesz moje wypowiedzi.

--- Cytat: "hubert33" ---Poza tym jedno zaprzecza drugiemu,sprzedaż i oddam w dobre ręce to dwie przeciwległe sytuacje :>
Allegro to serwis aukcyjny przede wszystkim nastawiony na aukcje sprzedaży a nie pośrednictwo w oddawaniu.
--- Koniec cytatu ---

Tak sie sklada, ze na ebayu nie handluje sie zwierzetami. Za to na porzadku dziennym sa aukcje charytatywne stowarzyszen takich jak SPK. Mozna nawet poprzez aukcje zasponsorowac tygodniowe wyzywienie dla danego krolika. Dzieki takim aukcjom ludzie sa tez informowani o stowarzyszeniach itp.

alana:
podchwyciłam od siemka allegratke i takie cudo znalazłam  :wow
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/4413551_oddam_krolika.html

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej