Autor Wątek: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!  (Przeczytany 53506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 18, 2011, 11:07:59 am »
Odświeżam wątek:) a co sądzicie o doktor Różańskiej? ona ponoc też specjalizuje się w zajęczakach i sama ma króliczki:) ją mi polecił dr Ziętek bo tak jak pisałyście on leczy farmakologicznie, dostałam do niego numer, dzowniłam w pierwszej kolejności do niego i właśnie odesłał mnie do swojej kolezanki, chodzi tu o sterylizacje samiczki. Ma ktoś jakieś doświadczenia?
pozdrawiam

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 18, 2011, 11:21:16 am »
słuchać się Ziętka:0 mam do niego 100% zaufanie
odesłał cię bo nie jest chirurgiem a odsyła tylko do specjalistów których jest pewien- możesz spokojnie do niej iść:)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 18, 2011, 11:42:47 am »
wiem wiem własnie ze nie jest chirurgiem.. a szkoda:) pewnie trochę panikuje, bo przejrzałam wszytskie wątki o lekarzach jakie tylko znalazłam w necie  :bunny:
posłuchałam się ziętka i umówiłam się na środę z dr różańską, bidulka Baśka nie wie co ja czeka..

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 18, 2011, 11:57:53 am »
ja tez załuje bo bym piccole do niego na sterylke przywiozła
wiem że z dr Różańską współpracuje anestezjolog która specjalizuje sie w królikach
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 21, 2011, 17:42:32 pm »
a moja dziewczynka jest już po zabiegu, mam nadzieje że wszytsko będzie dobrze bo dr Różańska powiedziała że wszystko przebiegło prawidłowo i bez zadnych komplikacji, juz mam maleństwo w domu, ale ciezko mi na nia patrzec bo bidulka spi jeszcze:( otulona kocem i termoforem ma tak sobie lezec do rana, chyba dzisiaj spac nie bede
a co do lekarki to gorąco polecam, dr Różańska jest chirurgiem, specjalizuje się w zajęczakach, pisała pracę doktorską na temat narkozy u króliczków, a przy okazji sama posiada swoje uchole
pozatym widac było jej podejscie do kazdego zwierzaka jaki tam wchodził... prawdziwy weterynarz z powołania:)
także polecam

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 21, 2011, 22:55:53 pm »
a ile zaplacilas bo sie zastanawiam czy z piccolcia do rodzicow do lublina na zabieg nie przyjechac? i czy daja kubraczek czy trzeba doplacic? i ile dodatkowe badania przed zabiegiem kosztowaly?
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 21, 2011, 23:36:56 pm »
za całość za samiczke zapłaciłam 170 zł, 150 zabieg plus dostałam w strzykawce antybiotyk na 4 dni (wczesniej wet sie pytała czy bede umiała sama podac do pyszczka) ja dostałam gratis obcinanie pazurków no i kołnierzyk wliczony w cene, kołnierz bo Baśka jest gryząca wszystko i zawsze:) ale na razie go zdjełam bo przez pierwsze 3 doby bedzie pod stała opieką
moj królik był badany przed zabiegiem bo ja sie z nia kontaktowałam telefonicznie, wiec nic nie dopłacałam, nie miałam wyjscia bo baska miała juz rujke pemanentną i dwie urojone ciąże w ciągu miesiąca;/
nie wiem czy wetka ma kubraczki ale jesli nie to łatwo go zrobic z rekawa czy z duzej skarpety, króliki za bardzo ich nie lubia wiec zwykle niszcza jeden i trzeba kolejny zakładac:)
a dr Różańską polecały mi w Lublinie forumowiczki, a przy okazji dr Ziętek:)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 21, 2011, 23:48:07 pm »
no doktor tez mi o niej mówił
rzepka w wawie bierze 290 zl  ( do 2,5kg krola jak wiecej to drozej ) plus bardzo drogie badania +plus nie wiem co z kubraczkiem
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 31, 2012, 15:36:53 pm »
Dr. Różanska - najlepsza, chodzę z moim Kubusiem do niej już od ponad 5 lat, jest świetnym chirurgiem, Kubuś miał u niej sterylkę, usuwanie przerośniętych zębów, plus co miesiąc chodzimy do niej na podcinanie ząbków. Bardzo kompetentna osoba. Jesli chodzi o leczenie polecam dr. Ziętka - wspaniały człowiek, prawdziwy weterynarz z powołania, nawet na urlopie odbierał telefon i doradzał.

Offline heaven-way

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
    • Dwójka
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 31, 2012, 15:52:51 pm »
Dr Orzelski i Dr Różańska z Balladyny. Walczyli ze mną do końca o życie mojego poprzedniego królika.
Jeśli z króliczkiem to tylko tam.
Dr Ziętka nie znam, ale widzę, że większość również go poleca więc z pewnością jest świetnym weterynarzem :)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 31, 2012, 17:40:53 pm »
Doktor Różańska współpracuje również z doktorem Ziętkiem, ponieważ on jest niezabiegowy i poleca ją do przeprowadzania operacji. Polecał też jeszcze kogoś ale nie pamiętam :P
Ja oczywiście polecam POLIWET i dr Haducha. Przystępne ceny. Z sukcesem i bardzo dobrze króliki przeżyły tam sterylki, no i dr wysłał mnie z Chrupkiem na badania na promienice na Głęboką, nie ściemniał nic, tylko od razu powiedział że takie badani a to najlepiej tam.
Znowu na zdjęcia RTG polecam Lubelskie Centrum Małych Zwierząt, chyba jedyne (albo jedno z nielicznych) gdzie zrobią zdjęcie bez znieczulania. Specjalista wytłumaczył mi wszystko jak mam trzymać, gdzie paluchy wsadzać i naciskać i zdjęcia się udały ;)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline polityka6

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Borówka
  • Za TM: Na zawsze w moim sercu Kubuś (27.02.2015 moje serce rozpadło się na kawałkii pozbierać się nie może)
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 02, 2012, 08:33:31 am »
na Romera też robili kiedyś takie zdjęcia u weta, tam przyjmuje też dr z Głębokiej, ale nie polecam go jako lekarza króliczego. Właśnie ja nie chcę usypiać uszaka do zdjęć, więc dobrze wiedzieć że na Stefczyka coś takiego robią. A zdjęcia są dobre? w sensie coś na nich widać? bo u mnie były trochę poruszone i ciężko było ocenić jak głęboko sięgają korzenie zębów u Kubusia, ale dr Różańska sobie świetnie poradziła i usunęła mu trzy ząbki wchodzące w gałkę oczną :) Dr Orzelski też bardzo fajny doktor, nie wiem czy do końca króliczy, bo moim się nie zajmował, ale przeprowadza z dr Różańską operacje więc pewnie też się zna bardzo dobrze.

Offline kasika-k

  • Moderator forum
  • ***
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 744
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Chrup, Ruda, Okej, Malina, Mimiusz <3
  • Za TM: Kubuś (świnka), Chaber (psiak), Myszka (kotka)
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 02, 2012, 11:41:51 am »
podsumowując mamy w Lublinie kilku świetnych i oddanych króliczych wetów:)
a tak przy okazji jakby ktoś był zainteresowany dr. Ziętek prowadzi badania dotyczące e.cuniculi i bierze próbki moczu króliczków w celu sprawdzenia czy królik jest nosicielem, z tego co się orientuje robi to za darmo w ramach badan czy jakos tak:) w kazdym razie zachęcam ja swoimi królikami biegam od rana ze strzykawką:)

Offline koral

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Płeć: Kobieta
  • jesteśmy we dwie,no i Boguś oj będzie się działo.
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Kuba (Boguś)
  • Pozostałe zwierzaki: papuga Punia
  • Za TM: Rubi,Princesa,Lucuś,Pysia
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 02, 2012, 11:44:46 am »
na Romera robią **dziadowskie** zdjęcia..na rtg najlepiej na Stefczyka i najlepiej trafić na takiego starszego radiologa,zrobi uszatkowi fotkę  sprawnie i szybko bez niczyjej pomocy..zdjęcia są cyfrowej jakości  dobrze opisane i na płytce( koszt zdjęcia to 45zł i każde następne 15zł)mi polecił to miejsce dr Ziętek.....króliczy wet dr Ziętek tylko i wyłącznie,a  do zabiegów chirurgicznych dr Różańska  też tylko i wyłącznie i oczywiście tych dwoje polecam.....pozdr

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 02, 2012, 13:00:42 pm »
No ja na Stefczyka trafiłam na młodszego lekarza ok 34 lat - ale bardzo fajnie mi wszystko potłumaczył i pokazał jak trzymać królika co by się nie ruszał. Zdjęcia zrobił szybciutko i dobrze, w tym temacie można zobaczyć http://forum.kroliki.net/index.php?topic=13221.0
Zdjęcia opisane i na płytce tak jak mówi koral. Zrobił 1 zdjęcie ze 45zł, drugie za 15 i trzecie gratis. Od razu poinformował za ile zdjęcia i że np jest wskazanie do zrobienia drugiego czy trzeciego.
Natomiast dr Różańską jako chirurga polecił mi również dr Ziętek. Powiedział że dla królików jest super, doktoryzowała się na temat znieczulania królików. Polecał także chirurga dr Polkowską.

A co ciekawe jak rozmawiałam z dr Różańską na temat kosztów cięcia Chrupka to mówiła mi że ludzie jak przychodzą i trzeba załóżmy usunąć zęby a ona mówi ile to będzie kosztowało i że ze znieczuleniem to ludzie się pytają czy nie da się bez znieczulenia - to byłoby taniej :/ aż się zdegustowałam, i bałam się zapytać czy Ci ludzie się decydują na zabieg.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline heaven-way

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
    • Dwójka
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 02, 2012, 13:10:22 pm »
Znowu na zdjęcia RTG polecam Lubelskie Centrum Małych Zwierząt, chyba jedyne (albo jedno z nielicznych) gdzie zrobią zdjęcie bez znieczulania. Specjalista wytłumaczył mi wszystko jak mam trzymać, gdzie paluchy wsadzać i naciskać i zdjęcia się udały

To na Głębokiej? Bo jak chodziłam z Uszatym to RTG miał bez znieczulenia bez problemu i bardzo fajnie mnie poinstruowali co i jak mam robić :) Za RTG i USG zapłaciłam naprawdę gorsze... zdjęcie od razu obejrzał vet do którego chodziłam z Uszatym tj, dr Orzelski, który de facto z dr Różańską również urzędują na Głębokiej .


A co ciekawe jak rozmawiałam z dr Różańską na temat kosztów cięcia Chrupka to mówiła mi że ludzie jak przychodzą i trzeba załóżmy usunąć zęby a ona mówi ile to będzie kosztowało i że ze znieczuleniem to ludzie się pytają czy nie da się bez znieczulenia - to byłoby taniej  aż się zdegustowałam, i bałam się zapytać czy Ci ludzie się decydują na zabieg.

Nie wyobrażam sobie tego, to smutne , że szuka się na czymś takim oszczędności.

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 02, 2012, 13:29:17 pm »
A co ciekawe jak rozmawiałam z dr Różańską na temat kosztów cięcia Chrupka to mówiła mi że ludzie jak przychodzą i trzeba załóżmy usunąć zęby a ona mówi ile to będzie kosztowało i że ze znieczuleniem to ludzie się pytają czy nie da się bez znieczulenia - to byłoby taniej kwasny aż się zdegustowałam, i bałam się zapytać czy Ci ludzie się decydują na zabieg.
Słabo mi się zrobiło jak to przeczytałam, ludzie są wredni i mało współczujący, ciekawe czy sami sobie wyrywają zęby bez znieczulenia. Nie che się gloryfikować ani opowiadać jaka super ze mnie królicza mamuśka, ale ja na swoje zdrowie mniej wydaje niż na zdrowie uszatych. Jakbym miała zapłacić za swoją wizytę z 200 zł to pewnie bym nie poszła ale za królika to 3x tyle zapłacę aby było dobrze. 
Czasem spotykam strasznych ludzi, kiedyś mi moja studentka - młoda 20 letnia dziewczyna, wypaliła na ćw. że po tracić tyle pieniędzy na weta skoro nową świnkę morską można kupić za 10 zł  (mowa była akurat o świnkach), zatkało mnie i chyba wszystkich obecnych tam też. Dziewczyna jeszcze robiła sobie żarty, ze króliki i świnki to "tępaki" nie to co psy i koty. Smuci mnie takie podejście ale na nic nie zda się tłumaczenie, po prostu z pewną wrażliwością trzeba się urodzić. Dlatego podziwiam zwłaszcza bardzo młodych forumowiczów, ze posiadają ów wrazliwość
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline Aisejam

  • Administrator
  • *****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2237
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mała, Dorian, Odyn
  • Pozostałe zwierzaki: Quorthi, Szymek
  • Za TM: Stellek 25.10.2011, Staś 20.09.2013, Skarb 6.08.2014, Czarna Mamba 11.04.2015, Świntuch 16.05.2015
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 02, 2012, 14:13:09 pm »
Agueks a co ona studiuje? Bo jak jakąś weterynarię albo hodowlę to bym ją za przeproszeniem od razu uwaliła, bo z takim podejściem to się nie nadaje.

A co do rtg podobnie bardzo polecam na Stefczyka.
Z lekarzami jest tak, że do każdego bym jakieś zastrzeżenie znalazła, ale nie wyobrażam sobie jazdy za każdym razem do Warszawy, bo chociażby w styczniu z różnych powodów z różnymi zwierzętami u weterynarza byłam 7 razy. A w listopadzie np 6 razy, grudzień spokojny był, prezent świąteczny mi zrobili :P 
Na Stefczyka chodziłam do dr Mielnickiej. Nie jest specjalistka od królików, natomiast nawet królika za każdym razem dobrze mi diagnozowała. Także jak jest potrzeba w nocy albo w weekend to można na Stefczyka jechać i jeżeli się na nią trafi to na pewno nie schrzani. Teraz chodzę tam gdzie rice_cookie do Poliwetu, przy czym też bym powiedziała, że lekarz przez nią polecany lepiej zna się na królikach niż pani, która z nim tam urzęduje. Niemniej jednak sympatyczna babka ;)

Offline Aguleks

  • Moderator forum
  • ***
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 02, 2012, 14:41:01 pm »
Agueks a co ona studiuje? Bo jak jakąś weterynarię albo hodowlę to bym ją za przeproszeniem od razu uwaliła, bo z takim podejściem to się nie nadaje.
na szczęście nic z tych rzeczy, to by była dopiero porażka hehe
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: LUBLIN ....POLECAM POLECAM !!
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 02, 2012, 16:29:20 pm »
haeven - o rtg mówiłam o Stefczyka o Lubelskim Centrum Małych Zwierząt.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.