Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 812927 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #160 dnia: Maj 30, 2008, 22:25:38 pm »
Z jakim zaangażowaniem?? Mój mąż prowadzi firmę i miesięcznie przychodzi do nas kilkadziesiąt do kilkuset paczek, z kurierami i listonoszami jest już na Ty i uwierz mi, że transportując milion przesyłek rocznie listonoszowi nie robi różnicy czy jest to krzak, królik czy cegła. Paczki są rzucane, przygniatane, jedynie na listonoszu robi wrażenie jak paczka jest ciężka i nie może jej unieść. Pamiętam jedynie dwie paczki które zrobiły jakiekolwiek "wrażenie" - jedna z racji gabarytu  i listonosz powiedział, że po narty musimy sami na pocztę bo mu do samochodu nie wejdą, a druga z racji kwoty pobrania kurier dzwonił się upewnić czy będziemy przygotowani na paczkę. Czasami paczki docierają tak poobijane, pogniecione, że gdyby nie dobre opakowanie to byłoby po sprzęcie. Kurierzy są troszkę lepsi, bo jest duża konkurencja. Poczta jeszcze działa jak za dawnych lat. W życiu nie wysłałabym żywego zwierzęcia pocztą i każdy logicznie myślący hodowca też tego nie zrobi - jedynie ktoś dla kasy.

Aha a poczta tak transportuje paczki, że kolega dostał ostatnio potłuczoną lampę w paczce z napisem "uwaga szkło", notabene lampa była oryginalnie zapakowana - nie miała prawa się zbić  :>

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #161 dnia: Maj 30, 2008, 22:29:23 pm »
Nie zgodzę się do końca.
Jeśli ktoś jest idiotą oczywiście usiądzie na paczce itp.
Normalny, zrównoważony, uczciwy czlowiek by tego nie zrobil.
A wlaśnie takich ludzi brakuje.
A czy kurier może przewodzić żywe zwierzęta?

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #162 dnia: Maj 30, 2008, 22:36:51 pm »
Ale to nie o to chodzi, że ktoś siada na paczce - przyjrzyj się jakiejkolwiek firmie kurierskiej czy poczcie - rano ktoś dostaje 100-200 paczek do rozwiezienia i musi je upchnąć do samochodu w jak najkrótszym czasie - a pracuje na poczcie a nie charytatywnie, chce swoją pracę skończyć o tej o której ma kończyć, nikt się cackał nie będzie.

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #163 dnia: Maj 30, 2008, 22:43:05 pm »
Też prawda.
Nie myślalalm o tym w ten sposób.
Chyba zmienilaś trochę moje poglądy co do tego...

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 30, 2008, 23:52:32 pm »
Ja kiedyś wysyłałam duża paczke z ogromnym napisem UWAGA SZKŁO!!! Napisałam to z 4 stron. Pani wzieła paczke połozyla obok sterty listów, nim sie z nią rozliczyłam to koleś przyszedł i wszystko zabrał. Gdy wychodziłam z poczty to zaszłam do kiosku ktory znajduje sie na tyłach budynku (tego samego w ktorym mieści sie poczta). Z tej własnie strony ładują do samochodu paczki. Idę i patrze - moja paczka i co robi koleś? bierze ją wraz z innymi listami łup! RZUCA do samochodu! Ja na to AAaaaaa!!!! Nie wiem jakim cudem, ale nic się nie zbiło, solidie zapakowałam ale i tak uważam to za cud.
Tamsin oni nawet nie czytają co pisze na paczce, maja to gdzies. Zapakowac, zawiesc i wsio do domu. Nie chcialabym zeby moj krolik byl rzucany jak worek śmieci.

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 30, 2008, 23:54:51 pm »
Trochę to sobie uświadomilam...

dj

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 31, 2008, 07:37:01 am »
hodowcy takiemu co wysyla zwierzeta poczta tez to lotto owszem zapakuje ladnie oznaczy jak dostaniesz zdechlego krolika zadnym kosztem nie jest dla niego poslanie kolejnego na  'wlasny koszt'. Koszty to oplaty za prad wynajem lokalu itp itd ktorych w sprzedaży wysyłkowej nie ponosi. Ja nie wiem czy sobie wyobrazacie co by sie stalo ze zwierzeciem jak koles ktory rozwozi paczki poszedl by sobie na godzinny obiad zostawiajac auto w słońcu królik by sie ugotował mi się samochód nagrzewa w ciagu 30min do niewyobrazalnej temperatury nie wiem 50st C. nie wiem co by musialo byc za zwierze żeby to przezyłowatpie ze skutecznosc takiego transportu jest wiekrza niz 9/10 dostarczanego zywego towaru... W takich temperaturach moj krolik w klatce w cieniu przy ciagle otwartym oknie wypija dziennie minimum 150ml wody nie wiem co by z niego zostało jak jeden dzien by wody wogule nie dostal wolał bym tego nie testować...

heh paczka za 16zl ze specjalnym traktowaniem  :oh: co ma wlasny pociąg  :oh: ? nie wiem czy w tej cenie jest ubezpieczenie od wartości czyli jak ci nie dojdzie wogule możesz żądać kwoty na którą była ubezpieczona nikt nie przewiduje jednak kilkudniowego opóźnienia jak ktos przez przypadek wrzuci ją do pociągu na wrocław zamiast do gdyni czy zawieruszy się 1 dzień na jakies poczcie. Przecież ciągle za ta kase coś wysyłam dostaje jasne zdarza się że paczki dochodzą na następny dzień nawet stosunkowo często jak mają w opcji prorytet ale zdarza się ze stempel jest 3-4 dniowy wiec w przypadku zwierzecia odbiera się sztywne  i śmierdzonce po tym czasie

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #167 dnia: Maj 31, 2008, 10:36:56 am »
W moim przypadku tak nie bylo.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #168 dnia: Maj 31, 2008, 13:48:41 pm »
ja zrobiłam kiedyś test ... w górach rozwaliły mi się buty i nie miałam w czym chodzić, więc mama wysłała mi drugie właśnie taką paczką "na specjalnych warunkach" która ma dochodzić następnego dnia...buty odebrałam po 5!!!!!!!!! dniach - codziennie chodziłam na pocztę pytać się o paczkę :oh:  trzeba naprawdę nie mieć wyobraźni, by skazać zwierzę na coś takiego :nie_powiem

zastanawiam się jak wygląda przesyłanie zwierząt przesyłką konduktorską - tj. pociągiem ... nie wiem też czy PKP przyjmuje w ogóle takie "przesyłki" :hmmm
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Sen

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #169 dnia: Maj 31, 2008, 14:03:04 pm »
Po prostu Tamsin miała szczęście, jeden z wyjątków, ale szczęście nie trwa wiecznie. Wysyłanie paczką w każdym razie to najgorszy pomysł hodowców, który moim zdaniem ostro psuje opinię, a raczej powinien ją psuć.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #170 dnia: Maj 31, 2008, 15:17:40 pm »
Większość firm kurierskich nie przyjmuje zwierząt, co więcej w regulaminie niektórych jest napisane, że nie przewożą: "żywych roślin ani zwierząt" np. DPD. Boją się takich przesyłek, gdyż zawsze może się zdarzyć, że paczka zostanie kurierowi...

Nuna

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #171 dnia: Maj 31, 2008, 15:36:57 pm »
Ja nawet nie potrafie sobie wyobrazic jak taka paczka wyglada ? Moj maz pracowal na poczcie to opowiadal co ludzie przesylaja: urny z prochami, ptaki, swinki morskie itd. Jedna para sie rozeszla i wysylali sobie papuzki bo zadne nie chcialo sie nimi zajac i te papuzki tak wedrowaly poczta w ta i spowrotem  ;(
 A co do paczek, to spadaja one przeciez z wozkow, sa wrzucane do auta i to kilka razy, kopane kiedy stoja w przejsciu, potrzasane, wyjmowane, wkladane, przesuwaja sie po tasmie itd. itp. Mam nadzieje, ze zwierzeta w paczkach sa inaczej traktowane niz zwykla paczka.

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 01, 2008, 22:18:00 pm »
Co do terminowości. Paczka zwykła z mojego doś. dociera w 3. dzień po wysłaniu, czasem 2. Ale raz szła tydzień. I pomyśl, ze byłby to twój królik.

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 02, 2008, 21:06:41 pm »
Dobrze, jednak to jest paczka na specjalnych warunkach.
Dociera w ciągu 24h.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 02, 2008, 21:16:50 pm »
24 godzin, 10 godzin czy 5 godzin co za roznica??? Ja bym krolika nawet na minute nie zapakowała do pudła! Juz mi żal Miluchy jak gdzies jedziemy i siedzi w transporterze (choc jest duzy i wygodny). Łatwo mowic ze dla krolika to nie stres i nic wielkiego, co to takie pudło pare godzin i już na miejscu. Jakby czlowieka tak zapakowac i wysłać to zaloze sie ze do konca zycia mialby koszmary...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 02, 2008, 21:40:34 pm »
Nie raz i nie dwa zdarzały się wypadki, że zwierzęta przypłacały życiem podróż za pomocą Poczty Polskiej. Robiły się potem afery i wszyscy słyszeli. Jak kogoś już to nie przekonuje, to chyba nic nie jest w stanie. Ja pocztą nie przesyłam niczego, chyba że mi się nie spieszy. Jak mam np. zapas granulatu na miesiąc, to mogę sobie zamówić z przesyłką pocztową. W innym wypadku nie ma mowy. Ciągle gubią te paczki, listonosze rzucają je byle gdzie (u mnie pani paczki z płytami o dość wysokiej wartości kładła na żywopłocie przy samej ulicy - mógł je ktoś ukraść, mógł je zalać deszcz...), nigdy, ale to nigdy nie ma gwarancji, że dotrą w 24 godziny. A i tak 24 h są jakimś koszmarem dla zwierza zamkniętego po ciemku i przerzucanego nie wiadomo ile razy. O upale (zimnie) i braku wody nie wspomnę.
Tamsin, oczywiście że masz prawo do własnego zdania. Miej je sobie. Może w poruszanej tu kwestii kiedyś je zmienisz. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć szczęścia kolejnym zwierzakom, które do Ciebie w ten sposób "przyjadą".
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 02, 2008, 23:14:16 pm »
Cytat: "Tamsin"
Dobrze, jednak to jest paczka na specjalnych warunkach.
Dociera w ciągu 24h.


a czytałaś mój post?? moja dotarła po 5 dniach...
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 02, 2008, 23:56:22 pm »
Gdzie masz gwarancję, że paczka jest w ciągu 24h? I o jakich specjalnych warunkach mówisz? Mi kiedyś priorytet szedł 2 tygodnie...

Sen

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 03, 2008, 12:39:35 pm »
Najlepiej niech Tamsin zamknie się w pudle, na kocyku i z suchym jedzeniem. Bez wody. Niech zostanie transportowana pocztą 24 godziny w ciemnościach i zamknięciu... Ja bym nie zniosła myśli, że królik siedzi 20 godzin w pudle.
No i nie zawsze są to 24 godziny...

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 03, 2008, 19:40:58 pm »
Kiedy wreszcie przestaniecie używać tego typu przykladów?
Ja mam swoje zdanie co do tego.
A Wy ciągle na mnie narzekając go nie zmienicie.
priorytet... cóż, ale czy pisalo tam że to żywe zwierze?
Przecież zwierzątka nie będą dluzej przewozić niż 24h.