Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 837294 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2120 dnia: Marzec 02, 2010, 00:50:01 am »
Shell nie każdy musi się znać na tak snobistycznych sprawach jak wystawianie królika na stresujących wystawach i przeznaczanie go do rozmażania bo tylko takie jest jego przeznaczenie. ew3ela zareagowała troską o królika i chwała jej za to bo aukcja ta nie wygląda ciekawie na pierwszy rzut oka.

ew3la

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2121 dnia: Marzec 02, 2010, 09:23:14 am »
Shell, wiem co to cena minimalna. Ale moim zdaniem jeśli już ktoś chce sprzedać zwierzę na allegro to powinien wystawić normalną cenę a nie 1zł.

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2122 dnia: Marzec 02, 2010, 12:01:16 pm »
A może nie chce go sprzedać tylko ogłosić, że ma takiego królika do sprzedania? Co jeżeli cena minimalna to 500 zł i nikt jej nie osiągnie? Ja też mogę wystawić aukcję, że sprzedam króliki i dać cenę zaporową - nikt nie kupi a tysiące osób obejrzą.
madzia85, dzięki za przypomnienie, że jestem snobką.  :rotfl2

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2123 dnia: Marzec 02, 2010, 12:06:59 pm »
nie ma sprawy :) zawsze do usług :)

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2124 dnia: Marzec 02, 2010, 15:07:26 pm »
czy jakaś dobra duszyczka mogłaby napisać do tej osoby, że króliczek powinien mieć min 8 tygodni zanim się go zabierze od matki? będę wdzięczna , bo sama nie mam czasu odpowiadać na wszystkie zgłoszenia na email adopcyjny
 
http://www.allegro.pl/item939220492_krolik_miniaturka_baranek_podpalany_jedyny_taki.html

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2125 dnia: Marzec 02, 2010, 16:13:43 pm »
o tych malcach była mowa na str. 138 tego tematu :(

ew3la

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2126 dnia: Marzec 02, 2010, 16:50:20 pm »
Shell, nie masz pewności że cena minimalna to 500zł. Piszesz że może nie chce go sprzedać, moim zdaniem jeśli ktoś zakłada aukcje na allegro że coś sprzeda to chce to sprzedać. To chyba proste??

Offline kamis1994

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2127 dnia: Marzec 02, 2010, 17:57:32 pm »
Napisałem z mamy konta napisal tak :
Witam

Zajmuje się hodowlą królików już od 10 lat i nie zgodzę się z Panią że króliczek Powinien 8 tygodni. Wiek 8 tygodni jest dla królików ras średnich a nie miniaturek
Poza tym króliczek jest już w pełni samodzielny i został mu podany lek przeciw kokcydiozie więc nie widzę problemu  

Pozdrawiam
dstrzepek3

karola.w

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2128 dnia: Marzec 02, 2010, 19:37:57 pm »
A ja chciałam zmienić temat na inne nieszczęścia na allegro... Gdy weszłam w kategorię króliki, po prostu szczęka opadła mi w dół, byłam tak zaszokowana... :zdenerwowany  :bejzbol  Prześlę wam teraz link do jednego z nich : http://allegro.pl/item940030415_krolik_miniaturka.html  ktoś sprzedaje królika miniaturkę, niby wszystko okej. Ale spójrzmy trochę dalej... co widać w oddali ? A no właśnie. Klatkę, klatkę w której za pewne mieszka to stworzonko urocze. Popatrzcie na wielkość tej klatki. Zdziwieni ? Mój chomik posiada nawet trzyy razy większą niż ta !  i_am_smiling  Jednak to nie jedyny przypadek z którym się zdarzyłam. http://allegro.pl/item940052963_mily_kroliczek_wyposazenie.html  na przykład ten. Klatka no w sumie może i dobra, ale dla małego króliczka wielkości mojego. A nie takiego wieelkiego ! I jeszcze ta mieszanka.... <olaboga>

Bella

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2129 dnia: Marzec 02, 2010, 20:05:22 pm »
Cytat: "karola.w"
Prześlę wam teraz link do jednego z nich : http://allegro.pl/item940...miniaturka.html ktoś sprzedaje królika miniaturkę, niby wszystko okej. Ale spójrzmy trochę dalej... co widać w oddali ? A no właśnie. Klatkę, klatkę w której za pewne mieszka to stworzonko urocze. Popatrzcie na wielkość tej klatki. Zdziwieni ? Mój chomik posiada nawet trzyy razy większą niż ta !


Sądzę, że ta klatka nie należy do tego królika. Spójrz na jej drzwiczki. Królik przez nie nie mógłby wejść do klatki.

karola.w

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2130 dnia: Marzec 02, 2010, 20:15:56 pm »
A jednak moim zdaniem wydaje mi się że jest jego. No bo spójrz tylko na bobki. Królik jedynie takie robi duże i okrągłe :)

Bella

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2131 dnia: Marzec 02, 2010, 20:21:19 pm »
Karola.w, jeżeli tak uważasz, to wytłumacz mi proszę, jak on ma do tej klatki wchodzić  ??

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2132 dnia: Marzec 02, 2010, 22:33:45 pm »
Nie wchodzi. Wkładają go do niej. To jest niestety jego klatka - też tak myślę.

Znam przypadki kiedy królik całe życie spędza w klatce postawionej na szafie, na półce, na stoliku i jest wyjmowany tylko wtedy kiedy jego "Pan" ma na to ochotę :) Co tam potrzeby królika - "Pan" i jego widzimisię jest najwazniejsze  :bejzbol

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2133 dnia: Marzec 02, 2010, 22:47:51 pm »
Cytat: "ew3la"
Shell, nie masz pewności że cena minimalna to 500zł. Piszesz że może nie chce go sprzedać, moim zdaniem jeśli ktoś zakłada aukcje na allegro że coś sprzeda to chce to sprzedać. To chyba proste??

Powiem Ci tak, wróżką nie jestem i to są tylko moje domysły ale znając hodowców i widząc opis na allegro mogę powiedzieć tyle, że ten królik jest bardzo wartościowy i na pewno nie zostanie sprzedany za 1 zł (stąd ta cena minimalna). Cena ta ma na celu zainteresowanie innych ludzi i zachęcenie do kupna (bo cena jest tajemnicą) lecz ja osobiście bym tego królika nie sprzedała taniej niż 150 zł. Z drugiej strony ten samiec wymótł w Wieluniu (największa wystawa królików w Polsce) całą konkurencję i jest Zwycięzcą. Jego sprzedaż ma na celu umożliwienie innym "wykorzystanie jego genów w hodowli" bowiem pewnie jest ojcem wielu króliczków w hodowli która go sprzedaje. Na tym polega hodowla - na wymianie genów. Hodowcy królików rasowych na ogół mają swoje samce, które po wykorzystaniu (pokryciu samic) są sprzedawane do innych hodowli bowiem generalnie z królikami na krycia się nie jeździ (to tylko ja miałam taki pogłupi pomysł i pokryłam swoją samiczkę samcem w obcej hodowli). Normalnie kryje się tym co się ma w hodowli stąd ciągła sprzedaż samców.
Hodowcy, którzy zdobywają takie laury na wystawach naprawdę dbają o swoje zwierzęta, bowiem zależy im! Jeżeli komuś nie zależy to króliki trzyma w stodole i je po prostu ma a nie bawi się w snobistyczne (sic!) wystawy, zwłaszcza tak prestiżowe jak Wieluń!

ew3la

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2134 dnia: Marzec 03, 2010, 07:37:49 am »
Nie każdego obchodzą jakieś wystawy. I nie musi ich trzymać w stodole. Bo to jest zwierzę tak jak pies czy kot. Ty byś go sprzedała za 150zł a ja bym go trzymała jeśli na prawdę jest taki wartościowy. I tyle w tym temacie.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2135 dnia: Marzec 03, 2010, 10:53:39 am »
ew3ela Shell jeszcze nikt nie przegadał więc szkoda Twojego czasu i nerwów :)

Shell

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2136 dnia: Marzec 03, 2010, 12:22:11 pm »
ew3la, jak jesteś taka mądra to go sobie kup. Najlepiej kup sobie całe stado nowozelandów i trzymaj je w swoim pokoju.  :diabelek

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2137 dnia: Marzec 03, 2010, 12:27:17 pm »
Dziewczyny dajcie już spokój - to jest wątek króli z Allegro :]



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2138 dnia: Marzec 03, 2010, 13:40:46 pm »
Shell daj już spokój - wszyscy którzy Cię poznali tutaj na forum wiedzą jak lubisz szukać zaczepki, rób sobie co chcesz, jak chcesz ale odczep się od innych i poświęć swój czas na pokrywanie kolejnych uszatków bo to domyślam się wychodzi Ci znacznie lepiej niż udowadnianie swoich racji.

Wracamy do właściwego tematu ewentualne wątpliwości proszę wysyłać na priv

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #2139 dnia: Marzec 03, 2010, 19:47:56 pm »
http://www.allegro.pl/item942202097_krolik_miniaturka_z_klatka_i_akcesoriami.html
Czy ktoś może pilnie napisać o SPK?

Prosiłabym również jakąś chętną osobę o napisanie wzoru informującego o adopcjach SPK, który po lekkich korektach będzie można wysyłać do sprzedających zwierzęta ludzi.

[ Dodano: Sro Mar 03, 2010 7:49 pm ]
Tu także
http://www.allegro.pl/item937737394_puchata_sliczna_samiczka_krolik_wroclaw.html

co do tego nie wiem Oo
http://www.allegro.pl/item940686999_krolik_miniaturka_mlody.html