Autor Wątek: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń  (Przeczytany 822987 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 24, 2008, 01:37:37 am »
i jeszcze ten nick na allegro  :bejzbol  po prostu tasmowa sprzedaz zajęcy , wrr :bejzbol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 24, 2008, 12:33:28 pm »
Tak wysyła paczką - na forum kroliki.com dziewczyna opisywała, że kupiła od niego i paczka została super przygotowana i króliczek przeżył taką podróż.

Najlepsze jest hasło

Istnieje możliwość dobrania samiczek i samczyków niespokrewnionych ze sobą.


 :oh:  :bejzbol

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 24, 2008, 14:36:06 pm »
Przezył? Pocieszajace...  :/
Nie wazne czy krolik doznał ogromnego stresu i co sie z nim dzialo podczas podrozy, ile ta podroz trwala itp. Wazne ze zyje, a skoro nie jest martwy to allegrowicz jest super jeee wszyscy sie cieszą  :/

Nawet jakby ten krolik mial super warunki to ja bym nigdy krolika pocztą nie wysłała  :bejzbol
Jak jezdze z Miluchą czasem nawet 6 godzin to co chwile ją doglądam, czy nic jej nie potrzeba, czy dobrze sie czuje itp.

Wyslac krolika poczta w samotna podroz...  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 24, 2008, 16:52:05 pm »
No niektórym to nie przeszkadza, że zwierzę to nie telewizor... Tutaj wątek o tym http://www.forum.kroliki.com/viewtopic.php?t=3408
pewnie nie będzie to pierwszy i ostatni tak podróżujący królik.

Offline katarynka1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 24, 2008, 18:55:21 pm »
To jest poprostu makabryczne,jak mozna tak robić?!
:bejzbol  :bejzbol  :bejzbol
Ręce opadaja jak się słyszy i czyta o takich rzeczach...
dobrze widzi się tylko sercem,najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Człowiek - czy to naprawdę brzmi dumnie???
http://www.youtube.com/watch?v=bEgvc4Ei2pQ

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 24, 2008, 19:35:08 pm »
Na allegro jest wiecej aukcji w ktorych wysyla sie kroliki w paczce.
Tak jest wygodniej, zapakowac krolika do pudla, napisac ze jest tam zywe zwierze zeby sie ludzie nie czepiali, nakleic kartke z adresatem, wziasc za krolika kase i zyc nie umierac  :/

Po co tracic czas i pieniadze po odbior osobisty, przeciez hodowca wie co robi, przeciez to ZNAWCA bo ma "hodowle"...

http://www.allegro.pl/item370476364_kroliki_kuna_brazowa_i_kalifornijskie_rodowod.html

Tu nawet nie ma opcji "Odbiór osobisty" !! Wszystkie malenstwa pojda do pudła!!!  :bejzbol  :bejzbol  :bejzbol

Offline tajniak

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1310
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 24, 2008, 20:55:08 pm »
Ja nie mam konta na allegro, ale kto ma to zgłaszać. Patrzcie tabelka pkt 1: http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/z2.php !

[ Dodano: Sob Maj 24, 2008 8:58 pm ]
Na stronach aukcji link: Zgłoś naruszenie zasad

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 24, 2008, 22:21:53 pm »
Zaraz mu dokopie  :diabelek

Sylwia13

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 26, 2008, 17:05:50 pm »
Tragedia z tymi królisiami na allegro ;(
A tu macie aktualne aukcje na allegro z króliczkami:
http://allegro.pl/search.php?string=kr%C3%B3lik&category=1528&order=p&category=1530

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 26, 2008, 17:19:59 pm »
Mój królik zostal zakupiony na allegro i wyslany paczką.
Nie byl wcale zestresowany gdy do mnie trafil.
Nie uważam tego za dobre, ale czasami taki transport jest konieczny.
I nie przesadzajcie, bo jeżeli pracownicy poczty będą przewozić króliczka w humanitarnych warunkach i po dobrą opieką, nic by im się nie stalo.
Napisalam na tym temat na innym forum: http://forum.kroliki.com/viewtopic.php?t=3408&postdays=0&postorder=asc&start=0

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 26, 2008, 19:02:19 pm »
Tamsin, nigdy nie mozna miec pewnosci ze kroliki na poczcie nie sa traktowane jak zwykla paczka ktora sie odstawi np. tak jak pisal ktos wyzej na slonce. A jaką krolik ma opieke na poczcie? Myslisz ze ktos do niego podchodzi i sprawdza czy czegos mu potrzeba?
A taki transport wcale nie jest konieczny, mozna przeciez kupic krolika gdzies indziej, kiedys nie wszyscy mieli internet, a aukcje interntowe nie byly popularne i jakos kazdy mogl kupic zwierze w zoologicznym czy u hodowcy. Twoja miejscowosc liczy ponad 15 tys mieszkancow, na pewno jest tam zoologiczny, wystaczylo tylko sie tam przejsc. A nawet jesli nie ma zoologika to co to za problem wsiasc w autobus/pociag/auto i przejechac sie pare minut do sasiedniej miejscowosci, nie mieszkasz przeciez na bezludnej wyspie.
Wiem ze to wygodne taka dostawa do domu... ale ja wole obejrzec krolika na wlasne oczy, zobaczyc jak sie zachowuje, czy nie ma oznak choroby itp. Jestem i bede przeciwna wysylaniu zwierząt w paczkach, bo zwierze nie jest dla mnie przedmiotem ktore mozna wyslac jak słoik dżemu do akademika studentowi...

Sen

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 26, 2008, 19:29:33 pm »
Tamsin, w innym temacie twierdzisz, ze jestes pewna, że urośnie do 1,5 kg bo to baranek miniaturowy. Skąd masz tą pewność na allegro? I po za tym królik może paść w czasie przesyłki, bo zabraknie wody, ze stresu albo czegokolwiek. A jakby króliczek okazał się chory?

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 26, 2008, 19:37:29 pm »
Dobry hodowca nie wysyla zwierzat poczta, skad wiesz w jakich warunkach przetrzymuje kroliki i czym je karmi? Ja musialabym zobaczyc to na wlasne oczy, bo nie kupuje zwierzat u pseudohodowców.
Jego podejscie odrazu sklania mnie do mysli, ze ten "hodowca" dba tylko o grubosc swojego portfela.

Arya

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 26, 2008, 20:45:30 pm »
Tamsin, piszesz, ze baranek jest karłowaty...Ale karlowaty a miniaturowy to co innego ! Miniaturowy to ten sam co jest w zoologicznym, czyli będzie mógl nawet mieć coś 3 kg.

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 27, 2008, 17:57:30 pm »
U mnie są zoologiczne, owszem. Ale nie sprzedają w nich zwierząt.
U mnie hodowca wykazal się fachowym podejściem. Przeslal mi zdjęcia króliczków, powiedzial czym je żywil i prosil o inf. kiedy króliczek dotrze.
Dlaczego nie kupilam królika gdzie indziej wyjaśniam w tamtym temacie.
Mialam już dwa króliki, i widzę że mój jest znacznie od nich mniejszy.
Mam zaufanie do tego hodowcy.
Ja też bylam temu przeciwna, ale patrząc na mojego króliczka kiedy otworzylam paczkę, nie sądze żeby wydarzylo mi się coś zlego.
Dla mnie żadne zwierze nigdy przedmiotem nie będzie!
Już sam fakt, że jestem na forum może poslużyć na dowód, że o króliczka się troszczę.

Sen

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 27, 2008, 18:05:53 pm »
A ile żyły twoje poprzednie króliki?

Tamsin

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 27, 2008, 18:17:52 pm »
Pierwszy 6lat.
Drugi tylko 2.
A umarly przez mojego psa, który je zagryzl. Raz przez nie uwagę babci, której przez przypadek wlecial na balkon, gdzie byl króliś, ja bylam w innym pokoju], a raz przez to że moja siostra wypuścila króliczka na balkon, i nie zamknela drzwi.
Nie czuje by śmierć któregoś z nich byla moją winą...
Za pierwszym razem wybieglam z pokoju, i zabralam króliczka, wzielam go na rence, ale on już zasypial...

Sen

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 27, 2008, 19:19:51 pm »
Pies zagryzł  :wow  
Jak królik biega i ma się psa, który reaguje tak na króliki, to nie powinno się króliczka spuszczać z oka!
Po za tym i tak nic mnie nie przekona do transportu zwierząt paczką.

Arya

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 27, 2008, 20:05:44 pm »
Cytat: "Sen"
Po za tym i tak nic mnie nie przekona do transportu zwierząt paczką.

Mnie też.

http://www.allegro.pl/item367250274_sliczny_kroliczek_miniaturka_baranek_krolik_.html
5 tyg...
Napisalam do tego użytkownika, może to cos da.

Turka

  • Gość
Odp: Króliki z allegro.pl i ogłoszeń
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 27, 2008, 20:25:48 pm »
Cytat: "Tamsin"
Pierwszy 6lat.
Drugi tylko 2.
A umarly przez mojego psa, który je zagryzl. Raz przez nie uwagę babci, której przez przypadek wlecial na balkon, gdzie byl króliś, ja bylam w innym pokoju], a raz przez to że moja siostra wypuścila króliczka na balkon, i nie zamknela drzwi.
Nie czuje by śmierć któregoś z nich byla moją winą...
Za pierwszym razem wybieglam z pokoju, i zabralam króliczka, wzielam go na rence, ale on już zasypial...

Biedne ucholki
Czy Ty nadal masz tego psa??