Autor Wątek: Dziwne tupanie i czajenie się  (Przeczytany 33745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Dziwne tupanie i czajenie się
« dnia: Sierpień 19, 2010, 18:24:44 pm »
Bazyl zaczal sie dziwnie zachowywac. od ponad godziny tupie i porusza sie krokiem przyczajonym (wyglada jak robot). Wszystko zaczelo sie jak przyszli moi rodzice i z mama przesadzałysmy kwiatki. dwa najwieksze postawilysmy na podłodze. jeden to kaktus, drugi juka. bazyl ewidentnie wystraszyl sie wielkich doniczek i nowych przedmiotow na podlodze - a to przeciez jego krolestwo. i zaczal tupac. po prawie godzinie, postawilam kwiatki na stare miejsce tak jak byly wczesniej, zeby sie nie denerwował. ale on caly czas sie stresuje, nie chce dac sie dotknac. podchodzi do miejsca gdzie byly kwiatki krokiem przyczajonym, tupie a potem szybko ucieka pod biurko. i tak ponad godzine juz. nie wiem co z nim zrobic. macie jakies pomysły????

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2010, 22:18:46 pm »
Przejdzie mu. Kroliki czesto sie stresuja dziwnymi rzeczami. Nowe zapachy, nowe obiekty, nie wiedzial co sie dzieje. Jutro powinno byc juz w porzadku :)

goldie

  • Gość
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2010, 09:47:20 am »
u królików takie zachowanie jest normalne - przynajmniej u mojego, straszny z niego panikarz, wszystkiego jest się w stanie wystraszyć i reaguje tak samo jak Twój, ale potem wraca do normy :)

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2010, 15:50:30 pm »
dzisiaj mu przeszlo, ale wczoraj caly wieczor do nocy poruszal sie bardzo ostroznie, a na miejscu gdzie stal kwiatek siedzial - jakby chcial pilnowac zeby nic tu nie stalo:) zreszta do tej pory jak mija ten punkt pokoju sprawdza dokladnie i wacha czy wszystko gra.
nie dalismy jednak za wygrana i kiedy nie zauwazyl kwiatka przestawilam znowu. powoli podszedl, obejzal, obwochał i chyba juz sie nie boi, bo wszystko z nim gra :)
troszke sie wczoraj wystraszylam, bo nigdy nie miał tak długiego ataku tupania i czajenia sie. owszem zdarzy mu sie, ale po 5min wracal do normy, wczoraj to trwalo dluuuugo. i niczym nie mogłam go uspokoic - nawet smakołyki nie dzialały.
dzieki za odpowiedzi :)

Offline jarek_1981

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • :)
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2010, 16:09:01 pm »
dokładnie... to normalne, nasza królinka ma czasem takie ataki tupania w nocy ale z dwóch powodów. Po pierwsze jak wiatr porusza firanką a po drugie przed oknem mamy latarnie, która czasem nie kontaktuje i sobie miga dając na ścianie teatr cieni :icon_mrgreen

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2010, 23:03:26 pm »
Obserwuj królika, ponieważ częste tupanie jest znakiem bolącego brzuszka...

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2010, 10:47:48 am »
tak wiem, myslalam o tym, ale je normalnie, broi ile sil ma. dzisiaj tez obudzil nas tupaniem. wstalam, a bazyl zmiana zachwania o 180 stopni. najpierw przyszedl na glaski, a teraz salta robi w powietrzu. wiec watpie czy cos go boli. wydaje mi sie, ze chce zwrocic na siebie uwage, dlatego czasem sobie tupnie, albo alarmuje ze czas podac sniadanie :)

Offline Madziula85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1256
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 22, 2010, 14:27:36 pm »
mój królik raz na jakiś czas też się tak zachowuje, tupie i nastrasza sie, jeszcze nie doszłam z jakiego powodu bo ostatnim razem nie działo się nic czego mogłby sie wystraszyć, ale nie zdarza się to często więc póki co nie martwię się . Ale po paru minutach sie uspokaja i jest okej :)

Asica

  • Gość
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 23, 2010, 10:23:42 am »
Grzesiu  często leży sobie i nagle się zrywa, a gdy dotrze na bezpieczne miejsce zaczyna tupać i patrzy się w przestrzeń na korytarzu, gdzie nikogo nie ma- czyżby duchy? :DD Ale po 5min wraca do normy :)
Grzesiu jak jest rano głodny, albo chce wyjść to rzuca miseczką o ściany klatki i mnie tym budzi.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2011, 23:00:36 pm »
co zrobić z moim królem ? :(
ciągle wali jak opętany.. boje sie ze w koncu wkurzy lokatorów.. jak jestem w pokoju to nieustannie całe dnie tupie.
Staje sie to powoli problemem. Nie wiem jak go tego oduczyć.. poradźcie coś.
To nie jest tupanie ze strachu .. on wali syrkami chyba dla przyjemnosci.. ? tak bezsensu, jakby był wiecznie
niezadowolony. uhh
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Ladwent

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • I'm not beauty queen . I m just beauty for me<3
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2011, 23:08:29 pm »
A może to jego zabawa :) A może boli go brzuszek tak jak powiedziała mysza
Dlaczego nie kochasz życia takim jakie jest , tylko nie nawidzisz za to że nie jest takie jakie chciałbyś żeby było.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2011, 23:13:30 pm »
nie może go bolec brzuszek od kilku miesięcy codziennie :( król jest zdrowy, normalnie je, kica, zadnych innych problemów. tylko siedzi i tupie, biega i tupie. ogólnie tupie bez przerwy.
Ale to tak głośno, że na piętrze słychać jakby ktoś młotem walił :(
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

sonia

  • Gość
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2011, 00:01:16 am »
Grzesiu  często leży sobie i nagle się zrywa, a gdy dotrze na bezpieczne miejsce zaczyna tupać i patrzy się w przestrzeń na korytarzu, gdzie nikogo nie ma- czyżby duchy

Moje krole tez tak patrza,az czasem mam stracha kogo oni tam widza.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2011, 00:54:15 am »
co zrobić z moim królem ? mutny
ciągle wali jak opętany.. boje sie ze w koncu wkurzy lokatorów.. jak jestem w pokoju to nieustannie całe dnie tupie.
Staje sie to powoli problemem. Nie wiem jak go tego oduczyć.. poradźcie coś.
To nie jest tupanie ze strachu .. on wali syrkami chyba dla przyjemnosci.. ? tak bezsensu, jakby był wiecznie
niezadowolony. uhh

Boby robi w porzadku? Czy sasiedzi maja kota, psa? Albo czy w Twoim obecnym pokoju kiedys przebywal jakies zwierzak? Czesto uszak zaniepokojony zapachem tupie ostrzegawczo. Moze kiedys faktycznie byl tam jakis zwierzak siersciuchowaty?

Krolik moze tez miec gazy, problem z jelitami, zoladkiem. Hmm. I kiedy tupie najczesciej? :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2011, 01:05:28 am »
U mnie w domu od początku samego król wychowywał się przy psie. Nie są zaprzyjaźnione ale się tolerują. A to trwa od dawna, zaczęło się właśnie w domu. Bobki są ok. Krępy zaczął tupać jakies 5 miesięcy temu mniej więcej. Najpierw sobie potuptywał a teraz potrafi walić o podłoge non stop - mówię poważnie. Jak jestem w pokoju a on siedzi w zagrodzie to łupie bez przerwy - potrafi przez godzinę albo i więcej.
Jak wypuszczę - to samo tylko, że biega i tupie.
Moja lokatorka w nowym mieszkaniu nie miała tu nigdy zwierząt - jeszcze gdyby tuptał tylko tu w nowym miejscu - ale on już w domu od dawna tak robi. Można się wściec bo nie wiadomo o co mu chodzi :(
tak jakby ciągle był zły :(

Najczęściej - a zwłaszcza tylko wtedy tupie jak jest ktoś w pokoju. eh, eh ..
zaraz z majówki wraca współlokatorka i muszę go jakoś uspokoić zeby nikogo nie denerwować tym.
i za bardzo nie wiem jak sobie z tym radzić :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2011, 22:44:48 pm »
Moze z powodu przeprowadzki w nowe miejsce uszak tupie ostrzegawczo, bo jest wystraszony. Jaka przybiera postawe przy tupaniu?


Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2011, 23:29:37 pm »
mysza, gdyby to się zaczęło teraz to bym sie nie dziwila - ale on sie tak zachowuje od kilku miesiecy, a przeprowadził
sie dopiero wczoraj - wiec nie łączę tego z przeprowadzką.
Tupie w pozycja takiej no na 4 lapkach i czasami jak stójke robi to tez wali girkami - komicznie to wygląda :P
czasami mam wrazenie, ze Krępy ma jakies niespotykane pokłady energii.. :) trochę to problem jest dla mnie w nowej sytuacji.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2011, 23:30:56 pm »
Moze faktycznie ma niespozytkowana energie :) postaraj sie dac mu np. jeden dzien gdzie wyszaleje sie ile chce poza klatka i wtedy zobacz czy tupie dalej, czy nie ;)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2011, 23:46:30 pm »
sprobuje w weekend ;)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 06, 2011, 10:02:50 am »
dnothern7 nasz ostatni tymczasowicz Fredro był własnie takim tupakiem. Tupał bez konkretnego powodu - zdrowy jak rydz, niezestresowany. Wydaje mi się, że po prostu roznosiło go królicze ADHD, bo w zasadzie to rzadko tupał gdy był na wolności, a tylko w klatce albo w transporterze. W poczekalni u doktora to podobno tak w transporterku dawał czadu, że aż doktor z gabinetu wychodził patrzeć co sie dzieje  :oh: Wszyscy się dziwili jak królik o wadze 1,6 kg może wywołać tyle hałasu  :diabelek


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 06, 2011, 12:47:06 pm »
tylko skąd się wzięło to ADHD i jak na tym zapanowac.. właśnie ja widze, ze go roznosi.
Zachowuje sie jak szaleniec :) i gwałcący jest strasznie.. ehh
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

goldie

  • Gość
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 06, 2011, 18:05:37 pm »
dnorthern7 a Krępy ma klejnociki  :icon_question , może hormony go roznoszą a nie ma jak ich rozładować  :lajkonik:

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 06, 2011, 19:49:39 pm »
własnie ma... :( i tak sobie myśle - byle do wakacji. Wtedy zamierzam uczynić go kastratem :(
ale na pewno przyjdzie mi to z trudem. :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Layviu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
Tupie, a potem ucieka!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 09, 2011, 21:36:43 pm »
Moja Niunia tupie by zwrócić na siebie uwagę.
Ale jednak, gdy chcę ją tam pieścić, to ona ucieka! Nie rozumiem... Może chce, bym po prostu na nią patrzyła?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tupie, a potem ucieka!
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 09, 2011, 22:34:02 pm »
A może chce żebyś poświęciła jej czas i się z nią pobawiła?

Offline Shaya.

  • Zbanowani
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tupie, a potem ucieka!
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 10, 2011, 15:41:33 pm »
To tak, jak moja Stefcia - tupie, żeby zwrócić na siebie uwagę. Potem ucieka, ponieważ chce, żeby ją trochę pogonić i pobawić się z nią.  ;)
Stefanka zaprasza! http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12996.0 ~~ Łatwiej wyrzucić tysiące rubli z kieszeni, aniżeli jedno przywiązanie z serca.

Offline Layviu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tupie, a potem ucieka!
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 10, 2011, 17:29:55 pm »
Nie, Niunia nie lubi się jeszcze bawić.
Ona ucieka, jak ją próbuję wtedy pogłaskać..

Offline Shaya.

  • Zbanowani
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tupie, a potem ucieka!
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 10, 2011, 19:27:36 pm »
Zapewne Niunia jest jeszcze młodziutka.
Stefanka zaprasza! http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12996.0 ~~ Łatwiej wyrzucić tysiące rubli z kieszeni, aniżeli jedno przywiązanie z serca.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tupie, a potem ucieka!
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 11, 2011, 15:39:34 pm »
Nie, Niunia nie lubi się jeszcze bawić.

To to jest zależne od wieku? Ło masz, pierwsze słyszę.
Idąc Twoim tokiem myślenia, to może Ty tylko myślisz że nie lubi? Ale się nie dowiesz póki nie zaczniesz się z nią bawić.
Tak samo z dziećmi małymi (bobasy) niby za małe na zabawy i jednak- na swój sposób można się z nimi bawić.

Offline Shaya.

  • Zbanowani
  • *
  • Banned!
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tupie, a potem ucieka!
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 11, 2011, 17:21:01 pm »
To to jest zależne od wieku? Ło masz, pierwsze słyszę.
Idąc Twoim tokiem myślenia, to może Ty tylko myślisz że nie lubi? Ale się nie dowiesz póki nie zaczniesz się z nią bawić.
Tak samo z dziećmi małymi (bobasy) niby za małe na zabawy i jednak- na swój sposób można się z nimi bawić.
Nic dodać, nic ująć.
Stefanka zaprasza! http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12996.0 ~~ Łatwiej wyrzucić tysiące rubli z kieszeni, aniżeli jedno przywiązanie z serca.

Offline Filip

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 283
  • Płeć: Kobieta
  • Filip króliczek, Edi świnka morska
    • forum o świnkach morskich
Odp: Tupie, a potem ucieka!
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 11, 2011, 17:31:44 pm »
Filipek nie lubi jak mam go na rączkach, jak kładę go na podłodze to wtedy  tupie i jest zły :)
a potem sobie kica po pokoju :) też nie chce być miziany po całym cielsku :icon_lol tylko po główce
[/url]

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tupie, a potem ucieka!
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 11, 2011, 18:26:42 pm »
Rzadko który królik lubi noszenie na rękach, więc się tego nie robi. Królik to przecież nie zabawka żeby na rękach go nosić.

Offline Filip

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 283
  • Płeć: Kobieta
  • Filip króliczek, Edi świnka morska
    • forum o świnkach morskich
Odp: Tupie, a potem ucieka!
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 11, 2011, 18:38:56 pm »
Nie mówię od razu aby go męczyć, aby go trzymać na siłę. Ale muszę go wyjąć z klatki, o tym mówię.
[/url]

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tupie, a potem ucieka!
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 11, 2011, 18:50:52 pm »
Ja zawsze stoje za tym- że królik mądre zwierze i jak ma ochotę to same wyskoczy z klatki.

Offline Layviu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tupie, a potem ucieka!
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 11, 2011, 22:46:51 pm »
Nie, nie chodzi mi o wiek. Jeszcze się nie oswoiła do tego stopnia! Dziś piłeczkę przed nią puszczałam, ale ona tylko mi na kolana właziła i "pomagała" wyjąć zabawkę spod łóżka. Postęp?

Offline kasieek99

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 184
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 14, 2016, 10:04:59 am »
Kochani, nie pisałam parę dobrych lat, bo potrzeby takiej nie było.
Jeżeli ktoś tu pamięta Bazyla, to nadal on z nami żyje, już 6 latek z niego :) Kłopotów, problemów nigdy żadnych, taki pieso-kot z niego wyrósł ;) Troszkę roszczeniowy i bezczelny, ale cóż...
Od kilku tygodni w zasadzie, no moze troszkę dłużej codziennie 4-5 rano tupanie ! Nie wiemy już co z nim zrobic, o co mu chodzi ?????
Przypomnę tylko, że jest bezklatkowcem całe życie, je naturalnie czyli żadnego badziewia z zoologa tylko warzywa, zioła, siano itp. Biega, skacze, robi co mu się podoba, zdrowy jest, pazury ok, sierść ok, zęby ok, wszystko ok, a codziennie rano łup ! łup ! 
Mieszkamy w kawalerce, więc nie ma pokoju żeby go wyeksmitować :/ Jak się uda to ląduje w łazience, ale cwaniak tupnie i jak widzi że ktoś z nas wstaje żeby go wynieść to ucieka pod kanapę, a wtedy jak walnie tylnym kopytem to pół bloku bankowo słyszy.
Proszę Was o jakąs radę.
Dzięki i pozdrawiamy.
 

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Dziwne tupanie i czajenie się
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 14, 2016, 11:08:21 am »
Pewnie coś słyszy- królik słyszy dzwięki nawet z odległości dwóch kilometrów. Może spróbujcie go całkowicie ignorować i udawajcie, że spicie ?
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa