Autor Wątek: CIEPŁE USZY  (Przeczytany 5026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bianca

  • Gość
CIEPŁE USZY
« dnia: Sierpień 17, 2010, 10:06:13 am »
Witajcie Kochani.
Jestem tu nowa. Od kilku dni mam 1,5 rocznego króliczka (Baran Francuski).  :bunny:
Jednak mam pewne obawy co do jego zdrowia. Nie wiem czy królik może mieć dość ciepłe uszy??
Z wierzchu troszkę się łuszczą- czy to normalne?
W zachowaniu Uszak nie wykazuje raczej żadnych nieprawidłowości, biega po domu, z jedzeniem nie ma problemu, nie drapie się po uszkach...

Jeśli ktoś się zna na tym bardzo proszę o jakieś rady, smarować je czymś a może ma temperaturę?

Czekam na info   :*

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIEPŁE USZY
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2010, 10:10:10 am »
ciepłe uszy świadczą o przegrzaniu królika, trzeba je schłodzić np przeciągając po nich zmoczonym w zimnej wodzie ręcznikiem. Uszy to ważna część królika- służą termoregulacji.
Co do smarowania uszu- nie wiem. Ale od siebie polecałabym z przygarniętym królik udać się na przegląd do weterynarza. Lekarz obejrzy uszu, pazurki, ząbki, brzuch i będziesz miała pewność, że królik jest zdrowy :)

bianca

  • Gość
Odp: CIEPŁE USZY
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2010, 10:19:45 am »
Do weta i tak muszę iść przerejestrować go na mój adres.
Trzeba tylko poczekać do 10-ego ;)

Cieszę się że ta ciepłota uszek to nic strasznego... ufff...
Będziemy przecierać- jeśli sobie da bo jest troszkę wydaje się zdziczały...    ;(

U nas biega całymi dniami po domu i jest głaskany (na ręce broń Boże...), dostaje smakołyki   :icon_razz
mam nadzieję że się oswoi...

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIEPŁE USZY
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2010, 10:32:23 am »
na pewno, pierwsze dni są trudne :)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIEPŁE USZY
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2010, 10:41:17 am »
To ze uszy sa cieple to dobrze, bo krolik uszami pozbywa sie nadmiaru ciepla z organizmu.
Skora na uszach nie powinna sie luszczyc i idz do weta, moze ma zaczatki grzybicy lub czegos podobnego.

Moj rozbojnik tezz mila "lupiez" swego czasu i  dr przepisal mu srodek na grzybice i pomoglo.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

bianca

  • Gość
Odp: CIEPŁE USZY
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2010, 11:01:55 am »
Skórka na "łysych" miejscach uszek ma jakby nieduże ( i nie dużo) takie jakby placki.
Wyglądają jakby było je łatwo usunąć ale szczerze mówiąc troszke się boję  :/
Do weta pójdziemy ogólnie na wizytę żeby wszystko sprawdził i ewentualnie coś przepisał.
Mam nadzieję, że będzie wszystko ok.
Teraz największy problem to jego załatwianie się na wykładzinie w pokoju- wybrał sobie miejsce i koniec...
:(

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: CIEPŁE USZY
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2010, 12:31:36 pm »
W to miejsce postaw kuwete. Moje krolasy tez wybraly sobie same miejsce do sikania, jak postawilam kuwete to problem sie skonczyl.

Koniecznie powiedz wetowi o tych uszkac, niech zobaczy i przepisze cos.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']