Autor Wątek: królik sie drapie  (Przeczytany 7450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

trawa05

  • Gość
królik sie drapie
« dnia: Sierpień 10, 2010, 11:34:50 am »
Witam
Jestem tutaj nowy, kilka dni temu powiększyła się nam rodzina:)  szczerze mówiąc bylismy tak podekscytowani w czasie jego kupna, że nawet nie spytaliśmy czy to samiec czy samica jaki jest jego wiek. Ale to póki co nie ma znaczenia.
Problem jest tego typu, że królik regularnie sie drapie. Wygląda to dokładnie tak jak u psa, drapie się tylną nogą w okolicach głowy oraz gryzie sie po grzbiecie. Nie wiem czy to jest normalne, czy mógł gdzies złapać pchły lub podobne robactwo. Póki co nie wychodził jeszcze z domu więc mogło to nastąpić tylko w sklepie zoologicznym.

Czy to normalne zachowanie?? Jeśli nie to co nalezy zrobić??

pzdr

Offline dominek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 128
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Springbank& Frędzel
  • Za TM: Kubiś, Sparky, Misia, Lenka
Odp: królik sie drapie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2010, 12:03:53 pm »
jak drapie się sporadycznie to normalne, jak drapie się ponad normę - czyli tak na oko wydaje Ci się że coś go faktycznie swędzi - może mieć jakieś problemy skórne. Jeżeli np drapie się po uszach- problemy z uszami itp
Obejrzyj dokładnie skórę z w tym miejscu i jeżeli zobaczysz jakąkolwiek zmianę np zaczerwienienie, łysienie, łuszczącą skórę, lub to drapanie nie będzie dawało Ci spokoju - lepiej żeby królika obejrzał dobry weterynarz.

http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci

To gryzienie się po grzbiecie o jakim piszesz może byc też zwykłym czyszczeniem futerka - króliki to czyściochy :)

Poza tym, skoro masz nowego członka rodziny lepiej zgłosić się do lekarza alby malucha obejrzał oraz co ważne zaszczepił. Oraz oczywiście poczytać na temat jego żywienia na stronach polecanych przez dziewczyny na tym forum.