Autor Wątek: Szczęśliwy królik na trawce  (Przeczytany 5758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Szczęśliwy królik na trawce
« dnia: Sierpień 09, 2010, 20:33:06 pm »
Witam. Zazwyczaj trzymamy swoje króliki w mieszkaniu, w bloku, w klatce. Takie warunki raczej nie sprzyjają temu żeby królik mógł się porządnie wybiegać.
Czy zabieracie swoje królisie na trawkę? Czy macie taką możliwość? Czy macie jakieś zdjęcia z pobytu na trawce?

Ja chciałam - nawet mieszkańcom bloku - polecić wypuszczenie zwierzaczka na trawkę. Dopiero wtedy widać jak to zwierzątko jest spragnione ruchu, jakie jest szczęśliwe, gdy wykręca piruety w biegu i szybko kica! Akurat na trawniku przed moim blokiem jest zakaz wyprowadzania psów, więc się nie boję o króliczka. Trochę się obawiałam, że królik mi ucieknie, ale szybko zauważyłam, że on trzyma się mnie i odbiega na taką odległość żeby mnie widzieć (odbiega do kilkunastu metrów ode mnie).
Miał smycz (tzn. dalej ma), ale tylko raz ją użyłam i to przez 5 min. Moja kondycja bynajmniej nie pozwala mi przebiec kilka razy za królikiem tam i z powrotem cały trawnik w minutę :)

Zawsze biorę ze sobą wiklinowy transporterek, żeby miał miejsce do schronienia się :)


Uwielbia chować się w krzaczkach


W trawce



Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczęśliwy królik na trawce
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2010, 20:35:55 pm »
Mam możliwość wypuszczania królików na trawkę. Jednak Axel jest zdeklarowanym mieszczuchem- wystawiony na trawnik bardzo szybko zarządza taktyczny odwrót i w szybkich podskokach wraca na taras  przeciera_oczy
Tak więc u nas tyle w tym temacie, Axel jest najbardziej szczęśliwy w domu, na dywanie albo na łóżku  :rotfl2:
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczęśliwy królik na trawce
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2010, 20:42:13 pm »
Mam spory ogród także uszaki jak tylko jestem w domu i mam chwilę czasu to brykają w ogrodzie :) w weekend spędzają więcej czasu poza domem, ze względu na więcej mojego czasu :) zdjęcia są w mojej galerii :)

przykładowe:



Offline Biszkopcik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 401
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczęśliwy królik na trawce
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2010, 20:49:09 pm »
Mysza ale masz świetne zdjęcie biegnącego królika. :) Właśnie takie zdjęcia pokazują, że skromne kicanie królika po mieszkaniu, to nie to samo, co długie susy w trawie na wolności.