Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 820702 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 27, 2008, 20:49:06 pm »
Psa niestety nadal.
Ale nie bylo to moją winą.
Jak pisalam babcia [której nie obwiniam] nie mogla przegonić psa, on się jej wyrwal i dopadl Hermionkę  :(
W oby dwóch przypadkach nie mogla szybko zaaragować.
Teraz będzie inaczej ponieważ rodzice zabronili wypuszczania króliczka gdziekolwiek beze mnie.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 27, 2008, 21:19:41 pm »
Ile mialas lat jak dostalas pierwszego krolika?

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 27, 2008, 21:23:48 pm »
Ok. ośmiu.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 27, 2008, 21:26:37 pm »
Napisalas ze pierwszy Twoj krolik zyl 6 lat. Czyli zmarł w tym roku? Bo masz 14 lat. A drugi zyl 2 lata, to mialas dwa kroliki naraz?

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 27, 2008, 21:30:16 pm »
Pierwszego nie mialam od początku.
Koleżanka mi oddala.
Niech pomyślę... Hermiona miala już trzy lata jak trafila do mnie. Po ok. trzech mój pies ją dopadl. Mialam 11 lat. Potem Stokrotkę dostalam pól roku później. Przeżyla dwa lata.
A teraz mam malutką Belle.

Sen

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 27, 2008, 21:34:48 pm »
Tamsin, lepiej pilnuj Belli (jesteś fanką Harrego Pottera ? :P )
Ale uważam, że to twoja wina jeżeli był to Twój królik i Twój obowiązek. Należało pilnować króliczka wiedząc, co może zrobić pies. Tego nic nie tłumaczy.  Zwalać pilnowanie na babcię nie było dobrym pomysłem.

Turka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 27, 2008, 21:40:36 pm »
Przy takim psie chyba nie powinnaś mieć królika... Królik musi biegać a skoro pies taki agresor sytuacja może się powtórzyć :>

Sen

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 27, 2008, 21:46:15 pm »
Wystarczyło, ze królik siedziałby w tym pokoju co ona, a jeśli nie ma drzwi to wystarczyło czymś zagrodzić albo zainwestować w zagródkę i odgrodzić część z psem. Dla chcącego nic trudnego, ale to była zwykła nieodpowiedzialność, puścić królika bez opieki wiedząc, że pies atakuje.

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 27, 2008, 21:48:29 pm »
Mam dość duży dom i pies pilnuje go na zewnątrz. Po prostu 'wepchal' się do domu.
Króliczek lata tylko u mnie w pokoju. Na balkon jeszcze dlugo go niw wypuszczę.
Jest jeszcze taka malutka, że bardzo się o nią boję.
Nie zwalam winy na babcię. Jak już pisalam nie mam do niej pretensji.
Jestem fanką HP, ale nie dlatego nazwalalam króliczka Bellatrix...
Po prostu mi tak pasowalo, a i króliś tylko na nie zacząl reagować ;]

Sen

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 27, 2008, 21:54:51 pm »
Sama nie rozumiem. Napisz jakoś normalnie co się stało z pierwszym i drugim królikiem, bo jakoś naplątałaś.

Turka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 27, 2008, 22:07:42 pm »
Tamsin straciłaś w ten sam sposób dwa króliki. Czy po pierwszej Hermionce nic Cię to nie nauczyło? Piszesz że nie winisz babci, ale wcześniej pisałaś że Ty też nie czujesz się winna....  :(
Pies też nie jest winny, bo on ma instynkt myśliwego i trzeba go pilnować...
To kto jest winny??? Królik??? Że dał się złapać albo nie uciekł na czas....
Wybacz ale .........

Sen

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 27, 2008, 22:13:25 pm »
W ogóle zwalanie opieki na babcię tylko sprawia większą winę.
Piszesz, że masz duży dom, a królik biega po pokoju. Czy pies wdarł sie wtedy do Ciebie do pokoju czy tamte króliki biegały po mieszkaniu bez opieki?

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 27, 2008, 22:18:16 pm »
Mowisz ze pies wlecial do domu bo go babcia nie upilnowała. Pies wyweszyl krolika, pootwieral sobie wszystkie drzwi i zagryzl małego tak? A Ty zostawilas krolika samego, w dodatku w pokoju z balkonem (choc balkon zabezpieczony?). Za drugim razem Twoja siostra nie zamknela balkonu, mam rozumiec ze zamykasz krolika na balkonie?
Jakiego masz psa? Jesli jamnika to watpie zeby sobie drzwi pootwierał. Tylko mi nie mow ze wszystkie drzwi masz pootwierane i krolik lata po calym domu bez nadzoru.

Nie wyobrazam sobie zostawic krolika bez opieki. Moj chodzi ze mna wszedzie, do pokoju, do kuchni, do łazienki... caly czas mam go na oku. Naprawde wystarczy chwila nieuwagi by doszlo do tragedii.

Gdybys pilnowala krolika w zamknietym pokoju nie doszloby do nieszczescia. A to jest tylko i wylacznie Twoja wina. Jestes nieodpowiedzialna. Pies zaatakowal krolika i nikt nie mogl mu pomoc bo w pokoju nikogo nie bylo, normalnie szok! Przypomina mi to historie matek ktore zostawiaja w pokoju male dzieci a potem sie okazuje ze przez okno wyskoczylo, ze pies zagryzl, ze spadlo z mebli... brrr

Turka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 27, 2008, 22:25:27 pm »
Tak Wataha masz rację. Ja moich dziewuszek nie spuszczam z oczu na dłużej niż chwileczkę a nie mam psa...... ale dom to mnóstwo inspiracji dla bystrego króliczka, a nie koniecznie bezpiecznego..
Wataha napisałaś dokładnie to o czym myślałam. Bravo  :)
Aż się boję o nowy nabytek :(

Nuna

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 28, 2008, 08:38:42 am »
Wy macie po 20 lat, a ona byla wtedy dzieckiem, dzieci nie maja takiej wyobrazni jak dorosli, sama mam 9 latke, np. chetnie by wziela kroliki na dwor, ale jej nie pozwalam bo jeszcze nie umie dobrze ocenic sytuacji, jest zbyt ufna i nie wiadomo jak by zareagowala gdyby np. nadbiegl pies czy banda dzieciakow.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 28, 2008, 10:10:48 am »
Cytat: "Wataha"
Nie wyobrazam sobie zostawic krolika bez opieki

A ja sobie wyobrażam. Nie jest możliwe całodobowe pilnowanie królika. Człowiek by musiał nie spać, nie pracować, nigdzie nie wychodzić... Oczywiście, że wszystko powinno być zabezpieczone zgodnie z przewidywaniami co do pomysłów naszych podopiecznych, ale bez przesady z tym pilnowaniem. Aczkolwiek utrata króliczków w opisywany przez Tamsin sposób to faktycznie wyraz skrajnego zaniedbania.
Króliki + pies + niesubordynowani członkowie rodziny (albo brak wyobraźni) = mieszanka wybuchowa i - jak widać - śmiertelne zagrożenie króliczego życia  :(

P.S.
Nuna ma rację, że dziecko nie potrafi właściwie oceniać różnych sytuacji. Dopóki dziecko jest dzieckiem, do tej oceny (lub pomocy w niej) są zobowiązani jego opiekunowie.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 28, 2008, 14:13:27 pm »
Zostawie to bez komentarza.
I nie zgadzam się z Wami.
Nie znacie sytuacji...

Sen

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 28, 2008, 15:27:27 pm »
Historia z pierwszym królikiem powinna Cię czegoś nauczyć. Mam nadzieję, że Bella nie skończy w taki sposób.

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 28, 2008, 15:30:01 pm »
Dla mnie to co mówicie o mojej nieodpowiedzialoności jest śmieszne.
Nie znacie szczególów sytuacji.

Sen

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 28, 2008, 16:05:10 pm »
To je podaj.
To, co do tej pory pisałaś, wskazuje na Twoją nieodpowiedzialność.