Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 813048 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

justyna-gda

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 05, 2007, 23:19:15 pm »
Masz rację, że lepiej poszukać domku niż wyrzucić albo zjeść  :bejzbol   Zycie fakt różowe nie jest, ale czy musi za to płacić zwierzaczek??   to nie jego wina, że ludzie maja problemy, jakoś z byle powodu dzieci nie oddają a zwierzęta tak...

TiGrA

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2007, 10:51:59 am »
Cytat: "justyna-gda"
Masz rację, że lepiej poszukać domku niż wyrzucić albo zjeść  :bejzbol   Zycie fakt różowe nie jest, ale czy musi za to płacić zwierzaczek??   to nie jego wina, że ludzie maja problemy, jakoś z byle powodu dzieci nie oddają a zwierzęta tak...


wiesz juz chyba z dwojga złego wole zeby tacy ludzie oddawali uchole. Bo jak maja zyc ale nieszczesliwe, zaniedbywane... zamkniete caly czas w klatce bez ludzkiej milosci. To moze znajda kogos kto je pokocha i okaze sie naprawde odpowiedzialnym

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2007, 14:58:24 pm »
Ja nie rozumiem jak można królika wystawić na allegro...  :zdenerwowany
Rozumiem, że zdarzają się takie sytuacje życiowe, które powodują, że jest ciężko i trzeba oddać uchola, chociaż ja sobie tego nie wyobrażam, nigdy bym nie oddała żadnego z moich pupili, ale ja mam taką sytuację rodzinną, że mogę liczyć na siostrę, brata, rodziców, babcię, więc zawsze znalazłaby się jakaś pomoc. Natomiast na stronie SPK jest wiele królików, które są oddawane ze względu na alergie. Moim zdaniem w wielu przypadkach to jedna wielka "ściema", niestety...

anka1388

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2007, 15:44:19 pm »
Alergia jest czesto uwazana za powazny powod, dlatego wiekszosc oddaje z powodu alergi (choc czasem to moze byc klamstwo...)  ;/

Krolika wystawiaja na alegro z powodu takiego, ze wiele osob tam zaglada... i jest wieksza szansa znalezienia domu dla uchola...
Ostatnie zdenerwowala mnie pewna aukcja, gdzie pisalo "przedmiotem mojej aukcji jest krolik... [...] "

kurcze. przedmiotem? Krolik to nie przedmiot, to nie rzecz! ;/

Ja tez bym nigdy ne oddala moich zwierzakow, zawsze znajdzie sie jakas pomoc przy zaopiekowaniu sie nimi... :)

Arya

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 06, 2007, 17:59:25 pm »
Są różne powody.Alergia jak dla mnie nie jest jednym z nich, istnieje coś takiego jak odczulanie. Ale są różne powody choćby może się tak stać, że ktoś nagle 'uapada' finansowo i nie da rady utrzymywać królika... Albo wyjazd... Naprawdę jest tyle tych powodówa WAZNYCH , ze lepiej nie mowić ' nie rozumiem jak można oddawać królisia ' ...

Arya

  • Gość

*nicia*

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 07, 2007, 15:59:26 pm »
1,2,5 aukcja jest juz nie wazna, 2 usuniete, jeden sprzedany

ja jeszcze nie moge przygarnac zadnego i jak na zlosc kazdy jest daleko ode mnie ;/

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 12, 2007, 22:06:21 pm »



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 12, 2007, 22:08:11 pm »



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 12, 2007, 22:19:56 pm »
dzisiaj po południu napisałam maila do kobiety, która wystawiła na allegro niepełnosprawnego króliczka. odpowiedziała, że napisze w sprawie nowego domu dla króliczka na maila adopcyjnego SPK.



boa88

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 12, 2007, 23:07:11 pm »
oj,,, jaki biedny króliś :(
ciekawe na czym dokładnie polega jego niepełnosprawność :(
bo chyba nie kończy sie na tym że jest malutki :(
aj,,, jakoś mi sie tak dziwnie zrobiło :(
dzisiaj byłam w zoologicznym ...
i jak zobaczyłam 2 królisie w jednej brudnej i małej klatce ...
z której śmierdziało to mi sie jakoś dziwnie zrobiło :(
był tam też 1 szynszyl :( sam w małej klatce :( taki smutny :(
siedział sobie w kącie :( jaa,,, normalnie szok ...
w jakich warunkach te zwierzaki przebywają ...
w tych klatkach nie było chyba sprzątane przez dłuuugi okres czasu :(

anka1388

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 13, 2007, 16:23:15 pm »
to jak bedzie cos dokladnie wiadomo odnosnie tego na czym dokladnie polega ta jego niepelnosprawnosc i jak sie malec czuje itp, to prosze napisz tutaj :)

Artur_PL

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 19, 2007, 20:37:08 pm »
gdybym mógł to bym wziął te wszystkie króliki, żeby mieszkały sobie u mnie, ale mimo domu jednorodzinnego to już z jedną uszatą jest pełno :) może kiedyś zdobędę dla niej drugą samiczkę żeby się moja nie nudziła jak siedzę w szkole :) a teraz lata po salonie i zjada paprotkę mamy  :lol

gosiaw

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 24, 2007, 12:53:13 pm »
Zgadzam się że czasem sytuacja zmusza nas do rozstania się z ucholem. Ja niestety musiałam wyjechac za granicę ale Luli nie oddałm. Na czas mojej nieobecności zajmują się nią rodzice z którymi mieszkałam. Nie oddałabym jej nikomu, nawet w "najlepsze ręce". Na szczęście mogę popatrzec na nią przez sky`pa. Prędzej zrezygnowałabym z wyjazdu niż ją oddała. Dziękuję rodzicom  :przytul

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 03, 2007, 17:17:55 pm »
Przeczytałam... i zwariowałam  :oh:
http://allegro.pl/item275551111_slodki_kroliczek_miniaturka.html

a ten znowu wysyła pocztą w kartonie  :buu
http://allegro.pl/item274641244_krolik_baran_francuski.html

i jeszcze genialne hasło marketingowe w tytule aukcji  :bejzbol
http://allegro.pl/item277725727_krolik_miniaturka_idealny_prezent_na_swieta.html

W ogóle pełno takich kwiatków. Zastanawiam się, czy nie można jakoś wpłynąć na regulamin allegro... Przecież człowiekowi ręce opadają...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Arya

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 04, 2007, 17:08:31 pm »
Można zgłosić do allegro rzeczy takie jak - wysylka w kartonie,sprzedaz zbyt malych krolikow itp.Moim zdaniem mozna bez problemu zgłaszać, czemu by nie.

Marcia157

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 04, 2007, 19:58:09 pm »
http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=268637618 ----> Ten króliczek jest taki biedny chętnie bym go przygarnęla,,,ale nie mieszkam blisko.! I nie rozumiem jak można oddać takie biedne uszate stworzątko..jeszcze w takim stanie  ;(

Arya

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 05, 2007, 13:45:58 pm »
Był o tym króliku już nawet temat....Szkoda gadac

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 06, 2008, 16:01:51 pm »
http://allegro.pl/item304431255_kroliczki_miniaturowe_krolik_kroliki.html

6 tygodni mają i już większość oddana :(  do tego pocztą wysyła :bejzbol
czy coś w takiej sprawie można zrobić?
zaraz gościa podkabluję do Allegro i zobaczymy, czy mu usuną aukcję.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

adzia2223

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 06, 2008, 18:41:10 pm »
Cytat: "Jadwinia"
http://allegro.pl/item304431255_kroliczki_miniaturowe_krolik_kroliki.html

6 tygodni mają i już większość oddana :(  do tego pocztą wysyła :bejzbol
czy coś w takiej sprawie można zrobić?
zaraz gościa podkabluję do Allegro i zobaczymy, czy mu usuną aukcję.

biedactwa :buu tylke krolikow i jednej klatce wszedzie bobik i cekotorfy(widac na tym 2 zdjeciu) a co do wysyłania pocztą to juz sie nawet nie wypowiem :bejzbol